Cracker

Cracker

okres Trenčín

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 27.5.2014  00:58

Zážitok z kina sa bohužiaľ ani len trošku nepriblížil tomu knižnému. Neočakával som, že režisér sa bude držať predlohy do bodky, no aj napriek tomu som bol nepríjemne prekvapený... Od zlého castingu, cez nevyužitý potenciál až k doslova zlému, povrchnými vtipmi naplnenému, scenáru som jednoducho nedokázal odpustiť ten pokles kvality. Pre tých šťastlivcov, čo knihu čítali ale ešte nevideli film, rozhodne odporúčam aby to tak ostalo aj v budúcnosti. Peace & live long Allan Karlsson...

• 11.2.2014  18:17

REALLY? Tú lámanú angličtinu som vydržal počúvať len hodinu a moje uši sa mi zato určite raz pomstia!

• 3.2.2014  22:25

Lepšie neskôr ako nikdy, tak sa to hovorí? Neviem, čo by na túto otázku odpovedal samotný Rodriguez, no podľa toho, čo som mal možnosť vidieť, zrejme by sa začal rehotať... Dokument samotný nie je až tak vydarený, ale ten obsah. Ten obsah, príbeh, osud, život... Celé je to tak neuveriteľné a krásne. A čo viac, tá hudba je naozaj skvelá, juhoafričania proste vedia, čo je dobré. Mr. Rodriguez it has been an honor...

• 2.6.2013  22:45

Prebrať sa z kómy po 10 rokoch a zistiť, že už vám nieje 14 znie naozaj hororovo. Yutaka je s tým však od začiatku zjavne celkom zmierený a neprechádza žiadnou psychologickou traumou. A možno práve preto tento film nie je taký skvelý, aký by mohol v skutočnosti byť. Kiyoshi Kurosawa to pojal celé v skutku ležérne. Na hlavného hrdinu ako aj na celý film sa pozerá veľmi jednoducho a s pohodou. Tempo už plynie typickou rýchlosťou, teda sa vlečie ako je to len možné. Napriek tomu som však ani nezaregistroval, že tých 109 minút už uplynulo. Paradoxné. A paradoxné nie je len to, ale to by som už dával spoilery, a to ja nerád. Každopádne, Ningen gokaku je zaujímavý po všetkých stránkach, najmä ten idiotsko-idiotský koniec. P.S. Neznášam Aikawu!

• 2.6.2013  22:30
    Haebaragi (2006)

Haebaragi je typ filmu kde čakáte dlho, predlho na klimax, ku ktorému sa schyľuje už hádam od prvej minúty. Logicky teda máte veľké oči a očakávate veľkolepé finále, ktoré... Ktoré nepríde! Približne 3/4 minutáže sú vlastne len takým prológom, ktorý vedie k nepeknému sklamaniu. Mne osobne sa však práve tieto 3/4 veľmi páčili, film pôsobil veľmi prirodzene a príjemne. Tu nám však režisér silou-mocou začne tlačiť kaleráby, celú túto dobu buduje prehnané očakávania a tesne pred koncom už takmer nič nefunguje. Film sa stáva obyčajným, dokonca tuctovým a zápletka s vyvrcholením je prakticky nudná. Aj napriek tomuto si neviem predstaviť lepší koniec, viem si ho však predstaviť lepšie natočený :)

• 26.5.2013  13:43
    Gui si (2006)

Horor bez zrnka atmosféry?! Zato s logikou a IQ imbecila. Do týchto dvoch vetičiek, by sa dal zhrnúť tento, ešte som tu nevidel tak, preceňovaný film.

