oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 24.6.2018  11:47

Hlavnejšou / ale nie hlavnou / postavou je Iam, ale naštastie sa tu vôbec nemoralizuje, ako sa zvykne pri teme "homosexualita". V podstate sa v Shameless nemoralizuje vôbec, mame tu opat mnoho absolutne absurdných situácii, ktoré však nejakým takým svojskym sposobom posobia vlastne dost reálne. Geniálne natočený seriál, začína ma to velmi bavit.

• 29.6.2018  19:21

Príjemná rodinná debata, skvelá časť, kde sa nám konečne ukáže aj matka / a to podstatne skôr ako v takom himym :)/ plus nejaké tie problémy homosexuálov, lezbičiek, moslimov, alkoholikov, černochov, zlodejov, klasickí Shamelles.

• 1.7.2018  22:16

Príchod Frankovej mamy na scénu sľubuje plno dalších absurdných situácií, Steve ma zase až tak veľmi nezaujíma...

• 24.6.2018  12:52

Retardovanejší únos dietata ste ešte nevideli. V hlavnejšej úlohe tentokrát Debbie, nie zrovna najzaujímavejšia postava, ale dokáže prekvapiť.

• 1.7.2018  18:39

Každý diel je viac a viac absurdnejší a to ma presne na tom baví. Ako po prvej časti, tak stále hovorím, že toto je dokonaly mix Californication a skins, mojich dvoch oblubených seriálov, nechápem, že som o Shameless vôbec nikde doteraz nepočul, ani nepoznám nikoho, kto by to poznal.

• 26.6.2018  17:44

"niečo na seba hodte, vyzeráte ako párik buzerantov" :) a "asi by som to mala vypnúť...ale potom by som prišla o to ako ťa do zadku nakladá pubertiak". Najlepšie homo foríky široko daleko...Strašne ujebané postavičky, žerem to proste...silné 4 za tuto časť, pretože Fionina časť bola až prehnane sladká na takýto typ seriálu, ale však ja rozumiem...

• 24.6.2018  10:16

Perfektné hudobné skladby, to je niečo, čo som si pri prvej časti nevšimol. Ale už tam som si všimol, že mi Justin Chatwin strašne pripomína Jesseho Pinkmana, vyzorovo, nemožem si pomoct..Epizoda, pochopitelne, venovaná hlavne Frankovi, vtípky o Kanade mi pripomenuli staré dobre himym, baví ma to, je to vtipné, milé aj úchylné. A hlavne absolútne nekorektné po všetkych strankach..

• 1.7.2018  13:19

Konečne po dlhšom čase totálne absurdná, vtipná, nechutná a nevážna časť, kráľovsky som sa bavil.

• 27.6.2018  17:30

Kto by to bol povedal, že Frank, ktorý nepije, je ešte čudnejši ako ked je ožratý? Začína sa mi z tejto bandy totálnych retardov najviac pozdávať Fil, propomína mi Tonyho z prvej generácie Skins, také postavy mám moc rád.

• 24.6.2018  16:31

Tak T-baga som rozhodne v tomto retardovanom mestečku nečakal. Potešilo. Inak zatial asi najvážnejšia epizoda, forikov je pomenej, skoro žiadne, ale to nie je na škodu.

• 30.6.2018  15:35

A že krik a hned nikdy nič nevyrieši...opať rodinná epizoda, viac dramatická ako vtipná

• 24.6.2018  04:22
    Shameless - Pilot (S01E01) (epizoda) (2011)

Doteraz som o tomto seriáli / ani o orginal / nepočul, ale vyzerá to zaujímavo. Taký mix Californication a skins s trochou My name is Earl. Nie, že by ma to chytilo po prvej časti tak, že si musím hneď pustit dalšiu a dalšiu časť, ale rozhodne tomu dám šancu.

