oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 12.12.2014  23:49
    Už dost, šéfe! (TV pořad) (2013)

Zdenek nám už trošku zmäkol, ale stále je to v podstate ten istý priamočiary, úprimný chlap, ktorý si nedáva servitku pred ústa, dosť dobrá show, rád pri tom jem.

• 25.1.2010  03:38
    V Bruggách (2008)

Jeden z najlepších europskych filmov, ktore som mal možnosť vidiet. Už len preto, lebo je proste...iný. 8,5/10

• 3.1.2010  03:54

Celkom ma prekvapilo, že sa dali Laurence Fishburne a Ryan Phillippe nahovoriť na film, ktorý je odsúdený na označenie B - kategorie. Ide ale o celkom slušný thriller so slušným scenárom, ktorý určite nemal veľké ambície. 6/10

• 13.8.2018  07:45
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Dal som 10 častí...keď pôvodný hype opadol, spýtal som sa sám seba, prečo to vôbec pozerám. Pritom to nie je vôbec zle natočené, herecké výkony a to všetko, nadpriemer...ale toto rozhodne nie je seriál pre mňa a neviem si predstaviť, že by ma bavilo pozerať 7 sérií. Po všetkých tých komentároch som čakal nejakú bombu / :) / a som dosť sklamaný, Subjektívne 3...

• 19.11.2014  02:52
    Vejška (2014)

Najzbytočnejšie a najdementnejšie pokračovanie všetkých čias, mladý Vorel je kandidát na cenu za najhoršieho herca všetkých čias.

• 31.1.2011  17:56
    Velká ryba (2003)

Ako tu už bolo milion krát spomenuté...taký Burtonov Forrest Gump. Tak, ako považujem Burtona za preceňovaného, tak sa mi páčila Veľká ryba, bolo to krásne, ďakujem .../odporúčam prečítať komentár od Douglas-a/ 10/10

• 27.12.2009  05:28

Určite lepšie ako dvojka.

• 15.1.2010  03:52

Vizuálne a herecký dokonalé, príbehovo nudnejšie a v podstate dosť nudný film. Napriek tomu slabšie 4 hviezdičky.

• 19.12.2010  01:35

78%

• 8.7.2020  05:10
    Vlastníci (2019)

Brilantná nálož všetkých možných stereotypov v jednej miestnosti. Skvele zahrané a napísane.

• 17.1.2014  20:40

Ak niekto dokáže zastaviť trend prijebaných 3D filmov, transformerov a podobných pičovín, tak jedine dvaja velikáni: Scorsese a Tarantino. Trojhodinový mix žánrov, kde sa ani sekundu nenudíte, fakt som si pripadal, ako keď som videl prvý krát jeden zo svojích najobľúbenejších filmov - Kasíno. Proste kvalitný "záver" priemerného filmového roku, neviem čo iné na to povedať... 10/10

• 17.2.2015  00:44
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Momentálne rozhodne nenájdete komplexnejší a kvalitnejší seriál. Za mňa dokonca možno lepšie ako BB, ale chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, preto to nikdy nebude až také obľúbené.

• 18.4.2020  00:31

Postava Kim je pre mňa prototyp dokonalej ženy.

• 17.6.2017  09:19

Tento seriál je na míle pred všetkým, čo momentálne sledujem. Vychutnávam si každú jednu sekundu, každý záber, každé slovo, každú postavu...Geniálne napísané, geniálne zahrané, dufam, že to bude mať ešte mnoho sérií

• 14.10.2018  13:25

Excelentná 4 séria pokračuje v neuveritelnej kvalite s absolútne geniálnou poslednou časťou. Neviem čo by som ešte napísal, k tomuto seriálu všade používam iba samé superlatíva, možno to znie trochu predčasne, ale u mňa osobne je better call saul možno ešte lepší, alebo minimálne rovnako geniálny seriál ako breaking bad.

• 26.4.2020  00:49

Tu nie je o čom proste, momentálne jednoznačne najkvalitnejší seriál.

• 30.3.2020  08:40

Neviem čo ešte k tomuto povedať, nič brilantnejšie napísané a zahrané ako tento seriál zatiaľ podľa mňa neexistuje, podľa mňa to je už dalej ako BB, aj keď chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, aby to dosahovalo také čísla.

