pilarius

Miroslav Pilař

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 13.7.2020  18:05
    Ledová archa - Série 1 (série) (2020)

Jak shrnout první řadu jedním slovem? Jednoduše: propracovaná. Na rozdíl od sedm let starého filmového zpracování tohle není temné, ale to je jednoduše dáno i dobou, jakou je Snowpiercer v provozu - ve filmu to bylo již celých 17 let, tj. takřka celá jedna generace, tady v seriálu to máme pouze 7 let, takže je ještě relativní hojnost všeho možného (dokonce zjevně i líčidel). Máme tu tajemství (ne však před divákem), máme tu menší detektivní zápletku, hudba má doslova rytmus jedoucího vlaku. CGI jsou sice zjevné, ale jsou vyšperkované, takže se na ně moc dobře dívá. Všechny postavy jsou nehorázně propracované, mají svoje motivace a hodnoty, ale dokážou měnit názory a uzavírat spojenectví. V čele je famózní Melanie Cavill v podání Jennifer Connelly (být ženou, žádná si nemůže přát v padesáti vypadat lépe než ona, prostě nikdo). Být v takovém vlaku, jen těžko si přát někoho lepšího ve strojovně. Na závěr musím hlavně dodat, že naprosto nechápu, co tenhle seriál dělá v modrých... Lidi, přijměte tu absurdní premisu a dejte tomuhle seriálu šanci.

• 12.7.2020  17:48
    Anna (2019)

Film mě bavil celou dobu, děj má propracovaný, ale ne přeplácaný, dějové zvraty byly dobře provedené - předvídatelné, ale ne nutně předvídané. No a když se toho třeba chvilku dělo méně, vždy se dalo buď vynadívat na hlavní hrdinku, na které by ledaskdo nechal obě bulvy, nebo se od srdce zasmát kterémukoliv ze stovky brutálních anachronismů, které se ve filmu objevily. Kdyby tam ty časové červí díry nebyly, bylo by to na čistých pět hvězd, ale holt jsem se na to nešel dívat jako na komedii.

• 17.5.2020  18:21
    Dolittle (2020)

Myslím si, že to jako pěkná pohádka pro děti funguje dobře. Smích úplně nechybí. Kategoricky to měli ale natočit jako animák, a to ideálně tím nádherným stylem animace, který byl na začátku. Pak by to bylo naprosto perfektní a 3D zvířátka by nebila do očí ani herci by nemuseli koukat do prázdna. Strašná škoda.

• 3.5.2020  22:27
    Za stínem noci (TV seriál) (2020)

Solidní nízkorozpočtovka, kde se šetřilo hlavně na hercích. Atmosféra funguje, postavy jsou zajímavé, francouzština se moc hezky poslouchá. Formu šesti kratších dílů hodnotím jako mimořádně vhodně zvolenou - na film ani na delší seriál by to tenhle ansámbl nedal. Druhou řadu, pokud bude (osobně si myslím, že ano), určitě zkusím, ale moc šancí tomu vzhledem k premise nedávám, to už by mě asi ta nečistota sci-fi pozadí umlátila kyjem.

• 24.1.2020  11:44
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Nehorázná blbost, která však svou hloupostí baví. Vsadím se, že jste doposud netušili, kde všude ve vesmíru se dá dýchat. Hlavně bacha, ať se vám ze sledování neodplazí mícha.

• 4.1.2020  14:07
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Někdo uvěří snadno, někdo neuvěří nikdy - no věřili byste tomu? Já vím, že bych bych neuvěřil nikdy, ale něčemu takovému bych věřil rád. Mnoho postav s originálními charaktery a vlastními motivacemi, nejasnost, avšak ne zmatečná, nýbrž cílená. Čekal jsem trochu rychlejší tempo, ale nakonec se ukázalo být ideální. V součtu další zajímavý Netflix Original, který jsem milerád bingewatchnul.

• 7.12.2019  13:09
    Ad Astra (2019)

Hmm, ne, děkuji. Film ztratil tempo už před polovinou a jeho zbytek byl prázdný jak atmosféra Měsíce. Pár známých tváří to nezachrání (mávám na výrazné seriálové tvářičky z OItNB a Preachera nasazené do scén hned krásně za sebou). Že na Měsíci ani na Marsu nebyla znát odlišná gravitace a časové úseky i tuna jiných věcí nedávaly smysl, to klidně pominu, ale tohle nemělo v žánru sci-fi co dělat, tohle měli natočit jako nějakou fantasy historickou hříčku hezky s loděmi, piráty (mrk ;)) a tak. Aspoň by se ve chvílích nudy dalo kochat záběry na krásnou přírodu místo sice povedené, ale nijak uchvacující CGI. Sečteno a podtrženo: roztahaná nuda na hladině rybníčka.

• 30.6.2019  01:32

Absurditka za absurditkou (bohužel skoro nikdy zábavná), neuvěřitelné otravná Duoduo, triky na úrovni prvního 3DMarku. Chcete-li něco absurdního, pusťte si radši (klidně poněkolikáté) Mortal Engines a tomuhle se vyhněte jako Země Jupiteru.

