LucyW.

LucyW.

Česko
Za krále často, za vlast vždy

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.6.2019  10:09
    Mudbound (2017)

V něčem light a v něčem hard verze Nejlepších roků našeho života.

• 13.1.2018  18:46
    John Adams (TV seriál) (2008)

"Nedovolme, aby naše budoucí pokolení byla oklamána fikcí, pod zástěrkou poetické, či umělecké licence."

• 5.8.2016  14:06

Přehodnocuji poté, co jsem viděla Director's Cut. Je sice moc dlouhý, ale aspoň dává smysl.

• 5.8.2016  13:57
    Rivalové (2013)

Je těžké přesvědčit někoho, koho motorsport nezajímá, že je to vážně jeden z nejlepších filmů poslední dekády (ne-li vůbec nejlepší). Naštěstí to není můj případ.

• 7.6.2016  08:56
    Senna (2010)

Říkat tomu dokument chce hodně smysl pro nadsázku. Ale mě si nemusíte všímat, já jsem Prostův fanoušek. Ne, popravdě ty momenty, kdy komentář říká A a záběry ukazují B jsou okouzlující. Kratší verze je lepší - sevřenější, má větší spád (a Alain z ní vyjde ještě o trošku hůř). Ale to nařčení z nedokumentárnosti není kvůli tomu, jak dokument líčí Alaina Prosta (na to už si zvykl snad i on sám, natož já jako fanoušek). Mnohem víc mě irituje, že ač se tváří jako dokument o Sennovi, věnuje se téměř výhradně tématu Senna vs Prost, přičemž druhý jmenovaný nedostal prostor hájit své stanovisko (ačkoliv ty tři věty ohledně Villneuva vs Pironiho a GP San Marina 1989 zná každá fanda F1 zpaměti). Myslím, že by stálo za to zmínit minimálně Elia de Angelise (a Senna vs Piquet je taky hezké téma nebo Senna vs Brundle). Protože Ayrton taky moc hezky politikařil. A taky, co se týče líčení Jeana-Maria Balestrea, chyběla už jen zmínka o členství v SS.

• 17.9.2014  16:16
    Velká země (1958)

Neodolatelný Charleton Heston. Pro tenhle typ charakterů mám životní slabost. Jen jsem fakt často opakuje, že je to velká země...

• 16.9.2014  20:09

Příští disneyovka bude samurajský western...

• 19.8.2014  22:51

Myslím, že tenhle film se střetává s nepochopením. Je to logické, člověk čeká válečný film, ale tohle je anti-válečný film. Ne, ve smyslu proti-válečný, ale ve smyslu formálním, Je to naprostá dehonestace žánru válečného filmu. V tom nejlepším smyslu slova. Je pro válečný film tak trochu tím, čím Nesmiřitelní pro western. Jen ne tak bravurní. A jak už jsem psala nepochopený.

• 9.7.2014  08:34

Hodný, zlý a ošklivý je lepší (ale to v porovnání s prakticky čímkoliv), ale Pro pár dolarů navíc mám radši.

• 9.7.2014  08:31

Shrňme si, co je v tomto filmu a nepatří to k věcem, které zbožňuji: ..., ...., ... Už vím! Vedro.

• 9.7.2014  08:12
    Oklamaný (1971)

Nemůžu si pomoct, ale postavy Clinta Eastwooda jsou obvykle chytré... Johny McB. není. Jiné vysvětlení jeho chování mě za celou dobu nenapadlo (lépe řečeno, těch pět dalších možných motivací jsem musela zavrhnout). A nekompromisní hvězda dolů za naprosto nevyužitý potenciál, protože to téma bylo tak moc slibné...

• 10.1.2013  07:23
    Transformers (TV seriál) (1984)

Plný počet a bez nostalgie.

• 9.1.2013  23:16
    Transformers Prime (TV seriál) (2010)

Ještě včera jsem přísahala, že si ho do TOP10 nedám, no a pak jsem se po dvacáté první podívala na konec druhé série a pochopila, že prostě musím... Jinak vyžaduji vlastní top10 pro voice actors, protože Steve Blum je fenomenální:D Ačkoliv, abych byla upřímná G1 je nejlepší a nepřekonatelná.

• 17.10.2012  07:31
    Noc nevěsty (1967)

Teprve, když jsem viděla tenhle film, jsem si uvědomila, jak moc Všichni dobří rodáci předkolektivizační vesnici idealizují. I když ve mně taky vzbuzuje pocit, že komunisti byli v sebereflexi dál než kdokoliv jiní, protože to nejlepší z antikomunistické literatury a filmu vytvořili členové KSČ. Byť obvykle odejití. Divné...