• 26.5.2013  13:18
    Che shou (2012)

Che sau by mohli pod slovom klišé uvádzať v slovníku. Príbeh je jednoduchý, predvídateľný a človeku je až do plaču zo všetkých tých hlúpych ,,čiernobielych'' scénok. Tento konflikt dobra a zla aplikovaný do prostredia hong-kongských ulíc je skôr typickým prvkom nemenej hroznej Kobry 11 a vlastne ak si predstavíte na mieste hlavného hrdinu Semira Gerkhana, dojem ostáva rovnaký. Počet zdemolovaných áut a mŕtvych policajtov je priamo úmerný množstvu divákových zívnutí. Nemenej ma iritoval scenár. Alebo skôr tých pár replík, ktoré odzneli medzitým ako polícia naháňala zločincov po dialnici, v Nissanoch. Nissany tu pre mňa boli skôr, až veľmi nostalgickou záležitosťou, a to predovšetkým 240SX, krásne to auto. K ďalším dieram v logike, najmä z naháňačky v garáži, sa už ale nebudem vyjadrovať, lebo by som už nedokázal obhájiť tie 3 hviezdy, ktoré som filmu len-tak-tak udelil. :)

• 20.5.2013  19:28

Sám seba sa pýtam či som niekedy videl lepší klasický kung-fu film ako je práve tento. A jediné čo ma napadá je už len ''novší'' Jing wu ying xiong a nejaké Chanove komédie. Zan xian sheng yu... však exceluje po takmer každej stránke, ak si teda nebudeme všímať pofidernú prácu zvukárov. Sammo Hung tentoraz zo svojho filmu vyžmýkal čo to dalo. Tak napríklad jednoduchý ale zaujímavý príbeh a vlastne celý film sa niesol v takom jednoduchom ale o to viac pohodovom duchu. Aj keď niekto zomrel, režisér ma v ďalšej scéne dokázal pohodlne rozosmiať, neviem či to bol síce zámer, ale beriem to ako pozitívum. No a humor tomuto filmu rozhodne nechýbal, vlastne každá scéna ktorú si strihol sám Sammo Hung mi naťahovala kútiky. Súboje až na ten posledný boli všetky prekvapivo realisticky spravené, čo sa mi teda veľmi páčilo. S wing-chun som mal nejaké skúsenosti a vždy si rád pozriem snímok, kde figuruje práve tento druh kung-fu. Ku koncu len toľko, že film je skvelá žánrovka, plná vypätých súbojov, typického suchého humoru a skvelého Samma Hunga.

• 20.5.2013  19:04
    Rosario to Vampire (TV seriál) (2008)

Odpad! ani zďaleka necharakterizuje túto neskutočnú ....... ! Nedokázal som sa prehrýzť ani polovicou seriálu, pretože pri každej epizóde ma chytal silný mikrospánok. Ak by som sa mal slušne vyjadriť, tak Rosario + Vampire je bezvýhradná strata času a v živote by som ju nikomu neodporučil, len toľko k tomuto dielku...

• 17.5.2013  00:32

Môžem s istotou povedať, že Ashita no Joe je všetko len nie kvalitný film. Pri tomto síce milom, ale neúspešnom pokuse o natočenie klasickej športovej drámy, podľa už vyžmýkaného americké receptu som sa neskutočne nudil. Na začiatku sa ocitáme niekde v polovici minulého storočia, no kulisy na to teda rozhodne nevyzerajú. Autentickosť je však ten posledný problém, pred ním sú tu v prvom rade klišé dialógy a celkovo zlý scenár, nudná hudba, kostýmy alebo teda masky, ktoré by ocenil akurát tak Jack Sparrow a nakoniec boxer, ktorý do seba nechá mlátiť ako do vreca zemiakov aby nakoniec svojho súpera odrovnal totálne idiotským spôsobom. Tých vecí čo ma iritovali tam bolo samozrejme ešte o niečo viac, ale nechcem hneď každého odradiť. Pomaly ale isto si začínam všímať, že veľké množstvo ázijských filmov je tu neprimerane preceňovaných, k nim samozrejme patrí aj rozprávkovo-klišé príbeh boxera Joe-a.

• 13.5.2013  23:10

Temné, napínavé, nechutné, strašidelné a hlavne poriadne krvavé. Akumu tantei mi ukázal, že Tsukamoto Shinya vie okrem svojrázneho herectva taktiež aj solídne režírovať. Sny a vraždenie, téma na ktorú sa už pár podobne ladených filmov natočilo. Táto hororová detektívka ich však všetky s ľahkosťou schová do vrecka. Nieje to síce niečo, čím sa dá pýšiť, ale napríklad pri takej Nočnej more z Elm Street som v polke zaspal... Takto dobrý hororovo-mysteriózne-thrillerový snímok mohol vzniknúť naozaj len v Japonsku a nikde inde! Štyri hviezdičky sú okrem práce scenáristov a kulisárov, takisto aj za skvelú hudbu, hektickú kameru a (niektoré)herecké výkony.

