headcrab

doc. František Zubatý

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 30.8.2017  00:33

I´m not me! I AM NOT ME! Husina hned pri nekolika scenach a posledni dve epizody budou naprosty psycho, to vam povidam! Uz ted se tesim, ale zaroven nechci aby tahle jizda skoncila. Vrchol serialove tvorby. Dechberouci podivana. Lynch is the man!!

• 9.7.2017  22:54

Tenhle dil ma Nine Inch Nails, atomovku, Vesmirnou Odyseu, Boba, a Lauru. Co vic byste chteli? Totalni psychedelie. Naprostej kult!

• 26.3.2017  20:31

"The Girl who ruined a movie with predispositions being pretty good atmospheric flick"

• 6.2.2013  23:02

Nejlepší: D is for Dogfight (Sarmiento) - originální, vizuální lahůdka, super hudba. X is for XXL - Xavier Gens nezklamal, perfektní, nechutný, a hudebně odkaz na Requiem For a Dream, paráda. L is for Libido (Tjahjanto) - typická asijská perverznost. R is for Removed (Spasojevic!!) - musim se přiznat, že ze začátku jsem myslel, že tohle bude Xavier Gens, parádní gore a killing spree na chodbě v super hudebním doprovodu, tohle se mi líbilo, ikdyž příběhově docela hovadina. Y is for Youngbuck - sick pedo barevná zvrhlost, zajímavý. Tohle jsou asi tak nejlepší brutalitky, z těch komediálně laděných mě hodně bavil Wingard a jeho Q is for Quack :), J is for Jidai-geki, N is for Nuptials (papoušci jsou svině :) ) a Z is for Zetsumetsu, to je klasika :)). Za zmínku stojí ještě O is for Orgasm od tvůrců Amer a boží T is for Toilet. No a zbytek jsou už menší nebo větší sračky, mezi nimiž je král asi W is for WTF, WTF? Also G is for Gravity jsem těžce nepobral.

• 1.1.2013  21:08
    Zabít tiše (2012)

Plochý, bez hloubky. Naprosto zbytečnej film, na kterej si za pár dní ani nevzpomenu. Totální mrhání Bradovým potenciálem, přišlo mi to jako kdyby si to odehrál s přístupem "Yea, whatever" a šel se věnovat radši jiným projektům. A to jsou gangsterky mým oblíbeným žánrem. Asi jsem už moc rozmlsanej.

• 31.12.2012  19:45

Spousta dialogů o ničem. Přitom takovej zajímavej námět, z kterýho by se dalo vytěžit určitě víc, ale tohle byla fakt víceméně nuda, pár funny scén a lehčí posilnění vínem ale k vyššímu hodnocení bohužel prostě nepomůže.

• 29.12.2012  23:02

Čekal jsem, že to bude zvláštní film s velkou porcí legrace. Bohužel je to jenom zvláštní film s malou porcí legrace. Jinak ale každopádně nejlepší úvodní a závěrečný titulky z letošních filmů co jsem viděl. A slyšel. Nejdřív rozbor klasickýho orchestru "And finally the percussion family, all those drums and gongs and things you hit" v doprovodu perfektní kamery (která je super v celym filmu btw), a nakonec důkladnej rozbor hudby samotnýho autora soundtracku, jímž je skvělý Alexandre Desplat. Člověk si kolikrát ani neuvědomí, kolik různých hudebních nástrojů se schovává v klasickym soundtracku, tohle byla paráda, slast pro uši. Jinak ale další 2012 zklamání, opravdu jsem po trailerech čekal větší zábavu, takže čekání na pětihvězdu pro film roku 2012 pokračuje....

• 1.7.2012  10:55

U Amazing Spidermana doporučuju vychutnat si jeho největší hodnotu (ano, 3D) v tom nejlepším provedení, stojí to opravdu za to. Jinak je to skoro to samý co jednička od Raimiho, jenom s trošku pozměněným scénářem a jinými herci of course. Ikdyž teda Spidey od Raimiho je emočně hlubší, teda alespoň na mě působil víc, Webbův spiderman je i přes poměrně dlouhou stopáž takový prázdný. Tunu klišé ale zachraňuje docela povedený humor, některé scény jsou přimo k popukání. The Amazing Spider-Man je solidní zábava a můžeme se těšit na pokračování, doporučuju setrvat až do konce titulků. [IMAX, Rotterdam]

• 19.2.2012  17:33

No dobře, 1* za opakujíci se sekvenci s nožem , která mne v kině opravdu silně rozesmála (samozřejmě v mírném alkoholovém opojení) + pár dobrých hudebních čísel ze začátku by Harassor, jinak totální, samoúčelná, nudná rádoby-art-exploitation hovadina.

