perteus

okres Praha

homepage

<< předchozí 1 2 3
    • 17.6.2019  20:31

pro děti to možná by byla zábava. Ale na druhou stranu je tam dost drsných scén. Dospělý ale zírá. Takové chyby McG snad nemůže dělat. Chápu, že rozpočet byl, jaký byl. Odpustil bych tak i divné efekty, které občas vypadají, jako první počítačové efekty z roku 98. Ale už nechápu, jak může jedna stíhačka v takové rychlosti vidět mezi stromy Vetřelce. Proč kurňa do každé rádoby komedie musí nacpat fekální scénu a ... bylo by toho víc. Tak trochu jsem se nudil. Ale jinak to vypadalo zajímavě.

• 17.6.2019  14:00
    Jsem matka (2019)

Film na téma co by, kdyby. Lidstvo vyhynulo. Proč tomu tak je ze začátku nevím. Vidíme jen humanoidního robota, jak se stará o o jedno dítě, které si vypěstovalo v inkubátoru. Náznaků toho, co se děje, je zde vícero, ale až na konci se to pěkně dá docelku. Je to poměrně zajímavý film, který asi každému nesedna. Nicméně nastiňuje tu věčnou otázku, jestli by lidstvo bylo lepší, kdyby bylo lépe vedeno?

• 16.6.2019  11:41

Celou dobu jsem doufal, že to bude jen sen manžela. Taková parodie na detektivky, které čte jeho manželka, by bylo super vysvětlení toho všeho. Nicméně. Nestalo se tak. A protože jsem se zasmál až na konci, tak to ani nebyla dobrá romantická komedie a ani vlastně akční a mysteriózní už vůbec ne.

• 3.3.2019  18:47

On to není špatný film. Ne že ne. Jen to bylo nějaké takové... Ten příběh. Ze začátku ok. Člověk to bere, přemýšlí a čeká co z toho vyjde. Ale bohužel to co z toho vylezlo, bylo tak trochu pro mě nelogické a nesmyslné. Bojové scény jsou na vysoké úrovni. Obraz a efekty výborné. Jen ten příběh. Budu si muset asi vyhledat originál mangu a zjistit si o tom víc. Takhle bohužel 3 hvězdy. Nicméně doufám, že to třeba bude mít pokračování.

• 28.12.2018  21:51
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Nebudu se vyjadřovat k hercům. Napíšu jediné. Jako celek je to hnusné. Nelíbilo se to ani mému pětiletému synovi a tak je to prostě odpad.

• 18.12.2018  11:20

Velké mínus tohoto filmu je, že je moc dlouhý. Bezmála dvě hodiny je moc a tak díky tomu v některých pasážích nudí. To ovšem vyvažují a v určitém smyslu i převažují ty pasáže, které jsou fakt dobré. Mám rád filmy, kde se hádá, jak to bylo. Většinou to vím do půl hodiny filmu. Tady jsem neměl tucha. Je to pěkně servírováno a na konec i dobře zakončeno. Ve výsledku to byla zábava sledovat, jak se tenhle film vyvine a pro mě je to milé překvapení na konci roku.

• 26.11.2018  11:42

Komedie, která nudí, není komedie. A tenhle film nudí. Není to úplně katastrofa, má i své světlé chvilky, ale jinak je to zcela nelogický příběh. K tomu český název je pěkně pitomý a přesnější je opravdu Opět doma (Překlad anglického originálu).

• 23.9.2018  15:06
    Mrakodrap (2018)

