Hříšníci - Survivors (2021) (epizoda)

- Byla to hra. "vyhni sa kudle". Koniec sa neúprosne blíži, ale absurdity neubúda.

Had - Epizoda 8 (2021) (epizoda)

Tak som sa minule mýli, veľmi slušný dojazd a dôstojné zakončenie tejto vcelku podarenej minisérie, zároveň asi najlepšia časť.

Had - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Keď ste už v tom plne zorientovaní, pozerá sa na to omnoho lepšie, jasné, že pre efekt a potreby seriálu je plno vecí vymyslených/domyslených, ale aj tak to je kurva riadne zaujímavý prípad.

Had - Epizoda 3 (2021) (epizoda)

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť, ktorá je odmenou pre všetkých, ktorí vydržali nie práve najzáživnejšie prvé dve. Sledujeme príbeh nie práve najchytrejšieho francúza Dominika, napätie by sa dalo krájať a dej vás doslova vtiahne, Tiež sa dovysvetľujú niektoré veci z predchádzajúcich častí, paráda, snáď sa to nebude umelo naťahovať, pretože fakt netuším o čom bude ešte toľko častí.

Kobiety mafii (2018)

Kurva, tak toto bola kurva nálož kurva! Špeciálne od chvíle, keď sa prvý krát zjaví opatrovateľka, sa rozbieha šialený kolotoč udalostí, ktorý vám už nedá vydýchnuť až do konca filmu. Lahko bizarné postavičky sú absolútne brilantne napísané a zahrané a naozaj si nedovolíte čo i len tipnúť, čo sa odohrá nasledujúce minúty a len sa nechávate unášať tým bláznovstvom. Jasné, nie je to žiadna intelektuálna "podívaná", ale tie vyše dve hodiny vám uplynú kurevsky rýchlo kurva. Môj prvý Patryk Vega, ale určite nie posledný, poľská kinematografia ma momentálne najviac baví z úplne všetkých, vrátane americkej, a tak teda ukončujem túto recenziu obligátnym bravo kurva, bravo!

Hříšníci - Two at a Biker Bar, One in the Lake (2021) (epizoda)

Bože ja tak strašne milujem každý jeden pridrbaný dialog Gallagherovcov, každý retardovaný Mickeyho úsmev, každý detinský Kevinov nápad a situáciu, do ktorej sa vždy dostane a najviac milujem ako tento seriál dokáže absolútne plynule skákať od absúrdného humoru k veľmi vážnym situáciam...koniec sa pomaly, nezadržateľne blíží a ja z toho nemám dobrý pocit. Prečo sa to nemôže natáčať donekonečna, ako v jednom rozhovore povedala herečka Fiony?

Hříšníci - Do Not Go Gentle into That Good... Eh, Screw It (2021) (epizoda)

Tvorcovia Shameless sa neštítia fakt ničoho, tentokrát, trochu s nadhľadom, zabrdli aj do school shootingu, dosť citlivej téme. Inak veľmi dobrá časť obsahujúca dosť silných rozhovorov a situácií, či už klasicky absolútne "Shamelessky" absurdných, alebo aj vážnych, dnes dokonca ani Debbie nevadila...Bože ja nechcem, aby toto niekedy skončilo.

Hříšníci - Frances Francis Franny Frank (2020) (epizoda)

Frank s vnučkou na nákupe trávy, Gallavichovci hádajúci sa o to, kto je v ich vzťahu dominantný a Kev vo Versocky teplákovej súprave, to proste musíte milovať...

Rytíři spravedlnosti (2020)

Výnimočný, trpký film, v ktorom každá drobnosť spustí sériu šialených udalostí. Veľdielo, kde funguje všetko ako má, od brilantných hereckých výkonov, cez veľmi dobre premyslený a napísaný scenár až po celkovú atmosféru plynule skákajúcu od absurdného humoru k veľmi, veľmi silných scénam. Jeden z najlepších europskych filmov, ktoré som za posledné roky videl.

Mikýřova úžasná pouť internetem (2020) (pořad)

Mikýř aka Lord Mikynsky aka budúci prezident v roku 2038 aka tenčokonečnevyriešiproblémkrávsmotorovýmipílami je absolútne jednoznačne to najlepšie, čo sa vyskytlo na našich československých internetoch za posledných ....milion rokov. Párminútové videa glosujúce aktuálne témy a známe osobnosti, ktoré musia dať tak strašne veľa práce, že si to my, ktorí scrollujeme potiahnutím bočnej lišty a nie scrollovacím koliečkom, ani nevieme predstaviť. Každú časť som videl najmenej 5 krát a vždy tam nájdem niečo nové, dokonalý mix humoru, sarkazmu, hlášok, animácií a aj nejakého toho poučenia. No jo, tomuto venujem všetkých 100 jednotek pozornosti! Bravo Lorde, bravo, bravo, bravo!