Mariňák (2005)

Pre niektorých divákov to je nudné, pretože je tam málo bojových, vojnových scén. Ale podľa mňa tento film nie je vôbec nudný. Je fajn vidieť film o mariňákoch, o ich stresoch, nervoch. Tento film nepotrebuje žiadne akčné vojnové scény, je o tom ako mariňáci v armáde trávia voľný čas, ako sa zabávajú, ako rozmýšľajú, ako plačú, atď..... Jednoducho povedané: Ak chcete spoznať mariňákov alebo chceťe vedieť aspoň trošku o nich... Tak si jednoznačne pozrite tento film :)

Květ pouště (2009)

Waris Dirie → Obdivujem túto ženu, musela sa prejsť strašnými vecami a dúfam že sa mi podarí prečítať si aj jej knihu. Aj keď si myslím že tento film by mohol byť lepšie spracovaný, ale je to film plný emócií spracovaný podľa skutočnosti. Waris je odvážna žena ktorá nad ktorou sa vo filme niekedy úprimne pousmejete, a niekedy sa vám tlačia slzy do očí ako keď malej "Waris" robili obriezku... Nikdy nezabudnem na vetu: Today is your lucky day :)

Zita na krku (2011) (seriál) odpad!

Samozrejme že je to trápne - a nič originálne... Tento tzv. ,,Supersitkom,, je otrasný, nie je tam žiadny humor, otrasné ksichty. Dušan Cinkota nepatrí vôbec pred kameru. On bude pre mňa vždy ten kto úžasne daboval Chandlera Binga z Priatelov :) Alebo Semir Gerkhan z Kobry 11 :) Tento sitkom je naozaj odpad.

Pojď, budeme se milovat (1960)

Krásna blondína Marilyn, z nádherným hlasom bola dokonalá. Je to prvý film z Marilyn Monroe ktorý som videl a strašne sa mi páčil. Marilyn-krásna pôvabná blondína a Yves Montand-francúzsky zvodca + milinonár - vždy keď sa na seba pozreli niet to ešte keď sa rozprávali, bolo vidieť ako to medzi nimi iskrí... Je to taká stará dobrá klasika s pekným vtipným príbehom... "But my heart belongs to daddy. " :)

Kmotr III (1990)

Dnes som videl všetky 3 časti po prvý krát, a musím povedať že som nikdy nič lepšie nevidel. Všetky sú dokonalé. Marlon Brando bol úžasný a v druhej časti mi síce chýbal ale Al Pacino ho nakoniec nekompromisne nahradil. Ukončenie bolo dojímavé, priam sa mi zimomriavky ťahali po chrbte. Neskutočný filmový zážitok mám. Hudba: Nino Rota a Carmine Coppola - lepšie to už ani nemohlo byť :) Francis F. Coppola -tebe patrí veľká pocta....

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Myslím si že Steve Buscemi sa na túto rolu hodí perfektne. Páči sa mi aj výborné prostredie z 20. rokov Ameriky.

Zelená míle (1999)

Frank Darabont natočil ďalší film podľa knihy a opäť od Stephena Kinga. Ako aj Vykúpenie z väznice Shawshank tak aj Zelená míľa sa mu podarila. Sú to asi jediné filmy z väzenského prostredia v ktorých je toľko emócií. Je to krásny príbeh kde okrem emócií nechýba ani štipka kvalitného humoru. Na filme sa dá aj zasmiať ale dá sa nad ním aj poplakať. Nemám rád filmy v ktorých sú nadprirodzené alebo nereálne schopnosti. Ale v tomto filme mi to vôbec nevadilo, práve naopak sa mi to veľmi páčilo. Je neskutočné spraviť z dvojmetrového obra tak dobrú a citlivú postavu pri ktorej mi liezli zimomriavky po chrbte a Tom Hanks bol ako vždy skvelý.