Conner.s

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 4.8.2017  11:36
    Křižáček (2017)

Pro mě velmi uspokojivá meditace o vztahu otce a syna, o dospívání, o smiřování se s odcházením... někdo možná může namítat, že v tom vidím víc než v tom je, ale z nějakého důvodu se mě to dotklo. Líbil se mi klid a soustředěnost, které z filmu sálaly a ze všeho nejvíc jsem si cenil s rozmyslem používané hudební kulisy. Chtěl bych Křižáčka a jeho tvůrce vyzdvihnout za to, že dokázali natočit český film, který jde svou, dostatečně jinou cestou, a obzvláště pak režiséra Kadrnku, který jako jeden z mála českých autorů, natočil něco jiného než upovídané divadelní představení. Výhrady se samozřejmě najdou. Některé role, vzpomínám především na poustevníka, nejsou dobře obsazené, slušel by jim jiný charakter a pár scén působí lehce rozpačitě. I to bych filmu odpustil, protože jako celek zafungoval. Co mě však mrzí nejvíc je digitální kamera. Viděl jsem Křižáčka na velkém plátně a digitál poetickému dílu nesvědčí. Netvrdím, že by kameraman selhal, to vůbec ne, jde prostě jen o ten fakt, že během dlouhých záběrů na krajinu obraz nežije tak jak by mohl. Chápu, že točit na film by znamenalo další náklady, ale Křižáček by si to zasloužil, filmový materiál, možná snad dokonce černobílý, by mu dodal přesně to, co mu schází. 75%

• 28.7.2017  10:00
    Dunkerk (2017)

Lacině vyprávěné nic s neustále hrající hudbou, která vás už od poloviny filmu sere. Nolan bojuje s očekáváním, chce začít na maximu a skončit ještě dál, ale moc tlačí na pilu a v polovině filmu už je to vlastně nuda. Některé jednotlivé scény jsou parádní i IMAX zafungoval skvěle, letecké scény často berou dech, ale jako celek je to vlastně průměrný film. Konec navíc vyloženě špatný, plný dovysvětlování, uměle vyvolaných emocí, které jsou prázdné, a pateticky použitého proslovu, ostatně jako téměř u všech Nolanových filmů. 60% - Formát prostě není vše.

• 28.1.2017  15:13
    La La Land (2016)

Skvěle natočená, zahraná, vkusná romantika. Funkční romantika, to beze sporu, která vzdává hold klasickému hollywoodu, jako asi většina adeptů na oscara za poslední roky, což je trochu nuda a začíná to působit, jako kdyby současný hollywood už prostě nedokázal vykouzlit nic nového. Chazelle a jeho La La Land však přece jen jdou ještě o kus dál. Oproti jejich staršímu příbuznému holdaři (The Artist) ve druhé půli filmu opravdu něco nového nabízí. Pak už se dá mluvit i o silných emocích a jazzově laděný, velmi povedený, svými nedokonalostmi tak nějak přirozený soundtrack, si určitě pustíte ještě mnohokrát po projekci. Stejně si ale myslím, že je to moc american dream a hlavně, milovníci muzikálu odpusťí, měli by raději mluvit než zpívat. 60%

• 24.1.2017  11:26
    Příchozí (2016)

Arrival je, co do atmosféry obzvláště, vyjimečný film, se skvělými hereckými výkony a občas dechberoucím audiovizuálem. Musím lehce zkritizovat politickou linku filmu, která, ne že by neměla v příběhu své místo, ale je až moc jednostranná. Další věc je možná až přehnaně dojímavá závěrečná čtvrthodinka. Pokud mám ale srovnávat se současnou sci-fi tvorbou, Arrival je vlastně filmové zjevení. Chytrý scénář, napětí, výborná práce s tichem a s hudbou, prostě něco, o co se marně snažil Nolan v Interstelaru. Ten je proti Arrival jen primitivním megapaskvilem, ztraceným v sobě samém. 80%

• 26.7.2015  04:26

Za mě lehké zklamání. Rescue Dawn určitě stojí za shlédnutí, ale v první polovině jsem čekal na moment, který mě zasáhne. Marně. Část v táboře vnímám jako poměrně nefunkční, nýbrž ve vás nic patřičného nevyvolá. Druhá půlka, myšleno útěk, vynikající, ale nevyvažující předtím viděné. Bale neuvěřitelně dobrý. 60%

• 24.7.2015  21:17

Za film jedna hvězda, za vynikající název druhá.

