Bílý lotos (2021) (seriál)

Skvelá ukážka povrchnosti, pretvárky, materializmu, snobstva a pokrytectva. V podstate banda idiotov a zároveň úplne klasických ľudí, z ktorých nefandíte úplne nikomu. Kraľuje ale jednoznačne slizký Murray Bartlett ako Armond. White Lotus kope na všetky strany, v podstate mi to trošku pripomenulo českých Vlastníkov. Škoda, že sa to začalo sľubne rozbiehať až ku koncu, keď miniséria prešla plynule od "trochu humoru" ku "skoro žiaden humor".  Slušné 4

Bílý lotos - Lotosoví žrouti (2021) (epizoda)

Miniséria prechádza plynulo od mierneho humoru k takmer žiadnemu humoru a musím povedať, že táto rovina tomu sedí o dosť viac, škoda, že sa to tak sľubne rozbieha až ako sa blížime ku koncu. Opäť jasných 5.

Bílý lotos - Nový den (2021) (epizoda)

Všetky dialogy sú rýdze zlato, ale trochu by som aj tak každú epizodu skrátil, keby mali tak okolo 30 až 40 minút, bolo by to ideálne.

Bílý lotos - Odjezd (2021) (epizoda)

Posledná časť fajn, všetky linky sa uzavreli, viaceré podľa očakávania/čo je škoda/, ale opäť sa na konci vrátil syndrom zbytočne dlhých scén, ale fajn seriálik, neľutujem, že som sa na to dal.

Bílý lotos - Příjezd (2021) (epizoda)

Klasická úvodná zoznamovačka, pár forikov, jemné profilovanie postáv a jedni chlpaté gule, pozriem si určite aj ďalšiu časť, presne niečo takéto potrebujem po všetkých diktátoroch, koncentrákoch a podobných záležitostiach, aké som sledoval posledné týždne.

Bílý lotos - Tajemné opice (2021) (epizoda)

To isté, čo pri predchádzajúcich častiach: niektoré scénky by potrebovali výrazne skrátiť kvôli údernosti a humoru, ale inak sa celkom bavím a tá šialená hudba je skvelá.

Bílý lotos - Změna konverzace (2021) (epizoda)

Strašne si užívam ako tvorcovia tohto počinu kopú na všetky strany, ale hej, je to super, tejto časti niet čo vytknúť a tak teda dám plnú prvý krát.

Bod varu (2021)

Nemuseli ste robiť nutne v kuchyni, aby ste poznali presne týchto ľudí, stačí akýkoľvek kolektív. Emočne nestabilná šéfka, ktorá neviem o celom procese ani hovno, ale je rodina majiteľa, flákač, ktorý ma všetko úplne v piči, slizký, otravný kokot, chlap. ktorý veľa kričí, ale väčšinou ako jediný nahlas povie to, čo si myslí väčšina, nováčik, ktorý sa síce snaží, ale je už od prírody neschopný, nadriadený, ktorý je schopný, ale občas mu to proste prerastá cez hlavu atď... .Pravdepodobne sa v tom nájde aj každý sám. Hodina a pol mi stačila, aby som si uvedomil, že sa medzi podobných retardov už fakt vrátiť nechcem.

Cesta za smířením (2021)

"Jak to vyzerá?" .. "no, nie je to zrovna ideálne". Už tak nejako od začiatku tušíte, čo sa asi bude diať, dostávame totižto behom filmu celkom jasné indície, ale na to, čo sa neskôr rozbehne nemôže byť pripravený snáď nikto.  Nebyť tej norštiny, mal som občas pocit, že pozerám nového Tarantina. ale toto by bolo moc asi už aj na neho. Skvelá jednohubka, ktorá však mohla mať minimálne o polhodinu menej.

Čas (2021) (seriál)

Solídne natočená dráma, ktorá ide prevažne v pomalšom tempe ako jej bratia hlavne z USA, perfektný Sean Bean a aj zvyšok osadenstva hrá neuveriteľne presvedčivo, kľudne by som privítal vicac častí. Z podobného prostredia ma ale viac zaujal https://www.csfd.sk/film/343181-the-night-of/recenzie/