Love, Death & Robots - Jibaro (2022) (epizoda)

Zďaleka najlepšia epizóda tretej série a druhá najlepšia (hneď po skvelej Zima Blue) celkovo. Audiovizuálna žranica. Škoda, že takúto kvalitu a jasný autorský rukopis neobsahuje antológia aj častejšie.

Black Panther (2018)

Odkedy som včera opustil kinosálu snažím sa rozpomenúť, či som už videl nudnejšiu Marvelovku. A zdá sa, že zbytočne. Ešte aj ten Branaghov liek na insomniu bol zábavnejší. Nezaujímavý hrdina i záporák, nudný príbeh, absolútne nefungujúci humor, tisíckrát videné klišé (keď vodca Goríl odmietne pomôcť v boji hrdinovi, naozaj by ma ani vo sne nenapadlo, že sa nakoniec objaví a pomôže práve vtedy, keď bude mať zloduch víťazstvo na dosah. Aký to originálny nápad!), neprehľadné akčné scény, ktoré majú k tomu ešte aj otrasnú choreografiu (kopija, ktorá očividne presviští zloduchovi aspoň meter pred ksichtom ho samozrejme napriek tomu odhodí cez pol miestnosti). A ani tí herci nepredvádzajú nič, čo by film vytiahlo z mizérie. Pochváliť sa tu dajú len fajn hudba, pekný vizuál a krásny font, ktorý film využíva pri nápisoch. Nuž, a ak pri filme za 200 miliónov je to najpozitívnejšie čo o ňom môžte povedať, že používa super font, nebude s ním všetko tak úplne v poriadku.

Bushwick (2017)

Fajn nápad i spracovanie, bohužiaľ je tu však jedno bohužiaľ - scenár. Filmu už po 15 minútach dôjde dych a nechytí ho späť až do konca filmu. Nepomáha ani absencia nejakej dychberúcej akčnej scény, či občasné úlety (komando ortodoxných židov, mamičkovský podpapučníkový gang), ktoré len ešte viac rozmelňujú, už beztak prevažne absentujúce, napätie. S nástupom záverečných titulkov tak prevažuje pocit premrhaného potenciálu.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

...a je dobojované. Popravde - dúfam, že už navždy. Ak si Cumberbatch a Freeman nenájdu v pracovnom kalendári viac čas na nakrútenie ďalšej série nebude ma to ani v najmenšom mrzieť. Nekončíme síce na vrchole, ale našťastie ani na dne. Iba sa tak akosi potácame v priemere, čo je na veľký záver, ku ktorému to smerovalo už minimálne od minulej série tak nejak málo. Pocit sklamania je tak neodignorovateľný. Finále tohto finále neposkytuje žiadny pocit satisfakcie, skôr len povinné odškrtnutie si "áno, videl som to". A prežil. I keď úplne bezbolestné to nebolo. Posledný prípad nech je však naozaj posledným, pravdepodobne totiž môže byť už len horšie. A to snáď nikto nechce.

Sherlock - Skomírající detektiv (2017) (epizoda)

Po jednoznačne vôbec najhoršej (regulérnej) časti seriálu prichádza jedna z najlepších a moja viera v budúcnosť Sherlocka sa opäť o niečo rozjasnila. Bavil som sa. Bolo to napínavé a konečne opäť i vtipné. O výkone Tobyho Jonesa sa dá samozrejme polemizovať, a ani ja sám nie som rozhodnutý či bol super, alebo len bolestne prehrával, no nevadilo mi to natoľko, aby som s tvorcami na tú hru nepristal. Moja najväčšia výtka tak smeruje k opätovnému použitiu (zneužitiu) psychedelických pasáží. Urobiť to raz je zaujímavá zmena, opakovať to znova a znova je už len otravné. A zbytočné. Napriek tomu s druhou epizódou u mňa panuje veľká spokojnosť. Už len nepokaziť finále...

Sherlock - Šest Železných dam (2017) (epizoda)

Ak nepočítam vianočný špeciál jedná sa s prehľadom o najhoršiu časť seriálu. Je to nudné, zdĺhavé, nezaujímavé, otravné a bez akejkoľvek invencie. Bol som rád, keď konečne nabehli záverečné titulky. Ak má The Abominable Bride a The Six Thatchers predstavovať nové smerovanie seriálu, Sherlock pre mňa prestáva byť zaujímavý.

The Orville - Kupidova dýka (2017) (epizoda)

Star Trekovský scenár, ktorý bol však producentmi zamietnutý, pretože by podliezol nimi požadovanú latku kvality. Našťastie v Orville je otázka kvality od začiatku bezpredmetná a tak táto časť v svojej lacnej priemernosti zo seriálu nijak nevyčnieva - nerobí mu hanbu, avšak ani nedáva kritikom dôvod prestať sa do tohto zrušeniahodného seriálu navážať.

The Orville - Pravidlo většiny (2017) (epizoda)

Scenár sťa vypadnutý zo série Black Mirror, ibaže poameričtený (rozumej zjednodušený), čo by zas až tak nevadilo, keby sa to podarilo správne podať. Lenže ono nie. Najväčšou slabinou (ak neberiem v úvahu nejaké tie logické lapsy, s tým si však pri tomto seriály nelámem hlavu už asi od druhej časti) tejto epizódy je, že sa točí okolo postavy Johna LaMarra, čo je najnezaujímavejšia postava z už tak nezaujímavej posádky, a ešte k tomu hraná najhorším hercom v ansámbli lode. V rámci pokračujúcej mizérie Orvilleu sa jedná síce o jednu z tých lepších častí, no nenechajte sa pomýliť, ide len o veľmi mierne vystrčenie hlavy z bahna pretrvávajúcej priemernosti.

The Orville - Pria (2017) (epizoda)

Seth MacFarlane si do Orvilleu môže dovliecť koľko Hollywoodskych kamošov a známych len chce a dokáže, z priemeru to však jeho nudný a nezaujímavý seriál aj tak nevytiahne. Táto posádka si svoje vymazanie z našej časovej línie rozhodne zaslúži.

The Orville - Staré rány (2017) (epizoda)

Prvá časť je slušným sklamaním. Humor aby človek trikodérom hľadal, a aj tá trocha, čo sa tu nájde má nejaký podivný timing. Nepomáha ani, že všetky do jedného boli už v trailery. Postavy zatiaľ v tom lepšom prípade nevýrazné a poväčšinou toporné, v tom horšom nezaujímavé až otravné. Dráma nefunguje o nič lepšie než humor a celkovo sa to vlieklo ako Enterprise so zaradenou ručnou brzdou. Dám šancu ešte pár častiam, no ak nepríde rýchlo k výraznému zlepšeniu nedostanem sa ani k záveru prvej série. Veľmi slabé 3*, len o Picardov chlp tesne štrajchnúce 2*.