oasismanik

Slovensko
povaľač, nočný vták

4 body

• 1.9.2018  09:28

Cohen bude vždy balancovať na tej tenkej hranici medzi trápnosťou a humorom, u mňa zatiaľ vo všetkých častiach vyhrával humor, ale v tejto časti sa to už trošku naklonilo k tej trápnosti. Zatiaľ jednoznačne najslabšia časť.

• 25.8.2018  21:12

U mňa zo všetkých tých skvelých, ujebaných a absurdných postavičiek asi vyhráva OMGWhizzBoyOMG a ten Cohenov tupý úsmev na kameru :D "polícia doteraz nevie kto to bol, pretože neprehľadali jazero" ...

• 25.8.2018  09:08

Hrdí americkí občania v prestrojení chytajúci mexických imigrantov je zatiaľ vrchol tohto "seriálu".

• 25.8.2018  08:27

O dost lepšie a vtipnejšie ako prvá časť.

• 25.8.2018  08:26

Tak Cohen posúva trolling zas o level vyššie.

• 25.8.2018  04:52
    Zločin (TV seriál) (2011)

No asi som čakal niečo úplne iné, preto ma to dosť sklamalo. V podstate je to viac o politike ako o krimi, a aj napriek tomu prostrediu je to také moc ...americké. Ale jedno viem isto, keby žijem v odpornom, upršanom Seattli, tak sa asi zabijem. Po prvej sérii za 3, so sledovaním nepokračujem.

• 20.8.2018  15:12
    The Missing - Season 2 (série) (2016)

Skvele premyslené a postuplne podávané nedočkavému divákovi, dvihnime to tu trošku, lebo Missing ma rozhodne čo ponuknut mainstreamovemu publiku.

• 16.8.2018  09:12
    The Missing (TV seriál) (2014)

1 Séria: Podľa komentárov som čakal úplnu megapecku na škandinávsky spôsob, ale tú som nedostal. Tažívá a dusná atmosféra nie je ani zdaleka taká ako pri podobných seriáloch /napríklad aj podobne ladená česká Pustina je minimálne o level lepšia v každom smere /. Prvá séria Missing je, bohužial pre mna, viac dráma ako krimi. Ale je to natočené šikovne, bohužial rozdelenie deja na minulost a prítomnost je po čase viac na škodu ako na úžitok, dej sa celkom zbytočne tiahne a fakt sa často absolútne nič nedeje. Také pekné, slabšie 4, keby to malo menej časti a menej vaty, mohla to byť jedna z najlepších serii v danom žánri, teším sa na dvojku. !!!SPOILER!!! k prvej sérií: čo tu melete o otvorenom konci? Ten záver z Ruska nám skrátka mal ukázať, že sa Tony hladania svojho mrtveho syna nevzdal, aj keď pravdu už vedel, len si ju nechcel priznať, že sa skrátka k akému-takému životu už nikdy nevrátil, narozdiel od jeho bývalej ženy. 2.Séria: Lepšie ako prvá, ale zasa to je niečo úplne iné, iný príbeh, iné postavy /okrem Babista/ a v podstate aj úplne iný žáner. Perfektne premyslené a postupne servírované. Také pekné silné 4. edit: Po opatovnom zvážení dvihnem na 5, pretože som celkom prekvapený ako tu je málo komentárov a že vlastne tento seriál skoro nikto nepozná, ani z môjho okolia, pritom ide o fakt kvalitnú prácu. A Baptiste mi dost utkvel v mysli, zaujímavá, charizmatická postava, ktorú by som prirovnal k dalšiemu krívajucemu, staršiemu pánovi zo seriálov. A má tu najlepšiu ženu na svete :)

• 13.8.2018  07:45
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Dal som 10 častí...keď pôvodný hype opadol, spýtal som sa sám seba, prečo to vôbec pozerám. Pritom to nie je vôbec zle natočené, herecké výkony a to všetko, nadpriemer...ale toto rozhodne nie je seriál pre mňa a neviem si predstaviť, že by ma bavilo pozerať 7 sérií. Po všetkých tých komentároch som čakal nejakú bombu / :) / a som dosť sklamaný, Subjektívne 3...

