oasismanik

povaľač, nočný vták

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 16.8.2019  02:57
    Euforie (TV seriál) (2019)

Moderné Skins, naozaj...a soundtrack je dokonalosť sama o sebe. HBO si ma postupne po totálne skurvených Tronoch začína opať získavať.

• 13.7.2019  19:47
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Túto sériu môžu paťhviezdičkovať iba tí najvačší fanatici, za mna najlepšia časť piata, tá bola tak klasicky tronovska, inak očakávaná bieda, beznádej...

• 23.6.2019  02:13
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Poctivá práca, možno nie druhý najlepši seriál všetkých čias, teda určite nie, ale to určite trošku klesne, keď opadne ten hype. Za mna bola najlepšia prvá časť.

• 14.6.2019  21:20
    Ozark (TV seriál) (2017)

Ale hej, po dvoch seriach dám 5. Vyhnem sa porovnaniu s BB, ktorý je samozrejme výrazne lepši a prepracovanejší, ale zas až tak podobný s Ozark nie je.

• 14.5.2019  21:19

Najlepšia časť tejto série a konečne zas raz práva "tronovska" epizódka s dejom a atmosférou, akú poznáme aj z kníh. Keď všetko vyzerá, že dobre dopadne, tak sa v tom momente všetko proste posere...

• 3.5.2019  23:58

Po chvíli som si uvedomil, že to sledujem s tupym úsmevom na tvári, rozkošné niečo...ale moc jemné.

• 19.3.2019  17:47
    Blok 99 (2017)

Riadne prapodivny film, kde logika ide úplne stranou...ale ani sa to nevlieklo.

• 18.3.2019  01:51

Mňa to teda bavilo, mozno viac ako jednotka, dokonca som chcel dať 5 hviezdičiek, kým neprišlo tých posledných 20 wtf minút.

• 15.3.2019  04:34
    MOST! (TV seriál) (2019)

Prvé 4 časti brilantne vypointovane, posledné 4 taká československá, nudná, dramatická klasika...

• 15.3.2019  03:58

Hm......tak ja neviem, bol som trochu sklamaný, ale aj nie. Čo musím vyzdvihnúť, špičkoví herci, hudba, atmosféra a tie časové prechody boli brilantné..inak zbytocne natiahnuté, celá zápletka by sa vopchala do nejakého celovečerneho filmu. Ale tak zas rozumiem, toto bolo o niečom inom a kto očakáva hlavne tu mysterióznu detektívku, bude sklamaný. Ak chcete špičkovú detektívku s troma časovými dejmi, odporúčam https://www.csfd.cz/film/392596-the-missing/470397-serie-2/komentare/. Za mňa najlepšia prvá séria, najslabšia táto, ale každá bola iná, čo bol zrejme zámer, takže ťažko to objektívne porovnávať.

• 27.12.2018  21:05
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Povedzme si úprimne, zase to nie je až taká bomba, že pri tomto budete plakať od smiechu, ale je to milý a úsmevný seriál, na ktorom je najlepšie to, že ani po 10. (!) sériách nestráca dych a to je naozaj obdivuhodné. Väčšina postáv vám skôr či neskôr prirastie k srdcu, nie je tu žiadna kultová postava ako napríklad Barney z himym, koudy z krok za krokom alebo Joey z priateľov, ale všetci sú svojski a dobre sa dopĺňajú. Možno phill trošku vynika. A aj mužské oko bude pohladene hlavne pri pohľade na dokonalú gloriu.

• 27.12.2018  21:00
    Spartakus (TV seriál) (2010)

O dosť chytrejsi seriál, než sa na prvý pohľad môže zdať. Na svoje si prídu všetci. Baví ma to..

• 14.10.2018  13:25

Excelentná 4 séria pokračuje v neuveritelnej kvalite s absolútne geniálnou poslednou časťou. Neviem čo by som ešte napísal, k tomuto seriálu všade používam iba samé superlatíva, možno to znie trochu predčasne, ale u mňa osobne je better call saul možno ešte lepší, alebo minimálne rovnako geniálny seriál ako breaking bad.

• 10.10.2018  13:47
    Waco (TV seriál) (2018)

Tak toto bola riadna sila, o Wacu som doteraz nepočul a pred pozretím som si ani nič neprečítal...Jedna dole za tú miernu neobjektivitu, ale kľudne by to znieslo aj viac častí.

• 1.10.2018  01:52
    The Deuce: Špína Manhattanu (TV seriál) (2017)

Hned po dopozeraní The Wire som sa do toho hrnul, ale asi som mal veľké očakávania..po 6 častiach končím so sledovaním.

• 23.9.2018  00:47

Prvé dve, možno tri častí boli najnudnejšia časť The Wire, ale potom sa to rozbehlo veľmi slušne, McNullty sa vrátil a rozbehol šialenstvo, aké je aj na baltimorské pomery dosť šialené. Dobrý séria, dobrý seriál...asi som jeden z mála, ale mne sa najviac páčila asi druhá séria. A štvrtá..a potom tretia.

• 22.9.2018  14:11
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Všetko podstatné tu už za tie mnohé roky bolo povedané, ja to len potvrdím. The Wire je najprepracovanejší, najkomplexnejší a najdetailnejší seriál s najrôznorodejšími charaktermi postáv. Prvý krát v živote /a možno aj posledný/ sa mi stalo, že som mal pocit, že ten seriál reálne prežívam, že sa naozaj nachádzam v baltimore na rohu a počúvam tie nenútené dialogy. Spolu s breaking bad najkvalitnejší seriál všetkých čias.

