Dark - Přeživší (2020) (epizoda)

Tvorcovia Dark v podstate pokračujú vo svojom vzorci, vraciame sa do nášho obľúbeného "prvého" sveta v rôznych obdobiach a sledujeme ako sa postupne udeje to, čo sme už videli. Pravdepodobne jediný, kto môže niečo zmeniť, je "alternatívna" Martha, alebo možno aj nie... Špeciálne by som chcel vyzdvihnúť "viktoriánske" Nemecko v 1888 a takto spätne oceniť geniálny, jedinečný nápad spraviť z matky zároveň dcéru svojej dcéry, bez ironie.

Dark - Déjà vu (2020) (epizoda)

Tie ksichty z úvodnej trojice museli pekne dlho hľadať :) Inak roztomilý štart poslednej série, takto nejako mohla začínať posledná séria Lost, keby tvorcovia nepísali scenár hodinu pred natáčaním.  Každopádne najviac epický nápad tvorcov Dark bolo jednoznačne vymeniť ruku za oko :)))

Dark - Season 2 (2019) (série)

Seriál ako Dark ma len utvrdzuje v tom, aký skvelý záväzok si dalo moje minulé ja pár rokov dozadu: že už nikdy nebude začínať pozerať seriál, ktorý ešte nie je dokončený. Neviem si predstaviť aký guláš z toho museli mať všetci, alebo aspoň väčšina, ktorí čakali nejaký rok na druhú sériu. Pravda je ale taká, že prvá séria ma bavila o trošičku viac, tiež to bolo sci-fi, ale viac mysteriozne ako sci-fi, v druhej sérií už tak nejako pozorný divák pochopí, že nie je dôležité, či niečo hlavní hrdinovia zmenia, ale ako docielia to, aby nezmenili nič. A vďaka tomuto vzorcu už sem tam, naozaj len sem tam, dokážete predvídať dej. A ja strašne dúfam, že tento vzorec tvorcovia Dark v tretej sérii aspoň raz porušia. V tretej sérií, na ktorú idem pár minút po dopozeraní poslednej časti tej druhej, nie po roku a pol ako mnohí nešťastníci predo mnou :)

Dark - Konce a začátky (2019) (epizoda)

Ani nie tak mindfuck na druhú ako mindfuck na dvanástu :) Absolútne si neviem predstaviť tých, ktorí toto pozerali po seriách hneď ako to vychádzalo, chválim a ďakujem svojmu minulému ja, ktoré sa raz zaprisahalo, že už nikdy nebude začínať pozerať seriál, ktorý ešte nie je dotočený.

Dark - Bílý ďábel (2019) (epizoda)

V podstate to isté, čo minulú epizodu, pozornejší divák už pochopil, že Dark na to ide omnoho sofistikovanejšie ako drvivá väčšina seriálov a teda nám neukazuje či hlavný hrdinovia ovplyvnia dej, ale že ho svojími skutkami docielia, aby zostal nezmenený. Snáď tento vzorec aspoň raz neočakávane porušia, pretože už tak nejako sem-tam viete odhadnúť, čo sa stane.

Dark (2017) (seriál)

Dark NIE JE Stranger Things, Pustina a ani Lost. Dark ako celok je jeden z najzložitejších a najkomplexnejších seriálov, aké kedy boli natočené a chcelo to fakt gule pustiť sa do niečoho takéhoto a ponúknuť to mainstreamovému divákovi. Čisto objektívne musím pochváliť hlavne kasting a hudbu, subjektívne prvé dve série, tretia už bola aj na mňa moc...posledná časť samozrejme brilantná, lepšie sa to ukončiť snáď ani nedalo. Viac ako samotný seriál som si užil tú katarziu po dopozeraní poslednej časti, keď som na internete prelistoval všetky možné časové pásma, rodokmene a vysvetlenia a všetko do seba krásne zapadlo ako puzzle. Škoda, že tretia séria bola až príliš veľký úlet, inak by Dark jednoznačne putovalo do mojej seriálovej top desiatky.

Lov (2020)

Wtf, čo som to práve videl? Ale úprimne, zabavil som sa kvalitne, stopáž ideálna, niektoré scénky sú fakt epické, len od čohokoľvek, čo napíše Lindelof, čakám niečo sofistikovanejšie ako takúto neškodnú jednohubku. Také pekné 3 teda.