Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Thriller

Kolo zázraků (2017)

problémem je neoriginalita příběhu, ani zpracováním to není nic zvláštního. Spousta prázdného žvanění, které je ale tentokrát tak nudné, že jsem chvílemi přemýšlel, že to ani nedokoukám. Svým hereckým výkonem to zachraňuje Kate. Celkově spíš zklamání, slabé tři hvězdy

Noc v New Yorku (2014)

přesně ten typ filmu, co mi sedí. Konverzačka, kde se neřeší nějaké přelomové dějinné události, ale řeší se vztahy, rozebírají se pocity. A pro takové filmy já mám slabost. Když k tomu přičtu, že to bylo takové mile úsměvné a že i chemie mezi hlavními představiteli působí uvěřitelně, nemohl jsem nedat plné hodnocení.

plakát

Souboj s rodinou (2019) odpad!

naprosto nerozumím vysokému hodnocení tohoto filmu. Šel jsem do toho bez předsudků, sice nejsem fanouškem wrestlingového divadla, ale říkal jsme si, že na tomto filmu asi bude něco víc, když má tak vysoké hodnocení. Ukázalo se ale, že není. Je to přesně taková sračka, taková ta typicky americká, ale v negativním kontextu. Vydržel jsem s velkým sebezapřením asi 40 minut. Vzhledem k tomu, že ve filmu se do té doby neodehrálo nic, co by mě alespoň náznakem zaujalo nebo čemu by se dalo zasmát, když už to má být komedie, usoudil jsem, že další pokračování projekce by bylo pouze ztrátou času.

Volyň (2016)

tak to byla tedy síla, už dlouho jsem neviděl nic tak brutálního, člověk by nevěřil, že se něco takového mohlo dít, takové zvěrstvo. I když, není to zase tak dlouho, kdy se něco podobného dělo ve Rwandě v rámci etnických čistek. Ale zpátky k filmu, bylo to natočeno velmi sugestivně, takové filmy v tuzemsku nikdo asi nedokáže natočit. Trochu jsem se obával délky filmu, ale nebyl k tomu žádný důvod, prostor k nudě jsem žádný nenašel. Scény v poslední třetině filmu jsou pro opravdu silné povahy a ne každý se vydrží dívat a neodvrátí zrak. Jediné, co bych filmu vyčetl, je jistá nepřehlednost, místama jsem se v tom trochu ztrácel

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

musím říct, že jsem film zkouknul celý až na druhý pokus. Při tom prvním jsem viděl jen zhruba první půlhodinu a to byla docela velká nuda a tak jsem to zabalil a šel raději spát. Podruhé jsem to rozkoukal v podstatně lepším čase s tím, že tomu dám ještě šanci. A teď mohu tedy hodnotit. Film je pro mě dost nevyvážený, v podstatě zhruba první polovina filmu je dost velká nuda a ani bych děj nespojoval s Tarantinem, je tam snad jen jedna zajímavější scéna se šikmoočkem, jinak mi to přijde dost nezáživné a sterilní. Ale od setkání s hippie komunitou se vše začíná obracet, to už je ten Tarantino, jak ho znám a jak ho mám rád. A samotné finále je vpravdě skvostné, už opravdu hodně dlouho jsem neviděl tak zábavnou akci. Ta mě uspokojila natolik, že jsem i přes nudný úvod, který je vskutku na přetočení, uvažoval i o plném hodnocení. Ale nebylo by to úplně spravedlivé vůči jiným, kvalitativně vyváženějším snímkům.

Černá řada (1979)

vskutku zajímavý film, váhal jsem i nad plným počtem, ale přece jen mi přišly prakticky všechny postavy až příliš bizarní. Vlastně tu nenajdete jednu kladnou postavu, jeden je horší než druhý, celkovou bezútěšnost dokresluje i prostředí, v kterém se příběh odehrává. Pro slabší povahy dost depresivní snímek. Výkon herce v hlavní roli podle mého celý film dost pozvedá, ten je naprosto strhující.

Život Adèle (2013)

tak to je fakt pecka. Nevedel jsem moc, co od toho cekat, k filmům o vztahu v rámci jednoho pohlaví jsem dost rezervovaný. Kdyby to bylo o dvou klucích, tak bych na to koukat nevydržel, ale jako hetero chlapovi je pro mě pohled na milující se holky příjemný. Možná, že pro některé hetero holky to mohlo být nestravitelné a naopak by v pohodě daly příběh o zamilovaných klucích, nevím. Každopádně jsem nelitoval a vůbec mi nevadila ani tříhodinová stopáž. Některé věci zde byly netradiční, jednak hlavní hrdinka Adele je přítomna neustále, v jednotlivých scénách a dialozích se kamera většinou zaměřuje na obličej Adele a diváci tak mohou vnímat její pocity, radost, touhu, nejistotu, překvapení, bolest, smutek. Nutno říct, že tomu hodně pomáhá i skvělý herecký výkon, člověk se může snadno vcítit do pocitů Adele, protože z té její tváře je celá škála pocitů velmi autenticky rozpoznatelná. Díky tomu jsou pocity z filmu silnější a vše působí zcela uvěřitelně, není tam nic falešného a vykalkulovaného. Překvapila mě explicitnost sexuálních scén, ani to nebývá zvykem, zvlášť, když se v posteli jedná o lesbický pár. Na druhou stranu tam nebyly samoúčelné, protože beze slov výborně dokreslovaly hloubku vztahu, kterému Adele propadla. Byly to tři hodiny strhující podívané, i když se tam neodehrávají žádné akční scény, jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední rok viděl. Mimochodem, musím souhlasit s tím, co říkala Adele ve filmu jedna holka, že má v obličeji cosi tajemného.

V koutku srdce (2018)

filmů s obdobným schématem jsem už viděl několik, nicméně tento patří k těm lepším, aniž by šel divákovi příliš naproti. Bylo to syrové, vypadalo to věrohodně. A vyústění příbehu v podstatě nevyhnutelné.

plakát

Dva dny, jedna noc (2014)

chytře natočený film, jednoduché dějové schéma, zdánlivě neatraktivní téma, ale ono to přesto funguje. Strastiplnou cestu po kolezích jsem prožíval s hlavní hrdinkou, patrně i díky výborně zahrané roli hlavní představitelky. Celkem nenápadný film, který ale dokáže přinést zážitek.

Osudová láska (2014)

skvělá dvojice herců v hlavních rolích, těžko šlo vybrat lépe. I film samotný plynul příjemně a bavil mě, tyhle vztahovky, to je moje. Na můj vkus se ale tímto filmem až příliš prolínaly představy, což v kombinaci s jednotlivými setkáními této dvojice způsobovalo dojem jisté rozkouskovanosti. A mínusem je pak dle mého i nijaký závěr.

Ovládací panel
2 body