oasismanik

povaľač, nočný vták

4 body

1 2 3 4 5 7 12 18 23
    • 22.4.2020  00:56
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Dal som necelú časť, ale aj tak si to trúfnem ohodnotiť. Ja chápem, že niekedy proste prídete zničený z práce a chcete vypnuť, otvoriť si studené pivo, sadnúť si spotený pred telku a len tak tupo čumieť na niečo rovnako tupé. Ale prečo si radšej nepustiť nejakú béčkovú komédiu alebo nejaký totálne nezaujímavý dokument o zvieratkách? Neviem, nechápem, celý čas som mal taký pocit, keď vám je trápne za niekoho iného a nie je to veľmi príjemné, mladí to volajú cringe. Táto show a všetky podobné show sú jeden cringe a tú polhodinu, ktorú som tomu venoval, mi už nikdy nikto nevráti...

• 18.4.2020  00:31

Postava Kim je pre mňa prototyp dokonalej ženy.

• 26.4.2020  00:49

Tu nie je o čom proste, momentálne jednoznačne najkvalitnejší seriál.

• 30.3.2020  08:40

Neviem čo ešte k tomuto povedať, nič brilantnejšie napísané a zahrané ako tento seriál zatiaľ podľa mňa neexistuje, podľa mňa to je už dalej ako BB, aj keď chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, aby to dosahovalo také čísla.

• 12.9.2020  22:52
    Zlatá maska (TV pořad) (2020)

Toto je už príliš sofistikovaná zábava na mňa :)

• 29.9.2020  21:22
    Ďábel (2020)

Coenovci krížený Tarantinom, joj takéto ja môžem. Až ma mrzí, že som o knihe doteraz nepočul a teraz ju už pochopiteľne čítať nebudem.

• 29.1.2020  01:03
    1917 (2019)

Tak ja som si teda tej akcie užil dostatok, od prvej minúty, žiadne zbytočné obkecávačky a ide sa na to. Dobrý film, veľmi dobrý...

• 1.7.2020  00:08

Oda na Quentina a musím povedať, že absolútne zaslúžená. Cez koranténu som si dal repete všetkých Tarantinoviek, už po niekoľký krát, a stále je to tam. Quentin je jeden z mojich vzorov, neskutočne kreatívny človek, ktorý si ide vždy svojou cestou. Dokument tak bol príjemný doplnok k mojmu Tarantino maratonu, obsahuje niektoré zaujímave informácie, príbehy a nejaké archívne zábery z natáčania.

• 14.7.2020  04:23

Pppeter to vie ale lepšie :)

• 30.3.2020  05:53
    Díra (2019)

Škoda, vyzeralo to dlho na skvelú jednohubku. A veď v podstate aj bola, dobrý koncept, dobrý nápad, absolútne geniálny, mrazivý hudobný motív. Poslednú polhodinku však odišla na horné poschodia akákoľvek logika a nakoniec aj celá myšlienka, ale dajte tomu šancu, len nie pri obede.

• 13.10.2019  05:30

!!!! Možné náznaky spoilerov !!!! Nečakajte žiadnu bombu, nejaké epické zvraty alebo oživenia mrtvych postáv. Našťastie. Dôstojné, ale asi aj trochu zbytočne, zakončenie najlepšieho seriálu všetkých čias. Ale mne to vôbec nevadilo. Ak si chcete pripomenúť ten správny BB feeling, odporučam seriál Better Caul Sall, ktorý ale určite všetci spravni fanúšikovia poznajú.

• 16.8.2019  02:57
    Euforie (TV seriál) (2019)

Moderné Skins, naozaj...a soundtrack je dokonalosť sama o sebe. HBO si ma postupne po totálne skurvených Tronoch začína opať získavať.

• 13.5.2020  10:55
    Gentlemani (2019)

Počas karantény som si zopakoval skoro všetky moje obľúbené filmy: Tarantinovky, Coenovky, Ritchieovky...Zas raz som nadšene slintal nad Zbaľ prachy a vypadni a predovšetkým nad filmom Podfuck a hovoril som si, aké by to bolo skvelé, keby boli Gentlemani podobní. Lenže to bolo len zbožné prianie, nedával som tomu absolútne žiadnu šancu a veru, aké to bolo prekvapenie, keď som Gentlemanov dopozeral! Perfektne premyslený dej, špičkové dialogy, herci jedna báseň. Novodobý Snatch s hipsterskými okuliarmi a bradami feat. Pulp Fiction s kecami o brexite a youtube, veru áno, nečakal som, že sa toho ešte niekedy dožijem a už sa veľmi teším na opatovné sledovanie. Bravo Ritchie, bravo! edit: po druhom pozretí ešte väčšia spokojnosť, štýlové ako krava, škoda, že už mam v top 10 Snatch, inak by tam pristáli aj Gentlemani, tí ale na Snatch napriek tomu určite nemajú ani zdaleka :)

• 13.7.2019  19:47
    Hra o trůny - Série 8 (série) (2019)

Túto sériu môžu paťhviezdičkovať iba tí najvačší fanatici, za mna najlepšia časť piata, tá bola tak klasicky tronovska, inak očakávaná bieda, beznádej...

• 14.5.2019  21:19

Najlepšia časť tejto série a konečne zas raz práva "tronovska" epizódka s dejom a atmosférou, akú poznáme aj z kníh. Keď všetko vyzerá, že dobre dopadne, tak sa v tom momente všetko proste posere...

• 29.11.2020  19:36

Ach jo, už som na takéto pičoviny asi moc starý...a som z toho smutný, díky za pokazenú nedeľu Kevin Smith...

