Conner.s

Miroslav Šírek

okres Praha

• 15.7.2013  15:32
    Trans (2013)

Byť lehce překombinována, stále poměrně dravá Boyleovka. Nic převratného se nekoná, ale neurazí, občas překvapí gore násilím, extrémně odhalenou Dawson a svižným tempem dojede ke svému konci. Natočeno je to zručně, ale Boyle má rozhodně na víc. 60%

• 11.7.2013  02:35

Čekání na akci, která vás dostatečně neukojí, byť se Toro snaží a roztříská co se dá. Přemíra patosu a extrémně trapných momentů, které vás opravdu rozesmějí a na konec jeden klad, asi tři povedené, úmyslné vtipy. Efekty prostě nejsou všechno a pomalá těžkotonážní akce taky ne. Vrcholem je pak extrémně debilní scénář, kterej si Beacham opravdu musel vytáhnout maximálně tak z prdele. A to jsem ještě mírný. 20%

• 10.7.2013  12:37
    Prometheus (2012)

Pakliže se budete o Promethea zajímat podrobně a dohledáte si jednotlivé střípky, jeho příběh vám možná bude dávat smysl a jednání jednotlivých postav možná nebude až tak nepochopitelné. Pokud však chcete vidět kvalitní sci-fi, které funguje samo o sobě, Promethea vynechte. Podle mě je to neuvěřitelně nezáživný film, který už nikdy nechci vidět. Řemeslně je samozřejmě v lecčem výborný, přeci jen je to Ridley Scott, ale jako celek jednoduše nefunguje a jako samostatný film bez doplňujících informací také ne. 40%

• 27.6.2013  01:20

Guilty pleasure. 60%. Brad Pitt se k tomu průseru postavil čelem a bez zábran či větších problémů utáhl průměrnej film svým nadprůměrným hereckým projevem. První čtvrtina je vlastně neuvěřitelně dobrá a všechno vypadá slibně. Pak přijde první WTF moment, pak další a další a další a... Jenže po celou dobu má film svoje tempo, který si nemůže dovolit hluchá místa. Musí vás za každou cenu bavit, chce na vás zapůsobit a zanechat ve vás podnět k přemýšlení. To, že se mu poslední složka zkrátka nedaří vůbec nevadí. Je to prostě obyčejná, příjemná, hollywoodská zábava, která mohla být něčím mnohem větším a zásadnějším, ale nestalo se.

• 13.6.2013  18:31
    Žízeň (2009)

Slušný filmový zážitek plný originálních a těžce úchylných nápadů. Park si nebere servítky a ukazuje to nejhorší co jeho chorá hlava vyplodí. V žízni bohužel zašel v některých pasážích až na hranici kýče a několikrát ho opravdu dosáhl. Na konci mě třeba opravdu zklamali velryby a celková lacinost vyvrcholení. Několikrát jsem se zasmál a několikrát se mi chtělo zvracet, ale to je tak nějak vše. Působivá, netradiční záležitost, kterou kazí zbytečné a nedomrlé scény. Škoda. 60%

• 5.6.2013  03:46

Ztracený skvost plný skvělého humoru a velmi originálních osudů. Vskutku zajímavý romantický patvar, který vás na konci nemůže nechat chladnými a donutí vás věřit, že překonat čas není nemožné. Velké překvapení. 80%

• 21.4.2013  15:02

Nenáročná jednohubková pohádka. Spousta příslibů zajímavého a mrazivého filmu, ale ve výsledku nic moc. Dokonce jsem si až nepříjemně mockrát vzpoměl na starší Shyamalanovky. Škoda. 40%

• 21.4.2013  14:49

Poprvé šokující. Podruhé velmi zajímavé a divácky vděčné. 80%

• 14.4.2013  20:17
    Woyzeck (1979)

Definice pojmu kuriózní film. Herzog je vážně mistr a Kinskiho herecký projev je vskutku jedinečný. 80% P.S.: ...Dostane přidáno.

• 5.4.2013  01:12

Jeden z nejhorších filmů jaké jsem kdy viděl. Až tak špatnej, že jsem se nemohl přestat smát. Proto ta jedna hvězda. 5%

• 3.4.2013  20:30

Film, který za pomoci detailních záběru a neskutečně drzého sestřihu vyvolá ty nejniternější pocity a doslova vám přivodí horečku. Aronofsky nevypráví, nevysvětluje, ale zprostředkovává zážitek, který si nebude těžké zapamatovat. Vypořádejte se s tím jak chcete.

• 1.3.2013  00:37
    8 MM (1999)

Jeden z mála dobrých filmů Joela Schumachera, se skvělým Phoenixem a slušným Cagem. 75%

• 26.2.2013  02:30

Neúplný "filmový fejeton", který se po celou dobu tváří, že by z něj mohlo něco vylézt, ale nevyleze. Obsazení je bezchybné a každý herec je ve své roli dokonalý, jen nevím k čemu to všechno, když nejlepší vtipy filmu vyspoileroval trailer a to ostatní byla víceméně vata. Škoda. 55% Potenciál byl mnohem větší.