• 23.7.2015  10:42

Objektivní odpad byl vyvážen fascinací z toho, jak moc je těžké sledovat tento film a zachovat si jakkoliv důstojnou tvář. Nic co by souviselo s uměním ani žádnou ambicí cokoliv sdělit. Green chce prostě pobavit humorem přes čáru. A nejhorší na tom je, že jsem se tomu i zasmál. Provinilých 30%

• 5.7.2015  17:08

George Miller se ve svém pokročilém věku rozhodl oprášit své někdejší úspěchy. Vytvořil film diskutabilních kvalit, který primárně slouží jednomu jedinému účelu, pobavit davy, chytnout je a za celou dobu snímku je nenechat vydechnout. Tato ambice je v Mad Maxovi zcela naplněna, což je opravdu obdivuhodné. Málokterý blockbuster si dokáže udržet takové non-stop tempo. Problémem však zůstává, že jinak je to strašně povrchní slátanina, která je pro mě absolutně bezcenná. Proto nejdu výš. 50% A kdyby se film jmenoval pouští tam a zpět, bylo by to výstižnější. Max je snad ta nejpostradatelnější hlavní postava, jakou jsem kdy viděl.

• 10.2.2015  21:16

Strhující drama, do kterého se dostanete během prvních pár sekund. Obsahuje pár krkolomných momentů, bez kterých by se snímek obešel, ale všechny jsou zapomenuty díky skvělému závěru, samotnému smyslu filmu a naprosto dokonalé Cotillard. Rozhodně jeden z nejuvěřitelnějších výkonů na plátně. 90%

• 17.1.2015  22:05

Reitman se snaží o pamětihodný film. Chce zobrazit veškerou frustraci dnešní doby, dát ji průběh, rozuzlení a celé to zakončit moudrým voiceoverem. Lepší by bylo natočit o tom dokument. Filmovému vyprávění velmi ubližují veškeré komunikační titulky, které nám Reitman bez zábran hází na obrazovku. První polovinu jsem protrpěl, ve druhé mi dokázal, že v jeho filmu přeci jen něco je, ale ne tolik, kolik by sám chtěl. 40%

• 14.1.2015  17:59
    Sám doma (1990)

Toto hodnocení berte jako hodnocení v rámci žánru "rodinný film." Jeden z mála snesitelných. 60%

• 12.1.2015  19:18

Foxcatcher rezonuje a na jeho jedinečnou atmosféru dlouho nezapomenu. Tak nervózní a fyzický film jsem snad ještě neviděl. Od začátku do konce se něco neskutečně špatného dere na povrch a vy pátráte v každé z postav, sledujete jejich vztahy a čtete v nich. Miller vytvořil velmi sterilní drama, ve kterém každé zvýšení hlasu, každý prudký pohyb nebo úder opravdu zapůsobí. Herci jsou bez výjimky perfektní a Carellova proměna vskutku obdivuhodná. Z mého pohledu naprosto odpovídající tomu, co od filmu vyžaduji. Nepodbízivé drama, působivé, napínavé a nesmírně strhující. Nic mě tento rok tolik nepohltilo. Přál bych si Oscara pro Foxcatcher, ale vím, že na toto ocenění je film příliš dobrý. 100% Film roku.

• 2.12.2014  00:44
    Interstellar (2014)

Interstellar asi jen tak neprošumí filmovým světem, ale rozhodně se také nestane žádným revolučním milníkem, jak tady někteří avizují. Byť je totiž sci-fi filmem nevídaným, svým rozměrem naplňující nemalá očekávání a po emocionální stránce, minimálně v první polovině, funkčním dramatem, není plně konzistentním dílem. Druhá půlka vám nabídne hned několik krkolomných zvratů a scén, bez kterých by se tento epos obešel a dokonce nabral na síle. Po návratu z vodní planety a po jednom z nejpůsobivějších momentů filmu, pozorování zpráv ze země, se začne rozpadat. Nolan se sice stále drží témat, která otevřel, ale přeskakuje z vesmíru na zem, z jedné reality do druhé a napříč časovými rovinami tak násilně, až se jeho kolos začíná chvět a chvílemi z něho odpadávají obrovské kusy hmoty. Zanechalo to ve mě těžce paskvilní dojem, který nedokážu ignorovat a přesto, že mě úplný konec vrátil do emocionální roviny, nenechal mě zapomenout na události cca poslední hodiny. V rámci letních blockbusterů je to poměrně slušný film, ale čekal jsem, že Nolan půjde dál. 60%