• 8.2.2012  23:25

The Mother Of Toads - pro mne asi nejslabší povídka, nebavila, nudila. I Love You - taková normálka, o bizarnosti tady nemůže být sice moc řeč, ale líbilo se mi. Minimálně za ten závěr stojí dokoukat. Wet Dreams - při zobrazení "Directed By Tom Savini" jsem se začal hodně těšit, no nakonec se z toho vyklubala zase jenom taková blbůstka, naštěstí gore nechybělo, ale gore bohužel není všechno. Tady jsem čekal teda rozhodně víc. The Accident - meh, tahle povídka je hodně mimo obor ostatních, nicméně je docela silná a působivá a vedla mne trochu k depresivnímu zamyšlení nad smrtí, takže myslím účel splnila, dobré. Vision Stains - pro mne jednoznačně nejpůsobivější a nejzajímavější povídka. Hnusná, odporná, velice nepříjemná (jehla - oko, co může být hnusnějšího? Snad jen kladivo - zuby :) ), ale zatraceně působivá a bavila mne nejvíc. Sweets - tady mi strašně vadil ten uřvánek, ten byl na facku, ale jinak docela zvrhlá, bizarní a docela nechutná povídka, ale celkovej dojem tak nějak prázdnej.

• 1.2.2012  00:43
    Šest prstů v Zeleném (amatérský film) (2012)

Tak lehké počáteční obavy z délky stopáže se ukázaly být zcela zbytečné již během několika minut. Bavil jsem se nadmíru a celý film uteče rychleji, než byste řekli "šest prstů v zeleném". Jak už jsem někde jednou psal, Lukáš má opravdu hodně nakoukáno, a je to zatraceně vidět i tady. To pak filmového fanouška prostě baví, baví ho sledovat takový film plný odkazů na různé kultovní snímky. A když tam je zajímavý příběh, živé, nenudící dialogy (okořeněné ještě severomoravským dialektem :) ), a super hudební podkres, tak pak není vůbec co řešit, o čirou zábavu postaráno. A ještě by bylo namístě pochválit Lukášův herecký výkon, perfektní. Za mě tedy velká spokojenost, pane Horrorwatch :).

• 23.1.2012  00:00
    Chytač krys (1999)

Ten ženský pohled na věc jde pořád nějak mimo mě :). Doteď se to nepodařilo Kathryn Bigelow (ikdyž jsem od ní viděl teda jenom dva filmy zatím), Andrea Arnold a její Fish Tank byl sice asi nejblíž mému potěšení, ale taky nic, z čeho bych se posadil na prdel, nebo co by vyvolalo silnější emoce, no a teď ani Lynne Ramsay mě svým Ratcatchrem nijak neuchvátila. Artová dramata mám rád a jejich pomalé vyprávění mi nevadí, ale Ratcatcher se prostě z místa nehnul skoro vůbec, to mi tady vadilo asi nejvíc. Vlastně, ona je to snad jediná věc (ikdyž dost zásadní), co bych filmu vytknul, protože to ostatní je tady řemeslně zvládnuté opravdu dobře, silná atmosféra, bezchybné civilní herecké výkony, super hudba, navíc vždy skvěle načasovaná, prostě režie výborná, ale ten scénář, to je fakt slabina. A závěr, ten byl divnej. Dost divnej.

• 22.1.2012  19:47

Ani nevim, proč jsem na to vůbec koukal. Z 80% šíleně trapná záležitost, za zmínku stojí snad jen scény s NPH a něco málo okolo. Jinak naprostá ztráta času.

• 15.1.2012  00:34
    Závrať (2009)

Tak Vertige mi moc nesedlo. Oproti nedávno viděnému "A Lonely Place To Die" je tohle ničím nezajímavý, průměrně, kýčovitě natočený survival. Už od samýho začátku jsem si říkal "ajeje" (modří pochopí odkaz :) ), když film vyrukuje se vztahy mezi postavami, c`mooon, to už dneska fakt ne, nevím jak vy, ale já už jsem tohoto klišé fakt přesycen, možná to bylo trochu i náladou, nevím, ale strašně mě to tady iritovalo. Ale hlavně jsem doteď nepochopil, proč někdo leze šplhat po skalách, když se bojí výšek? Nebo to jako doteď onen jedinec nevěděl? Ale ikdyž jsem tuhle skutečnost překousl, stejně to celkově prostě vůbec nefunguje, napětí minimální, záporák je směšnej (i veškerý fighty s ním), a chování postav, hlavně na konci, je někdy fakt hodně mimo. Bída, bída.

