Sedmý syn (2014)

Potrebovalo by to tri veci, aby sa to vyhrabalo z bahna zabudnuteľnej priemernosti v ktorej sa to teraz rochní: 1. Viac akcie. Momentálne jej je málo, nie je nijak výrazná a záverečná bitva je priam až výsmechom. Celý čas som si myslel, že to je ešte len, veľmi pozvoľna gradovaná, príprava na záverečnú rúbanicu, ale nie, to už bola ona! 2. Viac humoru. Je to celé samozrejme blbosť a nijak neobjavná, takže to najlepšie, čo sa v takom prípade dá urobiť je vsadiť na humor. Nejaké chabé pokusy tu síce sú, ale je to primálo a prislabo na to aby to filmu pomohlo. 3. Viac krvi a násilia. R-ko by tomu vyslovene svedčalo, ale nie, tvorcovia radšej opäť raz vsadili na rating pre čerstvo vyčľupnuté batoľatá a 87 ročné panny vracajúce sa z nedeľnej omše. Takže záverom mi zostáva len smutne konštatovať, že keďže ani jednu z týchto vecí film nemá, zostáva nezábavným priemerom. Takým nechceným, nikoho zaujímajúcim, potratovým bračekom vydarenejšieho a úctu svojich rodičov si zasluhujúcejšieho Janka a Marienky. A to nezmení ani tucet Jeff Bridgesov.

Duel Frost/Nixon (2008)

Najväčšia chyba tohto filmu je v tom, že nikomu z jeho tvorcov sa nepodarilo vyvolať vo mne dojem, že sa práve pozerám na záznam udalosti historicky bezprecedentnej, ktorá v svojej dobe naozaj niečo znamenala a možno aj zmenila. Nepociťoval som ani na chvíľu nejaké napätie z toho, že sledujem ako sa tam a v práve ten moment písali dejiny, či už politiky a či žurnalistiky. Sila a dopad celého interview ostali pre mňa skryté ako vo faktickej tak i emotívnej rovine. Na môj vkus prosto pocitovo až príliš frost...

Já a robot (2013) (seriál)

Televízna kriminálna priemernosť, ktorá ma viac nudila než bavila. Po prvej sérii ukončené celkom zaslúžene. Samotné kriminálne prípady sú vlastne len taký bežný CSI brak, ktorý by svojou inteligenciou a komplexnosťou nevyčnieval snáď ani vo Walker, Texas Rangerovi, a sci-fi pozlátko okolo nie je ani náhodou tak silné, aby to utiahlo. K tomu si pripočítajte logické diery snáď v každej jednej časti, nevierohodne vytvorený svet (najviac sa mi páčilo ako hlavný hrdina zničí vedome hneď niekoľko policajných robotov v hodnote miliónov bitcoinov čiste z dôvodu averzie a nik to nerieši), plytkosť v ňom vytvorených zákonov, nezmyselné konanie postáv a navyše to celé pôsobilo ešte aj tak nejak lacno. Pri dnešnej nadprodukcii naozaj kvalitných seriálov Almost Human proste nebol hoden ničoho iného než potratu po trinástom týždni. Jediný dôvod (vyjma vedomia, že to je už ukončené), prečo som neprestal seriál sledovať najneskôr po tretej časti, boli vtipné dialógy medzi hlavnými predstaviteľmi.

The Guest (2014)

Totálne béčko, ktoré z vôd okamžite zabudnuteľného podpriemeru ťahá len skvelý záporák v charizmatickom podaní Dana Stevensa a taktiež skvelý a atmosférický osemdesiatkový retro soundtrack, na lov ktorého som sa bez akéhokoľvek zaváhania, odhodlane, s nevídanou odvahou a gurážou vydal do nebezpečnej, divokej, primitívnej, zákerné prekvapenia skrývajúcej, z väčšej časti ešte vždy neprebádanej a zdanlivo nekonečnej džungle internetov okamžite po naskočení záverečných tituliek na obrazovke monitora.