• 3.9.2012  20:43

Včera jsem koukala znovu a... Díky.

• 25.10.2011  10:11
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Záběry dokonalé... Jenomže... Francouzi a válka to prostě nejde dohromady.

• 31.8.2011  17:50
    Zlaté tele (TV seriál) (2005)

Ilf-Petrov mě naučili mimo jiné to, že žena si vystačí s deseti-dvaceti slovy, tak tedy: Ohó! Krááása! Děsné? Žertujete? Nebuďte drzí! Úžasné.

• 31.8.2011  17:38

Tak pro formu: je to čtyřhvězdičkový film. Je lepší než většina mých tříhvězdičkových filmů, ale chci dát jasně najevo, že se mi nelíbí:-) A jak moc se mi nelíbí. Píšu si Nolana na seznam nepochopených "polobohů" hned za Kubrika, nebo možná hned na první místo, protože Kubrik je mi sympatický svou zálibou v žánrových filmech. Nolan ničím. Jeho umělý/umělecký styl mi vážně nesedí. A fim o emocích bez emocí. Podivné, opravdu podivné.

• 13.6.2011  12:08

Zasmáli jsme se (asi třikrát), což u tohoto druhu filmu příliš žádoucí není. Pár věcí mi přišlo dost nelogických (nejvíc asi český starosta německé vesnice) a děj byl opravdu velmi volný až se rozpadal na pouhý sled scén bez jakékoliv vnitřní vazby. Co se obsahu filmu, resp. "českých sviní" týče, moje reakce na film by asi nejpřesněji vystihly tři slova: "No a co?", rozvedeno: "V dějinách to tak holt chodí." Je pravda, že jsou filmy (zejména Körner), které dovedou tragiku svědka dějin rozehrát emotivněji, faktem zůstává, že s fungováním světa se polemizovat nedá.

• 12.4.2011  12:43

Inu, nevím, kdo přišel s tím, že je to western. Ale konečně, nevybavuji si žádnou žánrovku z poslední doby mimo animáků. Ale film je to skvělý, konečně mi taky někdo dá za pravdu, že Matt Damon se do westernů skvěle hodí:-)

• 30.1.2011  15:58
    Nevinnost (2011)

Zase mám jednou dojem, že jsem viděla jiný film. Nezdá se mi ani dost dramatický, ani dost psychologický. Přijde mi prázdný a plochý, přijde mi, že jeho protagonisté nejednají z vlastních pohnutek, ale jsou jaksi vláčeni osudem.

• 18.1.2011  11:09

Naprosto šílené, ale zcela nepochybně velice zajímavé. Typická ukázka filmu, kteří komunisti fakt nemohli vystát. Ani ne pro to o čem je, ale proto jaký je. Někdo prostě avantgardu nerad.

• 29.12.2010  11:35

Nevím. Vlastně vím. Chyba je ve mně. V tom, že komedie o socialismu nikdy není komická a salóní antikomunismus je stejně směšný jako orientace přesně opačná. Je hezké, že zbabělec je nakonec hrdinou a hrdina zrádcem, je hezké, že z vojny se vykroutil jen ten, kdo měl známé, a že se ukazuje, že největší svinstvo oné doby bylo přeházení hodnot, kdy dodržování pravidel bylo zbabělá zločinnost a jejich porušování skoro odbojem a hrdinstvím. Ve skutečnosti šlo mnohdy jen o mladickou hloupost, která se ale časem nemění. A to nejhorší na současnosti vlastně je, že proti ní už nejde ani protestovat... Chyba je ve mně. Vždycky jsem měla protivnou policajtskou náturu.

• 28.12.2010  10:08

Jednoznačně pětihvězdičkový film, ale stejně jsem dala čtyři, což teď objektivně přehodnocuji. Faktem je, že mi na filmu nesedí jeho stylizace, kdy v něm válku vidíte jen proto, že je vám to řečeno, což se mně osobně nezamlouvá.