• 22.10.2014  02:28
    Propast (1989)

Viděl jsem pouze 171 minutovou verzi a jinou vidět nechci. Je to taková naivní agitka, která dostává s přibývajícími minutami větší a větší nádech pohádkové výpravy, ale technicky je, na poměry v roce 1989 obzvlášť, takřka dokonalá, strhující, neskutečně zábavná a hlavně v jednom kuse fascinující. Za celou dobu jsem se neztratil a Cameron mě držel přikovaného k jeho dílu. Věřím, že kdybych na to šel v době vzniku do kina, poseru se z toho. 80%

• 11.10.2014  16:42
    Frankenstein (1994)

Velmi dobrá adaptace geniálního románu, ale sama se geniální ani dokonalou nazvat nedá. V čele má sice jedno z nejlepších Frankensteineových monster všech dob, i nevěsta je skvěle vybraná, nedovedu si představit lepší casting, jenže celý tenhle, téměř dokonalý film, ztrácí sílu v atmosféře. Ne, že by tu žádná nebyla, ale Branagh se tak zarputile snaží odvyprávět film v extrémně rychlém tempu, až mu nezůstává prostor na doznění jednotlivých emocí. Doslova proběhne Frankensteineovým životem i smrtí a vy potom zjistíte, že jste z toho nedostali tolik, kolik jste měli. Tolik tragédie, tolik existencionální momentů a druhý den se zamýšlíte jen nad jednotlivostmi, nikoli nad celkovým vyzněním díla. Je to škoda, obzvláště když si uvědomíme, že je to, i přes některé nedostatky, stále výborný film, který rozhodně stojí za shlédnutí. 75%

• 22.9.2014  01:08

Lehce depresivní dokument zaznamenávající konec kariéry jedné z největších osobností světové kinematografie. Zároveň výborný making of film, který nechává diváka nahlédnout za horizont toho, co ve filmu nespatřil. Co víc si přát.

• 7.9.2014  01:28

Jeden z mála filmů, kterej si opravdu plnohodnotně zaslouží komentáře typu WTF.

• 9.7.2014  17:37
    Noe (2014)

První polovina filmu Noah je pro mě jedním z největších zklamání za poslední roky. Od tvůrce jako je Aronofsky jsem čekal hloubavý až filosofický epos, namísto něhož jsem dostal rádoby chytrý blockbuster. Vadil mi celkový střih, několik scén vyznívalo neskutečně trapně a to ani nemluvím o těch dementních obrech. Kamenožrout z nekonečného příběhu byl povedenějším kouskem než tyto neumětelské kreatury. Když jsem pak sledoval dva ptáky letící proti proudu vstříc novým zítřkům, pod nimiž se křečovitě měnily krajinky, nevěřil jsem vlastním očím. Sem došel tvůrce, který natočil Wrestlera? Proč? Čekal jsem psychologii Noemovy osobnosti, čekal jsem lopocení v bahně a budování archy, obavy a napětí z blížící se potopy, všechno, jen ne rodinnou, fantaskní hloupost. Ve druhé polovině se film sice blížil něčemu, co by se dalo nazvat dramatem, scéna s novorozenci zapůsobila, ale jinak opravdu prázdno. Nevidím v tom jen lacinou eko agitku, ale taky neuvěřitelně promrhaný potenciál. 40%

• 1.7.2014  11:34
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Pravděpodobně nejlepší krimi seriál, který si můžete v současné době shlédnout. Má to neskutečnou atmosféru, je to velmi dobře natočené, ještě lépe napsané a o hereckých výkonech ani nemluvím. 100%

• 24.6.2014  20:04

Jeden z nejhorších filmů, na kterém jsem byl za posledních pár let v kině. MacFarlane prostě nedokázal udržet svoje skeče v rámci 116 minutové kontinuální povídky. Vše, co by se dalo označit za příběh je vata mezi dalším vtipem a něčím prdem nebo posráním. Nezachrání to ani nadmíru sprostá mluva, křečovitě našroubovaná na každou druhou větu, ani sympatické obsazení. Jsem velkým zastáncem chození do kina, ale tomuhle by vážně prospělo PC, možná dokonce mobil, čím méně se totiž na film soustředíte, tím lépe vyzní. Pokud je to záměr, nemyslím si, že je to moudré, pokud to záměr není, tak je tenhle film jen opravdová sračka. 10% za pár nápadů, které se však tvůrcům podařilo umně zabít.

