oasismanik

povaľač, nočný vták

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 26.8.2020  03:09
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Perfektne vypointovaný, zrežírovaný, zahraný a napísaný seriál s absolútne brilantnou hudbou a tažkou, dusivou, nepríjemnou a nonstop depresívnou atmosférou. Ťažko sa to opisuje, proste to musíte vidieť, celé! Ale chápem, ak to niekomu nesadne.

• 26.8.2020  03:02

Brilantné a ten záverečný klavírny motív...

• 25.6.2020  21:24

Takto sa má točiť akcia v roku 2020! Kurva, to bola nálož.

• 28.5.2020  12:56

Asi zatiaľ najlepšia Attenboroughova dokuséria. Fasinujúce príbehy z divočiny, prenádherné zábery, do toho geniálna hudba...bravo. Len nechápem prečo to má tak málo hodnotení a nie je okolo toho taký hype ako okolo iných, podobných dokumentov.

• 28.5.2020  11:51

Prenádherné africké prostredie, skvelá africká hudba a boj o územie vo vnútri tejto divočiny medzi dcérou a matkou, do toho sa pripletú levy, byvoli, hyeny originá, krokodíly... jeden z najlepších dokumentov, aký máte možnosť vidieť.

• 27.5.2020  13:40

Bravúrny, fascinujúci príbeh Charm.

• 25.5.2020  22:05

V týchto dokumentoch s Attenboroughom najviac zbožnujem vždy tučniakov. Neschopné, ťarbavé, zákerné, zlodejské ale aj odvážne, vytrvalé, odolné, milujúce, rozkošné..zbožnujem tie zvieratá .

• 19.5.2020  22:59

Veľmi chytro napísané a prirodzene, s talianskym temperamentom zahrané. Nemám v podstate ani čo vytknúť, skvelá jednohubka.

• 13.5.2020  10:55
    Gentlemani (2019)

Počas karantény som si zopakoval skoro všetky moje obľúbené filmy: Tarantinovky, Coenovky, Ritchieovky...Zas raz som nadšene slintal nad Zbaľ prachy a vypadni a predovšetkým nad filmom Podfuck a hovoril som si, aké by to bolo skvelé, keby boli Gentlemani podobní. Lenže to bolo len zbožné prianie, nedával som tomu absolútne žiadnu šancu a veru, aké to bolo prekvapenie, keď som Gentlemanov dopozeral! Perfektne premyslený dej, špičkové dialogy, herci jedna báseň. Novodobý Snatch s hipsterskými okuliarmi a bradami feat. Pulp Fiction s kecami o brexite a youtube, veru áno, nečakal som, že sa toho ešte niekedy dožijem a už sa veľmi teším na opatovné sledovanie. Bravo Ritchie, bravo! edit: po druhom pozretí ešte väčšia spokojnosť, štýlové ako krava, škoda, že už mam v top 10 Snatch, inak by tam pristáli aj Gentlemani, tí ale na Snatch napriek tomu určite nemajú ani zdaleka :)

• 27.4.2020  00:30
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Nejaké tie chybičky by sa našli, ani herci nie sú úplne stopercentní, ale aj tak som to zhltol za dva dni. Nie je to úplne príjemné sledovanie, ale je to bomba :)

• 26.4.2020  00:49

Tu nie je o čom proste, momentálne jednoznačne najkvalitnejší seriál.

• 21.4.2020  01:38

Strašne ma bavil ten demetný humor McHala. Inak sa nič prevratné nedozvieme, snáď len to, že vačšina zúčastnených v skutočnosti nie sú až takí dementi, ale tak to pri reality show býva.

• 18.4.2020  00:31

Postava Kim je pre mňa prototyp dokonalej ženy.

• 15.4.2020  12:59

Zatial najlepšia časť, absolútna groteska a bizár každá jedna scéna...

• 13.4.2020  22:33

"v prípade môjho zmiznutia zanechávam..." hm, čo viac k tomu povedať?

• 13.4.2020  15:39

Dlho čakám na nejakú náhradu Making a murderer a konečne to vyzerá, že Netflix splnil moje sny. Začína to absolútne perfektne, predstavenie totálne bizarných postavičiek, ktoré sú v našich končinách pochopiteľne neznáme. Objektívny úvod držiaci sa faktov, absolútne netušíte na ktorú stranu sa prikloniť...nádhera, tak sa to má robiť, hned idem na dalšiu časť.

