oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 23.9.2018  00:47

Prvé dve, možno tri častí boli najnudnejšia časť The Wire, ale potom sa to rozbehlo veľmi slušne, McNullty sa vrátil a rozbehol šialenstvo, aké je aj na baltimorské pomery dosť šialené. Dobrý séria, dobrý seriál...asi som jeden z mála, ale mne sa najviac páčila asi druhá séria. A štvrtá..a potom tretia.

• 22.9.2018  14:11
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Všetko podstatné tu už za tie mnohé roky bolo povedané, ja to len potvrdím. The Wire je najprepracovanejší, najkomplexnejší a najdetailnejší seriál s najrôznorodejšími charaktermi postáv. Prvý krát v živote /a možno aj posledný/ sa mi stalo, že som mal pocit, že ten seriál reálne prežívam, že sa naozaj nachádzam v baltimore na rohu a počúvam tie nenútené dialogy. Spolu s breaking bad najkvalitnejší seriál všetkých čias.

• 17.9.2018  17:20

Zo všetkých 4 zatiaľ asi najnepríjemnejšia na sledovanie, vždy, keď už to vyzerá, že sa stane aspoň niečo pozitívne a niečo sa zlepší, tak sa to zákonite posere ešte viac. Špinavé, nechutne reálne natočené veľdielo.

• 13.9.2018  03:17

Absolútna dokonalosť, aj keď až pri poslednej časti som si uvedomil aká bola táto séria geniálna. Perfektne prepracované charaktery, tá tichá vojna medzi Avonom a bellom, Hamsterdam, Dennisov návrat z väzenia a prispôsobenie sa spoločnosti...totálna paráda. Tento seriál mi robí obrovskú radosť, zároveň ani nie...

• 4.9.2018  13:08

K druhej sérií nemám pripomienky, perfektne napísané a premyslené, väčšina postáv z prvej série ostáva a pribúdajú nové, akurát sa mení prostredie na doky a sem-tam väzenie, ale neopúštame ani ulicu.

• 25.8.2018  21:12

U mňa zo všetkých tých skvelých, ujebaných a absurdných postavičiek asi vyhráva OMGWhizzBoyOMG a ten Cohenov tupý úsmev na kameru :D "polícia doteraz nevie kto to bol, pretože neprehľadali jazero" ...

• 25.8.2018  09:08

Hrdí americkí občania v prestrojení chytajúci mexických imigrantov je zatiaľ vrchol tohto "seriálu".

• 25.8.2018  08:27

O dost lepšie a vtipnejšie ako prvá časť.

• 20.8.2018  15:12
    The Missing - Season 2 (série) (2016)

Skvele premyslené a postuplne podávané nedočkavému divákovi, dvihnime to tu trošku, lebo Missing ma rozhodne čo ponuknut mainstreamovemu publiku.

• 16.8.2018  09:12
    The Missing (TV seriál) (2014)

1 Séria: Podľa komentárov som čakal úplnu megapecku na škandinávsky spôsob, ale tú som nedostal. Tažívá a dusná atmosféra nie je ani zdaleka taká ako pri podobných seriáloch /napríklad aj podobne ladená česká Pustina je minimálne o level lepšia v každom smere /. Prvá séria Missing je, bohužial pre mna, viac dráma ako krimi. Ale je to natočené šikovne, bohužial rozdelenie deja na minulost a prítomnost je po čase viac na škodu ako na úžitok, dej sa celkom zbytočne tiahne a fakt sa často absolútne nič nedeje. Také pekné, slabšie 4, keby to malo menej časti a menej vaty, mohla to byť jedna z najlepších serii v danom žánri, teším sa na dvojku. !!!SPOILER!!! k prvej sérií: čo tu melete o otvorenom konci? Ten záver z Ruska nám skrátka mal ukázať, že sa Tony hladania svojho mrtveho syna nevzdal, aj keď pravdu už vedel, len si ju nechcel priznať, že sa skrátka k akému-takému životu už nikdy nevrátil, narozdiel od jeho bývalej ženy. 2.Séria: Lepšie ako prvá, ale zasa to je niečo úplne iné, iný príbeh, iné postavy /okrem Babista/ a v podstate aj úplne iný žáner. Perfektne premyslené a postupne servírované. Také pekné silné 4. edit: Po opatovnom zvážení dvihnem na 5, pretože som celkom prekvapený ako tu je málo komentárov a že vlastne tento seriál skoro nikto nepozná, ani z môjho okolia, pritom ide o fakt kvalitnú prácu. A Baptiste mi dost utkvel v mysli, zaujímavá, charizmatická postava, ktorú by som prirovnal k dalšiemu krívajucemu, staršiemu pánovi zo seriálov. A má tu najlepšiu ženu na svete :)

