oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 10.5.2011  01:35

Jedna z najznámejších bdsm firiem praktizujúca hlavne M/f /dominantný muž, submisívna žena, aj keď toto je len čistý sadomasochizmus, nič viac, nič menej/. Ich "videá" síce nie sú zrovna môj šálok kávy, ale pri pohľade na niektoré nápady a nástroje musí zaplesať srdiečko každého bdsm "úchyláka/čky". Dokument ako taký je relatívne zaujímavý, rovnako ako výpovede jednotlivých zúčastnených, ale...ani neviem, to je všetko, čo som chcel povedať . :)

• 28.4.2010  13:14

Priemerné, ako skoro všetky filmové časti HP. Po 6. krát som presvedčený, že Daniel Radcliffe nie je dobrý herec, jeho výkon je skôr smiešny. Jediný, koho by som chcel vyzdvihnúť je Emma Watson a Tom Felton. 5,5/10

• 27.7.2017  03:25
    Home (2009)

Učelové klamstvá alebo polopravdy zabíjajú tie prenádherné zábery, asi po polovici som to vypol,

• 19.12.2010  01:32

Tak trochu nedocenený film. Gilliamovú chorú hlavu mám veľmi rád, 12 Opíc je pre mna rarita sci-fi filmov, Strach a hnus v Las Vegas moja najobľúbenejšia komédia. Imaginárium je relatívne ťažký film, chaotický, a rozhodne nie je pre každého. Prvú polhodinu som to chcel asi 10 krát vypnúť, ale nevypol a som rád, že som tak spravil. Odmenou mi bola krásna fantasy, pri ktorej je lepšie nerozmýšľať. Colin Farrell exceluje, ale ani zvyšok hereckého obsadenia nie je na zahodenie, hlavne Tom Waits a Verne Troyer, za ktorých síce ich tváre hrajú 50% výkonu. A skončí to dobre? To Vám nemôžem zaručiť. Hodnotenie je veľmi subjektívne a kolísavé, a ako tak pozerám, nie len moje...

• 19.2.2012  20:25
    Já jsem ty (2009)

Zaujímavý mix žánrov, herecky ani nijak ničím výnimočné, Pearce, na ktorého som sa najviac tešil povie dokopy pár viet a celé to hrá nejako...čudne, neviem to opísať, bol skrátka nevýrazný. Ale film rozhodne stojí za jedno pozretie, slabšie 4 hviezdy. Plus obrovské plus hudobnému doprovodu.

• 26.3.2011  17:30

Takmer dokonalá réžia, scenár, dialogy, klavír a herecké výkony / Chudík vo vedlajšej úlohe za aké sa v zámorí dostávajú minimálne nominácie na oscara/. Krásna psychologicko-dramatická hra z viacerých strán a niektoré scénky, ktoré v českom filme nemajú kokurenciu /príhovor psychiatra na udelovaní, záverečných 50 synoným, rozhovor milostného trojuholníka, a hlavne tých pár dokonalých minút s Ladislavom Chudíkom povyšujú u mňa Kawasakiho ruže do svetového formátu a som presvedčený, že českým filmom /samozrejme občas aj so slovenskými hercami, čo ma veľmi teší/ nie je určite odzvonené...9,5/10

• 13.3.2014  23:57
    Levárny (TV pořad) (2009)

Neviem, mám rád mnoho druhov humoru, ale pozerať sa na to, ako dvaja jebnutí vnuci napichajú dedovi do kresla 100 ihiel a potom to natáčať, mi veľmi vtipné nepríde. Dvojica moderátorov tiež veľmi nestojí za zmienku, menej vtipných ľudí by ste tažko hľadali, úplny odpad.

• 27.12.2009  23:13
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

Drsné, plné nadávok a sexu a to priamo z ostrovov. Naši hrdinovia nie sú žiadny najkrajší boháči v oblekoch od Armaniho, ale obyčajní , násťroční, menší grázlikovia. Seriál sa uberá zaujímavým smerom, žiadna americká šablona a to sa mi na Misfits páči najviac. Nie je to jednoznačne zreteľné, že je to anglické, no cítite to. Za prvú sériu 8/10, na 5 hviezdičiek to zas nie je, ale ak to pôjde takto dalej a tvorcovia doladia ešte pár detailov a malých chybičiek, máme tu určite kult.

