Conner.s

Miroslav Šírek

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.10.2011  02:54

Jako sci-fi poměrně kvalitní, jako pokračování Kubrickova klenotu nedostatečné. Samozřejmě, že prvnímu dílu se 2010 nevyrovná, ale některé scény jsou povedené a příběh mě zaujal. Skladba z předchozího snímku už nefunguje tak, jak by měla, stále je skvělá, ale pokud ji chcete umístit jako podkres obrazu, musíte vytvořit vhodný vizuál. To se Hyamsovi nepodařilo, nicméně nechci jen kritizovat, vše mohlo dopadnout mnohem hůř. Tvůrci se za toto pokračování rozhodně nemusí stydět a fakt, že Kubrickových kvalit nedosáhli není ostudou. To snad ani nikdo nečekal. 60%

• 1.3.2013  00:37
    8 MM (1999)

Jeden z mála dobrých filmů Joela Schumachera, se skvělým Phoenixem a slušným Cagem. 75%

• 18.6.2012  18:48

Patří to mezi ty lepší akční filmy, ale k dokonalosti tomu chybí mnoho. Vizuální stránka ucházející, rozhodně však žádná závratná pecka. Velmi dobré a zasloužené tři. 60%

• 2.6.2014  23:53

Teenage Spider Man. Guilty Pleasure.

• 5.12.2012  14:37
    Argo (2012)

Velmi chytrý film, který si svým, mnohými nepochopeným, echt americkým koncem a snaze napínat zadělal na hromadu nepříznivých ohlasů, které slýchám mezi lidmi. Akademici však oceňují filmový kousek, ve kterém je vážné americké téma řešeno nefalšovaným hollywoodským hrdinstvím. Koncepčně takřka dokonalý film. Affleck jako režisér znovu dokázal, že má své právoplatné místo na slunci a jeho Argo je po dlouhé době zase jednou dospělá oscarová záležitost. 80%

• 20.2.2013  01:46
    Avatar (2009)

Cameron je režisérem ne velkých, ale přímo obřích filmových rozměrů. 3D ještě nikdy nebylo lepší a v tomto směru se jedná o jakousi revoluci, která však z mého pohledu není až tak potřebná. Další věc je, že příběh s názvem Avatar je prostě Pocahontas v modrém a od začátku je všem jasný jak to skončí. 60%

• 2.8.2011  02:38
    Bezva polda (1999)

Ve scénáři je určitě pár děr nebo alespoň hodně zvláštních věcí, které nevím proč tam vlastně jsou, ale s celkovým dojmem jsem víceméně spokojen. Nejedná se o výbornou komedii ani o vrcholné drama, je v tom tak trochu obojí. Když zapomenu, že se ve filmu objevovali směšně trapní mafiáni a budu se soustředit jen na vztah De Nira s Hoffmanem, vznikne působivá lidská etuda obohacená skvělým hereckým projevem obou hlavních představitelů. Spokojených 60%

• 22.9.2014  01:08

Lehce depresivní dokument zaznamenávající konec kariéry jedné z největších osobností světové kinematografie. Zároveň výborný making of film, který nechává diváka nahlédnout za horizont toho, co ve filmu nespatřil. Co víc si přát.

• 28.7.2017  10:00
    Dunkerk (2017)

Lacině vyprávěné nic s neustále hrající hudbou, která vás už od poloviny filmu sere. Nolan bojuje s očekáváním, chce začít na maximu a skončit ještě dál, ale moc tlačí na pilu a v polovině filmu už je to vlastně nuda. Některé jednotlivé scény jsou parádní, IMAX zafungoval skvěle, letecké scény často berou dech, ale jako celek je to vlastně průměrný film. Konec navíc vyloženě špatný, plný dovysvětlování, uměle vyvolaných emocí, které jsou prázdné, a pateticky použitého proslovu, ostatně jako téměř u všech Nolanových filmů. 60%

