Duky69

Duky69

• 31.1.2015  22:52

Je veľmi trúfalé nazvať tento film komédiou. Tri vtipy na ktorých sa dá zasmiať je na 97 min veľmi málo. Navyše už úvodné new age logo prezradilo, akým smerom sa dej bude uberať. Pre mňa je tento film sklamaním a urážal ma.

• 16.8.2014  17:15

Videl som všetky časti HP a tak si môžem utvoriť konečný názor. Tento film je vlastne satanistická biblia pre deti. Našiel som tu asi všetky okultné praktiky a niekedy som sa čudoval ako detailne a realisticky sú zobrazené. Veci, ktoré reálne fungujú v praxi... len škoda, že tento film neukazuje za akú cenu... viac na http://matejgavlak.blog.sme.sk/c/333344/Byvala-clenka-carodejnickeho-hnutia-Wicca-o-Harrym-Potterovi.html

• 27.4.2014  16:53
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Pôvodne 5* hodnotenie som zmenil na 3* a rozmýšľal som aj nad horším. Prvé štyri série boli dynamické, plné dobrých vtipov. Vkuse som sa smial. Vtedy to mali ukončiť a urobili by najlepšie. Od tej doby to šlo jeden krok vpred, dva kroky vzad. Kopec zbytočných scén, časti, ktoré nemuseli ani natočiť, lebo či ich vidíte, alebo nie je to úplne jedno. Veľa epizód bolo úplne nudných a nedalo sa na nich ani usmiať, nie to zasmiať. Časom sa to zmenilo na telenovelu s príšerným koncom. Úplne to domrvili. Som sklamaný a znechutený. Ak by som mal hodnotiť len poslednú sériu, dal by som známku ÚPLNÝ ODPAD. Celé zle. Teraz na konci, ľutujem, že som sa na to nevykašľal po štvrtej sérií. Škoda, veľká škoda.

• 15.2.2013  14:12
    Pí a jeho život (2012)

Keďže príbeh rozpráva dospelý Pí, ktorý má obe ruky a nohy a nemá žiadne veľké jazvy, je na prvý pohľad jasné, že príbeh nebude o tom či prežije. Takéto hypotézy môže nájsť inteligentný racionálny divák vo filme viac. Následne ak sa nad tým zamyslí, celý dej sa javí ako plytká predvídateľná new age žbrnda. (Ale komu by sa už dnes chcelo pri filmoch zapnúť mozog?!) Ak by do toho nezaplietli náboženstvá (byť súčasne hinduistom, kresťanom a moslimom) a vynechali tú hodinovú hluchú pauzu takmer bez dialógov, moje hodnotenie by bolo určité iné.

• 16.11.2012  08:35
    Pařba v Bangkoku (2011)

Odpad, nuda a strata času. S pani manželkou sme si chceli pozrieť aspoň priemernú komédiu. Ešte šťastie, že v polke filmu zaspala. Lebo by som sa musel hanbiť, že čo som to vybral... Scény a situácie sa opakovali z prvého dielu, len v tomto prípade boli omnoho nemorálnejšie a nechutné.

• 20.4.2012  10:00
    Dům (2011)

To, že Marián Mitaš dostal mikrospánok je ok, ale keď kameraman dostane mikrospánok (a nie jeden) je už väčší problém. Ta roztrasená kamera je fakt zlá. Vadila mi počas celého filmu a odrádzala ma od pozerania filmu. Jeden sexuálny románik a konflikt otca s dvomi dcérami, ktorým nerozumie je podľa môjho názoru príliš slabý a plytký námet na celovečerný film. Jedna * za peknú myšlienku: Občas sa snažíme snívať a plánovať život tomu druhému a pritom sme sa ho neopýtali, či je to aj jeho sen.