Ne že by to bylo vyloženě špatné... koukat se na to i dalo... jen tam něco tak trochu v tom haprovalo. Vzhledově je to opravdu pěkný. Ale tak trochu méně uvěřitelné, jak policajti se zmůžou jen na jednu jedinou věc a to pokusit se chytit mrzáka na co šplhá na jeřáb. Nepovede se jim to a pak jen zírají, co tam ten týpek vyvádí. Což je další málo uvěřitelná věc. To, že hned od začátku víte, co se bude dít - viz Ukážeme co je perla zač a hned víme, jak super to bude vypadat, až tam bude probíhat závěrečný souboj. Nebo Rodinka jde z mrakodrapu na pandu, a jehle, tenhle týpek se je snaží dostat pryč, ale asi to nevyjde. No rodinka se vrátila do Mrakodrapu a máme zápletku, jak jednonohý tatík, obviněný ze žhářství a vraždy natře policistům zrak a vše zachrání. A už vůbec nejhustší je, jak mrakodrap je v celý v plamenech a stačí restart systému a voala začne fungovat požární ochrana, neb na začátku filmu Rocky té své krásné ženě řekne - stačí to jen vypnout a zapnout drahá. ale jak jsem napsal výše, než jsem uvedl pár spoilerů, koukat se na to tak nějak dá.

• 22.9.2018  21:13

Na nic si to nehraje a je to díky tomu pěkná sranda. Kdo čeká něco inteligentního, ten tomu dá samozřejmě méně hvězdiček. Tohle je ale čistá řežba alá zlaté 80. léta, kdy krev stříká proudem. Umocněno i tím, že to bylo viděno v 4DX. Takže po první useknuté hlavě jsem měl krev na obličeji. Ne vážně. Oni vás postříkají vodou a máte pocit, že máte krev na obličeji. :-D A ty vtipy za to stojí taky. Narážky na předešlé filmy jsou taky milé, viz památná věta Arnyho, když poprvé ve své kráse uviděl Predátora. A to dohadování o názvu potvory, to tomu dává korunu :-)

• 22.9.2018  21:10

Nuda, šeď, nic moc. Ne, že by to bylo zase tak špatné, ale, prostě to není ono. Je to taková filmová jednohubka. Vypněte mozek, moc nad tím nepřemýšlejte a možná u toho přestanete čekat na konec. Já tedy na konec čekal od páté minuty.

• 2.8.2018  10:42

První díl beru jako příjemnou letní podívanou. Hlavní výhodou prvního dílu byly lokace řeckého ostrova a známé písničky, které pěkně zapadaly do nastoleného příběhu. To bohužel druhým dílem padá. Oproti prvnímu dílu je tento méně zábavný a spíše více tlačí na sentimentální notu. To, že jedna z hlavních postav prvního dílu je po smrti a všichni na ní vzpomínají by bylo ok, ale díky tomu jsou písničky moc smutné a nudné. Samotné písně jsou sice pěkné, ale do příběhu moc nezapadají, přesněji vypadá to, že příběh je násilně udělaný tak, aby písně do něj zapadaly. A tady nastává ten největší problém. Příběh. Tohle nemůžeme brát jako pokračování. Je to samostatný film Mamma Mia!, který má známé postavy, ale jinak vůbec příběhově moc nenavazuje na události prvního dílu. Tak prvně. V prvním díle bylo už v úvodu řečeno, že Donna nejdříve pozná Samma, který ji vezme na o ten slavný ostrov. Následně potká Billa, kterého ona vezme na tento ostrov a poté potká Harryho. Dále je i řečeno, že Donnina matka je mrtvá a směje se jí z nebe, jak to zvládá. A její nejlepší kamarádky se poprvé o všem dozvídají právě v této době a samozřejmě prvně potkávají potenciální tatínky. To informace v prvním díle. A druhý díl, který tohle měl odvyprávět a ukázat, si s tím hlavu nelámal. Nejprve Donna potká Herryho v Paříži, aby si tam zazpíval Waterloo (kde jinde tohle zpívat že) a měli sex. Následně jí Bill vezme na ostrov (ne ještě sex nemají), kde potká Samma (s tím sex má), a po zlomeném srdci se znovu objeví Bill (a ano mají sex). Do toho tam přijedou její kamarádky, které najednou o všem vědí. Hezké, že v prvním díle si tuhle její eskapádu vůbec nepamatují a jsou celé překvapené z toho, že jsou tu možní tři otcové. A co víc, vůbec je úplně jedno, že Rosie poprvé potkala Billa v prvním díle, prostě je do něj zamilovaná už od začátku (ukázáno v druhém díle) a je naštvaná na Donnu, když Billa použije jako náplast na bolavé srdíčko. To jako fakt? Třešničkou na dortu je pak babička, která záhadně vstala z mrtvých, je známou umělkyní a její životní láska se jmenuje, a teď se podržte "Fernando" schválně, jestli uhodněte píseň, kterou pak zpívá, když se s ním na ostrově setká. On je to film zajímavý, je fajn, dá se na něj koukat, určitě se někomu i líbí ale není to pohoda, jako první díl. Není lepší než první díl. Nudil jsem se, čekal jsem na konec. Budu prostě brát, že tohle je nějaký samostatný film z alternativního vesmíru. Nicméně víc,jak tři hvězdy tomu nedám.

