• Thriller

Medvídek (2007)

na tomhle filmu je krásně vidět jev, který bych nazval syndromem českého filmu. V posledních letech celkem spolehlivě funguje, že jsou filmy české výroby výrazně podhodnocovány. Kdyby stejný scénář byl natočen v Anglii, měl by aspoň 75%, ale že je to české, tak to přece nemůže být tak dobré, musím to zkritizovat. Přitom se podle mého jedná o výborný film. Samozřejmě řemeslně natočeno na jedničku, ale síla filmu spočívá v dialozích a ty jsou jedním slovem vynikající. je zde řada míst, při kterých se dá nahlas zasmát, takový hezky ironický, až cynický humor je pro tenhle film běžný a mě velmi sedí. Je to tedy velmi vtipný film a to i přesto, že vlastně nabízí dost dramatické osudy a ve vztazích jeden debakl vedle druhého. Někdo si tu stěžuje, že mu zde chybí jasná kladná osoba, s kterou by šlo sympatizovat. Je to stejné, jako by si někdo stěžoval, že sníh je sice fajn, jen kdyby nebyl tak studený. Je možná dobré vzít na vědomí, že takoví klaďasové bez chyb jsou právě jen ve filmu, ale život je o něčem jiném, nikdo není bez chyb a dokonalý. Jasně, ne všichni končí takto apokalypticky, jako bylo ve filmu, takto koncentrováno to v životě není, ale jinak tam nejsou žádné nesmysly, které by se neděly. Pokud si někdo myslí, že ano, tak je pořádně naivní. Pro mě je to film za plný počet, kromě jiného i díky elitnímu hereckému obsazení

In America (2002)

tohle je film, který mi nějak utekl a vůbec jsem o jeho existenci netušil, až teď jsme na něj náhodou narazil. A byl jsem mile překvapen. Nejde dějově o nic převratného, kouzlo je ale v tom, jak to bylo podáno, s citem a jistou laskavostí. Je o hodnotách, jaké představuje rodina a přátelství, i o nelehkých zkouškách, které nám život připravuje a s kterými je nutno se vyrovnat. Jedinou výhradu tak mám k obsazení, výraznější herecký ansámbl z příběhu mohl dostat ještě o dost víc. Přesto moc pěkný film

Pařba na třetí (2013)

bohužel, tak tohle se nepovedlo. To, co fungovalo v jednotce, ještě celkem obstálo ve dvojce, tohle ale bylo už spíš smutné. Násilné pokusy o humor, dějově vysloveně slátanina, k smíchu tam toho taky bylo minimum, spíš než smích to vzbuzovalo lehký úsměv a to ještě jen místy. Nebavilo mě to, bylo z toho hrozně cítit, že je to nastavovaná kaše. Nejdřív se rozhodlo, že bude třetí díl a pak se křečovitě hledalo, čím ho naplnit. Slabé, další díl bych si, myslím, už nechal záměrně ujít.

10 dní do války (2008) (seriál)

nebylo to špatné, poměrně zajiímavý pohled do zákulisí příprav v posledních dnech před zahájením války v Iráku. Narozdíl od popisu v obsahu jsem neviděl samotné zahájení války, to ve filmu nebylo. Filmu by se dalo vyčíst, že pro člověka, který se o tuto problematiku celkem zajímá jako jsem já, tu moc objevného k vidění nebylo. Myslím, že tato událost byla dostatečně medializována a už těžko k tomu dodat něco překvapivého, o čem se nemluvilo.

Synecdoche, New York (2008)

potenciál tomu nechybí a první polovina vypadá víc než slibně. Jenže pak se film začíná propadat v jeden velký bordel, mám takové podezžení, že ani sám režisér se v něm moc nevyznal. Já se o to pokoušel, ale zákonitě jsem se v tom musel ztratit. Ruku v ruce s tím ovšem musela přijít postupná ztráta zájmu o film a nuda, která byla podpořena přepálenou stopáží. Měl jsem co dělat, abych to vůbec dokoukal. Zklamání

Druhá žena (2008)

pěkný film, který ale vážně s komedií neměl moc společného, snad jedině se dalo vysmívat postavě Erwina. Hlavní hrdina s charismatem chcíplého potkana nebýt relativně bohatým Němcem, nechytal by se ani v prasečím chlívku. akhle ovšem měl šanci dostat se k hezké mladé holce z chudého Rumunska. Erwin skutečně neměl jak imponovat mladé Irině. Mlčenlivý, nudný týpek, závislý na své matce, v sexu tento odhadem tak pětačtyřicátník byl tam, kde bývají kluci tak kolem 15 let. Tomu odpovídalo i jeho chování. Film vypráví o tom, že i zaostalý trouba má šanci na své štěstí, pokud se narodí v zemi s vysokou životní úrovní.

Velký Gatsby (2013)

už po prvních deseti minutách filmu jsem pochopil, že tohle bude přesně film dle mého gusta. Pěkné dialogy, prvotřídní herectví, především trojlístek diCaprio, Mulligan, Maguire září. Příběh je plný emocí, vášně, jak mám rád. Nejde o nijak zvlášť komplikovaný děj, ale přesto je to velmi záživné a zajímavé. Po skončení filmu se ve mě rozlila spokojenost z filmového zážitku. Co všechno se dá udělat pro lásku.......

Umění lhát (2009)

taková spíše úsměvná záležitost než nějaká velká legrace, od Gervaise bych čekal o maličko víc v tomto směru. Jinak ale docela milý, odpočinkový film, který rozhodně nezkazí, třeba sobotní odpoledne. Příběh mě inspiroval k zamyšlení se nad tím, jak by se toho dalo využít, kdybych se projektoval do takového světa bez lží

Podezření nula (2004)

já mám z tohoto filmu celkem negativní pocit, především kvůli velké ploše, kterou zde dostalo tzv. mysteriózno, takže to občas bylo pekelně nudné. Jinak to byla taková kriminálka, řekl bych lepší průměr, ale ani tak nic převratného. Snadno zapomenutelný film, sice tu měl významnou roli můj oblíbený Kingsley, ovšem postava byla napsána jednorozměrově, takže jeho herectví si člověk taky dvakrát nevychutnal

Stejná srdce (2014) (TV film)

pro me je tohle dost složité hodnotit, na jednu stranu se jedná o velmi dobře vystavěné drama, které šikovně graduje a působí na emoce, velmi dobrý výkon podává Mark Ruffalo. Ovšem na druhou stranu, nemohu si pomoct, mi tenhle film přijde až příliš proteplený. A především tak první polovinu filmu dost obtížně skousávám