• 27.4.2019  15:18
    Oscar (1991)

"Vězníš mě tu ve vězení... jako vězně!" nebo o nabídnutém šampusu: "Máme ho jenom na křtění jacht." - to je prostě moje nota. Na tenhle film se dá dívat vždycky. Absolutně netuším, proč není v červených.

• 8.4.2019  01:51

Jako sorry, přes jiné nesrovnalosti se přenesu, ale když už se nepřivázala, měla pak hodit ty hodinky. Ještě nemám dokoukáno, ale tohle určitě bude jeden z těch nejslabších dílů jinak skvělé série.

• 22.3.2019  02:08
    Smrtící virus (TV seriál) (2019)

Upíří virus a tajný "vědecký" experiment, jak to jen asi může dopadnout, he? Premisy dobré, bez nějakých obrovských logických děr, s relativně sympatickým hereckým ansámblem. Bohužel to ale kulhá na jednu nohu kvůli pár hercům-nehercům, znatelně nízkému rozpočtu, a hlavně kvůli nepochopitelné motivaci hlavního záporáka. Sečteno a podtrženo: nudit se nebudete, ale s klidným svědomím si tohle dílko odpustit můžete, poohlédněte se radši po něčem lepším (první řada Helix).

• 11.2.2019  03:06

Když se u filmů rozhoduji o hodnocení, obvykle s úvahou začínám na třech hvězdách, načež buď přidávám, nebo ubírám. Tady jsem byl od začátku tak nadšený, že jsem začínal od pěti. Z naprosto absurdních premis tvůrci vyždímali šťávu, kterou bych se v takovém materiálu ani neodvažoval hledat. Všechny nesmysly jsem jim takřka hned odpustil a nechal jsem se vtáhnout parádním vizuálem a velmi slušným ansáblem herců. Za co tedy hvězda dolů? Přeplácali to. Přeplácali to postavami. Podařilo se jim tam narvat tunu relativně zajímavých a dobře nacastovaných postav, ale nedali jim dost prostoru dýchat. Abych nekončil u tohohle dieselpunku, který mě tak nadchnul, výtkou, chválím autory za to, že se jim to všechno tak dobře podařilo nacpat do jednoho filmu, a nevytvářejí zbytečně nafouknutou polylogii. P.S.: Weaving snad mládne!

• 26.1.2019  20:29

Ta dětská herečka si to totálně vodí, akční hrdina k ní do dvojice sedí pěkně. Bez ní by ten seriál byl úplně o ničem, protože u zbytku ansámblu se ten casting moc nepovedl a zdá se, že ani ta zápletka nic inovativního nepředvede. Jelikož je ale teď relativně seriálové sucho, neopovrhnu tím, neb koukat se na to dá vcelku pěkně.

• 13.1.2019  02:53

Je to bordel, vašnostové: nemá to hlavu a pat se tam mihne hromada. Kdo chce ale vidět/slyšet Hodora pronést pár slov, nechť se mrkne, vyložené bolesti mu jedno promítání snad nezpůsobí. Levné kulisy, tři čtvrtě castingu spíš kompars... ženská ale zajímavá a scény s ní byly fajn. Mohli to aspoň o půl hoďky zkrátit.

• 5.1.2019  17:27
    Radius (2017)

Chutná jednohubka: pěkně naporcované flashbacky, uvěřitelné jednání postav. Škoda, že jsem nepochopil, proč zrovna oni měli dostat tyhle specialitky, ale nějaký smysl by tam asi najít šlo, a to mi stačí. Velmi dobré béčko.

• 5.1.2019  12:35

Nejlepší Short Trek. Nový Mudd je prostě dokonalý a ta stopáž mu sedí líp než těm hlubším tématům.

• 4.1.2019  01:27

Těšil jsem se a celkový dojem je veskrze pozitivní - má to příběh, má to duši, byla i docela sranda. Hudba i herci fajn. Svému oblíbenému subžánru časové smyčky však neodpustím obří botu v logice v závěru a hromady nevyužitého humorového potenciálu, tam šlo ždímat ještě řádově víc. Ke zhlédnut rozhodně doporučuju, ale nepřehánějte to jako s Farallonem 5, tolikrát bych nikomu nepustil ani Star Wreck VI. :)

• 17.12.2018  15:37

To komické duo slečen je fajn, rád bych je spolu viděl v něčem dalším, jinak jde o naprosto standardní vánoční film s adekvátní dávkou patosu. Malý plus taky za cameo Lil Buba. :)

• 13.12.2018  01:55

Pánovi domu chybí charakterová prokreslenost, což je hodně na škodu, naopak ženské charaktery jsou napsané i zahrané dost slušně. Policajta jsem, přiznám se, nepochopil. Určitě se nedá vyhnout srovnání s nedávným filmem Kůže, kterou nosím, za mě tohle dílko srovnání zvládá ustát - navzdory zdejšímu hodnocení. Zajímavý dům a decentní hudební podkres drží ligu. Trochu se to táhlo, ale co - kdo se nudí, kouká na zrzku.