• 21.5.2018  12:50

Zatím, pro mě, nejlepší komedie roku. Najatí bodyguardi si nechají do hlídaného objektu vniknout úchylného vraha a nakonec si museli vypůjčit želízka, které před tím používali hrdinové k milostným hrátkám. To víte. Berete takové šílené prachy a nemáte ani na želízka.... Nakonec se nepoučili a ten samý chlap jim před nosem unese dalšího člena rodiny. A což je ještě větší prdel, profíci si nechají ujet auto, které řídí žena. Taková obyčejná sekretářka. Jinak, všichni jezdí v Audině, každý nosí na rukou rolex... výborná reklama na nejrůznější produkty. Odpad to fakt není jen z důvodu, že je to nejlepší komedie roku.

• 12.5.2018  22:33

Jednička ještě tak nějak ušla... ale dvojka. Osobně jsem napočítal 3 vtipy, které mě opravdu pobavili. Pak už to byla nuda, nuda, klišé, trapné, nuda. Asi takhle bych to shrnul. Velké plus mají za to, že se vyhnuli fekálním vtipům. Mel Gibson se snaží sice hláškovat, ale nezachrání to. Totálně zazdili překvapení s první pusou a díky tomu to bylo trapné. Moc okatě naznačili, kdo tu pusu dostane. Následný proslov a píseň v uzavřeném multikině, to už byla ta trapnost. A ve výsledku se všichni milují. Jen jaksi asi nebudete milovat tenhle film.

• 15.2.2018  08:58

Jasno o hodnocení jsem měl už na konci filmu. Jedná se o divný film, kdy si nejste jistý, jestli je to amaterský počin, nebo to skutečně studio myslí vážně. Už v úvodu mě zarazilo, jak divně vypadá wonderwoman a její zachraňování lidí před terotisty. Zatím co v Úsvitu Ligy, byla tím nejlepším, což dokázala i ve své sólovce, tady je taková, no divná. Už jí to nevěřím. Ale ono je to se všemi postavami. Batman a jeho skoky po střechách jsou tak digitálně zmrženy, že máte pocit, jako by ty scény vzniky pro nějakou hru. Cyborg je moc nabubřelej a hlavně v tu nejnevhodnější dobu nedokáže ovládat své schopnosti. Aquaman je trapný. Hlavně ty jeho rádoby rybí oči. A Flash. Bože, takhle zmrvit Barryho Allana, to se jen tak nevidí. To ho opravdu mílovými kroky převyšuje seriálový Flash. Nejhorší je, jak už bylo uvedeno jinými, že tím, že většina postav, nemá vlastní sólovku, nevíte o nich skoro nic. Krom Supermana a Wonderwoman. Batman je taky známá postava a tak známe všichni jeho tragický osud ale.... no proto předsatvit Aquamana Flashe a Cyborga rovnou do týmovky.... To si pak říkáte, že ten nanicovatý černoch je moc sebevědomý, ten rybí bard moc namyšlený a Barry Allen je prostě prosťoučké nemehlo, kterému ty schopnosti nemají patřit. Samotný záporák pak je pořádný macho do doby, než se objeví superman a než mu v klidu rozbije hubu. Doslova. A do písmene. Takže, aby to bylo zajímavější, ten závěrečný souboj, tak [spoiler] se Superman objeví, trochu zbije záporáka, pak zjistí, že tu jsou civilisti a tak je letí zachránit, zatím co záporák zase začne nakopávat prdel ostatním hrdinům. Pak zase Superman přiletí, na poslední chvíli, a zase toho záporáka zmlátí. S morálním podtitulem "Ty, ty ty na slabší si nedovoluj" . Vlastně i ty dvě hvězdy jsou moc.

