oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 20.12.2009  02:48
    Bořiči mýtů (TV pořad) (2003)

Občas naozaj zábavné a zaujímavé, ale bohužiaľ rovnako často nudné a vlastne o ničom.

• 20.12.2009  02:46
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Začalo to ako veľmi slušný priemer až nadpriemer po americky, potom sa z toho stala nepozerateľná, prekombinovaná sračka. A vlastne absolútne ma to nebavilo, odporúčam misfits.

• 20.12.2009  02:46

hodnotím na slovenské pomery

• 20.12.2009  02:43
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Manny a Bernard, ktorí len trošku zmenili tváre a iba vymenili knihy za pc. Opäť záležitosť, ktorá je doslova ujebaná na hlavu, jeden z najvtipnejších seriálov, aké som kedy videl. Nikdy nezadávajte "google" do googlu. Môžete zničiť internet. PS: ROZHODNE NEPOZERAJTE DABING!!. Najlepšie komentáre: Galadriel, Djkoma, Ivoshek, Mgb21, merigieren. PS2: Pri štvrtej sérii som doslova plakal, tie ich nápady ... jednoznačne najlepšie séria. /"Good morning, that's a nice tnetenba" ne-za-bu-dnu-teľ-né!!

• 20.12.2009  02:41

Niečo, čo sa nedá opísať, a ani objektívne hodnotiť..., subjektívne a nostalgicky jasných 5 hviezdičiek, dal by som aj 50, keby môžem...

• 20.12.2009  02:39
    Crash (2004)

Dve scény z filmu vystihujú moje filmové nebo a môj filmový orgazmus. Snáď netreba viac hovoriť.

• 20.12.2009  02:38
    Gauneři (1992)

Spomedzi všetkých slávnych režisérov mal najlepší debut JEDNOZNAČNE Quentin. Aj keď si to nerád pripúšťam, je mi jasné, že Gauneri su lepší film ako Pulp Fiction. To však určite neznamená, že ich mám radšej. a Mr. Pink je boh! 10/10

• 20.12.2009  02:35

Dlhá a efektívna "řezba" hlava-nehlava. Dnes už jeden z klasických filmov a kult ako sa patrí. Herecký a dokonaly koncert Al Pacina, ktorý podal podľa mňa práve v Scarface svoj životný a najlepší herecký výkon. Je 170 minút veľa? Rozhodne nie.

• 20.12.2009  02:30

Dlhé roky môj najobľúbenejší Český /Československý/ film, až pokým som nevidel Pelíšky. 10/10

• 20.12.2009  02:22
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Môj najobľúbenejší seriál. Napriek tomu, že je už prekombinovaný, nepremyslený, určite nedomyslený a vlastne už je to totálne postavené na hlavu po piatej sérií. Prečo teda tento seriál milujem? Pre to neskutočné tajomno, geniálne charaktery postáv / či už vodcovský, tvrdohlavý Jack, mrcha Kate, najlepší vzdorovitý a rovnako ako Jack tvrdohlavý Sawyer, vtipný milionár Hugo, spoľahlivý a inteligentný Said alebo kráľovský manipulátor a klamár Ben, cestovateľ v čase Desmond, poprípade tajomný Jacob. Pre mna to bola dlhých 6 rokov seriálová dokonalosť, všetko čo som si mohol priať ... PS: je veľmi, veľmi smutné, že seriál nie je ani v top 200, keďže je tu dosť slabších, o dosť slabších seriálov.

• 20.12.2009  02:20

Bež pútnik, a zvestuj Sparťanom, že mŕtvi tu ležíme, tak, ako zákony kázali nám...preceňovaná audiovizuálna pičovina... 6/10

• 20.12.2009  02:16
    Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966)

Ľudská psychika je jeden neskutočná zázrak. Biela, čierna, biela, červená, čierna, čierno-biela bielo-červená... zvratky...hlava. Ľudská mysel je zázrak, ľudská labilita, psychická labilita, labilita psychicky narušeného ľudstva. Zrazu tma...farby: sivá, čierna, šedá, čierno-bledo-sivo-šedá. Zrazu ticho, definitívný koniec, koniec koncov. Bolesť je zárak. Hranica bolesti a únosnosť bolesti je neskutočný zázrak. Bolesť, tma ticho... Depresia, bolesť pri žalúdku, ľudská psychika to nevydrží, ľudská mysel to nevydrží, bolesť, tma, depresia... ide to von! ...svetlo, nádej a beznádej ako to isté. Psychika to vníma ako to isté, to nie je to isté a zároveň je to to isté. Pohyb, svetlo, východisko z benádeje, z depresie. Filmové plátno...čierna, tmavá, tmvo-čierna. Naplňa sa to, koniec, východ z tmavého tunela, konečne koniec a zároveň začiatok... Tma Svetlo To isté, beznádej ako tma a svetlo, nádej ako tma a svetlo. Siréna, zvratky, pohyb, stálosť. Mozog ako nepoužiteľná súčasť tela, mozog ako jeden neskutočný zázrak, mozog ako nepotrebná vec, mozog ako najpotrebnejšia vec, tma, depresia, beznádej, cvrkanie cvrčkov. Chlad, necitlivosť, depresia. Ľudský zrak ako neskutočný zázrak. Nie oči, ale zrak. Nie uši, ale hluk. Nie končeky prstov ale cit. Nie jazyk, ale chuť. Nie nos, ale čuch. Tma, nedokonalá dokonalosť, depresia, zvratky, čierna, definovať depresiu ako depresiovať definíciu. Tma, posledný krát nádych, ešte milion krát výdych. Lynch je psychopat Lynch je génius Vyložte si moju „recenziu“ ako chcete, hodnotiť túto narušenú, dokonalú snímku nejdem, nejdem ju ani recenzovať, utvorte si záver aký chcete, ale vždy bude ten záver správny. Je mi z toho zle...ale je mi výborne, lebo som o krok bližšie k nedokonalosti...