• 8.1.2012  23:07

"Come on, you can't shoot a Kalashnikov in the middle of Ireland." Super záležitost. Ne sice tak super jako bráchovo "In Bruges", působilo to na mě trochu amatérsky a vůbec celá zápletka je taková dost jednoduchá a obyčejná, ale humor je tady excelentní. Navíc převážně v podání mého velkého oblíbence Brendana Gleesona. Skvělé byly ale i další postavy. "You should get a dog. Or a parrot, maybe. Something to raise the alarm, you know. Ned Kelly had a peacock. I've always wanted a giraffe. A giraffe? That wouldn't work. I mean...You'd have to put in a cupola or somethin'. Be too expensive."

• 6.1.2012  23:16

Subjektivně by to bylo za tři, ale je to opravdu pěkně zvládnutej horor s výtečnou atmosférou (u mě vede scéna "She`s right behind you" , to jsem fakt nedýchal, dokonce i teď jenom když to píšu, mám husinu). Pomalý tempo tady je imho líp využito děním něčeho zajímavýho, než v "The House Of The Devil", u kterýho jsem se docela nudil. V Innkeepers se o zábavu mj. stará hlavně Sara "cute" Paxton, a to nejenom svým vzhledem, ale hlavně herectvím. Je prostě super :). Za zmínku stojí i hudba, jež se hezky projeví již u úvodních titulků, ikdyž občas při určitých dialozích bych ji vystříhl. Nicméně celkově se nemůžu ubránit pocitu jakési prázdnoty, kterou mne snímek "naplnil". Strašně jednoduchej a "omletej" příběh, navíc mě duchařiny obecně moc neberou, takže myslím, že zážitek brzo vyprchá a zůstane jen vzpomínka na kukadla Sáry a pár těžkotonážních scén. Každopádně byla by škoda ublížit tomuto počinu pouhými třemi hvězdami, budu tentokrát hodný a více objektivní :).

• 26.12.2011  00:36

Nesmírně zábavný a odlehčený film. Taková korejská pocta kultovce od Leoneho, samozřejmě to nelze moc srovnávat, Ji-un Kim to pojal opravdu se silnou nadsázkou a odlehčením ,je to prostě čistá zábava, film jede od začátku do konce a ani chvíli nenudí. To, že Ji-un Kim umí točit neskutečně kulervoucí akční scény, je už celkem známá věc (viz např. Dalkomhan insaeng ), ale stejně, to co se tady děje, mě zase uplně rozsekalo. Nehorázná akční funny masáž. Typický absurdní korejský humor, ještě navíc v podání "Kang-ho Song"-a, to je prostě neskutečná chláma (např. scéna s kovovou potapěčskou helmou, to jsem šel do kolen :D). A vy, co serete z rádoby cool Goslinga, byste se měli podívat, jak vypadá skutečnej charismatickej BADASS!! Ano, Byeong-heon Lee je frajer, a chci si na něj šáhnout! Každopádně Ji-un kim je borec, a doufám, že mu nedojde dech (a nápady) jako Parkovi.

• 23.12.2011  23:15

Našláplej survival thriller, kterej mě několikrát docela soldině překvapil svým zpracováním. Jak už řekl JASM, velkou výsadou jsou postavy, opravdu všichni sympatičtí, přirození a skutečně je vám jich líto, a to se s některými ani nestihnete pořádně seznámit :). Co ale mě asi nejvíc vyrazilo dech, je způsob natočení některých scén, kamera a střih je naprosto boží, to stejné zvuky a hudba. Svěží vítr do survival plachet, to bez debat. Tady opravdu nebudu šetřit hvězdičkama, takhle kvalitních žánrovek je málo, a tohle je pro mne asi nejlepší "naháňačka "nejenom" po lese" jakou jsem měl zatím tu čest vidět, plná překvapivých zvratů, a ještě se zajímavým kulervoucím zakončením. Prostě pecka jak sviň, nemůžu si pomoct. A......FUCKIN` KAREL RODEN!