• 30.3.2020  08:40

Neviem čo ešte k tomuto povedať, nič brilantnejšie napísané a zahrané ako tento seriál zatiaľ podľa mňa neexistuje, podľa mňa to je už dalej ako BB, aj keď chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, aby to dosahovalo také čísla.

• 30.1.2020  03:04
    Parazit (2019)

Sledujete to polhodinu a hovoríte si "wtf, čo to kurva pozerám?". Brilantný film, ktorý sa určite zmestí do mojej top 5 za rok 2019. Možno aj do top 3.

• 11.1.2020  20:02
    Sedm světů, jedna planeta (TV seriál) (2019)

Je vôbec treba ešte k tomu niečo dodávať? Dokumenty od BBC s komentárom Davida Attenborougha je dlhé roky to najlepšie, čo môžete vidieť. Dokonalosť. Zároveň však desivé.

• 6.1.2020  15:58
    Le Mans '66 (2019)

Naozaj perfektný film, kde funguje všetko, ako má. Réžia, herci a po dopozeraní by ste nevystrihli ani jednu sekundu a nevynechali ani jednu vetu, perfektne, bravo...

• 22.12.2019  13:59
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Najkrajší vianočný darček! Pochopitelne som sa dosť obával, ale zbytočne, pri sledovaní mám presne ten istý feeling ako pri hrách a pri knihách.

• 7.12.2019  21:22

Najslabší Tarantino, ale stále je to Tarantino, síce mi mnoho súvislostí ušlo a mnoho mien som nepoznal, ale aj tak to bolo veľmi svieže a príjemné retro s absolutne brilantnou poslednou polhodinou. A Brad Pitt v jednej zo svojích najlepších úloh. edit: po druhom pozretí som si to užil o dosť viac, supersvieža jazda

• 4.11.2019  05:43
    Interstellar (2014)

S odstupom času asi najlepší Nolanov film. Možno nie najzábavnejší, ale určite najvelkolepejší.

• 16.8.2019  02:57
    Euforie (TV seriál) (2019)

Moderné Skins, naozaj...a soundtrack je dokonalosť sama o sebe. HBO si ma postupne po totálne skurvených Tronoch začína opať získavať.

• 23.6.2019  02:13
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Poctivá práca, možno nie druhý najlepši seriál všetkých čias, teda určite nie, ale to určite trošku klesne, keď opadne ten hype. Za mna bola najlepšia prvá časť.

• 14.6.2019  21:20
    Ozark (TV seriál) (2017)

Ale hej, po dvoch seriach dám 5. Vyhnem sa porovnaniu s BB, ktorý je samozrejme výrazne lepši a prepracovanejší, ale zas až tak podobný s Ozark nie je.

• 14.5.2019  21:19

Najlepšia časť tejto série a konečne zas raz práva "tronovska" epizódka s dejom a atmosférou, akú poznáme aj z kníh. Keď všetko vyzerá, že dobre dopadne, tak sa v tom momente všetko proste posere...

• 14.10.2018  13:25

Excelentná 4 séria pokračuje v neuveritelnej kvalite s absolútne geniálnou poslednou časťou. Neviem čo by som ešte napísal, k tomuto seriálu všade používam iba samé superlatíva, možno to znie trochu predčasne, ale u mňa osobne je better call saul možno ešte lepší, alebo minimálne rovnako geniálny seriál ako breaking bad.

• 23.9.2018  00:47

Prvé dve, možno tri častí boli najnudnejšia časť The Wire, ale potom sa to rozbehlo veľmi slušne, McNullty sa vrátil a rozbehol šialenstvo, aké je aj na baltimorské pomery dosť šialené. Dobrý séria, dobrý seriál...asi som jeden z mála, ale mne sa najviac páčila asi druhá séria. A štvrtá..a potom tretia.

• 22.9.2018  14:11
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Všetko podstatné tu už za tie mnohé roky bolo povedané, ja to len potvrdím. The Wire je najprepracovanejší, najkomplexnejší a najdetailnejší seriál s najrôznorodejšími charaktermi postáv. Prvý krát v živote /a možno aj posledný/ sa mi stalo, že som mal pocit, že ten seriál reálne prežívam, že sa naozaj nachádzam v baltimore na rohu a počúvam tie nenútené dialogy. Spolu s breaking bad najkvalitnejší seriál všetkých čias.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22