oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 25.5.2020  22:05

V týchto dokumentoch s Attenboroughom najviac zbožnujem vždy tučniakov. Neschopné, ťarbavé, zákerné, zlodejské ale aj odvážne, vytrvalé, odolné, milujúce, rozkošné..zbožnujem tie zvieratá .

• 25.5.2020  21:21

Fascinujúce ako vo výraze opíc dokážete celkom jasne vidieť smútok, strach, aj radosť. Ako tu píšu aj ostatní, opice sa od nás veľmi nelíšia a ani my od nich.

• 19.5.2020  22:59

Veľmi chytro napísané a prirodzene, s talianskym temperamentom zahrané. Nemám v podstate ani čo vytknúť, skvelá jednohubka.

• 19.5.2020  19:35
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Fajn oddychovka, postavy sú jedinečné, každá je svojským spôsobom vtipná,zápletky samozrejme väčšinou debilné, ako to už pri podobnom type seriálov býva. Problém mám s tým, že mi žiadna postava neprirástla k srdcu ako pri kultovkách typu himym, big bang theory, dva a pol chlapa, modern familly. Ale týmto seriálom sa proste brooklyn 99 nemôže ani zdaleka rovnať, je to len priemer, neurazí, nenadchne, ale celkom solídne pobaví. PS: Po 4 sérií s tým končím, predsa len, sú aj lepšie sitcomy, o dosť lepšie.

• 16.5.2020  15:15

Keby dám na miestne hodnotenie, tak sa k filmu zrejme nikdy nedostanem, ale vďaka menu Coen a Coen som tomu dal šancu a neľutujem. Ich rukopis je absolutne zrejmý a dominantný.

• 14.5.2020  14:37

Až sa mi hlava zatočila, keď som sa dozvedel, že od prvých Bad Boys ubehlo už 25 rokov! Trojka je príjemná retro akcoška, sem tam nejaká hláška, nejaký twist...veď to už poznáte.

• 13.5.2020  10:55
    Gentlemani (2019)

Počas karantény som si zopakoval skoro všetky moje obľúbené filmy: Tarantinovky, Coenovky, Ritchieovky...Zas raz som nadšene slintal nad Zbaľ prachy a vypadni a predovšetkým nad filmom Podfuck a hovoril som si, aké by to bolo skvelé, keby boli Gentlemani podobní. Lenže to bolo len zbožné prianie, nedával som tomu absolútne žiadnu šancu a veru, aké to bolo prekvapenie, keď som Gentlemanov dopozeral! Perfektne premyslený dej, špičkové dialogy, herci jedna báseň. Novodobý Snatch s hipsterskými okuliarmi a bradami feat. Pulp Fiction s kecami o brexite a youtube, veru áno, nečakal som, že sa toho ešte niekedy dožijem a už sa veľmi teším na opatovné sledovanie. Bravo Ritchie, bravo! edit: po druhom pozretí ešte väčšia spokojnosť, štýlové ako krava, škoda, že už mam v top 10 Snatch, inak by tam pristáli aj Gentlemani, tí ale na Snatch napriek tomu určite nemajú ani zdaleka :)

• 2.5.2020  20:13

Porovnávať voľby v divokom Mexiku z 88 s relatívne vyspelou a dnes už demokratickou Europou, to chce riadnu dávku odvahy...

• 28.4.2020  16:07
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Ja vám neviem ľudia, ja som divný, alebo proste všetci tak znížili svoje nároky, že aj takáto podpriemerná sračka má 86 ! percent? Dal som 4 časti, nevytvoril som si aboslútne žiadny vztah k žiadnej postave, každá ma tá tak plochy charakter, že to až nie je možné. Inak samozrejme sem-tam sa pousmejete, nie je to až také príšrné, aj keď nie ste cieľovka tohto seriálu, ale viac ako 2 dať nemôžem, keď si to porovnám s takými skvostami ako Euphoria, Skins, Shameless alebo aj retardovaným Blue Mountain State.

• 27.4.2020  00:30
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Nejaké tie chybičky by sa našli, ani herci nie sú úplne stopercentní, ale aj tak som to zhltol za dva dni. Nie je to úplne príjemné sledovanie, ale je to bomba :)

• 26.4.2020  00:49

Tu nie je o čom proste, momentálne jednoznačne najkvalitnejší seriál.

• 22.4.2020  00:56
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Dal som necelú časť, ale aj tak si to trúfnem ohodnotiť. Ja chápem, že niekedy proste prídete zničený z práce a chcete vypnuť, otvoriť si studené pivo, sadnúť si spotený pred telku a len tak tupo čumieť na niečo rovnako tupé. Ale prečo si radšej nepustiť nejakú béčkovú komédiu alebo nejaký totálne nezaujímavý dokument o zvieratkách? Neviem, nechápem, celý čas som mal taký pocit, keď vám je trápne za niekoho iného a nie je to veľmi príjemné, mladí to volajú cringe. Táto show a všetky podobné show sú jeden cringe a tú polhodinu, ktorú som tomu venoval, mi už nikdy nikto nevráti...

• 21.4.2020  01:38

Strašne ma bavil ten demetný humor McHala. Inak sa nič prevratné nedozvieme, snáď len to, že vačšina zúčastnených v skutočnosti nie sú až takí dementi, ale tak to pri reality show býva.