• 15.12.2011  00:17

Naprosto boží věc. Polanskimu fakt stačí pár výtečně napsaných (a zahraných!) postav, jedna úchvatná lokace, jeho božská osobitá kamera!!!, hudba od Komedy nebo Kilara, a je z toho neskutečná pecka. Donald Pleasence v roli neschopného trouby a budižkničemy, který skončí tak jak většinou tyhle uťáplé postavičky končí, když se jim něco takového přihodí, byl vážně skvělý (zvlášť v tom závěru, neskutečné, co předváděl :) ), ale kdo mě svým vystoupením dostal ještě o kousek víc, byl Lionel Stander, charismatický mafián par excellence! Klasicky zlý, hrubý a hlavně totálně hláškující parchant, s kterým byste ale taky chtěli trávit čas raději než s nudným přizdisráčem Donaldem, takže naprosto pochopitelné chování Francoise Dorléac bylo na místě :). Kua toto! Tak geniálně vykreslené lidské chování tady, v tom byl Polanski vždycky mistr. Aaah smekám, úchvatný filmeček, a také strašná pohodička tím, jak jinak docela vážný problém byl odlehčen opravdu výtečným humorem a také někdy dlouhými záběry jak se všichni jenom válí na té nádherné samotinké pevnosti u moře, všude se volně prochází slepice, všude se válí vejce a kuřince, vřískají racci, houkají sovy ("Still hootin`"......"huuuuu" ...."SHUUUT UP!") nebo kokrhají kohouti, prostě strašná pohoda :). Ten film chci vidět znovu, hned, kdykoliv!

• 5.11.2011  12:31

Dostal jsem přesně to, co se od pokračování něčeho takovýho, jako Human Centipede, dá čekat. Víc zvrhlý, víc nechutný, odporný a slizký, ale právě taky víc samoúčelný. Jednička byla originální, zábavnější, a prostě víc "filmová", mělo to aspoň trochu nějakej "příběh", byl tam větší soucit s postavama. HC2 na mě působila už dost samoúčelně (hlavně pak v závěrečné části), nicméně i tak jde o velmi působivej snímek, s perfektně (opět) vybranou hlavní postavou uchyláka. Černobílá filmu dokonale sedí, v závěru vám dojde, proč Tom Six takto zvolil :). Technicky je film zvládnutej na výbornou. PS: možnej SPOILER: je tady pro mě asi nejpůsobivější scéna vymlácení zubů ever!

• 2.11.2011  19:55

Tak po pilotní epizodě jsem nebyl bůhvíjak odvařenej, a viděl bych to tak na 3*, ale hned druhej díl, to už byl docela crazy shit! Uvidíme, jak to půjde dál, ale něco mi říká, že to bude ještě solidní peklo. EDIT: OK, tak po 4. epizodě zvedám na 4*, je to vynikající, začínám u toho být posranej i při rozsvícené lampičce. Tak trochu mi to v jedné věci připomíná LOST, člověk vůbec neví, co se tam děje, tvůrci si pěkně pohrávají s divákem, a toho to pekelně baví. Navíc je tady famóźní atmosferická hudba, doplněná různými zvukovými výjevy (viz např. opening, psycho vloupačka ve druhé epizodě atd...), a občas perfektní hrátky s kamerou. Tohle všechno diváka hezky vtáhne. Rychle, chceme pátej díl!!

• 24.9.2011  23:25

"I`m too high for this shit"

• 20.8.2011  23:00

Nejsilnější pětka ze všech letošních 5*, co jsem udělil. Tarantino je génius. K tomu perfektní herci (všichni, do jednoho), výýýtečná hudba klasika Hanse, a Tony Scott, no jo. Stoprocentní trefa do mojeho vkusu, já smekám, a řadím si film do své topky! 100%!!!

• 8.8.2011  15:36
    Secuestrados (2010)

Na tomhle filmu rozhodně není nic k odpadu. Sice to neni zdaleka takovej tlak jak Mother`s Day a chvilema tempo dost pokulhává (plus ta uvřeštěná holka už mi ke konci taky začínala lízt pěkně krkem, chápu, že byla asi hodně v prdeli, ale tohle se mi zdálo už trochu přehnaný), ale konec filmu to plně vynahradil (teda alespoň pro mě), zakončení plně vyhovující :). Navíc jak už je tady mnohými zmíněno, dlouhé kamerové záběry jsou perfektní a hodně tomuhle filmu pomáhají a vyzdvihují ho z vod podprůměru. Takže podle mě řemeslně dobře zvládnutej film, tohle má k odpadu hodně daleko, to vám povídám!