• 26.12.2010  10:55

S předchozím komentářem nápadně nesouhlasím. Za 1) po faktografické stránced nesedí všechno, dokonce je tam několik podstatných chyb. A za 2) ona dezinterpretace není zas tak tragická. Ono v Čechách, vychovaných Dee Brownovým novinářským blábolem zcela ignorujícím některá historická fakta, se jakékoliv hanění indiánů bere jako lež a všichni běloši na Západě jsou považovánio za sadistické vrahy. Musím uznat, že nejostudnější fakta jako osud Čerokíů, byla poněkud poklidně ignorována, ale třebas Sand Creek přičetl vojákům mnohem větší vinu, než jakou na té nechutné záležitosti opravdu měli (poněvadž to byla hlavně akce pomatené domobrany). Nemluvě o tom, že zásluhy generála Crooka byly opomenuty zcela. No, do diskuse o indiánech se příliš zapojovat netoužím, ale glorifikovat Siuxy a Čejeny, kteří vraždili své pokojné sousedy, a odsuzovat Pónyje, kteří se před nimi uchýlili pod ochranu bílých, je stejně ahistorické jako přehnaná glorifikace bílého způsobu života. Samozřejmě vina bílých je neoddiskutovatelná a neomluvitelná v tom, že nedodržovali své závazky a nakládali se zemí, která jim nepatřila. Ale mnohem větší zlo na Západě způsobyli novináři a politici než vojáci, jak ukazuje každá opravdu historická práce na ono téma.

• 10.11.2010  13:12

Господи! Jak já tohle miluju... (šest hvězd málo!)

• 7.11.2010  12:20
    Trestný prapor (TV seriál) (2004)

Tak původně jsem komentovat nechtěla, jen se podělit o radost z vánočního dárku, ale po přečtení komentářů s nízkým hodnocením mi to nedá. Tak pro začátek by si člověk měl uvědomit, že je to ruský seriál a Rusové na svou historickou tragédii nahlížejí naprosto jinak. Solženicyn není opravdu ten nejlepší reprezentant "dětí strašnych let Rossii", tím hůř, že je pro mnohé jediný. Pro nás je těžké milovat vlast se všemi pochybami a zápory, ale jen Rusové mohli přejmenovat VŘSR na Den odpuštění a smíření a slavit ho dál... (No dobře 2004 ho zrušili).

• 31.8.2010  14:36
    Opouštět Petrohrad (TV film) (1991)

Oldřich Daněk je můj oblíbenec. Miluji jeho metodu historických útržků s báječnými dialogy, které vypovídají o době i o lidech, o lidech zvlášť. Takže jsou ve většině podpořeny kvalitními hereckými výkony (v tomto případě naprosto bravurními). Mám ráda i televizní inscenace, které dokazují, že i s málem se dá vytvořit hodně. Což mě vede k jedné obecnější stížnosti (než je současná televizní tvorba) a tou je současná úroveň scénářů a jejich naprosté nedocenění. Navrhuji zavést na ČSFD i kategorii scénárista.

• 29.7.2010  12:05
    Protektor (2009)

No, tak za vidění stojí, to zase jo, ale že by to bylo to nejlepší, co může český film nabídnout... Tak mám zase dojem, že tu všichni viděli jiný film. Protože ten Protektor, co jsem viděla já je naprosto o ničem. Lépe řečeno, podobně jako u Avatara, co si tam člověk nevymyslí, to tam není. Je prázdný. Snaží se být zajímavý (přinejmenším výtvarně), ale přece jen je neskonale nudný. Postavy nejsou ani zajímavé a ani moc uvěřitelné (ale to je možná kruhy, kde se pohybuji). Atmosféra je v některých momentech celkem příjemná. Zvlášť kolem atentátu příjemně těžká, ale zdá se, že z toho tvůrci nedovedli nic vytěžit. Já většinou po filmu nevyžaduji bravurní dějové zvraty (ani ten děj moc ne), srcervoucí dramata a konečně ani bryskné dialogy... Ale tady by to něco chtělo, teda něco víc než poučení, že v těžkých dobách není čas ani místo na teatrální (neřku-li hysterické) reakce. A nevím jak vy, ale já mám pocit, že je ten film hrozně amatérský a neostrý (ale možná to bylo kopií). Barevný film natřený na černobílo, tak ale působit musí. Vitex má asi pravdu.

• 16.7.2010  15:16

Dovolila bych si nesouhlasit s J.Connorem ohledně vysoké historické úrovně Dee Browna. Tak kniha má velikou cenu jako celkem ojedinělý revizionistický pohled, ale vzhledem k tomu, že jejím autorem byl novinář, je to spíš populárně-naučné, s celou řadou formálních nedostatků, které viniknou třeba ve srovnání s Lidem Rudého oblaka od George Hyda (dokonce již z 30. let) a zvláště s klasikem indiánské odborné literatury Robertem Utleyem. No, ale on ten film s Brownovou knihou nemá prakticky nic společného. Snad jen téma konce starého Západu.

<< předchozí 1 2 3 4