• 20.2.2013  02:26
    Milióny (2004)

Hodně nápadů, ale celkově je to strašně nekonzistentní. Vyloženě špatně rozvržený film. 40%

• 20.2.2013  01:46
    Avatar (2009)

Cameron je režisérem ne velkých, ale přímo obřích filmových rozměrů. 3D ještě nikdy nebylo lepší a v tomto směru se jedná o jakousi revoluci, která však z mého pohledu není až tak potřebná. Další věc je, že příběh s názvem Avatar je prostě Pocahontas v modrém a od začátku je všem jasný jak to skončí. 60%

• 20.2.2013  01:04

Dobře napsané, zahrané a především zrežírované drama, jehož nejednoznačnost hned v několika pasážích zcela vyčerpává a převádí na vás opravdu těžké dilema. Pro mě velmi nečekané překvapení. 75%

• 15.2.2013  01:23
    Láska (2012)

Haneke dovedl svůj minimalismus k dokonalosti a zobrazil lásku způsobem, jakým ji ve filmu snad nikdo nezobrazuje. Amour je promyšlený, vybroušený snímek, který diváka emočně vyčerpává svou přirozeností a fascinuje schopností vyhnout se klasickému citovému vyděračství, na které jsme u filmů tohoto typu zvyklí. Heneke ho však netrpí a rozhodně ho nepotřebuje. Katarze na konci filmu je absolutně nevyhnutelná, v jistém smyslu možná i ulevující. Několik režijních nápadů mě naprosto odrovnalo (Rok v obrazech, "odchod"...) a během závěrečných titulků se mnou v kině nikdo ani nedutal. 100%

• 14.2.2013  04:36

Manifest Dogma má své limity a někdy je to možná lehce na obtíž. Tentokrát ale všechny pravidla dopadly na úrodnou půdu. Vinterberg zkonstruoval neskutečnou záležitost, která je tak obsáhlá a jedinečná, že vás musí uchvátit. Od začátku do konce je to neuvěřitelně strhující, rozťekaná kamera na vás přenáší vše, co se tu odehrává a vy jen sedíte, sledujete tu fascinující mozaiku v tom nejdynamičtějším možném sestřihu a dochází vám, že jste uneseni. Festen je rozhodně jeden z nejlepších filmů, vystavěný na pravidlech Dogma 95. 100%

• 13.2.2013  01:35
    Formula 51 (2001)

Jestli chcete vidět film, kterej se snaží vykrást Tarantina a Ritchieho, ale tvůrce na to jednoduše nemá, tohle je správná volba. Je to primitivní, neumětelsky podaný a absolutně zbytečný film, kde se L. Jackson snaží jak jen může, ale s tím co mu bylo napsáno to prostě nedokáže utáhnout. Carlyle zase hraje až nesnesitelně nesympatickou a hloupou postavu, která mě ani trochu nebavila. Úplně stejně blbě dopadlo třeba Catch .44, ale u toho aspoň není tolik komentářů, které by to vynášeli do nebes. Nechápu. Já se snad ani jednou nezasmál a tady se operuje s tím, jak je to strašně vtipný a jaká je to pohoda. Ani hovno. 30% maximálně.

• 8.2.2013  18:08

Je to ten typ filmu, který většinou odsoudím. Moc rychle se tu mluví, chvílemi se tu zběsile přestřihává, je to dost popová záležitost a optimismus z toho přímo stříká. Jenže ono to prostě tak nějak funguje. Přišlo mi to vkusně vtipný, herecky vynikající a ten romanticky romantickej konec jsem sežral i s navijákem. Funkční romance, jakou už jsem dlouho neviděl. 75%

• 5.2.2013  03:16

Vzpomínka z dětství.

• 31.1.2013  00:41

Jako krátkometrážní film bych to bral, ale nesedlo mi to a proto jsem se začal dost brzy nudit a fakt jsem nebyl spokojenej. Tahle poloha Tima Burtona se mi moc nezamlouvá. 40%

• 30.1.2013  01:28

Takovej ten film, na kterej se podíváten a hned po jeho skončení máte pocit, že jste vlastně vůbec nic neviděli. 40%

• 26.1.2013  01:37

Čistokrevná akční záležitost s charismatickým záporákem a dostačujícím příběhem. 60%

• 26.1.2013  01:33

Napínavé i zábavné, ale rozhodně ne nadčasové. Doba, která uběhla od uvedení tohoto snímku do kin už dost z něho pohřbila, především pak špatný závěr s vrtulníkem v tunelu. 60%

• 25.1.2013  02:26
    Hodná holka (2002)

Tohle téma tu bylo už mockrát a nutno říct, že v lepším podání. Vlastně je to dosti zbytečný kousek, který neurazí ani nenadchne a moc emocí to ve vás taky nevyvolá. Jediná výjimečnost snímku spočívá v tom, že zde hraje Jennifer Aniston, která je jiná než doposud a zvládá to skvěle. Jinak dost průměrný nezávislý kus. 50%

• 23.1.2013  11:29
    Ray (2004)

Foxx je vynikající, ale zbytek filmu zcela rutinní životopisné drama, které ničím nepřekvapí. 60%

• 21.1.2013  00:23

Opravdová tvář Quentina Tarantina. Radostná, béčková záležitost, tak špatná, jak jen kvalitní béčko může být. 85%

• 8.1.2013  23:27
    Letec (2004)

Až mě překvapilo, jak moc se mi to líbilo. Spousta scén mi utkvěla v hlavě, všechno bylo natočeno s neuvěřitelným umem a atmosféra doby z filmu sálá každým coulem. Nutno podotknout, že DiCaprio tady podává opravdu životní výkon, který vás rozhodně uchvátí. 80%

• 8.1.2013  19:40
    Pelíšky (1999)

Přeceňované, ale příjemné. Scény jsou, každá sama o sobě, velmi vtipné, ale to z pelíšků nedělá velký film, který funguje jako celek, právě naopak. Je to další z těch kusů, které jsou spíše slepencem komických skečů. 75%