oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 23.9.2018  00:47

Prvé dve, možno tri častí boli najnudnejšia časť The Wire, ale potom sa to rozbehlo veľmi slušne, McNullty sa vrátil a rozbehol šialenstvo, aké je aj na baltimorské pomery dosť šialené. Dobrý séria, dobrý seriál...asi som jeden z mála, ale mne sa najviac páčila asi druhá séria. A štvrtá..a potom tretia.

• 7.2.2011  17:03
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

• 2.1.2010  19:36

Trochu ma mrzí umiestnenie tejto klasiky až v druhej stovke najlepších seriálov na csfd, ale čo sa dá robiť. 4- dielny koncert skvelej hudby, a skvelých hereckých výkonov našej herecky najsilenjšej éry. 90%,aspoň top 100 prosím .

• 23.4.2011  15:13
    Titanic (1997)

Nemať rád Titanic je zrejme viac "in" ako ho mať rád, ale ja tento film naozaj rád nemám. A hlavne nemám rád kalkulátora Camerona, ktorý ma nepresvedčí ani desiatimi Avatarmi, taký Dicaprio ma zas časom presvedčil...

• 20.1.2013  08:32
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Pamätám si na našu starú pani učiteľku zo základnej školy, ktorá nám hovorila o tom aký je Tom a Jerry nebezpečný seriál pre deti, ako to negatívne ovplyvňuje vývin a že z detí, ktoré to pozerajú, vyrastú násilníci, vrahovia a sadisti. Všetci sme sa jej smiali a myslel som si, že takto debilný názor má len ona jediná na svete a pozerám, že nie...Preto všetkým takýmto retardom odkazujem: všetci ľudia z môjho okolia vyrastali na Tom a Jerry a žiadny z nich nie je vrah, násilník a ani sadista.

• 22.4.2020  00:56
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Dal som necelú časť, ale aj tak si to trúfnem ohodnotiť. Ja chápem, že niekedy proste prídete zničený z práce a chcete vypnuť, otvoriť si studené pivo, sadnúť si spotený pred telku a len tak tupo čumieť na niečo rovnako tupé. Ale prečo si radšej nepustiť nejakú béčkovú komédiu alebo nejaký totálne nezaujímavý dokument o zvieratkách? Neviem, nechápem, celý čas som mal taký pocit, keď vám je trápne za niekoho iného a nie je to veľmi príjemné, mladí to volajú cringe. Táto show a všetky podobné show sú jeden cringe a tú polhodinu, ktorú som tomu venoval, mi už nikdy nikto nevráti...

• 6.12.2010  00:09

Dokonale to vystihuje jedno slovo : "nostalgické", a je mi ľúto mojích hračiek, nech už sú kdekoľvek.

• 8.5.2013  06:16

Toľko času mohli ušetriť natáčaním opravovania trabantov, keby išli napríklad na motorkách a mohli sa tak venovať natáčaniu niečoho zaujímavejšieho, ale inak celkom slušné, ani sa nenazdáte a už to končí.

• 27.2.2020  22:31
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Ale hej, stále ma to baví, tí stáli členovia mi za tie roky prirástli k srdcu, ale už to nie je ono nejako. Ale aspoň !!!spoiler :)!!! Prišiel na konci aj Radek, najväčšia legenda všetkých sérií. A záver je úplne nádherný. Za mna je ale absolútny vrchol stále Južná Amerika, ktorú som videl už asi štyri krát.

• 11.4.2009  00:21

Dnes už kultový film ak remeň. Nazval by som to dokumentárnou drámou s humornými prvkami. 9,5/10

• 22.12.2009  03:40
    Transformers (2007)

Pukancová sračka pre konzumnú ameriku na nudné dopoludnie. Pardon ľudia, ale toto ide naozaj mimo mňa. Bod a pol pre bohyňu Megan, pol boda za efekty.

• 9.3.2010  12:44
    Trhni si! (2006)

Zhor v pekle Paris.

• 25.1.2010  03:32
    Troja (2004)

Pri tejto hovadine som sa /takmer/ rozhodol definitívne trpieť pri historickych filmoch z USA. 2 hviezdiečky dávam prakticky len za snahu.