• 26.7.2018  03:23
    Shameless (TV seriál) (2011)

Komentár po piatich sériach: Tak som po dlhšom čase objavil daľší klenot. Čo je zaujímavé, tak, ako celkom seriálový maniak, som o origináli ani o jeho americkej verzii doteraz nepočul, ale chytilo ma to okamžite. Najlepšie to vystihuje prirovnanie k akémusi mixu medzi skins a californication, dalším dvom klenotom, britský a americký. Ale postupom času mi to už tak nepríde, shameless si idú svojou cestou. Najprv ma bavila hlavné tá humorne-absurdná časť seriálu, síce vážne situácie, ale obalené do totálne ujebaného kabátu, neskôr seriál viac zvážnel a po piatej sérií som si uvedomil, že seriál je vážny celý čas a tá humorná zložka je len také korenie celého Shameless. Táto banda nie je rozhodne pre puritánov, v každej časti je plno nahých tiel, sexu na všetky spôsoby, sú tu vraždy, rasizmus, sadizmus, šikana a tie najväčšie rodinné sračky, aké si dokážete predstaviť. Jednotlivé postavy prichádzajú a odchádzajú a potom sa zas vracajú, niekoho si obľúbite, postupom času ho začnete neznášat a potom si ho zas zamilujete. S "trochou" nadsázky proste obyčajný život...Najviac sa mi na tomto seriáli páči to, že absolútne nedokážete predvídať dej a správanie postáv v ňom. Po piatich sériach vôbec neprichádza stagnácia a táto partia bláznov vás neprestáva udivovať, prekvapovať, rozosmievať a aj rozplakávať, stále sa niečo deje a nie je tu absolútne žiadne hluché miesto, žiadne miesto pre nejakú rodinnu rutinu alebo cliche. Rozhodne doporučujem každej, aspon trošku odolnej povahe, alebo každému, kto si myslí aký má na hovno život. Najobľúbenejšia postava? žiadna..ale mám rád Kevina, Lipa a svojím spôsobom aj Franka...toho v podstate, napriek všetkému, asi najviac....´, a všetkých štamgastov z Alibi, vlastne diálogy v Alibi mám úplne najradšej. O skvelých, naozaj skvelých hereckých výkonoch, dobre vybratej hudbe, dynamickom strihu atď hádam ani nemusím hovoriť ... idem si doplniť svoju seriálovú topku o další výnimočný seriál.

• 1.7.2018  22:16

Príchod Frankovej mamy na scénu sľubuje plno dalších absurdných situácií, Steve ma zase až tak veľmi nezaujíma...

• 1.7.2018  18:39

Každý diel je viac a viac absurdnejší a to ma presne na tom baví. Ako po prvej časti, tak stále hovorím, že toto je dokonaly mix Californication a skins, mojich dvoch oblubených seriálov, nechápem, že som o Shameless vôbec nikde doteraz nepočul, ani nepoznám nikoho, kto by to poznal.

• 1.7.2018  17:04

Vyzeráme ako dvaja piráti :) Dalšia pefektne /!/ zostrihaná epizoda, groteska a Frankove totálne drbnuté nápady, mna osobne toto baví viac ako tá važna časť Shameless.

