oasismanik

povaľač, nočný vták

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 3.2.2014  09:20

Kvalitný nadštandart...kto by už len čakal od oscarových filmov nejaké zázraky? 8/10

• 15.4.2011  04:12
    12 opic (1995)

Geniálna záležitosť, geniálna kamera, geniálny Willis a ešte lepší Brad Pitt a jedna šialená zvučka...+ samozrejme celý šialený film. Skrátka klasika, ktorú by mal každý filmový milovník vidieť minimálne tri krát...10/10

• 10.2.2011  17:25
    127 hodin (2010)

Boyle je nepochybne nadaný umelec. Vyberá si zaujímavé témy a sám seba presvedčia o tom, že to dokáže pútavo a originálne natočiť a keď to robí, určite zakaždým premýšľa o tom, že si zas raz pôjde pre zlatú sošku. A to sa mi na ňom nepáči, pretože to bije do očí. Trainspotting je síce moja srdcovka, ale je očividné, že sa film natáčal ako kult, Milionár z chatrče je prvoplánový a manipulatívny, aj keď veľmi príťažlivý a krásne jednoduchý. Taká Pláž s Di Capriom je už niečo iné, ale o tom som nechcel.... 127 Hodín poteší hlavne Boylovými vizuálnymi vychytávkami typu CSI, perfektne zahratým hlavným hrdinom / oscar asi nebude, ale ak by bol, vôbec by som sa nehneval/ a dokonale, naozaj dokonale vybratou hudbou. Problém nastáva vtedy, keď flashbacky pribúdajú a pribúdajú, miešajú sa predstavy so skutočnosťou a pôsobí to veľmi zmätene alebo aj nudne. //7/10

• 29.1.2020  01:03
    1917 (2019)

Tak ja som si teda tej akcie užil dostatok, od prvej minúty, žiadne zbytočné obkecávačky a ide sa na to. Dobrý film, veľmi dobrý...

• 1.7.2020  00:08

Oda na Quentina a musím povedať, že absolútne zaslúžená. Cez koranténu som si dal repete všetkých Tarantinoviek, už po niekoľký krát, a stále je to tam. Quentin je jeden z mojich vzorov, neskutočne kreatívny človek, ktorý si ide vždy svojou cestou. Dokument tak bol príjemný doplnok k mojmu Tarantino maratonu, obsahuje niektoré zaujímave informácie, príbehy a nejaké archívne zábery z natáčania.

• 25.1.2010  03:37
    25. hodina (2002)

Kvalitná filmárčtina . 9/10

• 19.12.2010  02:03
    2Bobule (2009)

Slabučký priemer a ako už kolegovia spomínali, tento film je zbytočný, pretože kazí dojem zo skvelej jednotky. Ale zas až tak tragicky to nevidím, na krásu Moravy sa rád pozriem vždy, aj keď len na monitore PC.

• 20.12.2009  02:20

Bež pútnik, a zvestuj Sparťanom, že mŕtvi tu ležíme, tak, ako zákony kázali nám...preceňovaná audiovizuálna pičovina... 6/10

• 16.8.2011  13:59
    4teens (TV seriál) (2011)

Všetci sú strašne supercool, majú supercool hlášky, názov je supercool, sú supercool oblečení, majú supercool problémy a celý seriál je robený v supercool dizajne. Lenže 4 teens nie je Skins, rovnako ako Bratislavafilm nie je Pulp fiction, Keby bolo keby nie sú Zúfalé manželky a Doktor Ľudsky nie je Doktor House. Naši a českí producenti sa aj môžu snažiť, ale ak neprídu s niečím novým a nebudú sa toľko snažiť napodobniť anglické a americké seriáli, budú sa stále topiť na úrovni podpriemeru. 3/10, videl som dve časti, čo je viac ako dosť, pretože takých Skins som si zamiloval po prvých 2 minútach,

• 30.1.2011  00:04
    5 proti 5 (TV pořad) (2007)

Nechápem, čo majú a mali vždy všetci proti Bičanovi. Ja som ho na rozdiel od Pročka mal rád, bol presne medzi tou hranicou vtipnosti a trápnosti, niečo ako Duro Mokrý, ktorý bol zas ale odvážnejší a často to prestrelil...