• 6.12.2010  16:27

Podľa hodnotenia nie tak docenený film, ako by si zaslúžil. Ja som sa bavil kráľovsky, skvelé herecké výkony a učebnicová ukážka satiry vyžmýkaná na maximum. 8,5/10

• 7.2.2011  00:04
    Nikdy neříkej nikdy (TV seriál) (2009)

Keby scenáre písal niekto iný, ako " ja som Kraus, všade som bol, všetko som videl, mám vysokú školu a scenáre píšem dobré, pretože panelák stále ľudia sledujú" možno by to bolo o inom. Hodnotím na slovenské pomery. PS: Pozrel som si jednu časť druhej série a bol som prekvapený, pretože bola scenáristicky, režíjne, herecky aj hudobne na pomerne vysokej úrovni. Zvyšujem teda na tri...

• 4.12.2009  02:46
    Odsouzené (TV seriál) (2009)

Scenár je plný školáckych dier, je viac ako očividné, že tvorcovia sa inšpirovali americkými seriálmi. Na slovenské pomery ale naozaj kvalitné a JOJ-ka má palec hore. Taktiež musím pochváliť herecké výkony.

• 19.12.2010  01:44

Samoúčelné, predvídateľné, nereálne a dosť často nechutne debilné/ale to je trebárs aj Avatar a idete sa z toho všetci dosrať, ale viem, že to s tým nemá nič spoločné, len som si chcel zapičovať trošku :D/, čitateľný francúzsky rukopis, ale nenudil som sa a to je hlavné, nie? 70%

• 9.2.2021  17:40
    Pan Nikdo (2009)

Tak som sa k tomu dostal a na konci som bol sklamaný. Film Mr. Nobody sa hrá na niečo, na čo nemá, pritom ironicky bol najlepší v tých najnormálnejších a najjednoduchších pasážach a moje hodnotenie úmerne klesalo, čím som film dlhšie pozeral, škoda, výber skladieb a vizuál samozrejme majstrovský!

• 21.12.2009  04:46
    Partička (TV pořad) (2009)

Je mi jasné, že to nevymysleli markizáci, ale keď si spomeniem na Latinákové oči a Danglov dementný smiech /:D/, nedá sa dať menej, ako 5/5 :D

• 14.12.2009  22:06
    První krok (TV seriál) (2009)

Na tunajšie pomery to vôbec nie je až také zlé, ako som očakával.

• 30.11.2009  04:50
    První oddělení (TV seriál) (2009)

Ja proste neviem, čo mám k tomuto povedať. Neskutočne zlé, výkony profi hercov, aj nehercov, neskutočne zle okopírované CSI a kopec iných, neskutočne zlých vecí. Zabitých 15 minút života, mohol som ich stráviť príjemnejšie, ako napríklad na troch cigaretách...

• 16.9.2010  14:39

Celkom sympatický filmík so sympatickými herečkami. Samozrejme Gaelan Connell nie je dobrý herec ani omylom.

• 15.8.2011  14:57
    Samec (2009)

Hmm tak ja vám neviem ľudia, Kutcher tu má hrať pre ženy symaptického, hlúpučkého chlapčeka, ktorý sa životom pretlka pomocou svojho vzhľadu a výrečnosti / väčšinou ani nič iné nehrá/ a keďže je jasné, že to ani tak hrať nemusí, tak to nehrá až tak zle. Ide o celkom príjemnú, predvídateľnú / až na koniec/ oddychovku, ktorá neurazí ani neohromí. A nechápem čo je zlé v dnešnom emancipovanom a rovnoprávnom svete na tom, že žena si vydržiava muža :) 6/10

• 13.12.2010  17:56

Solídny priemer, bohužiaľ to už nie je ten istý režísér, ktorý má na konte 2 filmy, ktoré radím do top 20.