• 5.2.2018  19:36

Ne, ne, ne a ještě jednou ne. Tohle se nepovedlo, nepovedlo, nepovedlo a znovu nepovedlo. Já vlastně nevěděl, na co se dívám. Jako komedie, je to sakra slabé a spíše ubohé. A to jsem si jedničku docela i užil. Přitom tenhle film má úžasné obsazení.... jenom pokulhává příběh a vtipy. Dokonce se tu i ukazuje ta stupidita české distribuce, která nazve film Matky na tahu a teď tu máme Matky na tahu o Vánocích..... Hádejte co. Matky na tahu rozhodně nejsou. Nechápu proč se to nejmenuje třeba Hrozné matky, neb je to vystihující. Takže tohle nejsou matky na tahu, ale prostě Hrozné matky o Vánocích a i není to vtipné.

• 16.1.2018  10:02
    To (2017)

Film je pěkně natočený, ale jinak je to vlastně nuda. Zdlouhavý a člověk až skoro usínal u toho. Když už se na scéně objeví klaun, tak to stálo za to, ale bylo toho žalostně málo. Prakticky jsem se vlastně nelekl. Což je už co říci.

• 15.1.2018  14:56

Ono je to tak pitomé až to nemůže být odpad, protože minimálně se u toho několikrát zasmějete. Nicolas Cage zde dostal asi hodně málo zaplaceno, protože jen chodí, blbě se dívá a řekne jen pár vět. Za celý film. Všichni kolem něho kecají o sto šest, ale on se jen blbě tváří. A když už promluví, je to jedna, dvě věty. Film sám o sobě je taky plný blbostí. Jen tak znásilnění a puštění dotyčných na svobodu, protože řeknou, že to znásilnění není, ale že jí za to zaplatili. Samotná pomsta, to je taky vtipný. Jediný plus tu snad je, že hlavní hrdinka, kterou znásilní, je pěkná holka a na začátku filmu se na hezky dívá. Pak už je to horší.

• 8.1.2018  09:26
    Čertoviny (2017)

Troškova nová pohádka Čertoviny, je krásná na koukání, ale ne moc dobrá na vyprávění příběhu. Ano, děti tahle pohádka baví, beru to dle svého syna, kterého jsem do kina vzal. Jenže pokud to budu srovnávat s pohádkami, jako je O Jasněnce a létajícím ševci, Princezna ze Mlejna a dokonce i to Z pekla štěstí, nebo Čertova nevěsta, tak tahle pohádka opravdu dospělého nezaujme. Příběh jako takový špatný není. Jen bohužel mu chybí dotaženost a samotné vyprávění někdy budí dojem Hurá akce, jdeme si natočit ochotnický film. Což je kámen úrazu poslední Troškovi tvorby. To co fungovalo v Kameňáku a Babovřeskách, kdy se to dalo takhle přehlídnout, protože tam hrálo hodně ochotnických herců, nemůže fungovat u pohádky. Vypadá to opravdu lacině a kazí to ten dobrý dojem. Samotné čertoviny se nekonají. Čerti tam vypadají, jako by byli do počtu a až na konci se objeví nějaké to hurá překvapení, o kterém ale dospělí ví už od první scény s komtesou. Peklo samo o sobě špatně nevypadá, ale oproti TV pohádce Nejlepší přítel, je to opět takové ochotnické. Samotný lucifer je spíš k smíchu, ale to možná byl účel. Suma sumárum. Není to špatná pohádka pro děti, ale Anděl páně to taky není. Ba ani Princezna ze mlejna, ba ani Z pekla štěstí a dokonce ani Čertova nevěsta.