• 9.8.2018  04:04
    Shameless - Season 8 (série) (2017)

Za mňa bohužiaľ jednoznačne najslabšia séria. Presnejšie povedané takto: prvá až siedma boli všetky rovnako geniálne, táto je len nadpriemerná. Neviem ani čím to bude, možno mi len chýbajú staršie postavy, ktoré sa zo seriálu vytratili a tie nové ma nejako nezaujali, možno mi chýba to prehnané, absurdné, čierno humorne drama, ktorého tu bolo akosi pomenej, celkovo bolo v tejto sérií viac pozitivnych okamihov ako doposial v celom seriáli. Na druhej strane to chápem, aj Gallagherovci sa musia niekam posúvať, len je to nečakane smerom k lepším životom a nie do ešte väčších sračiek. Alebo som už toho proste presýtený /začal som to pozerat až keď bolo natočenych všetkych 8 sérií a pozrel som to všetko doslova behom pár dní/týždnov /. Za čo som aj celkom rád, lebo na tú deviatu nebudem čakať zas až tak netrpezlivo, ako keby som to začal pozerat napr. niekedy uprostred piatej. Takže len slabšie 4...ale scénka s Frankom a prstami Debbie patrí k asi najpamätnejším okamihom behom celého Shameless :D

• 26.7.2018  03:23
    Shameless (TV seriál) (2011)

Komentár po piatich sériach: Tak som po dlhšom čase objavil daľší klenot. Čo je zaujímavé, tak, ako celkom seriálový maniak, som o origináli ani o jeho americkej verzii doteraz nepočul, ale chytilo ma to okamžite. Najlepšie to vystihuje prirovnanie k akémusi mixu medzi skins a californication, dalším dvom klenotom, britský a americký. Ale postupom času mi to už tak nepríde, shameless si idú svojou cestou. Najprv ma bavila hlavné tá humorne-absurdná časť seriálu, síce vážne situácie, ale obalené do totálne ujebaného kabátu, neskôr seriál viac zvážnel a po piatej sérií som si uvedomil, že seriál je vážny celý čas a tá humorná zložka je len také korenie celého Shameless. Táto banda nie je rozhodne pre puritánov, v každej časti je plno nahých tiel, sexu na všetky spôsoby, sú tu vraždy, rasizmus, sadizmus, šikana a tie najväčšie rodinné sračky, aké si dokážete predstaviť. Jednotlivé postavy prichádzajú a odchádzajú a potom sa zas vracajú, niekoho si obľúbite, postupom času ho začnete neznášat a potom si ho zas zamilujete. S "trochou" nadsázky proste obyčajný život...Najviac sa mi na tomto seriáli páči to, že absolútne nedokážete predvídať dej a správanie postáv v ňom. Po piatich sériach vôbec neprichádza stagnácia a táto partia bláznov vás neprestáva udivovať, prekvapovať, rozosmievať a aj rozplakávať, stále sa niečo deje a nie je tu absolútne žiadne hluché miesto, žiadne miesto pre nejakú rodinnu rutinu alebo cliche. Rozhodne doporučujem každej, aspon trošku odolnej povahe, alebo každému, kto si myslí aký má na hovno život. Najobľúbenejšia postava? žiadna..ale mám rád Kevina, Lipa a svojím spôsobom aj Franka...toho v podstate, napriek všetkému, asi najviac....´, a všetkých štamgastov z Alibi, vlastne diálogy v Alibi mám úplne najradšej. O skvelých, naozaj skvelých hereckých výkonoch, dobre vybratej hudbe, dynamickom strihu atď hádam ani nemusím hovoriť ... idem si doplniť svoju seriálovú topku o další výnimočný seriál.

• 1.7.2018  22:16

Príchod Frankovej mamy na scénu sľubuje plno dalších absurdných situácií, Steve ma zase až tak veľmi nezaujíma...

• 1.7.2018  18:39

Každý diel je viac a viac absurdnejší a to ma presne na tom baví. Ako po prvej časti, tak stále hovorím, že toto je dokonaly mix Californication a skins, mojich dvoch oblubených seriálov, nechápem, že som o Shameless vôbec nikde doteraz nepočul, ani nepoznám nikoho, kto by to poznal.

• 1.7.2018  17:04

Vyzeráme ako dvaja piráti :) Dalšia pefektne /!/ zostrihaná epizoda, groteska a Frankove totálne drbnuté nápady, mna osobne toto baví viac ako tá važna časť Shameless.

• 1.7.2018  13:19

Konečne po dlhšom čase totálne absurdná, vtipná, nechutná a nevážna časť, kráľovsky som sa bavil.

• 1.7.2018  00:32

Leto prišlo aj do Chicaga a vyzerá to opat na poriadnu dávku shamelles. "pustil mi kapely, o ktorých som nikdy nepočula, moja oblubena sa volala guns n roses :)"

• 30.6.2018  15:35

A že krik a hned nikdy nič nevyrieši...opať rodinná epizoda, viac dramatická ako vtipná

• 29.6.2018  19:21

Príjemná rodinná debata, skvelá časť, kde sa nám konečne ukáže aj matka / a to podstatne skôr ako v takom himym :)/ plus nejaké tie problémy homosexuálov, lezbičiek, moslimov, alkoholikov, černochov, zlodejov, klasickí Shamelles.