• 9.8.2018  04:04
    Shameless - Season 8 (série) (2017)

Za mňa bohužiaľ jednoznačne najslabšia séria. Presnejšie povedané takto: prvá až siedma boli všetky rovnako geniálne, táto je len nadpriemerná. Neviem ani čím to bude, možno mi len chýbajú staršie postavy, ktoré sa zo seriálu vytratili a tie nové ma nejako nezaujali, možno mi chýba to prehnané, absurdné, čierno humorne drama, ktorého tu bolo akosi pomenej, celkovo bolo v tejto sérií viac pozitivnych okamihov ako doposial v celom seriáli. Na druhej strane to chápem, aj Gallagherovci sa musia niekam posúvať, len je to nečakane smerom k lepším životom a nie do ešte väčších sračiek. Alebo som už toho proste presýtený /začal som to pozerat až keď bolo natočenych všetkych 8 sérií a pozrel som to všetko doslova behom pár dní/týždnov /. Za čo som aj celkom rád, lebo na tú deviatu nebudem čakať zas až tak netrpezlivo, ako keby som to začal pozerat napr. niekedy uprostred piatej. Takže len slabšie 4...ale scénka s Frankom a prstami Debbie patrí k asi najpamätnejším okamihom behom celého Shameless :D

• 1.7.2018  00:32

Leto prišlo aj do Chicaga a vyzerá to opat na poriadnu dávku shamelles. "pustil mi kapely, o ktorých som nikdy nepočula, moja oblubena sa volala guns n roses :)"

• 24.6.2018  14:12

V hlavnej úlohe Frankove tri gule a Veronika a jej poloretardovaný brat, nie zrovna najzábavnejšia epizoda...Khalesi, ty si presne ten otravný typ, čo zasiera všetky možné sociálne siete a celý internet svojími veganskými žvástami, ktoré sú každému normálnemu človeku akurát tak pre smiech, zbehni do mekáču a daj si pauzu, nechápem prečo človek ako ty pozerá takyto seriál.

• 13.12.2010  17:56

Solídny priemer, bohužiaľ to už nie je ten istý režísér, ktorý má na konte 2 filmy, ktoré radím do top 20.

• 18.3.2019  01:51

Mňa to teda bavilo, mozno viac ako jednotka, dokonca som chcel dať 5 hviezdičiek, kým neprišlo tých posledných 20 wtf minút.

• 11.3.2018  19:31

Stačí, že niekde objavím slovné spojenie "americko-mexická hranica" a okamžite sa prenesiem do /nedávnych/ čias sledovania toho najlepšieho, čo kedy vzniklo. Breaking bad. Toto ale nebolo ani zdaleka ako Breaking Bad...ale ja som bol spokojný. slabšie 4

• 29.11.2009  15:52
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Uprimne? Aj tak som ale mal vždy radšej South Park, ale...veď ja chápem.

• 11.4.2009  00:18

Čakal som pukancovú oddychovku, dostal som fascinujúcu hru s farbami a hudbou. Dokonalé zahraté a štýlové, v menšom slovazmysle kult a film, ktorý odštartoval novú filmovú éru. PS: Čím viac krát Sin City vidím, tým sa viac a viac páči. 10/10

• 29.9.2014  01:34

Efektívna sračka, ktorá ma stále baví ako keď som mal 15 a videl som prvý krát jednotku.

• 20.12.2009  02:16
    Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966)