• 18.12.2017  12:51

Poté, co minulý díl byl obviněn z pouhého remaku epizody IV, tu máme díl, který se opravdu nebojí jít trochu svou vlastní cestou. I když určitě se objeví pár hlasů, že je to zase remake epizody V. Celkově je film pěkný. Nenudil jsem se u něj a nesledoval hodinky, kdy už skončí. Ten čas prostě utekl, protože se opravdu pořád něco dělo. Film má nicméně, pro mě, dvě zásadní vady na kráse a pár drobností. Aniž bych úplně spoileroval, tak jsou to linky Lei a Snoka. Hlavně Lea byla velké WTF. Dost lidí to tu už zmínilo a upřímně tohle nerozdýchal v sále snad nikdo. Přesněji, nevěřili jsme, jestli si z nás nedělá někdo prdel. Ale budiž. Pokud jde o Snoka, tak to je doslova zvednutý prostředníček a pak, aby to bylo jasné, dáni si prsty na nos a křičení hlasité "Tůdle nůdle". Menší vada je pak příběhová linka Finna. Asi hodně lidí se shodne, že být vystřižená, tak by se toho moc asi nestalo. Za mě velké díky, i když taky dost lidí na to bude nadávat, je linka Luka a hlavně závěrečný souboj. Tady měl režisér opravdu koule a nutno říci, pro mě to byl lepší souboj, než Anakin proti Obi Wanovi. Je to ale jen můj skromný osobní názor.

• 16.8.2017  10:57

Od kdy, Androidovi rostou vlasy? Proč Scott nečetl základy robotiky? Jak je možné, že vyspělé mimožemšťany vyhubil jeden Android? A co tedy ten Vetřelec je vlastně zač? Na většinu otázek nedostanete odpověď a když už, tak to bude fakt blbá odpověď. Na Vetřelci bylo kouzelné, že je to něco, za co nemůže člověk. Něco nelidského. Něco, co pak člověk zkusil ovládnout. Ale to kouzlo je díky otci tohoto monstra pryč. Může za to Andorid, který se rozhodl vyhubit lidstvo. Takže tři hvězdy jsou ještě hodně. Ale tak koukat se na to dalo. Jenom ten děj :-( .

• 9.8.2017  07:53

Člověk čekal nudnou podívanou o tom, jak se stal jeden zázrak. Přesněji o následném vyšetřování celé události. Nicméně tenhle film velmi mile překvapil. Ukázání postupu vyšetřovací komise a do toho ono přistání z několika úhlu pohledů, v tomto případě různých aktérů, opravdu nenudilo. Naopak.

• 19.2.2017  19:24

Dost lidí to napsalo. Nelze to nesrovnávat se zmizelou. Tenhle film má dobrý námět, ale provedení je trochu víc špatné. Nudné. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická a nic na tom nezměnila celá ta změna všeho. Ve skutečnosti jsem jí ten její osud přál a tímhle mě nakrkli. Faktem, ale je, že jsem se nudil a čekal na konec, abych už to měl za sebou.

• 7.1.2017  22:14
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Pokud připustím, že se jedná o Vinnetoua, tak je to odpad. Pokud zapomenu, že se jedná o Vinnetoua, tak je to odpad. Původní zfilmování mělo jednu zásadní věc. Tou je dobrodružství. Toto zpracování jen filozofuje a ještě k tomu blbě. Nedokoukal jsem ani první díl, to opravdu nešlo.

• 12.11.2016  18:28
    Příchozí (2016)

Tohle je SCI-FI tedy vědeckofantastický film. Ne žádná pohádka alá StarWars a další, kde je bum bum prask akce. Na druhou stranu, pokud máte rádi A.C.Clarka, Assimova a další velikány SCI-FI a třeba i podobné filmy, tohle si zamilujete.

• 11.10.2016  16:12

Nic nového pod sluncem. Nic pěkného na koukání. Tedy, jako obrázky a efekty dobré, ale to vše okolo je už.... Prostě set o nepovedlo. A pokud se u takového filmu vyloženě nudím a nevěřícně kroutím hlavou, je to už co říci. Nejvíc mi tam ale vadili ty děti. Jako k čemu ten autobus s dětmi má být uprostřed bitvy o všechno?