• 27.6.2018  17:30

Kto by to bol povedal, že Frank, ktorý nepije, je ešte čudnejši ako ked je ožratý? Začína sa mi z tejto bandy totálnych retardov najviac pozdávať Fil, propomína mi Tonyho z prvej generácie Skins, také postavy mám moc rád.

• 26.6.2018  17:44

"niečo na seba hodte, vyzeráte ako párik buzerantov" :) a "asi by som to mala vypnúť...ale potom by som prišla o to ako ťa do zadku nakladá pubertiak". Najlepšie homo foríky široko daleko...Strašne ujebané postavičky, žerem to proste...silné 4 za tuto časť, pretože Fionina časť bola až prehnane sladká na takýto typ seriálu, ale však ja rozumiem...

• 24.6.2018  16:31

Tak T-baga som rozhodne v tomto retardovanom mestečku nečakal. Potešilo. Inak zatial asi najvážnejšia epizoda, forikov je pomenej, skoro žiadne, ale to nie je na škodu.

• 24.6.2018  14:12

V hlavnej úlohe Frankove tri gule a Veronika a jej poloretardovaný brat, nie zrovna najzábavnejšia epizoda...Khalesi, ty si presne ten otravný typ, čo zasiera všetky možné sociálne siete a celý internet svojími veganskými žvástami, ktoré sú každému normálnemu človeku akurát tak pre smiech, zbehni do mekáču a daj si pauzu, nechápem prečo človek ako ty pozerá takyto seriál.

• 24.6.2018  12:52

Retardovanejší únos dietata ste ešte nevideli. V hlavnejšej úlohe tentokrát Debbie, nie zrovna najzaujímavejšia postava, ale dokáže prekvapiť.

• 24.6.2018  11:47

Hlavnejšou / ale nie hlavnou / postavou je Iam, ale naštastie sa tu vôbec nemoralizuje, ako sa zvykne pri teme "homosexualita". V podstate sa v Shameless nemoralizuje vôbec, mame tu opat mnoho absolutne absurdných situácii, ktoré však nejakým takým svojskym sposobom posobia vlastne dost reálne. Geniálne natočený seriál, začína ma to velmi bavit.

• 24.6.2018  10:16

Perfektné hudobné skladby, to je niečo, čo som si pri prvej časti nevšimol. Ale už tam som si všimol, že mi Justin Chatwin strašne pripomína Jesseho Pinkmana, vyzorovo, nemožem si pomoct..Epizoda, pochopitelne, venovaná hlavne Frankovi, vtípky o Kanade mi pripomenuli staré dobre himym, baví ma to, je to vtipné, milé aj úchylné. A hlavne absolútne nekorektné po všetkych strankach..

• 24.6.2018  04:22
    Shameless - Pilot (S01E01) (epizoda) (2011)

Doteraz som o tomto seriáli / ani o orginal / nepočul, ale vyzerá to zaujímavo. Taký mix Californication a skins s trochou My name is Earl. Nie, že by ma to chytilo po prvej časti tak, že si musím hneď pustit dalšiu a dalšiu časť, ale rozhodne tomu dám šancu.

• 16.6.2018  17:09
    Luther - Epizoda 2 (S04E02) (epizoda) (2015)

Jednoznačne najslabšia časť a najslabšia "séria". Séria samozrejme v úvodzovkách, lebo sú to iba dve časti, prvá bola ešte kvalitná, ale toto bola príšerne nelogická nuda, ani som tomu sám dobre nepochopil. Slabota..

• 2.6.2018  18:57
    Luther - Série 3 (série) (2013)

Tretia séria pokračuje v trende z predchádzajúcej série, čiže dva krát dve časti s jedným prípadom, je to stále veľmi kvalitne. Nevidel som ešte poslednu časť, a tento komentár píšem len kvoli tron-ovi, díky za spoiler brácho.

• 2.6.2018  18:55
    Luther - Epizoda 3 (S03E03) (epizoda) (2013)

Inšpektor Luther je /skôr bol, ako je/ taký anglický Dexter, no a teraz tu máme Dexterov dvoch. Tak sympatického záporáka /?/ sme tu už dávno nemali, teda až do momentu keď.... Však uvidíte, tento seriál sa skrátka s ničím nesere.

• 1.6.2018  20:13
    Luther - Epizoda 4 (S02E04) (epizoda) (2011)

Brilantné finále druhej série.