• 7.5.2013  20:11
    Kurosagi (TV seriál) (2006)

Tomohisa Yamashita a Maki Horikita sa po zaujímavej Nobute opäť stretávajú, tentoraz má projekt však diametrálne odlišný charakter. Skvelá vec je, že na tom vôbec nezáleží. Tento hereckí párik má medzi sebou totižto dokonalú chémiu a človek si ich okamžite obľúbi. Čo sa ešte týka hercov, vždy keď sa na scéne objavil Shō Aikawa a spustil ten svoj ''ironický'' smiech mal som chuť vraždiť... Kurosagi stojí na vrchole potravinového reťazca a žiadny iný Shirosagi alebo Akasagi sa mu nevyrovná. Je totižto kráľ podvodníkov. Bohatým kradne a chudobným(poškodeným) dáva, vlastne je taký Robin Hood alebo Jánošík. Každopádne všetky podvody sú kvalitne vymakané a inteligentne spracované. Seriálu nechýba ani humorná stránka a taktiež skvelý opening a OST vôbec. Jednou z takých smiešnych-nie vtipných vecí, ktoré som si všimol je počet policajtov, ktorí sa chystajú nasadiť niekomu želiezka. Vždy ich bolo dokopy aspoň 20 na jediného človeka. Vo filme dokonca mnohonásobne viac. A keď som už pri filme, neviem čím to je, ale s tým to tvorcovia jednoducho prepískli. Fanúšik čakal rozuzlenie, no dočkal sa len natiahnutého 45 minutového dielu na dve hodiny a nejaké drobné. Po perfektnej dorame Zenigeba, zatiaľ najlepší japonský hraný seriál aký som videl.

• 7.5.2013  19:21
    Konečná (2013)

Bol som pripravený na poriadny prúser, no film nakoniec ďaleko predčil moje, síce nízke, očakávania. Bavíme sa tu predsa o režisérovi s menom Ji-un Kim a ten predsa netočí zlé filmy. Na kombináciu Kima a hollywoodskych blockbusterov si aj tak pravdepodobne nezvyknem a myslím, že tým mrhá svoj talent. Takéto filmy dokáže točiť kdekto... Na druhej strane The Last Stand úspešne reštartoval hereckú kariéru Arnolda Schwarzeneggera a myslím si, že na staré kolená nám ponúkne ešte poriadnu dávku podobne ladených akčných komédií. Film samotný pôsobí v skratke veľmi zábavne, pohodovo ale aj priemerne. Divák sa môže tešiť z deštrukcie toho najväčšieho kalibru. Postavy sú, poviem to veľmi jednoducho, ZLÉ. Divák si dá 2 a 2 hneď dokopy a dokáže s kľudom predvídať polovicu filmu. V Kórei by sa toto Kimovi nestalo, tam výrazy hercov nedokáže čítať nikto. :) A preto čakám na Kimov návrat pred domáce publikum. 70%!

• 25.4.2013  22:39
    Nitro Circus (2012)

Profesionálny šialenci. Pastranu a spol. sledujem už nejaký ten piatok a stále ma dokážu prekvapiť ich originalitou a obrovským nadšením z každého úspešne prevedeného, smrteľne nebezpečného a taktiež napínavého kúsku. V tomto celovečeráku im to však s tou originalitou, až tak nevyšlo. Niektoré kúsky vyhrabali z archívu... Veľmi mi vo filme chýbal Andy Bell a jeho vycibrený zmysel pre humor. Film je sám o sebe veľmi zábavný, napínavý a pre fanúšikov adrenalínových športov je to samozrejme povinnosť. Do budúcna by som len chcel vidieť viac pekelných trojkolieeeeeeeeeeeeek!