Signál z neznáma (2014)

Ak by to bol asi tak 5-10 minútový kraťas niekde na youtube či vimeo tak super, Eubank by si zaslúžil priateľsky poplácať po chrbátiku a iste by sa mu skôr či neskôr ozval s ponukou na natočenie nejakého filmu. Bohužiaľ ako celovečerný film to nefunguje. Eubank je totižto slušný režisér, má to vizuálne v oku a vie aj za málo peňazí ponúknuť cool pôsobiace scény, avšak ako scenárista zlyháva na celej čiare. Pri tom námet samotný je sľubný a zhruba prvú polhodinu ma aj držal v napätí, bol som zvedavý, čo sa z toho vykľuje a k akému odhaleniu sa to nakoniec dopracujeme. Potom sa však absolútne všetky postavy začnú správať ako po lobotómii, nik sa nepýta na veci na ktoré by sa každý rozumný človek pýtal, postavy sa dostávajú do situácii a prekvapujúce odhalenia nastávajú len preto, že to tak práve vyhovovalo scenáristom a nie preto, že by to dávalo akúkoľvek logiku. Napr. pri scéne s odhalením nôh (to si to akože celú tú predchádzajúcu dobu nevšimol???) som doublefacepalmoval the Pickard style. Proste celá atmosféra vo Fishburnovej čiernej prdeli, čo už len podtrhne záverečná zúfalo z prsta vycucaná "neviem ako by sme to všetko vysvetlili a zdôvodnili, tak tam drbnime nejaký WTF záver a prehlásme to za autorský zámer" nepointa.

Rocketeer (1991)

Síce dnes už tak trochu úsmevná a s do očí bijúcimi zastaranými efektami, ale ešte vždy príjemná, milá a zábavná retro indianajonesovina (áno, dôjde aj na náckov) so sympatickým obsadením v čele so skvelým záporákom v podaní Timothyho Daltona a s bonusom v podaní, srdce fanúšika Lostu vždy potešiaceho, Terryho "Locke" O'Quinna v úlohe štramáckeho Howarda Hughesa.

Poslední dny na Marsu (2013)

Natočené to nie je zle, len škoda, že ten scenár je totálne neoriginálny a neponúka absolútne nič, čo by sme už neboli videli dávno i nie až tak dávno niekde inde. Či už v horšom prevedení (Apollo 18), rovnako slabom (Prometheus), alebo aj výrazne lepšom (Europa Report).

Králové slunce (1963)

Z dnešného pohľadu samozrejme hrozne naivnučké a hlúpučké, ale tak kto by od toho aj čakal Apocalypto, všakže? V podstate je to taký Twilight roku ´63 - príťažlivá mladá žena sa nevie rozhodnúť medzi láskou dvoch mužov, z ktorých jeden pôsobí ako gay a ten druhý je indián pohybujúci sa po plátne výhradne od pása nahor nahý. Každý patrí k inému národu/rase, čo vzájomnému porozumeniu a šťastiu nijak neprospieva, no a všetci dokopy sa správajú ako úplní blbci. Celkovo otravná nuda z ktorej ma pravidelne preberala len chôdza Yula Brynnera, ktorá pôsobí cool v momente, keď má na sebe kovbojský ohoz a na boku kolt, no akonáhle ho z neho vyzlečiete vyzerá to akoby si pri jazdení na bizónovi uhnal vlka a mal k tomu ešte aj permanentne nasrané v menčestrákoch.

Babadook (2014)

Home Alone (teda temer) pre otrlejších.

Liga spravedlivých: Válka (2014)

Mám s tým rovnaký problém ako s 99 % produkcie animovanej divízie DC. Je to príliš over the top. Pri niektorých animákoch sa to ešte dá prehliadnuť, inde to je už za hranicou akceptovateľného. Tento film je, žiaľ, tým druhým prípadom. A aj bez ohľadu na to tu ešte vždy ostáva pomerne nezaujímavo a repetitívne natočená akcia, ktorá začne nudiť už niekde uprostred filmu. Ako by som si len želal, aby sa aj medzi režisérmi týchto animovaných komiksoviek našiel aspoň jeden, ktorý by ju vedel podať síce blockbusterovo, ale ešte vždy v rámci filmovej uveriteľnosti.