• 24.6.2014  19:55

Nadprůměrný akční blockbuster, ale pořád jenom blockbuster. Nic víc. 60%

• 2.6.2014  23:53

Teenage Spider Man. Guilty Pleasure.

• 13.3.2014  16:17

Coeni jsou filmaři, kteří už několikrát potvrdili svou výjimečnost a v tomto případě tomu rozhodně není jinak. Film o obyčejném folkovém zpěvákovi, talentovaném zpěvákovi, který vlastně nikoho nezajímá, snad ani nemůže být natočen lépe. Hudební vystoupení hýbou dějem, charakterizují postavy, vypráví příběh, rozesmějí vás a dokáží vás i dojmout. Téměř žádný film, který jsem doposud viděl, nedokázal zachytit atmosféru folkové hudby tak věrně a láskyplně, jako tento. Coeni však ještě navíc charakterizují jednu éru na příkladu, který je přenositelný na snažení dosáhnout úspěchu prakticky v jakémkoliv oboru. Pak ve vás se slovy, jen talent nestačí, zanechají příjemně melancholický pocit a vy jen mlčky sedíte dál. 100%

• 18.1.2014  21:19

Vlk z Wall Street je Scorseseho šňupající Barry Lyndon. Antihrdina v čele tříhodinového eposu, který je závislý na velmi mocné droze. Lehce šílená, amorální komedie, pod jejímž povrchem se skrývá pulsující drama, při čemž Jordan Belfort je jeho alfou omegou. Scorsese nám vůbec nic neupírá. Ukazuje všechen ten povrchní hnus v celé své kráse, nutí nás smát se amorálním věcem, nesmyslnému jednání hlavních postav i jejich povrchním touhám a pocitu nepřemožitelnosti. Scén, při kterých se bavíte a zároveň vás vytáčejí je tu mnoho a právě v nich je velká síla této biografické záležitosti. 80%

• 11.1.2014  14:16

100% bez komentáře.

• 7.1.2014  20:00
    Gravitace (2013)

Gravity je vizuálně vytříbený a režijně rafinovaný filmový experiment. Cuarón skvěle pracuje s napětím a přes minimum příběhu ve vás dokáže v určitých momentech vyvolat velmi silné emoce. Pravdou však zůstává, že je tu i pár trpkých momentů. Mám tím na mysli detail fotografie rodiny přivázané na krku mrtvého kosmonauta, Clooneyho úlet a podobné laciné okamžiky, bez jejichž přítomnosti bych tento nevšední zážitek považoval za bezchybný. Přesto myslím, že můj prožitek z projekce je nezapomenutelný. 80%

• 25.12.2013  20:51

Film, který mě pobavil, dojal, fascinoval... Film, který je o lásce, vášni, o lži, o vztahu... Film, který nemůžu dostat z hlavy ani týden po jeho shlédnutí. Herecké duo je neuvěřitelně oddané a Kechiche dotáhl svoji látku k dokonalosti. Nejopravdovější film tohoto roku a pravděpodobně také nejlepší. 100%

• 1.12.2013  21:56
    Zvuk hluku (2010)

Miluju industriál, ale tohle je slabej odvar originality, jestli v tom vůbec nějaká je. Nabubřelá píčovina, nic víc.

• 24.9.2013  21:42

Mezi těmi několika málo dialogy o ničem se skrývá velké drama. Vyšumění jednoho starého přátelství, touha po tom někam patřit... Stačí pár pohledů a atmosféra krajiny kolem. Pro někoho možná na hranici snesitelnosti, pro mě velmi příjemné a silné. Na scénu masáže asi nezapomenu. Definice pojmu minimalistický film.

• 4.8.2013  23:49
    Zvrácený (2002)

To se jen tak nevidí. Bavil jsem se a chvílemi se mi dělalo opravdu zle, celou dobu mě fascinovalo, že Irreversible, přes všechny ty extrémní scény, přes tu zvrácenou atmosféru, která je dle mého unikátní, působí tak realisticky. Třeba když jsou Cassel s Bellucci v posteli je to opravdu nenucené nebo scéna v metru, dokonalost sama. Proto považuji tento kousek za originální a nevídané dílo, které je dostatečně odvážné, až drzé, ne však bezmyšlenkovité a i když je odvyprávěno tak jak je odvyprávěno, dokáže pečlivě charakterizovat každou z postav. Bezchybná záležitost. 100% Konec mě opravdu zhypnotizoval.

<< předchozí 1 2 3 4