• 25.4.2013  22:25
    Serpico (1973)

Biografie zbožňujem. Niekedy po zhliadnutí, totiž ostanem buď v nemom úžase, alebo sa topím v myšlienkach. No a príbeh skutočného Franka Serpica je práve jedným z tých, ktoré človeku nedajú spať. Svojský Serpico je zdá sa, azda jediný neskorumpovaný policajt v celom New Yorku, to sa samozrejme nepáči jeho kolegom a ostatným veľkým zvieratám. Do morku kosti prehnitá polícia a Frank sa preto dostávajú do množstva konfliktov, kde samotnému Serpicovi ide o život. V skratke, Frank Serpico žije životom štvanej zveri a na každom rohu naňho čaká smrť. Keď potom nad týmto všetkým človek premýšľa, naozaj sa mu zdá, ako keby to bol len výmysel určený pre filmové plátno.... Al Pacino zahral rolu dôstojníka Serpica naozaj famózne, tlieskam.

• 21.4.2013  11:59

V Ázií zrejme začal nový trend, a to ,,smutné kopírovanie Hollywoodu''. Siu Sat Dik Chi Dan je takmer do bodky okopírovaný z typických amerických a britských krimináliek a detektíviek. Kombinácia tohto mixu však funguje s prekvapivou ľahkosťou a naivnejšieho diváka(mňa nevynímajúc) dokonca presvedčí o tom, že tento snímok vôbec nie je zlý. Opak je však pravdou, tento hong-kongský, hudbou, kostýmami a štýlom okopírovaný, Sherlock Holmes stojí za starú bačkoru. Tú frázu milujem...

• 14.4.2013  23:50
    Mys hrůzy (1991)

Robert De Niro v tomto filme úplne dominoval a všetkých strčil jasne do kapsy. Hranie temperamentných psychopatov mu vždy išlo a je možno až trošku strašidelné, ako veľmi sa dokáže vžiť do takejto role. Strašidelné bude nakoniec možno slabé slovo, stačí si prečítať zaujímavosť: ''Robert De Niro zaplatil zubaři 5000 dolarů, aby jeho chrup působil ve filmu dostatečně odporně. Když film dokončil, dal mu dalších 20000, aby mu ho opravil.'' Martin Scorsese a Wesley Strick si svoju prácu odviedli veľmi dobre. Vadili mi možno tie nepodarené efekty, ďalej to že z hlavného hrdinu spravili takého Ramba, že ani železné tyče a oheň mu nedokážu skriviť vlas na hlave. A nakoniec veľký omyl bolo obsadenie Nicka Noltieho, s každým záberom ma stále viac a viac iritoval. Čo sa týka príbehu, ide o typickú Scorseseho schému, kde nechýba posadnutosť náboženstvom a hory násilia, v doprovode kvalitnej hudby.

• 10.4.2013  20:43

Kar-Wai Wong a jeho prvotina Wong gok ka moon, ešte nie je ten produkt na, ktorý sú jeho fanúšici zvyknutí. Pôsobí trochu surovo, no na druhej strane sa naň výborne pozerá a motív krimi-romanca je ako vždy, veľmi pútavý, dramatický a napínavý. Čo sa týka typickej wongovskej vizuálnej stránky, snímok tu stále trochu pokrivkáva, ale keďže je to režisérov prvý film, tie maličké neduhy dokážem bez problémov prehliadať. Soundtrack a hudba sú výborne spracované a líčia naozaj jedinečnú atmosféru. Herci sú výborný, postavy už zas tak moc nie. Zdá sa mi, že boli až príliš idealizované a to najmä hlavný hrdina. Každopádne, osobne som sa dobre bavil a žiaden rejžov fanúšik by ho nemal prehliadnuť.

• 7.4.2013  23:09
    Bakuman. - Season 3 (série) (2012)

