Night Stalker: Hon na sériového vraha - Příště to můžete být vy (2021) (epizoda)

Pravdupovediac, absolútne ma to nebaví a čudujem sa sám sebe, že to vôbec pozerám. nebavia ma tie teleshoppingové ksichty. ktoré si zrejme účinkovanie v tomto dokumente skúšali 50 krát, nebavia ma ich životné a a rodiné príbehy, celé je to tak príšerne umelé, že sa až čudujem, že to naozaj natáčal Netflix. Zaujíma ma iba samotné pozadie prípadu, keďže o ňom neviem absolútne nič a bavia ma akurát vyšetrovacie metody rokov dávno minulých.

Nikdo (2021)

Riadny úlet. To čo sa spočiatku javí ako novodobý "Voľný pád" sa častom zmení na šialenú, nápadmi natrieskanú akciu popierajúcu akékoľvek zákony fyziky aj logiky. Ale ja by som bol radšej asi za ten "Voľný pád", na takéto blbostičky som už asi starý. Každopádne Saul si to užíva a vy si to budete tiež, ak vypnete na hodinu a pol mozog. Solídne 3.

Oasis Knebworth 1996 (2021)

Oasis v čase svojej najväčšej slávy. Neočakávajte nejaké zásadné informácie, je to proste iba záznam z dvojdňového koncertu, plno skvelej hudby od nich z čias, keď nahrali ešte len prvé dva /ich objektívne najlepšie/ albumy, plno nostalgických kecov od účastníkov koncertov a obrovské množstvo škaredých angličaniek. Len tak námatkovo: Masterplan, Live Forever, Supersonic, Champagne Supernova a samozrejme Wonderwall a Don’t Look Back in Anger, všetko v plnom znení. Ja som si to užil.

Palmer (2021)

Milujem drámy z amerických zapadákovov, kde každý pozná každého. Palmer je fajn filmík, Timberlake ako vždy výborný, trochu toho klišé, trochu pohladenia po duši, škoda len prestrelenej poslednej polhodinky, ale fajn jednorázovka.

Poslední souboj (2021)

Veľmi dobre premyslená a inteligentne natočená historická dráma, ktorá niektorým veľmi opatrne naznačuje, že zostali myslením v hlbokom stredoveku. Skvelá práca, ktorej chýbala k plnej paľbe iba trošku, trošičku kratšia stopáž a za mňa jeden z najlepších, ak nie najlepší film Ridleyho Scotta.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Má to svoje vyslovene trápne, aj svetlé chvíľky. Možno sa pri tom niekto aj pár krát zasmeje, mne sa to bohužiaľ nestalo ani raz, asi nie som cieľovka, ale pár krát som sa trochu pousmial. Trochu obrúsiť hrany a mať lepších hercov a mohlo by sa to nachádzať v malej skupinke "Lepšie Česko/slovenské/ filmy".  Ale aj tak v podstate fajn oddychová jednorázovka, keď už fakt nie je čo...slabšie 3.

Rozhněvaný muž (2021)

Poriadna "chlapská" zábava, po Nobody tento rok už druhá, aj keď Rozhnevaný muž je výrazne pomalší a menej akčný. V podstate pekne vyskladaná mozaika, nie však do tej miery, že vás otravuje svojou zložitosťou. Guy je definitívne späť v hre, Gentlemani teda neboli iba jednorázová náhoda.  Ale podobne ako pri u.n.c.l.e. /aj keď to je samozrejme úplne iná kategoria/, toto nie je úplne typ filmu, ktorý chcem od Ritchieho vidieť...

Sebevražedný oddíl (2021)

Tak to ti zajebalo! Boha, to bola nálož! Raz za čas takýto úlet veľmi dobre padne.

Schumacher (2021)

Schumacher je nepochybne jeden z úplne najznámejších Nemcov všetkých čias. Keby som si mal vybaviť nejakú letnú spomienku z detstva na sídlisku, jednou z nich by bola každá nedeľa tesne po obede, keď sa zo všetkých otvorených okien ozývalo pišťanie pneumatík F1. Aj ja som to občas z nejakého dôvodu pozeral, mnohé mená v dokumente sa mi vyplavili z podvedomia, kde ležali uložené snáď 20 rokov. Najviac si pamätám na súboje Schumachera s Hakkinenom. Vždy som fandil Hakkinenovi, Schumachera som nemal nikdy veľmi rád a teraz som si pripomenul prečo. Napriek tomu to bola/je zaujímavá osobnosť, ktorá si rozhodne zaslúži obdiv, rešpekt a aj poctu v podobe takéhoto kvalitného dokumentu, ktorému samozrejme nie je veľmi čo vytknúť. Pochopiteľne neprináša žiadne nové, prevratné informácie, ide iba o skromnú rekapituláciu jeho kariéry /hlavne po prvý titul pre Ferrari/, rozhovory s jeho rodinou, tímovými kolegami, kamarátmi a supermi a nejaké archívne, rodinné zábery. Ale skoro dve hodiny sú asi fakt moc.