Stav obležení (1998)

Od Zwicka by sa dalo očakávať síce viac ale mne film prišiel realisticky vykreslený. Film nenudí ale drží diváka v napätí. Neobvyklá a odvážna téma ktorá sa o pár rokov bohužiaľ stala skutočnosťou...

Útěk do divočiny (2007)

Ono to nemá Oscara??....Sean Penn, bravo. V kategórii dráma sa určite za posledné roky nenatočil lepší film ako bol Into the Wild. Hirsch mi nikdy nesedel, tu mi pripomínal Kutchera ktorého už vôbec nemám rád ale aj napriek tomu som bol z toho na vetvy :) P.S.: Skvelá hudba...

Vesmírní kovbojové (2000)

Chvíľu vtipné, chvíľu dramatické a chvíľu akčné. Eastwood, Lee Jones, Sutherland, Garner a ešte aj Cromwell to je proste zostava ktorá už niečo prežila a nedá sa ňou opovrhovať. Aj keby to bolo úplne uletené( to aj je ale v dobrom zmysle:)) bola by z toho dobrá podívaná už len kvôli tomu obsadeniu. Klasika a v tomto podaní mi to prirástlo k srdcu.

Nepohodlný (2005)

Veľmi zaujímavá dráma, trochu mi to pripomínalo State of play. Slušné tempo, hudba ktorá dokázala vyčarovať napätie a herci ktorý hrali ako o život:D

Nepřítel před branami (2001)

Tento film mi veľmi sadol, som fanúšik vojnových filmov a keď sa ktomu pridajú sniperi, je to pre mňa filmové nebo. Jude Law mi moc nehovorí ale tu mi bol celkom sympatický tak isto aj Ed Harris ten bol priam geniálny. V poslednej prestrelke mi chýbalo viac akcie a na Harrisovu postavu mi nesedelo že to tak rýchlo zabalil. Veľmi ma to prekvapilo a milo potešilo :)

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Pre mňa po Pomste Sithov najlepšia epizóda. Veľmi milo ma potešilo ako sa na konci zjavily Anakin,Yoda a Obi-wan. Koniec vo veľkom štýle.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Star Wars sú síce najlepším Lucasovím filmom ale táto Kershnerova epizóda bola lepšia ako takmer všetky Lucasove. V rodine Skywalkerovcov je asi zvykom prichádzať o končatiny, aký otec taký syn... Yoda sa mi zdal trošku pošahaný ale po čase sa to zlepšilo :D Oproti V epizóde lepšie spracovanie a krajšie efekty(až na toho Yetiho). Film som videl s českým dabingom a pri tom som mal pustené titulky, bolo mi divné že sa titulky s dabingom skoro nikdy nezhodovali ale to sa nedá vyčítať filmu ale našim "skvelým" štúdiám !

Kmotr (1972)

Najgeniálnejšia filmová postava = Vito Corleone. Marlon Brando mi nehovorí veľa ale vďaka Kmotrovi sa mi vryl hlboko do pamäti jeho suverenita a charizma boli obrovské Marlon ozaj skvele:)... Kmotr = Mafiánska klasika, lepšiu nikde inde nenájdete. Al Pacino skvelo prebral štafetu po otcovi, naozaj skvostný zážitok:)

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Táto epizóda ma zo všetkých čo som zatiaľ videl zaujala najmenej. Mierne nezrovnalosti ma zaskočili lebo Lucas to v nových dieloch krásne odpálil. Aj napriek nim to bolo v celku fajn a na tie roky to boli naozaj špičkové efekty :) R2, C3PO, Chewbacca a svetelné meče tomu dodali štandardnú kvalitu.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Lucas si to spojenie nemohol vymyslieť lepšie. Skutočne jeden z najlepších sci-fi príbehov, celá sága je obrovský kult. Rozhodol som sa pozerať všetky časti od Epizódy 1 takže teraz som zvedavý aj na staršie diely. Dúfam že budú rovnako dobré ako Pomsta Sithov.