• 23.12.2009  02:22
    Tráva (TV seriál) (2005)

Pohodový seriál plný sarkazmu a sympatických postavičiek. Akýsi mix Zúfalých manželiek a Californication. Po Prvej sérií slabších 70%

• 6.1.2010  00:44

Ako tu už je spomínané: originálna adrenalínová a dokonale zahraná akcia. Akurát že občas dosť výrazne prehnaná a podľa mňa aj zbytočne dlhá. Priznám sa, že posledných 20 minút som už pretáčal a čakal na záverečnú konfrontáciu " tvárou v tvár". Medzi akciami však jeden z horúcich favoritov na moju srdcovku z 90. rokov. 74%

• 16.1.2011  01:44
    Twin Peaks (1992)

Twin Peaks je presne ten typ filmu, pri ktorom vám je už od začiatku jasné, že to je kravina, je vám jasné, že tá kravina nebude dávať absolútne žiadny zmysel, že keď si myslíte, že tomu relatívne chápete, zistíte, že nie, lebo je to kravina. Je to presne ten typ filmu, ktorý k jednej kravine pridá milion kravín a nikdy to nikomu nedá úplny zmysel...ale pozeráte to, neodtrhnete od toho oči celý čas, aj keď je to kravina, viete to na začiatku, viete, že to budete vedieť na konci a viete to na konci...

• 28.1.2018  21:19

Ach bože, ako mám ja rád filmy z amerických mestečiek niekde uprostred ničoho. Trochu mi to pripomínalo českú Pustinu kríženú čiernym cynickým humorom z Farga. Veľmi dobre natočené a premyslené. 9/10

• 27.12.2009  05:16
    Uragán (TV pořad) (2001)

Rok 2001, keď mali slovenské televízie ešte úroveň. Nevtieravý humor, síce zväčša odniekiaľ prevzatý/najmä z vtipov/, sympatickí herci, ktorí boli občas nútení aj improvizovať a nezabudnuteľné postavičky. Rok 2009, Kraus a Marcin sa snažia oživit svoj vtedajší úspech a fakt im to nejde.

• 27.7.2020  02:25
    Uteč (2017)

Tu sa strašne ľudom znížili nároky, že i takáto priemerná, pomerne ľahko predvídateľná a absolútne nelogická hovadinka pláva v červených csfd vodách...

• 22.1.2010  04:16

Sympatický film, svieži, originálny, ľahko úsmevný. Akurát mám obrovskú antipatiu voči tvári Zuzany Bydžovskej. 7,5/10

• 6.4.2011  15:43
    Učebnice smrti (TV film) (2008)

Penelope Ann Miller ako neohrozená ochránkyna študentov, tí ju samozrejme neznášajú, ale ocitnú sa v situácii, kedy budú musieť spojiť sily. Pretože miestny megagangster Oscar sa ju rozhodol preventívne zabiť a jemu by sa to aj podarilo, keby polovykrvácaný zbytočne nekecal ako si z nej spraví odstrašujúci príklad...TV film, akých tu už bolo milion a akých tu ešte milion bude...3/10

• 12.12.2014  23:49
    Už dost, šéfe! (TV pořad) (2013)

Zdenek nám už trošku zmäkol, ale stále je to v podstate ten istý priamočiary, úprimný chlap, ktorý si nedáva servitku pred ústa, dosť dobrá show, rád pri tom jem.

• 25.1.2010  03:38
    V Bruggách (2008)

Jeden z najlepších europskych filmov, ktore som mal možnosť vidiet. Už len preto, lebo je proste...iný. 8,5/10

• 3.1.2010  03:54

Celkom ma prekvapilo, že sa dali Laurence Fishburne a Ryan Phillippe nahovoriť na film, ktorý je odsúdený na označenie B - kategorie. Ide ale o celkom slušný thriller so slušným scenárom, ktorý určite nemal veľké ambície. 6/10

• 13.8.2018  07:45
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Dal som 10 častí...keď pôvodný hype opadol, spýtal som sa sám seba, prečo to vôbec pozerám. Pritom to nie je vôbec zle natočené, herecké výkony a to všetko, nadpriemer...ale toto rozhodne nie je seriál pre mňa a neviem si predstaviť, že by ma bavilo pozerať 7 sérií. Po všetkých tých komentároch som čakal nejakú bombu / :) / a som dosť sklamaný, Subjektívne 3...

• 19.11.2014  02:52
    Vejška (2014)

Najzbytočnejšie a najdementnejšie pokračovanie všetkých čias, mladý Vorel je kandidát na cenu za najhoršieho herca všetkých čias.

• 31.1.2011  17:56
    Velká ryba (2003)

Ako tu už bolo milion krát spomenuté...taký Burtonov Forrest Gump. Tak, ako považujem Burtona za preceňovaného, tak sa mi páčila Veľká ryba, bolo to krásne, ďakujem .../odporúčam prečítať komentár od Douglas-a/ 10/10

• 27.12.2009  05:28

Určite lepšie ako dvojka.

• 15.1.2010  03:52

Vizuálne a herecký dokonalé, príbehovo nudnejšie a v podstate dosť nudný film. Napriek tomu slabšie 4 hviezdičky.

• 19.12.2010  01:35

78%