Hra na oliheň - VIP (2021) (epizoda)

Aj napriek tradičným, do očí bijúcim logickým dieram, perfektne premyslená a napísaná epizoda, za mňa osobne /kúsok pred prvou/ zatiaľ najlepšia z celého seriálu, teším sa, čo ma čaká na budúce.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

Táto časť má všetko presne to, čo pri pozeraní nemám rád: hrozné naťahovanie, nudné dialogy, veľmi okaté hranie na city a najhoršie na tom je, že všetko dopadne úplne presne tak ako očakávate, predsa len tie najdôležitejšie postavy nezabijú. Ani jednu. Na druhej strane pekne premyslené a aj zahraté, tak taký priemer, ale pre mňa osobne zatiaľ asi najslabšia časť, ešte slabšia ako tá druhá. A starký mvp!

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Ako čo najlepšie popísať, čo som práve videl? Hm, predstavte si, že máte kamaráta, ktorý ma plnú hlavu totálne retardovaných, hlúpych a nelogických nápadov a príbehov. A je k tomu taký trošku uchyláčik. V detstve pozerával skoro výlučne iba Takešiho hrad, vývoj sa mu zastavil tak v 15tich, doteraz hráva ako starý chlap pubG a Fortnite celé noci. Nie je úplne najchytrejší, ale je to výborný rozprávač. Vie upútať davy, občas zabrdne aj do nejakej vážnejšej témy, ale tam nie je až tak doma, tak to opäť stočí na niečo jednoduchšie a zábavnejšie. A vy ho počúvate radi, radšej na absolútne očividné logické diery v jeho rozprávaní neupozorňujete, aby nestratil niť. Tak to je Squid Game.

Hra na oliheň - Férový svět (2021) (epizoda)

Korejci sa s tým proste neserú. Mnoho vecí nedáva absolútne žiadnu logiku, ale je to aj tak návykové a nesmierne záživné sledovanie.

Hra na oliheň - Drž se týmu (2021) (epizoda)

Takešiho hrad pre úchylákov, dobrá časť, len niektoré tie dialogy sú...zvláštne. A epilepťák som pretočil. Ale baví ma to, o tom žiadna. Len si proste musíte zvyknúť na fakt, že logika ide pri tomto seriáli úplne stranou. Btw ja som asi retardovaný, ale myslel som si, že na konci minulej epizody zastrelili toho policajta.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

Podobne zvláštne pocity som mal naposledy pri Parazitovi, celý čas si hovorím v duchu wtf? Pol časti pripomína nejakú béčkovú, slovenskú reality show a zrazu sa to preklopí do trilleru, pri ktorom ani nedýchate. A samozrejme logika ušla niekam do KĽDR.

Hra na oliheň - Peklo (2021) (epizoda)

Spoilery k druhej časti: Paráda, tvorcovia si z nás doslova robia prdel, hneď na začiatku sa hlasuje, či chcú súťažiaci dalej súťažiť. "tak to je jasné" poviete si "určite bude hlasovanie nerozhodné a starý dedko, ktorý už nemá čo stratiť, rozhodne posledným hlasom o udržanie v hre. O čom inom by to predsa bolo?". Fuck off, povedia vám tvorcovia a pošlú všetkých domov. Zvyšok časti ale nič špeciálne, iba taká výplň a zoznamovačka, predpokladám a dúfam, že ide len o predohru pred niečím fakt veľkým. A trochu mi vadí opakovanie scén, ktoré sa stali napríklad pred tromi minútami, ale netflix asi nepozerajú len samé hlavičky.

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

Už nejakú dobu rozmýšlam, prečo v dobe obrovskej popularity battle royale hier neprišiel niekto s nápadom spraviť seriál v tom duchu a máme to tu, nechcem predbiehať dobu, ale už podľa hodnotení a reakcií ostatných tu máme rozbeh nového kultového seriálu.

Sebevražedný oddíl (2021)

Tak to ti zajebalo! Boha, to bola nálož! Raz za čas takýto úlet veľmi dobre padne.

Ted Lasso - Beardův večer (2021) (epizoda)

Konečne epizoda venovaná asistentovi Beardovi a štamgastom, čisté Anglicko. Páči sa mi, že sa tvorcovia neboja experimentovať, niektoré experimenty im v predchádzajúcich častiach veľmi nevyšli, ale toto bolo podľa mňa brilantné, jedna z najlepších časti, absolútne čarovné.