• 6.12.2010  00:08

Tvrdé, úprimné a krásne nahlas povedané. Po Láske nebeskej u mňa druhý najlepší romantický film, aký som kedy videl. 9/10

• 20.1.2011  11:40
    60 sekund (2000)

Ničím výnimočný, ale pre mna silno nostalgický film, ktorý má ten najlepší soundtrack na svete.

• 28.2.2011  15:28
    83. Annual Academy Awards (TV pořad) (2011)

Show ako taká...dosť o ničom, moderovanie na priemernej úrovni, aj keď zopár ksichtov potešilo /Mila Kunis, Kirk Douglas, Justin Timberlake, Kevin Specey/. K oceneniam: žiadne prekvapenie, aj keď réžiu mohol dostať podľa môjho názoru Fincher...snáď nabudúce konečne.

• 30.12.2009  02:27
    96 hodin (2008)

Po všetkých tých pozitívnych reakciach som bol moc, moc sklamaný. Čakal som viac, ako bezduchú akciu, teda čakal som bezduchú akciu, ale omnoho lepšiu. Viac sa mi páčil Crank alebo aj Running Scared. A s tými 86% si podľa mňa robíte srandu.

• 26.4.2011  22:29
    Adela show (TV pořad) (2010)

Prvé mesiace to bolo veľmi slabé, preto tie neustále obmeny...ale myslím si, že konečne našli ten správny systém, ktorý, na moje počudovanie, funguje... Nech si hovorí kto chce čo chce, ja mám Sajfu aj Adelu rád už od ranných čias funrádia a aj ich mať rád budem...aj keď je "in" nadávať na nich. 5/10

• 10.2.2014  04:13
    Afrika (TV seriál) (2013)

Epickosť tohto dokumentu nie je v informáciach, ale v obrazoch, absolútna nádhera, najlepšie momenty : súboj dvoch žiráf (Kalahari), pohybujúce sa duny (Sahara), závod mladých korytnačiek (tuším Cape) a najepickejší záber na množstvo živočích a rýb krmiacich sa na jednom mieste (Cape). Najlepšie komentáre: Dan9K, Dont

• 14.7.2020  04:23

Pppeter to vie ale lepšie :)

• 8.3.2010  22:56
    Aféry (TV seriál) (2010)

Celkom príjemná zmena pri tých panelákoch a podobných PIČOVINACH. Herecké výkony samozrejme na hroznej úrovni, citovanie nabiflených replík nie je umenie pri súdnej siedni a ani pri tomto. Slabšie dve hviezdičky.

• 4.2.2013  16:40
    Aj múdry schybí (TV pořad) (1998)

-Aké i/y je v slove "skriňa", ak je vyrobená z tvrdého dreva? -tvrdé! -a to zkadiaľ máte? -no z dreva.

• 20.12.2009  02:43
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Manny a Bernard, ktorí len trošku zmenili tváre a iba vymenili knihy za pc. Opäť záležitosť, ktorá je doslova ujebaná na hlavu, jeden z najvtipnejších seriálov, aké som kedy videl. Nikdy nezadávajte "google" do googlu. Môžete zničiť internet. PS: ROZHODNE NEPOZERAJTE DABING!!. Najlepšie komentáre: Galadriel, Djkoma, Ivoshek, Mgb21, merigieren. PS2: Pri štvrtej sérii som doslova plakal, tie ich nápady ... jednoznačne najlepšie séria. /"Good morning, that's a nice tnetenba" ne-za-bu-dnu-teľ-né!!