• 8.9.2011  08:54

Kopa akčníh hvězd v mnoha očích zastínila hodně debilní scénář. Jediný skutečný herci ve filmu jsou Micky Rourke a Bruce Willis, ale nevadí, zbytek jen občas něco pronese a pak přichází hodinová řežba, která bohužel není tak dobrá, jak jsem od akčních hvězd hollywoodu očekával, největší síla je podle mě v pěstních soubojích. Další WTF moment jsem zažil na konci = Spoiler: Kdy si Stalone uvědomil, že nebylo hezký udělat z Lungrena věčnýho záporáka, tak se s klukama dohodli a všechno mu odpustili, jak už to tak bejvá. Přesto všechno jsem se docela dobře bavil a díky scéně v kostele, jsem se i nahlas zasmál. 50%

• 8.7.2011  17:51
    Fighter (2010)

Komornější i lidštější než Rocky. Více sociální drama než sportovní film. Ano, znovu chválený Christian Bale, nelze ho opomenout, předvádí tu opravdu velký výkon. Stejně tak výborná je však i Malissa Leo. O. Russell nám předvedl jeden ze svých vrcholů a já doufám, že najde další látku, která by mu tak perfektně sedla. 80%

• 13.2.2013  01:35
    Formula 51 (2001)

Jestli chcete vidět film, kterej se snaží vykrást Tarantina a Ritchieho, ale tvůrce na to jednoduše nemá, tohle je správná volba. Je to primitivní, neumětelsky podaný a absolutně zbytečný film, kde se L. Jackson snaží jak jen může, ale s tím co mu bylo napsáno to prostě nedokáže utáhnout. Carlyle zase hraje až nesnesitelně nesympatickou a hloupou postavu, která mě ani trochu nebavila. Úplně stejně blbě dopadlo třeba Catch .44, ale u toho aspoň není tolik komentářů, které by to vynášeli do nebes. Nechápu. Já se snad ani jednou nezasmál a tady se operuje s tím, jak je to strašně vtipný a jaká je to pohoda. Ani hovno. 30% maximálně.

• 11.10.2014  16:42
    Frankenstein (1994)

Velmi dobrá adaptace geniálního románu, ale sama se geniální ani dokonalou nazvat nedá. V čele má sice jedno z nejlepších Frankensteineových monster všech dob, i nevěsta je skvěle vybraná, nedovedu si představit lepší casting, jenže celý tenhle, téměř dokonalý film, ztrácí sílu v atmosféře. Ne, že by tu žádná nebyla, ale Branagh se tak zarputile snaží odvyprávět film v extrémně rychlém tempu, až mu nezůstává prostor na doznění jednotlivých emocí. Doslova proběhne Frankensteineovým životem i smrtí a vy potom zjistíte, že jste z toho nedostali tolik, kolik jste měli. Tolik tragédie, tolik existencionální momentů a druhý den se zamýšlíte jen nad jednotlivostmi, nikoli nad celkovým vyzněním díla. Je to škoda, obzvláště když si uvědomíme, že je to, i přes některé nedostatky, stále výborný film, který rozhodně stojí za shlédnutí. 75%

• 23.7.2015  10:42

Objektivní odpad byl vyvážen fascinací z toho, jak moc je těžké sledovat tento film a zachovat si jakkoliv důstojnou tvář. Nic co by souviselo s uměním ani žádnou ambicí cokoliv sdělit. Green chce prostě pobavit humorem přes čáru. A nejhorší na tom je, že jsem se tomu i zasmál. Provinilých 30%

• 20.2.2013  01:04

Dobře napsané, zahrané a především zrežírované drama, jehož nejednoznačnost hned v několika pasážích zcela vyčerpává a převádí na vás opravdu těžké dilema. Pro mě velmi nečekané překvapení. 75%

• 7.1.2014  20:00
    Gravitace (2013)

Gravity je vizuálně vytříbený a režijně rafinovaný filmový experiment. Cuarón skvěle pracuje s napětím a přes minimum příběhu ve vás dokáže v určitých momentech vyvolat velmi silné emoce. Pravdou však zůstává, že je tu i pár trpkých momentů. Mám tím na mysli detail fotografie rodiny přivázané na krku mrtvého kosmonauta, Clooneyho úlet a podobné laciné okamžiky, bez jejichž přítomnosti bych tento nevšední zážitek považoval za bezchybný. Přesto myslím, že můj prožitek z projekce je nezapomenutelný. 80%