• 1.6.2011  22:42
    Smrtící déšť (TV film) (2009)

ehehe...presne takto si predstavujem dokonalú pičovinu. Totálne otrasní herci bez štipky talentu alebo vôbec o snahu nájdenia nejakého, hrôzostrašné dialogy od začiatku do konca, občas absolútne nepodarený pokus o humor a šokujúce superrozuzlenie, ktoré nikto nečakal / že je to jeho mama:)/. Ale na odpad to zas nebolo...a pridávam sa k názoru, že Kanada by sa mala venovať iba hokeju a ničomu inéhmu... 2/10

• 27.12.2018  21:05
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Povedzme si úprimne, zase to nie je až taká bomba, že pri tomto budete plakať od smiechu, ale je to milý a úsmevný seriál, na ktorom je najlepšie to, že ani po 10. (!) sériách nestráca dych a to je naozaj obdivuhodné. Väčšina postáv vám skôr či neskôr prirastie k srdcu, nie je tu žiadna kultová postava ako napríklad Barney z himym, koudy z krok za krokom alebo Joey z priateľov, ale všetci sú svojski a dobre sa dopĺňajú. Možno phill trošku vynika. A aj mužské oko bude pohladene hlavne pri pohľade na dokonalú gloriu.

• 15.1.2010  03:52

Vizuálne a herecký dokonalé, príbehovo nudnejšie a v podstate dosť nudný film. Napriek tomu slabšie 4 hviezdičky.

• 17.3.2011  21:52

Tiež chcem prežiť dôchodok tak štýlovo, že odletím na svojom dome do Južnej Ameriky, následne ten dom zoberiem na plecia a budem ho ťahať. Tiež tam chcem rozprávajúce psy a pštrosa, ktorému bude chutiť čokoláda. Len dúfam, že ma môj idol z detstva nebude chcieť zabiť. :) 7/10

• 6.1.2013  03:20

Taká tá krátka, príjemná kravinka, ktorá nemá pointu, ale celý film vám uplnynie tak rýchlo, že ani neviete ako ste zabili skoro hodinu a pol nudného zimného večera. Samozrejme, že na druhý deň už ani nebudete vediet, že ste nejaký High Life videli, ale je to dobre zahraté, celkom úsmevné a má to veľmi kvalitný pohodový hudobný výber .

• 13.12.2010  17:48

Neviem, či si s tými 72% robíte srandu, ale ja to hádžem jednoznačne do odpadu, toto bola nudná a absolútne sprostá chujovina a strata času.

• 3.8.2014  04:51
    Za kačku svlíkačku (TV pořad) (2009)

hm...určite lepšie ako ostatné telefonické kokotiny. : https://www.youtube.com/watch?v=rJj1veEEwxU&list=UUBsEkcIbpvr3OnaVIvlbhtQ

• 6.12.2010  00:17
    Znovu 17 (2009)

Nechutne predvídateľné a dosť otravné a nezasmial som sa úprimne ani raz. Jediné, čo ma prekvapilo bolo to, že Zac Efron vie občas aj celkom priemerne hrať.

• 13.12.2010  17:58
    Zombieland (2009)

Sympatický film a aj herecké obsadenie. Emma Stone je tu nádherná a Ghost busters potešil, 7,5/10

• 13.12.2010  17:54

Predvídateľné ako guma na trenkách a do očí bijúca americká manipulácia s divákmi, bohužiaľ nie manipulácia na spôsob Gumpa alebo Americkej krásy, fuj, fuj, fuj!! /1* za Sandru, ktorú rozhodne rád nemám, ale predvádza slušný výkon.

• 19.3.2011  03:27

Veľmi príjemný, neutrálny, prirodzený film /rozhodne nejde o komédiu/. Mladé hviezdičky síce nie sú žiadne neskutočné talenty / aj keď je Eisenberg v Social Network skvelý/, ale sú znesiteľní a veľmi prirodzení. Adventureland sa na nič nehrá, nie je to žiadna prvoplánová komédia, ktorá vám medzi riadkami hovorí : "teraz sa smejte" alebo "teraz smúťte", ide si svojím pohodovým tempom až do cieľa, všetko je / opäť kladiem dôraz na tento výraz/ prirodzené a nenútené, hudba 80s sa taktiež dokonale hodí. Summa summarum: Veľmi príjemná jednorázovka, najlepšie na leto... 6/10