• 30.7.2011  23:42

Audiovizuální námrd, k tomu netřeba víc dodávat. Zack Snyder o třídu překonán, TRON: Legacy se u mě dostává na první místo na poli audio-vizuálních masakrů. Neskutčenej jaw-dropping, viděno na Blu v domácím kině. Pokoj se otřásal v základech, nehorázná masáž! Daft Punk byla výtečná volba.

• 23.7.2011  01:20

Korea vládne!

• 17.7.2011  14:10
    Perverzáci (2011)

První povídka by pro mě byla asi nejlepší, nebýt toho konce, kterej to celý tak trochu zazdil. Jinak to bylo skvěle zahraný, vínečko, pohodička :). Druhá povídka je taková nejtemnější s poměrně hutnou atmosférou, dobrým nápadem a vyústěním. Co mi tady ale nejde tak trochu do hlavy, je vůbec smysl celé té "operace", když s každym, kdo okusí tu zázračnou novou "pilulku", se stane to, co tady s hlavní hrdinkou (a borcem na nahrávce). Jasně, doktor to hned na začátku naznačí, že doufá, že se mu jednou zadaří, ale v té povídce není jedinej náznak, že by se tak mělo stát. Takže tohle to tak trochu ubíjí, nicméně pro mě asi nejzajímavější povídka. No a ta třetí byla naopak uplně nejslabší, u té jsem skoro trpěl, hrozně nudně natočený, jednání těch postav uplně nahlavu - borec se mu nejdřív bojí jenom odpovědět, jestli jeho holka je sexy nebo ne, a pak s ní v jeho bytě, před ním, jde vklidu do postele? WTF? A o těch dvou nemluvim vůbec, jejich jednání jsem těžce nepobral (a ano, beru v potaz jejich úchylku). Naštěstí to lehce vyzdvihl konec, ikdyž hudbu bych si tam představil teda lepší.

• 11.7.2011  21:01
    Tune for Two (2011)

Pecka! Nápad, kamera, herci, závěr. Hříčka perfektně mi sednoucí do vkusu. Vůbec jsem nepřemýšlel o nižším hodnocení, takhle má vypadat správnej kraťas :).

• 9.7.2011  00:03
    Paul (2011)

Příjemnej zábavnej filmek, plnej odkazů nejen na filmy, narážek nejen na křesťany a parodujíc klasická filmová klišé. Navíc Simon Pegg a Nick Frost jsou prostě borci, všechny ty jejich výrazy a posunky, už jenom to samo o sobě je pretty funny. Pravda, pár vtípků je tady horších, ale po většinu času je to prostě legrace vykouzlujíc vám téměř permanentní úsměv na tváři (teda aspoň pokud jsou vám témata tohoto filmu blízká). A sám Paul dabovanej Sethem Rogenem je taky super, Sethův hlas k tomu charakteru prostě dokonale sedí. Průměr je u mě za 3*, a Paul je sakra lepší než kdejaký průměrný hovna, takže krásná čtverečka musí být.

• 5.7.2011  13:09
    Žena (2011)

The Woman podle mě vůbec neni tak špatnej film, jak to dle zdejšího hodnocení vypadá. Chlápek ze Sundance to skutečně přehnal, pravděpodobně podobných "hororů" moc nakoukáno nemá, čekal jsem tedy daleko větší zvrhlost a prasárnu, něco víc samoúčelnýho bez děje. Proto jsem byl mile překvapen pomalým rozjezdem resp. pomalým plynutím, protože pořádně se něco začne dít až ke konci, ale i navzdory tomu to vůbec nebyla nuda (čehož jsem se zprvu bál vzhledem ke stopáži 103 minut). Film se soustředí i na vedlejší postavy, všechno se tady děje v rámci uvěřitolnosti, postupně si začínáte dělat obrázek o tom labilním tatíkovi a s tim jde ruku v ruce i uvěřitelnost konání ostatních členů rodiny. Dialogy nejsou hloupý, hudba se mi až na pár songů taky líbila, kamera super. Zvukově taky občas vynikající, např. drtivej zvuk u scény s prstem, nebo výstřel a následný hvízdání v uších, což je tady SILNĚ nepříjemný i pro diváka! Jako jo, pár scén je tady parádních ("Honey? That woman....do you really think we should be doing this?..." :) ) a upřímně nejsem daleko od 4*, podle mě to lepší v rámci žánru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6