• 19.6.2020  02:14

!! možné náznaky spoilerov!! Celkom aktuálna záležitosť. Takže si to zhrnme: obžaloba postaví celý prípad na dôkaze, že v nejakom americkom vidlákove, kde sú dve hlavné cesty, vrah zabočil miesto vľavo vpravo. Nepriestelný dôkaz :D Následne sa k prípadu dostane neschopná karieristka, ktorá to najprv celé dodrbe tak, že sa kvôli nej zruší celý prípad a následne príde s dalším prevratným dôkazom: obžalovaný má predsa fit postavu a svaly, čiže stihne celé mesto obehnúť za 45 sekund. Nikto si totižto nevšimne o piatej popoludní jediného černocha v meste ako skáče z druhého poschodia z okna a následne beží krížom cez celé mesto. Dokument je natočený relatívne zaujímavo, možno by mohol byť natočený aspoň o trošičku nestranejšie a mohol byť trochu kratššíNa záver by som chcel, aspoň takto cez komentár, vyjadriť úctu a rešpekt všetkým ľudom, ktorí bojujú za spravodlivosť bez osobného prospechu, čisto iba kvôli spravodlivosti.

• 5.7.2020  04:30

"A ako to vyzerá s Nemeckom?" "Hrozne, naši poslední priatelia sú Japonci. A medzi nami, moc ako aríjci nevyzerajú" Roztomilý filmík. A Skája je stále najkrajšia žena na svete.

• 6.1.2020  15:58
    Le Mans '66 (2019)

Naozaj perfektný film, kde funguje všetko, ako má. Réžia, herci a po dopozeraní by ste nevystrihli ani jednu sekundu a nevynechali ani jednu vetu, perfektne, bravo...

• 15.3.2019  04:34
    MOST! (TV seriál) (2019)

Prvé 4 časti brilantne vypointovane, posledné 4 taká československá, nudná, dramatická klasika...

• 6.7.2020  03:22
    Na nože (2019)

Ale hej, celkom chytro, inteligentne napísaná jednohubka. Na konci som sa musiel usmievať popodfúz, ale inak tu toho humoru veľmi nie je a satiry už tobôž nie. Lenže časy, keď som žral podobné veci a čítal všetky možné detektivky rad za radom sú už dávno za mnou. V tých časoch by som napálil 5 bez mihnutia oka, dnes už nie...PS: Celkom ma prekvapilo, že práve Rian Johnson režíroval jednu z najlepších seriálových epizod všetkých čias.

• 3.8.2020  17:56

O takýchto prípadoch je najlepšie vopred nič nevedieť, potom si len každých 5 minút vravíte "wtf". A kedže u nás tento konkrétny prípad nie je určite známy, dokument pravdepodobne zhltnete za jedno dopoludnie. Inak kvalitná práca, ako sme pri netflixe zvyknutí.

• 4.8.2020  19:10

Trevor, je ti jasné, že tebou popísané veci nemuseli byť nutne natočené autenticky? Si tiež chytil také detektívne chutky, čo? :)

• 30.1.2020  03:04
    Parazit (2019)

Sledujete to polhodinu a hovoríte si "wtf, čo to kurva pozerám?". Brilantný film, ktorý sa určite zmestí do mojej top 5 za rok 2019. Možno aj do top 3.

• 10.6.2020  22:39
    Po životě (TV seriál) (2019)

Chutná, cynická jednohubka od Netflixu. Humor nejde do absurdity, skôr sa len tak usmievate popod fúz, aj keď to v podstate nie je vôbec vtipný seriál. Trochu mi to pripomenulo Six feet under, zrejme tomu dopomohol aj ten silný anglický prízvuk. No jo, takéto ja môžem...A Gervais je veľmi dobrý herec.

• 17.8.2020  02:58

Film možno pre tých, ktorí z nejakého dôvodu čítali knihu, čo je ale veľmi nepravdepodobné. Inak si neviem predstaviť prečo by mal niekto niekedy v živote vidieť tento film.

• 23.3.2020  04:29
    Párty Hárd (2019)

Tak prijebanú vec som už dávno nevidel :)

• 11.1.2020  20:02
    Sedm světů, jedna planeta (TV seriál) (2019)

Je vôbec treba ešte k tomu niečo dodávať? Dokumenty od BBC s komentárom Davida Attenborougha je dlhé roky to najlepšie, čo môžete vidieť. Dokonalosť. Zároveň však desivé.

• 28.4.2020  16:07
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Ja vám neviem ľudia, ja som divný, alebo proste všetci tak znížili svoje nároky, že aj takáto podpriemerná sračka má 86 ! percent? Dal som 4 časti, nevytvoril som si aboslútne žiadny vztah k žiadnej postave, každá ma tá tak plochy charakter, že to až nie je možné. Inak samozrejme sem-tam sa pousmejete, nie je to až také príšrné, aj keď nie ste cieľovka tohto seriálu, ale viac ako 2 dať nemôžem, keď si to porovnám s takými skvostami ako Euphoria, Skins, Shameless alebo aj retardovaným Blue Mountain State.

• 15.3.2019  03:58

Hm......tak ja neviem, bol som trochu sklamaný, ale aj nie. Čo musím vyzdvihnúť, špičkoví herci, hudba, atmosféra a tie časové prechody boli brilantné..inak zbytocne natiahnuté, celá zápletka by sa vopchala do nejakého celovečerneho filmu. Ale tak zas rozumiem, toto bolo o niečom inom a kto očakáva hlavne tu mysterióznu detektívku, bude sklamaný. Ak chcete špičkovú detektívku s troma časovými dejmi, odporúčam https://www.csfd.cz/film/392596-the-missing/470397-serie-2/komentare/. Za mňa najlepšia prvá séria, najslabšia táto, ale každá bola iná, čo bol zrejme zámer, takže ťažko to objektívne porovnávať.

1 2 3 4 5 7 12 18 23