Druhá šanca (2022) (seriál)

Na tomto seriály ma najviac bavila kamera v momentoch, keď si lekári zrovna niečo uvedomili, resp. si pospájali spojitosti...  Indickí kolegovia by boli na tieto zábery hrdí :)

Bezpečnost na třetím místě (2018)

Goofy chlapík, ktorý sa pri sólovaní radil medzi najvyššiu špičku, podľa niektorých aj nad samotného Honnolda... Česť jeho pamiatke...

Konečná (2013)

Bol som pripravený na poriadny prúser, no film nakoniec ďaleko predčil moje, síce nízke, očakávania. Bavíme sa tu predsa o režisérovi s menom Ji-un Kim a ten predsa netočí zlé filmy. Na kombináciu Kima a hollywoodskych blockbusterov si aj tak pravdepodobne nezvyknem a myslím, že tým mrhá svoj talent. Takéto filmy dokáže točiť kdekto... Na druhej strane The Last Stand úspešne reštartoval hereckú kariéru Arnolda Schwarzeneggera a myslím si, že na staré kolená nám ponúkne ešte poriadnu dávku podobne ladených akčných komédií. Film samotný pôsobí v skratke veľmi zábavne, pohodovo ale aj priemerne. Divák sa môže tešiť z deštrukcie toho najväčšieho kalibru. Postavy sú, poviem to veľmi jednoducho, ZLÉ. Divák si dá 2 a 2 hneď dokopy a dokáže s kľudom predvídať polovicu filmu. V Kórei by sa toto Kimovi nestalo, tam výrazy hercov nedokáže čítať nikto. :) A preto čakám na Kimov návrat pred domáce publikum. 70%!

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Zážitok z kina sa bohužiaľ ani len trošku nepriblížil tomu knižnému. Neočakával som, že režisér sa bude držať predlohy do bodky, no aj napriek tomu som bol nepríjemne prekvapený... Od zlého castingu, cez nevyužitý potenciál až k doslova zlému, povrchnými vtipmi naplnenému, scenáru som jednoducho nedokázal odpustiť ten pokles kvality. Pre tých šťastlivcov, čo knihu čítali ale ešte nevideli film, rozhodne odporúčam aby to tak ostalo aj v budúcnosti. Peace & live long Allan Karlsson...

Ai to Makoto (2012)

Pravdupovediac, vlastne ani neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Keď som sa na film vrhol, nevedel som že sa jedná o muzikál a táto skutočnosť ma celkom prekvapila. Nemôžem však povedať, že to bolo príjemné prekvapenie. Piesne sú veľmi priemerné, časom otravné a predvádzanie mnohých bolo ako keby vystrihnuté z anime. Film je natočený podľa shounen mangy a vskutku to aj tak vyzerá. Vážne som bol presvedčený, že Ai to makoto by oveľa viac sadla animácia, než hraný film. Presne taká, akú môžme vidieť na začiatku a konci filmu. Postavy sa mi zdali až príliš idealizované a tie ktoré neboli vyzerali napr. ako japonský Karel Gott, jedna dievčina dokonca veľmi podarene pripomínala drevorubača. Keďže je Ai no makoto v prvom rade romantický film, prirodzene som čakal aj nejakú tú romantiku. Tú však Miike alebo skôr Tsumabuki zabil nie zlými, ale skôr prehnanými bitkami. Musím spomenúť aj predvídavý koniec, ktorý je vlastne posledným pokusom zahrať divákovi na city. Neviem prečo, ale aj napriek všetkým týmto negatívam ma film pobavil a pripomenul mi Sonovo Ai no mukidashi aj keď kvalitou sa Miike ani len zďaleka nepriblížil. Solídne 3*

Amazing Spider-Man (2012)

Marc Webb mi pripravil celkom milé prekvapenie. Vedel som že reštart Spidermana bude z veľkej časti to, čo sme videli v Raimiho verzii. Od filmu som nič nečakal a možno práve preto, ma nakoniec celkom pobavil. Obaja Garfield aj Maguire sú Spidermani rovnako nízkej kvality a myslím že pre pokračovanie by si mali autori nájsť niekoho iného. Na druhej strane Rhys Ifans a Emma Stone boli pre mňa celkom sympatické voľby. Ako film, pri ktorom nechcete moc premýšľať je toto ideálna voľba 60%

Až vyjde měsíc (2012)

Ďalšia genialitka od Andersona a neviem prečo, ale Moonrise Kingdom mi neuveriteľne pripomínalo Fantastic Mr. Fox.

Bakuman. - Season 3 (2012) (série)

Tak a je tu v poradí tretia a zároveň aj posledná séria dokonalého mixu žánrov shounen, slice of life & romance s názvom バクマン。 A musím sa priznať, že toto skvelé anime mi bude naozaj chýbať. Osudy ústrednej trojice Ashirogi, sú pre mňa doposiaľ jedným z najpríjemnejších anime a nemyslím si, že sa to zrovna ľahko zmení. Spomedzi troch vynikajúcich sérií, je práve tá záverečná absolútne najlepšia. OHBA Tsugumi a OBATA Takeshi si to najlepšie, veľmi prefíkane, ušetrili práve na koniec. Príbeh tretej série je doslova napumpovaný drámou, romantikou, humorom a napätím. Pribudnú nové charaktery, niekto sa ožení a niekto zas spraví comeback, iný si zas prežije peklo, avšak na konci ho nečaká nič iné, ako rozprávkový a dojemný happyend. Toto anime mi doslova nedalo spať! Keď som si uvedomil koľko je hodín, za oknom už svitalo a ja som zistil, že som pozeraním tohto masterpiecu strávil celú noc. Takto som teda pojem o čase nestratil už dávno, ale to vôbec nevadí pretože tá prebdená noc stála zato. Pochváliť treba opäť skvelé OP a EN a vlastne nieje jediná vec, ktorú by som na tomto seriály zmenil. Všetko je tak ako má byť, tak ako má Bakuman vyzerať, dokonalé! Pre mňa je to za 5/5, 10/10, 100% a jednoznačné miesto v seriálovej topke :)

Bitevní loď (2012)

Pred skuknutím filmu radím vypnúť mozog a nebrať veci tak vážne, inak to dopadne zle, veľmi zle... Film mal pekne spracované efekty, príbeh musel byť každému podpriemerne mysliacemu divákovi jasný už od začiatku (viac ma zabavil aj Battle Los Angeles) ale na druhej strane mal Brooklyn Decker ktorá dokázala prebiť záporné emócie, ďalej má film aj nejakú tú vedomostnú hodnotu čo sa týka námorníctva atď...

Dakara boku wa, H ga dekinai. (2012) (seriál)

Ak sa ešte niekedy v budúcnosti stretnem, a to sa určite stane, s anime ktoré je čo i len podobne tupé, prvoplánové a kopírujúce, všetkých milión predtým natočených háremových fantasy sračiek, čaká ho ten najzaslúžilejší odpad! Naozaj už nemôžem vystáť tú tuposť, ten istý rovnaký koncept pre každé jedno ecchi a ten istý predvídateľný príbeh. Zaujímalo by ma ktoré anime to všetko odštartovalo, zaškrtil by som jeho tvorcov, a som zvedavý kedy ten boom konečne skončí!