Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Hunger Games

Hunger Games (2012)

Tak dlouho jsem napjatě čekal, až jsem se konečně dočkal. A musim říct, že jsem se opravdu bál, jak Gary Ross zvládne tenhle , podle mě, těžký filmový počin. Knižní předlohu jsem četl a naprosto mě pohltila a stala se tím nejlepším co jsem doposud četl. Trefila se mi přímo do vkusu. Myslím, že pokud chce někdo shlédnout tento film, měl by mít znalost knižní předlohy, protože co si budem nalhávat, kniha je mnohem lepší a jsou v ní lépe vysvětleny vztahové linky mezi hlavními postavami. Ale pryč od knižní předlohy a zpět k filmu. Musim říct, že Gary Ross si s tímhle snímkem hodně vyhrál a jsem neskutečně šťastný, že celý film se snaží jít ve šlépějích knižní předlohy. Ikdyž sem tam něco ujede, nebo něco schází. Naštěstí to nejsou moc podstatné věci, které by nějak měli s filmem výrazně zamávat.Jen tak mimo musím říct, že Katnissin dům vypadal naprosto přesně, jak jsem si ho představoval při čtení knih. To mě na chvíli zarazilo. Taky jsem byl zvědav, jak se vytvoří kostými, které jsou v knize opravdu krásně popsány a ve filmu zpracováný stejně skvěle. Co se týče herecké stránky bál jsem se, že to nebude nic moc. Jennifer Lawrence jsem nikdy v ničem hrát neviděl, Josh Hutcherson mi přišel víc krásnej než nadanej a jedinej na koho jsem se opravdu těšil byl Liam Hemsworth. Nakonec se ukázalo, že herecké obsazení se seskupilo ze samých skvěle vybraných herců, kteří ví co hrají a snaží se dokonale zobrazit ten správný charakter postav. Jediné co bych snad Hunger Games mohl vytknout je málo krve. Arénu smrti jsem si představoval potřísněnou krví splátců a té tam moc nebylo. Ale to je jen taková malá výtka. Hudba se hodila a příjemně provázela celým filmem. No zkrátka jsem se celých 142 minut v kině nenudil, ba právě naopak jsem se neskutečně bavil a ještě nikdy jsem se na film do kina tak netěšil. Seděl jsem v křesle a celý se klepal až to začne a jen doufat, že to nedopadne katastrofálně. Naštěstí jak už jsem říkal film ukojil má očekávání. 9/10 P.S. Nechápu jak někdo může srovnávat Hunger Games a Twilight ságu.

Nezvratný osud 5

Nezvratný osud 5 (2011)

Po nepříliš povedeném čtvrtém pokračování jsem byl překvapen velmi povedeným pátým pokračováním, které mě naprosto umlčelo. Nápad s mostem je geniální a vypracované 3D efekty celou tragédii povyšují o dvě třídy výš. Příběh nenudí a každá smrt přináší něco nového a přichází nová zápletka ve stylu zabij, nebo budeš zabit. Steve Quale přinesl do celé serie opět svěží vítr, jako tomu bylo za dob Jamese Wonga (1,3) a Davida Ellise (2). Čím blíž je film konci, tím víc stoupá napětí, až se dostaneme ke konci, který mě opravdu vyrazil dech. 5 díl je velikým překvapením a bez větších problémů se vyrovnává svým předešlým 3 vynikajícím pokračováním. V žádném případě bych se nebál šestého pokračování.

Ciao

Ciao (2008)

Už dlouho se chystám k tomuto filmu napsat komentář, zatím sem se však neodvážil cokoliv napsat. Bojím se že nedokážu přesně popsat, co ve mně tenhle film vyvolal. Je v něm krásně zobrazen smutek po milované osobě, který je z obrazovky během chvíle přenesen na diváka v podobě hluchých scén, kdy ticho navozuje vysvětlení, jaké to je být sám. Prázdné pohledy hlavní postavy do ještě rozestlané postele, tak jak to jeho přítel zanechal, onu depresivní náladu ještě ženou o stupeň víše. Po krátké chvíli, kdy už je smutek a prázdnota ve vás k nevydržení, se objevuje krásný anděl v podobě itala Andrei (Alessandro Calza) a srdce zaplesá, že konečně nahradí onu prázdnotu po zesnulé osobě. On však truchlí též a máte to stereo. Neuvěřitelný snímek, u kterého jsem nedokázal udržet slzy a prožíval pocity s postavami. To že ve snímku není přelidněno je jen dobře a upoutáme se jen na příběh dvou hlavních postav. Melodie, které provází tento snímek melancholii jen prohlubuje a jen doufáte, že konečně přijde něco, co oba povznese a najdou smysl života. Když už se zdá, že se tak stalo, je všemu konec a vám nezbydou jen oči pro pláč a jen přemýšlení jak to asi mohlo pokračovat dál. Nepřišlo mi to jako bych sledoval film, ale byl součástí smutného života oněch postav. Viděl jsem už hodně filmů s homosexuální tématikou, ale tenhle se drží na první příčce a jen těžko ho nějaký film dokáže překonat.

Je to i můj život

Je to i můj život (2009)

Úžasný film, který rozproudil mé emoce na nejvyšší stupeň. Snažil jsem se udržet slzy,ale nepovedlo se mi to a do konce filmu už jsem je nezastavil. Film nabouchaný emocema, se skvělym scénářem a nečekanými zvraty. Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd. Už jen proto, že mám rád smutné konce. A to tenhle film splňuje. Neskutečnej emocionální nářez.

Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít (2009)

Úžasná úvodní scéna, božská Sarah Michelle Gellar, hypnotický David Thewlis a naprosto nevhodná masturbační scéna u piana. To vše je film Veronika se rozhodla zemřít, natočený podle knihy Paola Coelha " Veronika Decides to Die". Film plný romantiky, odhodlání a lásky mezi apatickým Johnatanem Tuckrem a životem vyčerpanou Sarah Michelle Gellar, ve zdech psychiatrické léčebny. Konec mě mile překvapil. Moc povedený počin Emily Young.

Reklama

Reklama