• 1.7.2018  13:19

Konečne po dlhšom čase totálne absurdná, vtipná, nechutná a nevážna časť, kráľovsky som sa bavil.

• 1.7.2018  00:32

Leto prišlo aj do Chicaga a vyzerá to opat na poriadnu dávku shamelles. "pustil mi kapely, o ktorých som nikdy nepočula, moja oblubena sa volala guns n roses :)"

• 29.6.2018  19:21

Príjemná rodinná debata, skvelá časť, kde sa nám konečne ukáže aj matka / a to podstatne skôr ako v takom himym :)/ plus nejaké tie problémy homosexuálov, lezbičiek, moslimov, alkoholikov, černochov, zlodejov, klasickí Shamelles.

• 24.6.2018  11:47

Hlavnejšou / ale nie hlavnou / postavou je Iam, ale naštastie sa tu vôbec nemoralizuje, ako sa zvykne pri teme "homosexualita". V podstate sa v Shameless nemoralizuje vôbec, mame tu opat mnoho absolutne absurdných situácii, ktoré však nejakým takým svojskym sposobom posobia vlastne dost reálne. Geniálne natočený seriál, začína ma to velmi bavit.

• 2.6.2018  18:57
    Luther - Série 3 (série) (2013)

Tretia séria pokračuje v trende z predchádzajúcej série, čiže dva krát dve časti s jedným prípadom, je to stále veľmi kvalitne. Nevidel som ešte poslednu časť, a tento komentár píšem len kvoli tron-ovi, díky za spoiler brácho.

• 2.6.2018  18:55
    Luther - Epizoda 3 (S03E03) (epizoda) (2013)

Inšpektor Luther je /skôr bol, ako je/ taký anglický Dexter, no a teraz tu máme Dexterov dvoch. Tak sympatického záporáka /?/ sme tu už dávno nemali, teda až do momentu keď.... Však uvidíte, tento seriál sa skrátka s ničím nesere.

• 1.6.2018  20:13
    Luther - Epizoda 4 (S02E04) (epizoda) (2011)

Brilantné finále druhej série.

• 31.5.2018  10:22
    Luther - Epizoda 2 (S02E02) (epizoda) (2011)

Aha, takže tá predchádzajúca časť bola slabšia, lebo to bol akýsi úvod, sledumeme pokračovanie minulej časti a nie nový prípad, to sa mi páči takýto štýl a Elba hrá ešte lepšie ako doteraz.

• 27.5.2018  11:17
    Luther - Epizoda 5 (S01E05) (epizoda) (2010)

Tak sa nám to pekne komplikuje, je to pekne premyslené...

• 26.5.2018  23:20
    Luther - Epizoda 3 (S01E03) (epizoda) (2010)

Zatiaľ najlepšia epizoda, perfektne premyslené a veľmi kvalitne natočené.

• 20.5.2018  16:30
    Skins - Tony (S02E06) (epizoda) (2008)

najlepšia časť Skins.

• 28.1.2018  21:19

Ach bože, ako mám ja rád filmy z amerických mestečiek niekde uprostred ničoho. Trochu mi to pripomínalo českú Pustinu kríženú čiernym cynickým humorom z Farga. Veľmi dobre natočené a premyslené. 9/10

• 27.1.2018  10:09

Štart hneď vo veľkom štýle.

• 22.1.2018  00:31

Natrieskané nápadmi od začiatku do konca...kľudne by to mohol byť taký kratší film.

• 21.1.2018  02:02

Zatial asi najlepšia časť...

• 30.12.2017  03:14
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

Niekedy si hovorím, že celý americký súdny a právny systém je vymyslený takto len preto, aby sa mohli točiť taketo skvelé filmy, dokumenty a seriály. Skvele natočené a geniálne zahrané, kde raz fandíte a veríte jednej strane, raz druhej. Postavy, ktoré v prvej časti nenávidíte, v tretej ľutujete a v siedmej milujete a naopak...perfektné