Tak a je tu v poradí tretia a zároveň aj posledná séria dokonalého mixu žánrov shounen, slice of life & romance s názvom バクマン。 A musím sa priznať, že toto skvelé anime mi bude naozaj chýbať. Osudy ústrednej trojice Ashirogi, sú pre mňa doposiaľ jedným z najpríjemnejších anime a nemyslím si, že sa to zrovna ľahko zmení. Spomedzi troch vynikajúcich sérií, je práve tá záverečná absolútne najlepšia. OHBA Tsugumi a OBATA Takeshi si to najlepšie, veľmi prefíkane, ušetrili práve na koniec. Príbeh tretej série je doslova napumpovaný drámou, romantikou, humorom a napätím. Pribudnú nové charaktery, niekto sa ožení a niekto zas spraví comeback, iný si zas prežije peklo, avšak na konci ho nečaká nič iné, ako rozprávkový a dojemný happyend. Toto anime mi doslova nedalo spať! Keď som si uvedomil koľko je hodín, za oknom už svitalo a ja som zistil, že som pozeraním tohto masterpiecu strávil celú noc. Takto som teda pojem o čase nestratil už dávno, ale to vôbec nevadí pretože tá prebdená noc stála zato. Pochváliť treba opäť skvelé OP a EN a vlastne nieje jediná vec, ktorú by som na tomto seriály zmenil. Všetko je tak ako má byť, tak ako má Bakuman vyzerať, dokonalé! Pre mňa je to za 5/5, 10/10, 100% a jednoznačné miesto v seriálovej topke :)

• 4.4.2013  00:03

Jedna otázočka. Prečo preboha, nepoužili tento príbeh pre pôvodný seriál? Je mnohokrát lepší, zaujímavejší a hlavne obsahuje ten dôležitý zvrat, ktorý chýbal pôvodnému seriálu. Nakoľko som bol veľmi spokojný s dejom, na druhej strane ma neuveriteľne vytáčalo, že autori sa spoliehali na to, že divák videl Fate/stay night. Film vynecháva neskutočné množstvo informácii a tým pádom pôsobí pre diváka, ktorý nemal možnosť zhliadnuť seriál neúplne a dokonca až hlúpo. Pre mňa, za mňa mohli autori minutáž pokojne predĺžiť a z kvality by vôbec neubudlo.

• 31.3.2013  03:03
    Fate/stay night (TV seriál) (2006)

Fate/stay night je anime s neprekonateľným potenciálom, ktoré sa niekde cestou zmenilo na dementnú romantickú háremovku. Nie, že by som nemal romantiku rád, ale v tomto prípade som sa tešil na plnokrvnú akciu, sekanie, strieľanie a vlastne všetko to, čo k tomu patrí. Mať za hlavného hrdinu takého pacifistu, zrovna tiež moc neprospelo a ku koncu som sa už nevedel zbaviť pocitu stále väčšieho a väčšieho otrávenia. O historickej presnosti tu nemá zmysel niečo písať, autori využili všetkých ''hrdinov'' pretvorili si ich k obrazu svojmu a potom ich odkopli. Gilgamesh bol zle nakreslený, napísaný, nadabovaný, s takouto vážnou figúrkou sa tvorcovia predsa len mohli viacej pohrať. Plusom pri tomto anime je, že mi vôbec nevadila mágia, asi prvý krát v živote... Čo sa týka príbehu, oproti filmu je to teda poriadna slabota. Po zhliadnutí Unlimited Blade Works ma ako prvé napadlo, prečo to sakra nespravili takto? Po dlhom rozmýšľaní mením hodnotenie zo 4 na lepšie 3*.

• 30.3.2013  19:46
    Aragami (2003)

Áno, tá tajomná, desivá a zaujímavá ázijská mytológia hrá výraznú úlohu aj v tomto kratučkom-70 minútovom-príbehu. The Raging God of Battle - ARAGAMI. Za týmto pseudonymom sa prekvapivo nachádza meno neporazeného muža, ktorý to celkom vedel s katanou. Tento akčný počin je svojím tempom, zvratmi a napätím hodný kvalitnejšieho spracovania. Je to, ale vôbec nutné? Ani zďaleka! Aragami je perfektne akčne-konverzačne vyvážená fantasy jednohubka. Vidíme tu minimálne množstvo postáv z ktorých polovica neutrúsi ani dve súvislé vety. O všetku zábavu sa nám starajú starý a nový boh boja, najprv svojimi konverzáciami o výžive nad rôznymi alkoholickými nápojmi a potom aj plnokrvnými duelmi. Perfektne strávených 70 minút.

