Narcos: Mexiko - Série 3 (2021) (série)

Ani tretej, pravpodobne poslednej, sérii Narcos Mexiko niet veľmi čo vytknúť. Sem sa dostali asi už len tí skalní fanúšikovia Narcos "projektu", ktorí vedia, že nemôžu očakávať šialene akčný dej podobný pôvodnému Narcos. Mexiko skrátka nie je Kolumbia, bolo/je to tu o dosť viac chaotické a tento chaos zvládli tvorcovia aj do tretice bravúrne. Postavy sú zahraté bravúrne a veríte im každé slovo, atmosféra, podkreslená výborne vybranou hudobnou zložkou sa vám doslova dostane pod kožu a mnoho krát si určite poviete "kurva, tak tam by som fakt žiť nechcel". Každá jedna linka bola zaujímavá, aj tá Victorová. Tá ma možno bavila najviac. Dúfam, že Narcos bude v akejkoľvek podobe pokračovať aj v budúcnosti. Príbeh El Chapa by nebol vôbec zlý nápad.

Narcos: Mexiko - Život ve válce (2021) (epizoda)

Samotný záver tretej série a pravdepodobne aj celého seriálu Narcos: Mexiko končí veľmi pomaly a viac menej pesimisticky. Opäť ale niet čo vytknúť, iba sa modliť, že tvorcovia budú pokračovať v tejto téme aj daľšími Narcos projektami, na výber je ich viac než dosť. A veľké plus za Semi-Charmed Life!

Narcos: Mexiko - Zúčtování (2021) (epizoda)

!Spoilery! Nebudem hrať múdreho a tvrdiť, že som tento twist tušil. Netušil. Hlavne keď sme sériu začínali akčným záťahom generála, ktorý s pašerákmi očividne nemá zľutovanie. Well played tvorcovia. Postupne mi všetko začalo do seba zapadať, až keď bolo povedané, že po Amandovi, v podstate ako po jedinom, celý čas nikto nejde. Asi by som sa skrátka v tom Mexiku pohybovať nevedel. Skvelá časť, skvelá.

Narcos: Mexiko - Poslední tanec (2021) (epizoda)

Klasická vyplň pred finálovými epizodmi, tak by som aj ja chcel využiť tento priestor a vyplniť ho vďakou a rešpektom pre všetkých investigatívnych novinárov, ktorí majú tie gule postaviť sa zlu a informovať o tom aj napriek riziku, ktoré podstupujú. V spoločnosti je to dodnes veľmi nedocená obeta, , či už kvôli tomu, že sú skrátka otravní, alebo hlavne kvôli tomu, že sa pospolitý ľud nechá zmanipulovať politikmi, ktorým sa samozrejme ich práca veľmi nepáči.

Narcos: Mexiko - La voz (2021) (epizoda)

Trochu ma mrzí, keď vidím koľko priemerných hodnotení tu lieta pri každej časti. Na jednej strane to chápem, každý by chcel niečo trochu zaživnejšie, ako boli časti s Escobarom, niekto sa v tom možno dokonca stráca...Na strane druhej ani jedna časť si zatiaľ nezaslužila objektívne menej ako 4 hviezdy, vyšperkované dialogy, čo rozhovor, to klenot, atmosféra a hudba vás doslova prenesú do 90s Mexika /kde by som teda fakt osobne byť nechcel/,  každá linka je svojím spôsobom pútavá, veľmi ojedinele aj drsný, geniálny humor a na záver skvelí herci, ktorým doslova veríte všetko. Záver z "bloku C" je naozajstný masterpiece...

Narcos: Mexiko - La Jefa (2021) (epizoda)

Riadna divočina, skvele rozohraté všetky linky, ja osobne môžem už teraz povedať, že aj tretia mexického Narcos je proste skvelá.

Narcos: Mexiko - Vojenský zásah (2021) (epizoda)

Zas raz jedna medzičasť plná dlhých, atmosférických záberov a jedna akcia. Ale je to výživné, baví ma veľmi linka Victora, hlavne preto, že nemám absolútne šajnu kam bude smerovať a ako súvisí s naším príbehom.

Narcos: Mexiko - GDL (2021) (epizoda)

Opäť fenomenálne spracovaná časť, žiadna linka nenudí ani sekundu, prestrelka rovnako, možno aj viac kvalitne spravená ako v seriáli El Chapo, https://www.csfd.sk/film/510433-el-chapo/recenzie/ ktorý u nás nie je až tak známy, ale ak sa zaujímate o túto zaujímavú postavičku, musím vám ho doporučiť.

Narcos: Mexiko - Los Juniors (2021) (epizoda)

Perfektné budovanie atmosféry, ktorá smeruje neodvrátiteľne k masakru na konci. Opäť niet absolútne čo vytknúť. A Depeche Mode sa dostali v 90s až do dalekého Mexika!

Narcos: Mexiko - Como La Flor (2021) (epizoda)

Druhá časť podľa očakávania taká vyplň pred pravdepodobne niečím väčším a jemné pripomenutie. Má to ale stále skvelú atmosféru a veľmi kvalitných hercov, ktorým veríte každé jedno slovo a gesto.

Ovládací panel
4 body