• 21.1.2013  00:23

Opravdová tvář Quentina Tarantina. Radostná, béčková záležitost, tak špatná, jak jen kvalitní béčko může být. 85%

• 19.4.2018  16:46
    Hastrman (2018)

Havelka je talentovaný divadelní režisér, ale filmová řeč je mu vzdálená. Hastrman je film, který se otrocky drží konceptu: "Jsem filmem podle knihy a chci nést její atributy", ale nemá tolik stran, tedy tolik času, stát se komplexním dílem, a ještě si ho ubírá nadužívanými pohledy na českou krajinu, které od poloviny filmu působí více než monotónně. Herci jsou velmi dobře vybraní, ale scénář jim nedává šanci stát se vrstevnatými postavami. Namísto toho jsou z nich náčrtky existencí, jejichž jednání někdy smysl dává, někdy ne. Moc jsem chtěl aby se mi tento film líbil, navzdory tomu mi však vůbec nedokázal učarovat. Havelkovi se v několika scénách podařilo vytvořit zajímavou atmosféru, ale hned vzápětí ji dokázal shodit vtipem, kterému jsem se sice často zasmál, ale působil vždy nepatřičně. Ve výsledku jsem tedy nedokázal rozklíčovat jakou atmosféru chce vlastně navodit. Možná, že to neví ani on sám, možná to byl záměr, jen na mě nezapůsobil tak jak měl. Z mého pohledu je to zkrátka celé strašně kostrbatě, nejistě vyprávěné, až jsem nabyl pocitu, že nikdo neví, co tím chtěl v počátku říct. Hastrman tedy nakonec funguje spíše jako stominutová upoutávka, díky které si pak možná Urbanovo dílo přečtete. Myslím, že to bude daleko komplexnější zážitek. 40%

• 20.8.2011  00:10
    Herkules 3D (2009)

Takovou sračku jsem ještě neviděl, dokonce jsem si ji nedovedl ani představit, nechápu jak tohle mohlo vzniknout, podle mě to ani nemělo žádnýho režiséra, jen tam pak napsali nějakýho chudáka, kterej to odnes, fakt jsem nevěřil svejm očím a konec mě totálně rozsekal, dokonce jsem si ho asi třikrát přetočil a pořád si nebyl jistej, jestli se mi to nezdá. Právem nejhorší film podle csfd.

• 25.1.2013  02:26
    Hodná holka (2002)

Tohle téma tu bylo už mockrát a nutno říct, že v lepším podání. Vlastně je to dosti zbytečný kousek, který neurazí ani nenadchne a moc emocí to ve vás taky nevyvolá. Jediná výjimečnost snímku spočívá v tom, že zde hraje Jennifer Aniston, která je jiná než doposud a zvládá to skvěle. Jinak dost průměrný nezávislý kus. 50%

• 12.1.2015  19:18

Foxcatcher rezonuje a na jeho jedinečnou atmosféru dlouho nezapomenu. Tak nervózní a fyzický film jsem snad ještě neviděl. Od začátku do konce se něco neskutečně špatného dere na povrch a vy pátráte v každé z postav, sledujete jejich vztahy a čtete v nich. Miller vytvořil velmi sterilní drama, ve kterém každé zvýšení hlasu, každý prudký pohyb nebo úder opravdu zapůsobí. Herci jsou bez výjimky perfektní a Carellova proměna vskutku obdivuhodná. Z mého pohledu naprosto odpovídající tomu, co od filmu vyžaduji. Nepodbízivé drama, působivé, napínavé a nesmírně strhující. Přál bych si Oscara pro Foxcatcher, ale vím, že na toto ocenění je film příliš dobrý. 100%

• 25.8.2011  16:13

Respekt k odvaze i troufalosti Joaquina Phoenixe. Tenhle film jakoby evokoval jakýsi "syndrom" Andyho Kaufmana. Ten tvrdil, že se nesnaží lidi pouze rozesmát, ale prostě v nich vyvolat emoci. A Phoenix nepochybně nasral velkou spoustu lidí, o to víc však potěšil mě. Skvěle jsem se bavil a přes některá slabší místa musím tomuto projektu udělit plnou palbu. Přeci jen jsou v tom dva roky hereckého nasazení, neskutečnej risk, ať už mluvíme o ohrožení kariéry nebo o nepřetržité pozornosti médií, které na vás dokáží vytáhnout ty nejtěžší kalibry i když jste skoro svatý a o celkovém oddání se do rukou společnosti, která tuto bizarní podobiznu J. Phoenixe po celou dobu dotvářela.