• 1.10.2016  08:41

Kdybych to hodnotil subjektivně, musel bych tomuhle filmu dát 1 hvězdu případně odpad. Nebudu to dělat. Zapomenu teď na to, že existují Krotitelé duchů a Krotitelé duchů 2, kteří i přes své stáří, mají lepší triky a vytříbenější humor, než tohle rádoby pokračování, nebo remake, či co to je. Jako obyčejná komedie je to nic moc. Má ale své světlé stránky a občas jsem se i zasmál. Nicméně jinak jsem se docela i nudil. O tricích, které tentokrát byly plně digitální, se nemohu vyjádřit nijak zvláště pozitivně. Duchové byly spíše groteskní a připomínali my vyobrazení duchů jedné staré počítačové hry, kde jste se snažili vystrašit obyvatele domu tak, aby z něho utekl. Tehdy to byla zábava a roztomilé. Teď je to trapné.

• 30.8.2016  13:45
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Detektivka, jak ma byt. Do posledni chvile si nejste jisti, jak presne tenhle dej dopadne. Udelal to? Nebo to byl nekdo jiny? Nejdriv mu fandite, pak si rikate, ze je to totalni hajzl, ktery se pekne v base vybarvil. Aby jste pak na konec nadavali na neschopne poldy. Serial krasne ukazuje, co se muze stat, kdyz se relativne slusny kluk priplete k mrtve divce a hlavne, kdyz je pak hozen do jamy lvove, do basy. A kdo je nakonec vitez? Prakticky nikdo. A o tom zivot je.

• 16.8.2016  13:42
    The Boy (2016)

Začíná a probíhá to jako klasický duchařský film. Tajemná loutka, nahrazující syna, jenž uhořel za záhadných okolností v domě. Prapodivný rodiče, kteří se k loutce chovají, jako k živému tvoru. Dívčina z USA, která prchá před agresivním přítelem, jenž se tam také ukéže, a má loutce dělat chůvu, zatím co rodičové vyrazí na zaslouženou dovolenou, a rádoby vtipný a hezký zásobovač, který se rozhodl tu krásku z USA sbalit. Jenže ouha. Loutka je proti. Takže místo toho, aby slečna plnila své povinnosti a dodržovala pravidla, která dostala od ročiů, prochází se po baráku, plánuje večerní dovádění a nakonec se ještě diví, že se začnou dít divné věci. Fakt už jí z toho nakonec hrabe tak, že i my začneme věřit, že ta loutka je vzdálený příbuzný paneky Chuckie.. Originalita se cení. Ale ty hloupé chyby a nelogické věci v ději ne.

• 10.8.2016  10:25

Nudný, ničmin strašidelný film, který si klade za cíl ukázat, kterak vznikla Červená karkluk a Perníková chaloupka a další pohádky. To, že je to z USA a tedy zdoby, kdy tyto pohádky už v našich končinách měly pěkné kořeny, američany netrápí. Co mě trápilo bylo to, jak bráška civěl sestře na prsa a matka se zbláznila poté, co jí poslední dítě (měla ještě 4) najednou zmizelo. Nakonec nezůstal nikdo. Jen holčička z které se nakonec stane Čarodějnice.

• 31.3.2016  09:16

co tu mame? Vyborny film, ktery popisuje realitu. Kdyz se tu objevi Superman budeme z neho seden na prdelil? Ne proste ho pozeneme k zodpovednosti. Tahle pasaz byla vyborna. Co na plat, ze nakonec to cele bouchlo. Trochu ale mi vadilo lacine ukonceni souboje netopejra s plastenkou. Vazne? Ale co, pak jsou nejlepsi kamosi. A nakonec, buh je mrtev, nahore zni zvony dyng dong buh je mrtev. Ja si proste nemusim na nic stezovat. Necekal jsem o doho zazrak a dostal jsem dobry filmovy z dalsiho komixoveho sveta.

<< předchozí 1 2 3