• 20.12.2009  02:11

Keď som mal 13, bolo to pre mna božské. Akýsi únik od všednej reality plnej moralizujúcich rečí a ľudí. Ultradrzé, až jebnuté by som povedal. Samotný South Park tak trošku vyformoval moju osobnosť, je to dobré, alebo nie? Film je však len slabučký odvar seriálu, ktorý u mna nikdy nemal a ani nikdy zrejme nebude mať vážnejšiu konkurenciu.

• 20.12.2009  00:02

Je to kurva, já ji znám...10/10

• 16.12.2009  17:50
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Můj přítel Monk? :D Bratia, zase musíte byť iní? :D

• 16.12.2009  03:39
    Monstrum (2008)

Film v podstate o ... ničom, ale dobre natočený...

• 15.12.2009  02:52
    Mexičan (2001)

Veľmi príjemné pohodovka, navyše vždy vo mne nabudí letnú náladu.

• 15.12.2009  02:45

Dokonalá ukážka anglického humoru. Dokonalá komédia to však určite nie je .

• 15.12.2009  02:44

Spolu s Big Lebowski moja najobľúbenejšia komédia vôbec. A jeden z mála filmov, ktorý som ochotný pretočiť na začiatok hneď po záverečných titulkoch. Možno to bude tým, že sa na Strach a hnus v Las Vegas pozerám iba ako na absolútne geniálnu a absurdnú komédiu, nie ako na film, ktorý ma niečo dôležitejšie a inteligentnejšie povedať. "Zaplať čo si zožral a vypadni, ty vyjebaný impotentný pankhard" ....."hmm, presne tak sa kedysi volal môj kôň"...:D /perfektný slovenský dabing/ 10/10

• 14.12.2009  22:08

Veľkolepý megafilm, završenie trilogie, aké tu ešte nebolo a asi ani nebude. Film, ktorý si vždy vychutnám, či už na veľkom plátne, alebo na mobile. 10/10

• 14.12.2009  22:06
    První krok (TV seriál) (2009)

Na tunajšie pomery to vôbec nie je až také zlé, ako som očakával.

• 14.12.2009  02:31
    Hale and Pace (TV seriál) (1988)

Občas trápne, ale o tom je anglický humor.

• 8.12.2009  23:46

ja neviem ani, ako mám opísať tie pocity, ktoré som mal po tomto filme :D

• 6.12.2009  03:49
    Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

Tiež som si kedysi myslel, že to je komediálny seriál, ale nie je ...

• 6.12.2009  02:48
    Apokalypsa (1979)

Lepšie ako Čata. Odporné, dusné a ťažko stráviteľné. Po filmovej stránke takmer bez chyby. 10/10 /Odporúčam ale kratšiu verziu/

• 6.12.2009  02:43

Navždy porovnávaný s TnZ, a ktorý film bol lepší? Naozaj ťažko povedať, ale s určitosťou viem povedať, že Dobrý, zlý a škaredý ma bavili viac. 10/10

• 5.12.2009  00:20
    Profesionálové (TV seriál) (2008)

Kostelný a Latiňák predvádzajú ukážkové herecké výkony, na ktoré im zvyšok bandy ani zdaleka nesiahá. Profesionáli patria podľa mna k tomu najlepšiemu, čo môže slovenská tvorba ponúknuť. Hodnotím opäť na slovenské pomery.

• 4.12.2009  23:03
    Podfukáři (TV seriál) (2004)

Charizmatické postavy riadiace sa určitým kodexom, okorenené britskou eleganciou, britským humorom a šarmom a podfarbené skvelou hudbou. Treba hneď zo začiatku pochopiť jednu vec: Títo sympaťáci ľudí neokrádajú, ale podvádzajú. Dokonale natočené.100%

• 4.12.2009  02:46
    Odsouzené (TV seriál) (2009)

Scenár je plný školáckych dier, je viac ako očividné, že tvorcovia sa inšpirovali americkými seriálmi. Na slovenské pomery ale naozaj kvalitné a JOJ-ka má palec hore. Taktiež musím pochváliť herecké výkony.

• 2.12.2009  00:44
    RocknRolla (2008)

Film: 8/10, Soundtrack je však absolútna dokonalosť, preto 5 hviezdičiek.