• 30.8.2012  15:41
    Insomnie (2002)

Nolan ustupuje od akce z Mementa a přichází s temným thrillerem, kde dává přednost atmosféře. Sází na skvělé herecké výkony, soustředí se na Dormerovu psychiku a rozjíždí neuvěřitelnou hru na kočku a myš, soustředěnou převážně do jedné hlavy. P.S.: Al Pacino je sázka na jistotu. 80%

• 2.12.2014  00:44
    Interstellar (2014)

Interstellar asi jen tak neprošumí filmovým světem, ale rozhodně se také nestane žádným revolučním milníkem, jak tady někteří avizují. Byť je totiž sci-fi filmem nevídaným, svým rozměrem naplňující nemalá očekávání a po emocionální stránce, minimálně v první polovině, funkčním dramatem, není plně konzistentním dílem. Druhá půlka vám nabídne hned několik krkolomných zvratů a scén, bez kterých by se tento epos obešel a dokonce nabral na síle. Po návratu z vodní planety a po jednom z nejpůsobivějších momentů filmu, pozorování zpráv ze země, se začne rozpadat. Nolan se sice stále drží témat, která otevřel, ale přeskakuje z vesmíru na zem, z jedné reality do druhé a napříč časovými rovinami tak násilně, až se jeho kolos začíná chvět a chvílemi z něho odpadávají obrovské kusy hmoty. Zanechalo to ve mě těžce paskvilní dojem, který nedokážu ignorovat a přesto, že mě úplný konec vrátil do emocionální roviny, nenechal mě zapomenout na události cca poslední hodiny. V rámci letních blockbusterů je to poměrně slušný film, ale čekal jsem, že Nolan půjde dál. 60%

• 11.1.2014  14:16

100% bez komentáře.

• 7.9.2014  01:28

Jeden z mála filmů, kterej si opravdu plnohodnotně zaslouží komentáře typu WTF.

• 5.5.2011  18:49

Atmosféra, hudba, scénář... vše funguje tak jak má. Chytře dávkované myšlenky v neuvěřitelně stylové formě, podané prostřednictvím těch nejlepších možných představitelů. Fincher je opravdový mistr. 100%

• 12.6.2012  01:57

To je taková píčovina až mě to rozesmálo a nemohl jsem přestat. 60%

• 1.1.2012  22:37

Kuky je poměrně sympatická hračka a ostatní postavy vás také rozhodně nezklamou. Obrazově je film na úrovni. Záběry lesa, přibývajícího sněhu, snového procházení / prolétávání po chodbě a další. Velké mínus byl však konec příběhu. Film měl skončit ve chvíli, kdy Ondřej vytáhne z Kukyho pírko, to byl nejsilnější a nejpohádkovější moment. Pak už to byla jen kaše navíc což kazilo dojem. Svěrák má rozhodně na víc. 60%

• 28.1.2017  15:13
    La La Land (2016)

Skvěle natočená, zahraná, vkusná romantika, funkční romantika, to beze sporu, která vzdává hold klasickému hollywoodu, jako asi většina adeptů na oscara za poslední roky, což je trochu nuda a začíná to působit, jako kdyby současný hollywood už prostě nedokázal vykouzlit nic nového. Chazelle a jeho La La Land však přece jen jdou ještě o kus dál. Oproti jejich staršímu příbuznému holdaři (The Artist) ve druhé půli filmu opravdu něco nového nabízí. Pak už se dá mluvit i o emocích a jazzově laděný, velmi povedený, svými nedokonalostmi tak nějak přirozený soundtrack, si určitě pustíte ještě mnohokrát po projekci. 60%

<< předchozí 1 2 3 4