• 8.12.2018  02:09

Příliš blbě zahrané (sakra, Buffyin legendární sidekick je někdy fakt poleno), příliš blbě sestříhané (ačkoliv kompozice vyprávění z jednotlivých střípků děje je osvěžující). Bohužel film nedokáže bavit, ale je ještě vcelku bez problému koukatelný. Jinak musím dodat, že Jenna Harvey mi někoho strašně připomíná a doufám, že rozjezd kariéry se jí povede - tady jako jedna z mála stála aspoň za něco.

• 4.12.2018  02:51

Film vypráví dva příběhy - příběh nihilistického kreativního sebevraha a příběh nájemného vraha na prahu odchodu do důchodu. Oboje zvládá v duchu nepříliš koncentrovaného, ač kvalitního britského humoru. Pro mě příjemný film na večer, čtvrtá hvězda je za ten závěr.

• 25.11.2018  01:47
    Final Space (TV seriál) (2018)

Líbila se nám první řada tohohle seriálu? Líbila! Víc očí víc vidí. Oproti Futuramě nebo RaM slabej odvar, nicméně je fajn nemít to jen jako epizodky, ale jet nějakou koherentní storylajnu. Na druhou řadu se podívám rád.

• 22.11.2018  19:03

Já tyhle revenge movies prostě můžu. V tomhle si vypravěči trochu pohráli se skoky v čase a pro mě to celkově bylo na poměry žánru dost uvěřitelné. Hodně tomu bohužel ubírá chabý a nevykreslený záporák, přitom když se tam mihla jeho dcerka, bylo to slibné. Celkem lepší průměr, tady přidávám hvězdu, aby se to trochu vytáhlo, protože pod 60 to nepatří.

• 19.11.2018  02:05
    Origin (TV seriál) (2018)

Těch konin, co tam je - zejména neexistující fyzikální síly, na které se zapomíná, a jejich kombinace s designem lodi. Pominu-li tohle, ani příběhové linky nejsou kdovíjaké. Casting převážně povedený, prostředí a triky pěkné. Všehovšudy šedý průměr, od kterého jsem vzhledem ke konceptu čekal mnohem víc - tohle by fakt šlo sestříhat do maximálně dvoudílného filmu s tím, že by se vykašlalo na většinu materiálu z flashbacků. Ještě musím dodat, že na odhalení se čekalo strašně dlouho, nebylo příliš překvapivé a bylo na mě moc klišoidní. Useknutí na cliffhangeru jim ale asi neodpustím, protože tohle se druhé řady nedožije a závěrečná scéna mě ještě zaujala.

• 14.11.2018  17:29
    Král psanec (2018)

Jak jsem měl kdysi rád Braveheart, líbilo se mi i tohle. A takovou královnu by si nejeden nechal líbit, ta musela vyrůst z animované Brave. :) K samotnému filmu: ideální stopáž, sympatické a dobře zahrané postavy, vhodná hudba, minimum patosu, krásná výprava, dobrá kamera. Víc vážně nepotřebuju.

• 12.11.2018  00:06
    Seat 25 (2017)

Nálepky sci-fi si nevšímejte, jde čistě o příběh ženy, která není spokojená se svým životem a nemá žádné plány, které by mohla na Zemi naplnit. Co ale má, je sen z mládí podívat se někam mimo Zemi, takže když se namane šance, prostě ji zkusí. Well, taky bych letěl.

• 2.11.2018  02:14
    The Gateway (2018)

Dobrý televizní počin, za zhlédnutí to stálo. Taková hodně odlehčená a lépe zahraná epizodka Sliders. I přes zde značně nevyužitý potenciál ti Ausíci scifárny prostě uměj, klidně bych se podíval i na dvojku.

• 14.10.2018  12:21

Barevný úlet, který vás naučí nešňupat koks u cizích lidí. Originální, trochu uspěchané, béčkové, stojící za zhlédnutí.

• 8.10.2018  02:10

Taková konina, ale místy zajímavá. Škoda, že ty postavy byly tak strašné, protože většina herců se dost snažila, hlavně morous Bradley zářil. Smíříte-li se předem s tím, že to opravdu je konina bez pointy, těch 90 minut se dá přežít relativně ve zdraví.

• 4.10.2018  01:50
    The Outpost (TV seriál) (2018)

Kdo koukal na Hercula, Xenu, Legend of the Seeker, Merlina nebo Atlantis, může se koukat i na tohle. Podle mě patří po té první řadě k těm lepším. Janzo je originální a parádně zahraná postava, Gwynn září jak dvě Slunce, milostný trojúhelník je hezky rovnoramenný, nejméně polovina herců kouzelně přehrává, kostýmy a rekvizity nadprůměrné, digitálno snesitelné. Co by to sneslo jsou pořádní záporáci, tomu místnímu chybí už jen latex. Sneslo by to rovněž kvalitnější lore/propracovanější politiku světa, což se pojí s tím, že na první řadu je 10 dílů prostě málo. Sečteno a podtrženo: bavil jsem se a chci druhou řadu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9