• 5.2.2012  21:55

Matka vychovávajúca sama svoje deti a osme ročný chlapec s rakovinou môžu signalizovať len jedno – ťažký útok na city. V polke filmu, to bubnovanie na city mierne utíchlo, alebo som si na neho už zvykol. Nepáčila sa mi snaha vyvolať emócie a vytlačiť slzu z oka za každú cenu. Tri hviezdičky sú málo a štyri až príliš veľa. Čo rozhodlo? Možno to, že snímka rieši reálne životné situácie a malá Bailee Madison, ktorá dokázala vyčariť úsmev svojimi šibalskými očami.

• 4.2.2012  22:04

11 nominácii na Oscara a dobrý trailer. Škoda lenže trailer ukázal všetky zaujímavé scény a vstupné som nemohol dostať späť. Snímka mi pripomínala školské časy, kedy som len pozeral na hodinky a čakal kedy bude koniec. Za celú prvú hodinu sa nič zaujímavé neudialo. Nakoniec som s poľutovaním musel konštatovať, že sa to nezmenilo do konca filmu. Hudba v tomto filme je buď zbytočne prehnaná alebo absentuje v dôležitých okamihoch. Kamera si potrpí na detailoch, ale strih drží zatiahnutú ručnú brzdu. Pre mňa osobne je tento film jedným veľkým sklamaním. Zhrnul by som to dvoma slovami: slabé a nudné.

• 1.2.2012  16:25

Super hrdinovia a zachraňovanie sveta sa mi už dávno prejedli. A navyše ak je tým hrdinom dospelé nevyzreté decko, ktoré sa dostalo k veľkým peniazom ako slepé kura k zrnu, len nechápavo krútim hlavou a pýtam sa „prečo?“. Čakal som na nejakú poriadnu akciu, na niečo čo ma chytí a nepustí, na niečo čo ma aspoň zaujme. Nestalo. Film som v polovici vypol a vôbec nemám chuť to dopozerať.

• 1.2.2012  09:59
    The Artist (2011)

Každý dobrý film by mal zaujať a vzbudiť dojem. Snímke The Artist sa to podarilo. The Artist je krásna lovestory, za ktorú hovoria činy a nie slová. Film, ktorý tak veľa povie aj keď nič nehovorí. Dôkaz toho, že kvalitnou hudbou sa dá povedať viacej ako slovami. Snímka je tak autentická, že miestami som prestával veriť, že je natočená v roku 2011. Mam rad filmy, ktoré vám nedajú všetko na zlatej tácke, ale nútia vás premýšľať. Zaprieť svoje ideály, alebo byť verní aj keď sa nedarí a človek zažíva neúspech? PS: Oscara by si zaslúžil aj ten pes.

• 24.1.2012  11:51
    Adamova jablka (2005)

Takúta sr*čku som už dávno nevidel a dúfam, že tak dlho ani neuvidím. Keď to konečne začínalo dávať aký taký zmysel, stratilo to akýkoľvek zmysel. Jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl. Ak by mne mal radiť takýto pošahaný farár, žijúci vo vlastnom imaginárnom svete, asi by som mu hneď ukázal kde sú dvere. Otázka, ale znie prečo sa tento film páči toľkým ľuďom. Odpoveď je jednoduchá. Lebo žijete v rovnakých bludoch o Bohu a sebe samom.

• 24.1.2012  11:41

No jasne. To by sa nám tak páčilo. Hrať sa na Pána Boha. Vidieť budúcnosť, riadiť ju, aj iných ľudí, diktovať im ako majú žiť. Všetko v tomto filme je absolutne priemerné. Až na ten námet, ktorý mi je proti srsti. Ak by v tejto sníme nehrala Emily Blunt, hodnotil by som to len 1 *. PS: Kariéra senátora a kariéra baletky vs. rodičovská kariéra. Škoda, že mnoho ľudí zabúda na to, že najvyššia hodnosť ženy je matka...

• 18.1.2012  11:08
    Auta 2 (2011)

Čo nové priniesol tento film? Začiatok z Jamesa Bonda, už sto krát riešenú dilema s rozhodovaním, hlúpeho kamaráta, ktorý nakoniec všetko zachráni, snahu o moralizovanie, ktorá vyznie ako mlátenie prázdnej slamy. To všetko tu už bolo. Ak sa k tomu pridá priamočiara dejová línia, ktorá je ľahko predvídateľná, vznikne snímka, ktorú si určite druhý krát nezapnem.