• 26.9.2017  16:51

V čase, keď prišlo IT crowd, bol seriál okamžite útok na moju seriálovu top 10, časom som našiel aj o dosť lepšie a vtipnejšie seriály, väčšinou aj staršie ako IT crowd, len som ich dovtedy nevidel. Schválne si pozrite Black Books a zároveň IT crowd a uvidíte ten obrovský rozdiel. No dobre, možno nie obrovský, ale veľký určite...Prednedávnom som sa len tak túlal v rebríčkoch na csfd a nostalgicky som si pri pohľade na týchto troch bláznov spomenul na 'Good morning, that's a nice TNETENNBA'. Netušil som, že bol natočený nejaký rozlúčkový diel, tak som sa hneď do toho pustil..ale hej, dostavilo sa všetko: humor, nostalgia, tie absurdné charaktery ostali rovnaké. Chýbajú mi časy, keď som bol na strednej a mohol som počas prázdnin čumieť na všetky možné seriály od rána do večera, títo blázni boli medzi nimi a neľutujem čas strávený s nimi.

• 21.12.2010  03:32

Daľší film, ktorý ma ešte viac utvrďuje v tom, že Burton je neskutočne nadceňovaný umelec.

• 26.1.2010  11:28
    Alpha Dog (2006)

Priemerný a štýlový film. Čakal som, že Justin tam bude zavadzať, ale do filmu sa hodil ako by sa tam hodil málokto z Hollywoodu. 60% a rozhodne neľutujem, že som sa na to dal.

• 30.12.2017  03:14
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

Niekedy si hovorím, že celý americký súdny a právny systém je vymyslený takto len preto, aby sa mohli točiť taketo skvelé filmy, dokumenty a seriály. Skvele natočené a geniálne zahrané, kde raz fandíte a veríte jednej strane, raz druhej. Postavy, ktoré v prvej časti nenávidíte, v tretej ľutujete a v siedmej milujete a naopak...perfektné

• 2.12.2017  20:04
    American Gothic (TV seriál) (2016)

Niečo tak príšerne natočené a hlavne zahrané som už dávno nevidel. Ale bavilo ma to, lebo som chcel proste vedieť ako všetko tvorcovia vysvetlia, čo sa im vcelku aj podarilo. Priemerná jednohubka, ktorá najviac baví, keď to pozeráte rad za radom behom pár dní, ak si dáte od toho dlhšiu pauzu, už vás to pravdepodobne prestane zaujímat a pustíte to z hlavy a zrejme sa k tomu už nikdy nevrátite.

• 25.1.2011  22:36

Síce prvoplánový, azda viac ako Forrest Gump, ale aj tak jeden z najlepších...10/10

• 28.1.2010  13:49

Zo začiatku nuda, potom sa to celkom slušne rozbehne, ale niečo mi tam chýba. Niečo, čo má také Casino alebo Goodfellas. Asi som mal priveľké očakávania, keďže je film v top 100 a na to som aj doplatil. Slušná gangsterka, ale sú aj lepšie, omnoho, omnoho lepšie...7/10

• 31.1.2011  18:42

Ja neviem, mne Amélia nikdy neučarovala, Audrey má síce typický francúzsky šarm, hudba je krásna, zvyšok je len veľká nuda zabalená do rozprávkového pozlátka. 5/10

• 4.3.2012  20:52
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Ty vole vole, vole jo vole? Ty vole, vole, ty vole jo? Jo vole? Vole, vole.... PS: asi som len proste videl zlú časť, pozrel som si aj nejaké ostatné a táto relácia je fakt dobrá a Zdenek má rozhodne niečo do seba.

• 6.12.2009  02:48
    Apokalypsa (1979)

Lepšie ako Čata. Odporné, dusné a ťažko stráviteľné. Po filmovej stránke takmer bez chyby. 10/10 /Odporúčam ale kratšiu verziu/

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22