• 30.3.2013  19:22
    Danši kókósei no ničidžó (TV seriál) (2012)

Danshi koukousei no nichijou je exemplárny príklad toho, ako by malo vyzerať naozaj vtipné, komediálne anime. Z názvu logicky vyplýva že toto anime je zamerané na stredoškolských chlapcov a ich každodenné životy. O tých každodenných životoch sa však dá jemne, ale naozaj len jemne pochybovať. Situácie v ktorých sa ocitá najmä ústredná trojica Hidenori, Tadakuni, Yoshitake sú vždy prevedené s maximálnou finesou a humorom. No a práve humor je v tomto anime ten základný kameň, všetko ostatné autori obetovali. Nemôžem si pomôcť, ale nikdy som nevidel nič vtipnejšie, zábavnejšie a pri žiadnom inom filme či seriály som sa tak nenasmial. Každá z 12 epizód(+ špeciály) je nabitá pozitívnou energiou, vtipnými epizodickými ''každodennými'' príbehmi zo života. A pri každej z týchto epizód som sa nahlas smial plných 20 minút. Môžem pohodlne povedať, že po Živote Briana ide o najvtipnejší počin, s akým som sa kedy stretol. A aj preto si toto anime vydobilo miesto v mojej seriálovej topke. Mangaka Yamauchi Yasunobu musí byť so svojím zmyslom pre humor, dosť zaujímavým a veselým človekom. Stále tu opakujem humor, humor, humor, humor.... To však človek ocení až keď toto dokonalé anime zhliadne. Opening a Ending sú taktiež prvotriedne, čo sa týka hudby, príjemne hrá v pozadí. Pred animáciami a hudbou sa mi však najviac páčili empirické a špičkové výkony seiyuu. Dúfam, že to ohlásené dorama sa naozaj natočí a že si z nás len autori zas nerobili srandu. It's surreal.

• 30.3.2013  01:34

Takashi Miike a jeho VRANY sú späť. A vo veľkom štýle. Pokračovanie opäť prináša veľa rozbitých lebiek, vyrazených zubov, polámaných kostí a nesmú chýbať kaluže krvi. Všetky boje sú opäť správne prehnané a to až do takej miery, že niektorým chlapcom zo Suzuranu by závidel ich monokle aj samotný Rocky... Genji a jeho armáda GPS tentokrát stojí proti presile Housenu. Tu sa film doslova zasekne a celá prostredná časť je vlastne len kecanie a kecanie. Miike chcel pravdepodobne divákov nechať pretrpieť túto konverzačku(Kenov comeback; Genjimu postrelia otca..) a potom ich oslniť neskutočnou porciou bitiek, mlátičiek, súbojov.. No a môžem povedať, že sa mu to aj celkom podarilo. Pretože ''final engagement'' je naozaj nepretržitá intenzívna x-minutová bojová sekvencia, kde padne neuveriteľné množstvo pästí, kopancov a headbutt-ov. Atmosféru dotvárala správne agresívna hudba. Nevravím, že je to zrovna inteligentná zábava, to nie, ale človek sa pri tom nádherne odreaguje a zabudne na význam slova stres. O veľmi dobrý dojem sa zaslúžili hlavne herci, ak sa tak teda dajú vôbec nazvať :D. Zvieratá, im sluší oveľa viac :). K postavám, niekoho obetovať museli, ale stále ma štvalo, že Tsutsumota odstránil taký 5 kilový svalovec. Výčitiek moc nemám, iba ak za sokov mohli vybrať zaujímavejších hercov a posledná bitka potrebovala takisto trochu priostriť. Anglické titulky, ktoré som mal k dispozícii neboli práve perfektne spracované, viacero zlých prekladov a preložená nebola scéna s Genjim a jeho priateľkou. No a tá naozaj stála zato, po tom ako som si to dohladal na nete som sa nemohol prestať smiať. Miike a spol naozaj odviedli vynikajúcu prácu a Kurôzu zero II sa maximálne vydarilo.

