Agiwa na (2008)

Opäť raz šialená komédie z kórejskej kuchyňky, ktorá dokáže pobaviť, potrápiť a bohužiaľ aj ponudiť. Nie je to však také zlé a väčšinu filmu sa veľmi dobre bavíte. Najvtipnejšie bolo však Joon-soove dieťa, ktoré hlášky boli na nezaplatenie. Koniec prekvapivý, ale niečo také sa dalo očakávať obzvlášť keď je to z Kórey ;)

Jeulgeoun insaeng (2007)

Mám chuť si to pozrieť znovu a znovu :) Výborný film o kapele ktorá sa nevie vzdať svojho snu a aj napriek pokročilému veku, rodinným a finančným problémom dokazujú že s nezlomnou vôľou sa dokážu dostať všade tam, kam chcú ! Hlavný gitarista mi neskutočne pripomínal Micka Jaggera a zjavne si toho všimol aj režisér a použil to vo filme. Film je veľmi osviežujúci, vtipný má schopnosť dramaticky zlepšiť náladu a dokazuje že aj J-Rock stojí za vypočutie. Ja osobne, som chcel pri poslednej skladbe vstať a začať skákať do rytmu. Active Volcano rooooocks :)

Jump street 21 (2012)

Táto komédia mi padla ako príjemné osvieženie tohto tropického leta. Veľa krát som sa zasmial a veľa zas nie... Aj napriek tomu beriem film viac pozitívne a určite to nebol stratený čas.

Vzpomínky na lásku (2004)

Áno, je to tak. Kórejci, spolu s Japoncami vedia tieto citové vydieračky točiť úplne najlepšie a ja sa ich nemôžem nabažiť. Aj nie veľmi inteligentný divák po chvíľke dokáže vydedukovať akým smerom sa bude film odvíjať ale to nič nemení na tom že tento film je dojemný, natočený na vysokej úrovni a musí rozplakať azda každého...

Pod vlivem lásky (2008)

Shion-sama je génius! Nikdy som nevidel nič tak šialené, tak neskutočne pútavé, tak veľmi vtipné a tak perfektné. Pre toto milujem Japonsko, úprimnosť je na prvom mieste a za nič sa nehanbia... Veľká škoda že producenti donútili Pána režiséra zostrihať tento skvost len na "smiešne" 4 hodiny, lebo ja by som pokojne ešte hodinku, dve vydržal. Epos o láske, ktorý preskáče z komédie cez drámu, thriller, akčný film naspäť k romantike je proste jedinečný a okamžite sa zaradil medzi moje naj. Sotva som Ai no mukidashi dopozeral, mám chuť si to pustiť znovu a znovu až dokiaľ sa nezbláznim presne ako Yu :)

Povinnost a čest (2012)

Dobrý dojem z filmu kazia amatérske výstupy a zlý scenár... Akcia je však vymakaná a dokáže pobaviť, namiesto mariňákov mali do filmu obsadiť skutočných hercov a zaplatiť im nejaký ten "výcvik"...

Město divů (2012) (seriál)

Ako ja len milujem seriály/filmy situované do tohto obdobia a keď sa k tomu pridá mafia, to proste musím vidieť :) Po prvej sérii je zatiaľ veľká spokojnosť na mojej strane, herci sú perfektní, príbeh ma baví a je tam kopa nahatých žien takže čo viac si môže človek priať :)

Mušiši (2005) (seriál)

Mushishi ma zo začiatku moc nechytilo, ale po pár dieloch som zistil že po dlhej dobe pozerám Anime ktoré je vlastne dokonalé. Každý diel prinášal sviežosť, fantáziu a v mnohých prípadoch naozaj emotívne drámy. Spolu s jedinečným openingom, perfektným Ginkom a nádherným vyobrazením takzvaných Mushi patrí toto Anime na úplny vrchol! :)

Viděl jsem ďábla (2010)

Pomsta neprináša nič dobré... len ak, takmer dokonalé filmy ;)