Ľudská psychika je jeden neskutočná zázrak. Biela, čierna, biela, červená, čierna, čierno-biela bielo-červená... zvratky...hlava. Ľudská mysel je zázrak, ľudská labilita, psychická labilita, labilita psychicky narušeného ľudstva. Zrazu tma...farby: sivá, čierna, šedá, čierno-bledo-sivo-šedá. Zrazu ticho, definitívný koniec, koniec koncov. Bolesť je zárak. Hranica bolesti a únosnosť bolesti je neskutočný zázrak. Bolesť, tma ticho... Depresia, bolesť pri žalúdku, ľudská psychika to nevydrží, ľudská mysel to nevydrží, bolesť, tma, depresia... ide to von! ...svetlo, nádej a beznádej ako to isté. Psychika to vníma ako to isté, to nie je to isté a zároveň je to to isté. Pohyb, svetlo, východisko z benádeje, z depresie. Filmové plátno...čierna, tmavá, tmvo-čierna. Naplňa sa to, koniec, východ z tmavého tunela, konečne koniec a zároveň začiatok... Tma Svetlo To isté, beznádej ako tma a svetlo, nádej ako tma a svetlo. Siréna, zvratky, pohyb, stálosť. Mozog ako nepoužiteľná súčasť tela, mozog ako jeden neskutočný zázrak, mozog ako nepotrebná vec, mozog ako najpotrebnejšia vec, tma, depresia, beznádej, cvrkanie cvrčkov. Chlad, necitlivosť, depresia. Ľudský zrak ako neskutočný zázrak. Nie oči, ale zrak. Nie uši, ale hluk. Nie končeky prstov ale cit. Nie jazyk, ale chuť. Nie nos, ale čuch. Tma, nedokonalá dokonalosť, depresia, zvratky, čierna, definovať depresiu ako depresiovať definíciu. Tma, posledný krát nádych, ešte milion krát výdych. Lynch je psychopat Lynch je génius Vyložte si moju „recenziu“ ako chcete, hodnotiť túto narušenú, dokonalú snímku nejdem, nejdem ju ani recenzovať, utvorte si záver aký chcete, ale vždy bude ten záver správny. Je mi z toho zle...ale je mi výborne, lebo som o krok bližšie k nedokonalosti...

• 26.6.2011  00:26
    Skins (TV seriál) (2007)

Môžem s čistým svedomím povedať, že som objavil daľší poklad. Štylizácia epizod dáva psychologickému úchylovi ako ja detailne nahliadnut do hláv a príbehov jednotlivých tinédžerov, balanc medzi vážnosťou a humorom je krásne poprelínaný, aj keď mierne chaotický, hudba a herci sú skvelí a časom si obľúbite väčšinu postáv, hlavne tých, ktoré vám boli zo začiatku vrcholne nesympatickí. 9,5/10 PS: Na konci druhej série mi bolo normálne smutno za tými postavičkami, ktoré vstupovali do života dospelákov, mal som pocit, že ich naozaj poznám, chcem viac manipulatívneho Tonyho, sexi malej manipulatívnej mrchy Effy /ktorá je chvalabohu aj v 3.sérii/, tichého Sida, jebnutej Cass, optimistického flegmatika Chrisa, rozumnej Mischell, Jall a jej bratov...edit: nová partia ma až tak nechytila, čiže uprostred tretej série končím so seriálom.

• 20.5.2018  16:30
    Skins - Tony (S02E06) (epizoda) (2008)

najlepšia časť Skins.

• 17.1.2011  00:18
    Skála (1996)

Perfektný klenok, ktorý radím medzi Con Air, Tvárou v tvár a Muž v ohni medzi absolútne perly akčného žánru. Ale stále je to len a len akčný film, nič viac, nič menej...

• 30.1.2011  00:00
    Slovensko hľadá SuperStar (TV pořad) (2004)

Prvá séria na STV bola skvelá, potom to už je zbytočné komentovať...

• 29.1.2011  23:52
    Slávici na ulici (TV pořad) (2003)

Slávikov som mal veľmi rád, aj keď som bol mladý a sprostý a Pročko mi vtedy pripadal vtipný, teraz si pri reprízach na dajto alebo fooor trieskam hlavu o stenu.

• 11.1.2011  14:42

Hudba Smashing Pumpkins je niečo úchvatné...je to zamilované, melancholické, drsné, smutné, veselé, inteligentné, originálne, dobrodružné, odvážne...škoda, že som jediný človek v okolí, čo ich vôbec pozná. 100%

• 24.3.2013  06:12
    Smiechoty (TV pořad) (1997)

Zábavné takto po rokoch vidieť reláciu, ktorú sme kedysi pravidelne celá rodinka pozerali a strašne sme sa na nej smiali. Zábavné sa zamyslieť ako to celé išlo brutálne dopredu, dnes už nikoho nenadchne kamera sonny a nikto sa nepoteší z výhry, ktorou je čistá páska do kamery, ktorú nemáte. Aj vám príde úplne debilné hodnotiť reláciu z roku 1997?

• 8.3.2010  23:01
    Smotánka (TV pořad) (1996)

Nikdy by som ničomu v živote nedal istejšie a radšej odpad, ako tomuto!