• 18.1.2012  10:40
    Drive (2011)

Aj keď sme skôr zvyknutý na tučné scenáre, mĺkve scény tejto snímky nepôsobia vôbec nudne. Práve naopak. Divák má možnosť pochopiť čo všetko sa dá povedať tichom. Posledných dvadsať minút som strávil rozmýšľaním nad tým, či sa dočkám aj pokračovania tak jedinečného diela. Na konci filmu som si ale kládol otázku, či je to vôbec nutné. Verím, že milovníci tohto žánru hudby si určite prišli na svoje, ale mne vadila monotónnosť.

• 18.1.2012  10:03
    V Bruggách (2008)

Čo sa vám na tomto filme páči? Kamera, ktorá je buď príliš roztrasená, alebo miestami až príliš statická? Hlúpa dvojica idiotov, ktorá sa k sebe vôbec nehodí? Nereálne scény? (rozhovor po páde z veže, záverečná prestrelka) Keď sa po úvodných minútach zmenil žáner z bláznivej krimikomédie na drámu, začalo ma to nudiť. Filmu chýba poriadna hudba a niečo pútavé. 1* za sympatickú Clémence Poésy.

• 9.1.2012  14:24
    Maléna (2000)

Malena – film, ktorý sa mi hlboko vryl do pamäte. A to nie len kvôli krásnej Monice Bellucci. Táto snímka dokazuje, že tisíc krát opakovaná lož sa stáva pravdou. Intrigy a klamstvá urobili z Maleny, to čo si menej krásne ženy istej talianskej dediny z nej želali mať. Malena dokázala umlčať celé mesto svojou krásou a na konci filmu aj nezlomnou voľou žiť. Tento krát už iný život.

• 9.1.2012  14:24

Pred zhliadnutím tohto filmu som Jima Carreyho považoval za šaška. Ale ukázal, že je pán herec. Film núti premýšľať a miestami sa vynárajú otázky, na ktoré nie je nutné odpovedať. (Tony Clifton) Bez ohľadu na to, či človek už niečo počul o Andy Kaufmanovi alebo nie, réžii Miloša Formana nie je čo vytknúť.

• 9.1.2012  14:23
    Město bohů (2002)

Jedna dych vyrážajúca scéna za druhou, robia z Mesta Bohov skutočne majstrovské dielo. Mladý gangstri sa svojej úlohy zmocnili tak vierohodne, že občas má človek pocit, že to ani hrať nemusia. Zábery sú tak realistické, že miestami pripomínajú dokumentárny film. Ak sa spoja drogy, zbrane, kriminalita, realistická kamera a vynikajúci rozprávač, vznikne z toho film, na ktorý tak ľahko nezabudnete.

• 9.1.2012  14:22

Film začína smutne – pohrebom. Táto melancholická nálada sa nesie celým filmom. Je pochopiteľné, že zdravotný stav Beethovena sa odzrkadlil na jeho povahe, ale spôsob akým to bolo podané, mi bol „proti srsti“. Miestami som sa strácala a čakal na vytrhnutie z nudy.

• 9.1.2012  14:21

Výborná dráma podľa skutočnej udalosti. Neúspešný obchodník s medicínskym prístrojom, ktorý sa nevzdá ani keď ho opustí žena, vykopnú ho z bytu a so synom prespáva medzi úplnou spodinou, alebo na stanici metra, staví na jednu kartu a urobí všetko preto, aby získal vysnívanú prácu. Nikdy nikomu nedovoľ, aby ti hovoril, že na to nemáš. Film o človeku, ktorý nestratil vlastnú tvar a nevzdal sa. A aj napriek tomu, že sa mu smola lepí na päty, má jasný cieľ. Dostať sa z toho. Päť hviezdičiek za Willa Smitha, dobrú hudbu a možno aj to, že som sa v tomto filme našiel aj ja.