• 17.9.2018  17:20

Zo všetkých 4 zatiaľ asi najnepríjemnejšia na sledovanie, vždy, keď už to vyzerá, že sa stane aspoň niečo pozitívne a niečo sa zlepší, tak sa to zákonite posere ešte viac. Špinavé, nechutne reálne natočené veľdielo.

• 13.9.2018  03:17

Absolútna dokonalosť, aj keď až pri poslednej časti som si uvedomil aká bola táto séria geniálna. Perfektne prepracované charaktery, tá tichá vojna medzi Avonom a bellom, Hamsterdam, Dennisov návrat z väzenia a prispôsobenie sa spoločnosti...totálna paráda. Tento seriál mi robí obrovskú radosť, zároveň ani nie...

• 4.9.2018  13:08

K druhej sérií nemám pripomienky, perfektne napísané a premyslené, väčšina postáv z prvej série ostáva a pribúdajú nové, akurát sa mení prostredie na doky a sem-tam väzenie, ale neopúštame ani ulicu.

• 2.9.2018  17:49

Už po prvých epizodach vám bude jasné, že tento seriál sa nikam neponáhľa. Nesnaží si vás hneď omotať okolo prsta, neservíruje vám postavy, ktoré si okamžite obľúbite, alebo znenávidíte, epizody nekončia cliffhangermi. Nie, nič také, s Wire je to beh na dlhú trať. The Wire je niečo úplne iné, ako ste doteraz videli. Prvá séria sa odohráva hlavne na ulici, po pár častiach budete mať pocit, že tam s danými postavami naozaj ste a počúvate ich rozhovory. Ale za prvú sériu dávam silné 4, predsa len ma to občas nudilo, ale nevystrihol by som ani jednu scénku alebo vetu samozrejme, všetko tu má svoje miesto a dôvod.

• 1.9.2018  10:28

O.J. ma úplne rozjebal.

• 1.9.2018  09:28

Cohen bude vždy balancovať na tej tenkej hranici medzi trápnosťou a humorom, u mňa zatiaľ vo všetkých častiach vyhrával humor, ale v tejto časti sa to už trošku naklonilo k tej trápnosti. Zatiaľ jednoznačne najslabšia časť.

• 25.8.2018  21:12

U mňa zo všetkých tých skvelých, ujebaných a absurdných postavičiek asi vyhráva OMGWhizzBoyOMG a ten Cohenov tupý úsmev na kameru :D "polícia doteraz nevie kto to bol, pretože neprehľadali jazero" ...

• 25.8.2018  09:08

Hrdí americkí občania v prestrojení chytajúci mexických imigrantov je zatiaľ vrchol tohto "seriálu".

• 25.8.2018  08:27

O dost lepšie a vtipnejšie ako prvá časť.

• 25.8.2018  08:26

Tak Cohen posúva trolling zas o level vyššie.

• 25.8.2018  04:52
    Zločin (TV seriál) (2011)

No asi som čakal niečo úplne iné, preto ma to dosť sklamalo. V podstate je to viac o politike ako o krimi, a aj napriek tomu prostrediu je to také moc ...americké. Ale jedno viem isto, keby žijem v odpornom, upršanom Seattli, tak sa asi zabijem. Po prvej sérii za 3, so sledovaním nepokračujem.

• 20.8.2018  15:12
    The Missing - Season 2 (série) (2016)

Skvele premyslené a postuplne podávané nedočkavému divákovi, dvihnime to tu trošku, lebo Missing ma rozhodne čo ponuknut mainstreamovemu publiku.

• 16.8.2018  09:12
    The Missing (TV seriál) (2014)

1 Séria: Podľa komentárov som čakal úplnu megapecku na škandinávsky spôsob, ale tú som nedostal. Tažívá a dusná atmosféra nie je ani zdaleka taká ako pri podobných seriáloch /napríklad aj podobne ladená česká Pustina je minimálne o level lepšia v každom smere /. Prvá séria Missing je, bohužial pre mna, viac dráma ako krimi. Ale je to natočené šikovne, bohužial rozdelenie deja na minulost a prítomnost je po čase viac na škodu ako na úžitok, dej sa celkom zbytočne tiahne a fakt sa často absolútne nič nedeje. Také pekné, slabšie 4, keby to malo menej časti a menej vaty, mohla to byť jedna z najlepších serii v danom žánri, teším sa na dvojku. !!!SPOILER!!! k prvej sérií: čo tu melete o otvorenom konci? Ten záver z Ruska nám skrátka mal ukázať, že sa Tony hladania svojho mrtveho syna nevzdal, aj keď pravdu už vedel, len si ju nechcel priznať, že sa skrátka k akému-takému životu už nikdy nevrátil, narozdiel od jeho bývalej ženy. 2.Séria: Lepšie ako prvá, ale zasa to je niečo úplne iné, iný príbeh, iné postavy /okrem Babista/ a v podstate aj úplne iný žáner. Perfektne premyslené a postupne servírované. Také pekné silné 4. edit: Po opatovnom zvážení dvihnem na 5, pretože som celkom prekvapený ako tu je málo komentárov a že vlastne tento seriál skoro nikto nepozná, ani z môjho okolia, pritom ide o fakt kvalitnú prácu. A Baptiste mi dost utkvel v mysli, zaujímavá, charizmatická postava, ktorú by som prirovnal k dalšiemu krívajucemu, staršiemu pánovi zo seriálov. A má tu najlepšiu ženu na svete :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20