• 29.3.2013  20:16
    Asura Cryin' (TV seriál) (2009)

V obsahu na portály anime-planet nebola jediná zmienka o tom že tento seriál bude plný démonov, robotov, mágie, háremov... V podstate všetkých vecí, ktoré v anime nemôžem ani len vystáť. Okrem týchto pre mňa zjavných neduhov, je hneď na začiatku divák vrhnutý do maximálne mätúceho deja a nejaké vysvetlenie celej situácie okolo bojových mašín, duchov a všetkých týchto sračiek vás za rohom teda nečaká. Charaktery taktiež neprinesú žiadny pokrok. Naopak. Sú gýčové, nudné, ukradnuté! O hudbe sa tu ani nedá rozprávať, príbeh ma nebavil od začiatku a zázrakom som vydržal až do epizódy číslo deväť. Last, but not least, animácie. Tie boli veľmi svojské, nič svetoborné, ale je to asi jediná vec, ktorú som dokázal akceptovať. Keď ma niečo nebaví, začnem hľadať chyby a pri tomto seriály som sa nemusel ani snažiť. Asura Cryin' pre mňa nefunguje po žiadnej stránke a svet by sa nezrútil, ak by toto anime vôbec nevzniklo.

• 27.3.2013  22:24

Pri pozeraní tohto filmu som mal pocit, že sa nepozerám na film od Miikeho ale na snímok, ktorý natočil Kitano. Atmosféra, tempo, humor aj postavy mi dávali tento dojem. Miike však bez problémov natočí akýkoľvek film nehladiac na žáner a väčšinou sa mu aj vydarí. V tomto prípade bola Takashiho ''yakuzácka dráma'' možno lepšia, ako keby ju natočil Takeshi. Takashi-Takeshi dúfam, že som tým nikoho príliš nezmietol. :) Chuugoku no choujin podľa mňa ukazuje, ako si človek nájde, práve to svoje miesto na Zemi, kde bude schopný lietať... Celý film je zložený z pútavých a zmysluplných dialógov. Nečakal som, že sa vo filme budú riešiť problémy tretieho sveta, viedlo to však ku skvelému záveru, tak prečo nie?!. Počas celých 118 minút som sa výborne bavil aj napriek tomu, že film je tu zaradený ako dráma, o humor tu teda núdza nie je. Ešte k tomu lietaniu, vôbec by mi nevadilo, ak by pridali trošku viac tej mystičnosti. P.S.: Tie korytnačky boli naozaj nechutné, vôbec sa nečudujem, že ich Ujiie rozsekal na maděru :D

• 27.3.2013  20:49
    Uzumaki (2000)

Horory moc nepozerávam, tu som však dostal chuť na niečo strašidelné. No, a kedže mi Uzumaki ležal na disku nejaký ten piatok, pustil som sa do tohto pseudo-hororu. Jediné čo môžem s istotou povedať je, že som od Japoncov nevidel nič divnejšie, zvláštnejšie, znepokojujúcejšie... inými slovami Uzumaki je totálna sprostosť. Čakal som niečo oveľa viac mystické a napínavé ako napríklad Noroi, nie ľudí posadnutých špirálami, ktorí sa budú meniť na slimákov, zabíjať sa v práčkach a otáčať si končatiny o +1080 stupňov. Tento film mi naozaj nesadol a kedže tu všetci chvália komiksovú predlohu, pustím sa radšej do nej.

• 24.3.2013  00:32
    Tooned (TV seriál) (2012)

Ako verný fanúšik efjednotky som si túto mini-sériu jednoducho nemohol nechať ujsť. Síce je mojou srdcovkou červená Scuderia, ale tento počin McLarenu je naozaj skvelý. Dokonca si aj získali moje sympatie! Profesor M, Lewis, Jenson a mechanici-umpalumpovia sa divákom starajú o veľmi kvalitnú zábavu. Každá 4-minútový epizóda je spracovaná dosť jednoducho, ale práve preto je tak veľmi zábavná a tak strašne vtipná. Teším sa na pokračovanie, už ale s Checo-m.

• 23.3.2013  01:49
    Pátek (1995)

I'm like nigga, this shit is fuckin' hilarious.

• 23.3.2013  01:29

Kwakov film tak prekypuje romantikou, melanchóliou a podobnými emóciami, že minimálne mesiac si nepozriem nič romantické a taktiež nič z Kórei. Yeopgijeogin geunyeo je ale predsa len nádherný príbeh, dojemný, typicky sladký, nechýba mu ani povestný suchý humor a navyše je skvele napísaný. Je to ten typ filmu, ktorý sa páči azda každému. Kórejská romantika je neodolateľná a ten kto raz ochutnal, už ju nikdy neopustí. Alebo niečo v tom zmysle...

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18