• 18.4.2020  00:31

Postava Kim je pre mňa prototyp dokonalej ženy.

• 17.4.2020  20:29
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Dlho som čakal, kým ma nejaký dokument takéhoto typu chyti ako Making a Murderer a čiastočne sa to aj podarilo. Bizarné postavičky, kde má každá svoj príbeh a svoju verziu, natáčané dlhé roky, podávané nám divákom z obidvoch strán. Ano, takto sa to má robiť, toto ma baví...

• 16.4.2020  16:23
    Ozark - Série 3 (série) (2020)

!!Pozor spoilery!! Za mňa teda tretia séria jednoznačne najslabšia. Z ničoho nič sa zjaví bipolárny bráško, o ktorom doteraz /tuším/ nepadlo ani slovo a bolo mi tak nejako úplne u prdele, čo s ním bude, celé to má až príšerne pomalé tempo, čo mne osobne vôbec nevadí, ak to tvorcovia vedia robiť /Better Call Saul, Breaking Bad/ a všetko podstatné sa stane až posledných 5 sekund v poslednej časti. Ale postava terapeutky je brilantná. Dalo sa to spraviť aj výrazne lepšie, ale dalšiu sériu si aj tak pozriem.

• 15.4.2020  12:59

Zatial najlepšia časť, absolútna groteska a bizár každá jedna scéna...

• 13.4.2020  22:33

"v prípade môjho zmiznutia zanechávam..." hm, čo viac k tomu povedať?

• 13.4.2020  16:55

Je absolútne fascinujúce ako sa vam snáď každú minútu prehadzujú sympatie alebo skor antipatie z jednej strany na druhú, až si nakoniec poviete, že všetky tieto postavičky sú proste svojím spôsobom rovnaké...perfektný dokument.

• 13.4.2020  15:39

Dlho čakám na nejakú náhradu Making a murderer a konečne to vyzerá, že Netflix splnil moje sny. Začína to absolútne perfektne, predstavenie totálne bizarných postavičiek, ktoré sú v našich končinách pochopiteľne neznáme. Objektívny úvod držiaci sa faktov, absolútne netušíte na ktorú stranu sa prikloniť...nádhera, tak sa to má robiť, hned idem na dalšiu časť.

• 5.4.2020  20:57

Na takéto chujoviny je Ritchieho škoda, ale je tam pár brilantných scén /mučenie s fotoprezentáciou, popíjanie vína v nákladiaku/.

• 30.3.2020  08:40

Neviem čo ešte k tomuto povedať, nič brilantnejšie napísané a zahrané ako tento seriál zatiaľ podľa mňa neexistuje, podľa mňa to je už dalej ako BB, aj keď chápem, že to nie je až tak mainstreamovo príťažlivé, aby to dosahovalo také čísla.

• 30.3.2020  05:53
    Díra (2019)

Škoda, vyzeralo to dlho na skvelú jednohubku. A veď v podstate aj bola, dobrý koncept, dobrý nápad, absolútne geniálny, mrazivý hudobný motív. Poslednú polhodinku však odišla na horné poschodia akákoľvek logika a nakoniec aj celá myšlienka, ale dajte tomu šancu, len nie pri obede.

• 24.3.2020  23:34

Až na masturbujúcu scénu v aute /wtf?/ veľmi príjemná, sympaticka a prirodzene zahratá road movie. Aktuálnych 59 percent podľa mňa rozhodne nie je to, čo si tento film zaslúži, ale ja mám slabosť pre tento žáner, čiže tažko objektívne povedať.

• 23.3.2020  04:29
    Párty Hárd (2019)

Tak prijebanú vec som už dávno nevidel :)

• 13.3.2020  01:24
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Neviem, či existuje viac multižánrový seriál. Epizody majú spád a vďaka ideálnej dlžke ani sekundu nenudia.

• 11.3.2020  10:15
    Outsider (TV seriál) (2020)

Neviem do akej miery to ide podľa knihy, ale HBO sa podaril opať husársky kúsok. A to zo seriálovej udalosti roku spraviť postupom času totálne podpriemernú sračku. Pri Game of thrones im to trvalo roky, tu to zvládli doslova za pár týždnov. Nejdem ani zbytočne vymenovávať všetky chyby, všetko tu už je spomenuté, spomeniem snáď len tie totálne, totálne dementné dialogy, pri ktorých som mnohokrát krčil obočie a v duchu si hovoril "wtf?!" Škoda, škoda, škoda...prvá aj druhá časť ale absolútne excelentná. A že nové True Detective vraveli...ja vám dám boha vášho!

• 28.2.2020  01:10

"mama, ale veď ty si mrtva, čo si zabudla?" :)

• 27.2.2020  22:31
    Trabantem z Indie až domů (TV seriál) (2019)

Ale hej, stále ma to baví, tí stáli členovia mi za tie roky prirástli k srdcu, ale už to nie je ono nejako. Ale aspoň !!!spoiler :)!!! Prišiel na konci aj Radek, najväčšia legenda všetkých sérií. A záver je úplne nádherný. Za mna je ale absolútny vrchol stále Južná Amerika, ktorú som videl už asi štyri krát.

• 30.1.2020  03:04
    Parazit (2019)

Sledujete to polhodinu a hovoríte si "wtf, čo to kurva pozerám?". Brilantný film, ktorý sa určite zmestí do mojej top 5 za rok 2019. Možno aj do top 3.