• 21.1.2010  04:19
    Volání mrtvých (TV seriál) (2003)

Eliza Dushku je neskutočne príťažlivá. 70%

• 31.1.2011  18:54

Vrchní prchni je ten typ komédie, ktorá dokáže pohladiť. Neplačete od smiechu, výroky sú skôr úsmevné, ako vtipné. Je to oda na krízu stredného veku, na nemé grotesky a na Československo na začiatku 80. rokov.

• 21.10.2011  23:13
    VyVolení (TV pořad) (2005)

Oproti momentálnym pičovinám na TV JOJ, kde hľadajú už naozaj nasilu extrémnych exotov /Farmár hľadá ženu, mama ožeň ma/, boli vyvolení ako Desperado, Tony, Luis, Šakal a spol. relatívne normálni a mierne svojskí ľudia. Nostalgicky to zas raz opakujem: totálny odpad, ktorý bol však oproti momentálnym pičovinám prvotriedna zábava.

• 11.4.2009  00:10

Tak trošku preceňovaný film, ale určite je to skvost, ako sa patrí.

• 23.12.2016  17:43
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

No ty píčo, presne takto to má vyzerať, nenútený, nevtieravý humor, neafektovaní herci, hlášky od začiatku do konca, bravo.

• 17.3.2011  21:52

Tiež chcem prežiť dôchodok tak štýlovo, že odletím na svojom dome do Južnej Ameriky, následne ten dom zoberiem na plecia a budem ho ťahať. Tiež tam chcem rozprávajúce psy a pštrosa, ktorému bude chutiť čokoláda. Len dúfam, že ma môj idol z detstva nebude chcieť zabiť. :) 7/10

• 6.1.2013  03:20

Taká tá krátka, príjemná kravinka, ktorá nemá pointu, ale celý film vám uplnynie tak rýchlo, že ani neviete ako ste zabili skoro hodinu a pol nudného zimného večera. Samozrejme, že na druhý deň už ani nebudete vediet, že ste nejaký High Life videli, ale je to dobre zahraté, celkom úsmevné a má to veľmi kvalitný pohodový hudobný výber .

• 13.11.2011  01:01

Pre mňa osobne bol najzaujímavejší ten kráty rozhovor so študentami /alebo čo to vlastne bolo/. Tá ich zvedavosť v tvárach, že aspoň na chvíľu pocítia niečo nové, niečo, čo im je zakazované, to, že jediná téma, ktorú môžu preberať s cudzincom /no prakticky nemôžu ani to/ je počasie, ale aj za to sú radi, pretože o zvyšku sveta nevedia absolútne nič. Toto ukázalo všetko...najlepší komentár: Arbiter

• 6.12.2010  00:15

Drsnýfilm, presne tak, ako to mám rád. Bez okolkov, všetko do seba zapadá ako švajčiarske hodinky. Skvelý výber hercov, skvelá réžia, jeden z najlepších filmov posledných rokov.

• 27.2.2010  01:11
    Výměna (2008)

Režijne dokonalé a dotiahnuté absolútne do detailov, na čo sme pri Eastwoodovi zvyknutí. Skvelá hudba, skvelá výprava, kostýmy a dokonalá kamera. Vo veľkej miere pripomína Výmena slávnu klasiku Prelet nad kukučím hniezdom, či L.A. Utajené skutočnosti, ide vlastne o akýsi mix týchto dvoch filmov. Jeden z najlepších filmov, čo som videl za posledné mesiace, no Grand Torino je predsa len o trochu /o dosť/ lepší. 9/10

• 6.4.2011  15:46
    Včelka Mája (TV seriál) (1975)

Tak na Japoncov bol toto veľmi normálny seriál... :D

• 25.6.2020  02:37

Repete po mnohých, mnohých rokoch, za ktoré sa z pubertiaka stal dospelý, 30 ročný muž. Dvihol som z troch na 4, ale stále to nie je ono. Čo ma dosť mrzí, pretože keby to bolo natočené aspoň trošku, trošičku menej chaoticky, mohol to byť jeden z najlepších filmov všetkých čias. Tak zase za nejakých 14 rokov.. :)

• 1.5.2011  15:31
    Věřte nevěřte (TV seriál) (1997)

Kedysi moja obrovská srdcovka. Tajomný Jonathan Frakes, všetky tie svetlá, tiene, očné klamy na začiatku...tie príbehy sú paradoxne už len taká kulisa. Síce som mal možno 10 rokov a aj tak som tým príbehom "inšpirovaným" skutočnými udalostami z rôznych kútov USA v rôznych rokov neveril, ale aj tak som potreboval svoju dávku tajomna a mierneho strachu.