• Romantický

What's Your Raashee? (2009)

Prvé pozretie vo mne vyvolalo dojem typu: "Čo za kravinu tý indovia natočili?" ..., následne okamžite hodnotené slabými 3 * a aj to len väčšinou za snahu Prianky a čiastočne aspoň za neotrepaný príbeh. ...Prešlo niekoľko mesiacov a film som pozrel znova (2. x ). Pocit Déjá-vú sa nedostavil (prekvapivo). Tentokrát som si ale film naplno vychutnal a užil. 12x rôzna a predsa tá istá Prianka Chopra. Po dopozeraní horľavá túžba okamžite zmeniť hodnotenie zo slabých nezaslúžených 3 * na právom patriacich plných 5 *. Túto túžbu som nechal odležať pár týždňov... ... Po pár týždňoch som pozrel film znova (3. x ). Žiadne Déjá-vú, no túžba udeliť 5* sa znova objavila (odkiaľsi z hĺbky). Preto vznikol aj tento komentár. Úžasná Prianka na ktorú sa nedá vynadívať. Dobrý príbeh ktorý to celé drží spolu bravúrne. (A vraj sa vo filmovom svete nedá vymyslieť nič nové, tu je dôkaz opaku. Unikátne, nevykrádajúce x iných filmov, nestavajúce príbeh na 1000x omletom základe.). Výnikajúca réžia. Som si stopercentne istý že západná produkcia by tento námet tak bravúrne nespracovala, aj ked niečo sa už asi chystá.... no dúfajme že radšej nie... . Ja osobne určite odporúčam.(Začínam mať dojem že tento film sa dá pozerať stále dokola.) Za mňa: "Oplatí sa to vidieť!" (Aj viac ako 1x). Čo na koniec dodať? Snáď len: "Apaake raashee kya hai?"

Nešika (2011) (seriál)

Väčšinu priemerných epizód vystriedalo pár epizód so zaujímavými momentami (zriedkavejšie zaujímavými celými epizódami ) mám dojem že išlo z toho vytrieskať aj viac (napr. zo začiatku z tej zlomenej ruky, ...), no dopadlo to ako to dopadlo, videné plné prvé 2 série, miestami vtipné, miestami dojímavé, .... Za väčšinu častí patria 3*(55-60%), za občasný humor, nápad a takiež hlas a herectvo Ashley ďalšia hviezda, spolu 4* (~75%), škoda len že desi lydic dostala takú rolu ako dostala,má na viac... po skončení 2. série ma to nejako prestalo bavit (/matty/jake/???/what the .... )

Sugar Rush (2005) (seriál)

niekoľko hluchých miest (??vata?? - ???candyfloss???) tam skutočne bolo, ako v prvej tak aj v druhej sérii kde ich bolo oveľa viac, avšak ak uvážim seriál ako celok, nejde mi ináč než len že si to tých 5* zaslúži (90-95%), kopec vtipu, výborne zvolený casting aj bravúrne zahrané... čo viac dodať? snáď len že za každou videnou časťou som chcel vidieť ďalšiu....

Čarovný les (2014)

Prvá polhodina bola úžasná, jednotlivé rozprávky a naznačený smer prelínania a neskôr spojenia tých rozprávok, to bolo tak skvelé, že ak by pokračovalo týmto štýlom, a touto dynamikou, zaslúžilo by si to 5*, avšak po polhodine to začína strácať na tempe a po 74 minútach to už je totálne slabé, číže prvých 30 minút = 5*, ďalších 44minút = 3-4*, zvyšok sotva 1*, v priemere cca 42-48%=2*

X/Y (2014)

(ne)závislá [podľa mňa skôr nezávislá] psychologická vzťahovka, s dotykom 'queer' skúmania, svojským dramatickým pojatím, ktorá sa ale ľahko sleduje ako oddychový film a pritom netlačí brutálne pílou na divákové city. Nejako výrazne nenadchne, ale ani nesklame. Čo sa mi fakt páčilo boli charakteristiky postáv, ktoré sa krásne vykresľovali s pribúdajucími dialógmi. 4 ľudia, 4 príbehy, pár dní, ?1 mesto?. Za pozretie určite stojí. Druhé videnie? uvidíme.... Hodnotenie - slabé 4* = 70%

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

film musí byť videný 2x(aspoň), pretože rovnako ako mnoho iných, som po prvom zhliadnutí dal 4*, druhé pozretie ale všetko zmení. Skvelý Carrey a Winslet, vynikajúci príbeh, ktorý sa ocení až po 2. pozretí. Za mňa určite niekde medzi 90 a 100 %. Jednoznačne odporúčam. "Jak šťastný čisté vestálky osud. Na svět zapomína a svět na ní též. Mysli neposkvrnené večný svit. Modlitba každá vyslyšená vzdala se přání veškerých."

Bráchova holka (2009)

"... I love you. I'm sorry. I'm sorry, I shouldn't say anything. No, no, no, don't be sorry. What? ..." "... Sometimes people do things that, that they know are wrong, but they, they just do 'em anyway, 'cause, 'cause to do right thing would be too painful ..." "... Peter's in love with you, ok? He's my brother. I'm sorry. ..." Po prvom zhliadnutí som váhal medzi 4 a 5 *, po druhom zliadnutí už nemôžem ináč hodnotiť, úžasne zaujímavý dej, vynikajúci hudobný podmaz (ak sa už nejaký objaví), brilantná brittany snow, skvelí adam scott, uveriteľný alex frost. Nezávislák (film) ktorý dokáže vyvovať závislosť. Zaujímavá a aj uveriteľná myšlienka, že niekedy dokáže túžba (chtíč) prevážiť nad láskou. zlý druh (resp. zlodobrý /čo sa vám páči viac/ - vlastný voľný preklad) je vlastne opakom, teda "dobrým druhom" filmu, som ohromený a neschopný slova, AMAZED and SPEECHLESS, jednoznačne 100%

Mluv (2004)

Kirsten vážne vie hrať, teda aspoň vedela pred twilight-om, no možno to bolo len scenárom, aký twilight dostal (čítal som knihy a boli lepšie...), avšak kirsten ma nejako nezaujala ani v snehurke a lovci, prvým snímkom ktorý to dokazoval bolo útek do divočiny, tento film to ale jednoznačne potvrdil, príbeh je vynikajúci, no kirsten posadila film ešte o priečku vyššie... ani si nepamätám, že by mi v nejakom filme viac ako polovicu času v kuse behali zimomriavky po tele ("mráz po zádech"), jednoznačne odporúčam, lebo film je vynikajúci a nemohol som ho hodnotiť ináč ako 5/5 P.S. zabudol som dodať, že kirsten je v okuliaroch neskutočne sexi, a veľmi rád by som ju videl v nejakom filme v role učiteľky (mohla by to byť zaujímavá skúsenosť...)

Yes or No, Yaak Rak Kor Rak Loey (2010)

tak takýto film som už dávno nevidel (snáď poslednykrát "my sassy gilr") - film plný emócií prináša zaujímavý príbeh, a aj keď sa mnohým možno bude zdať že takýchto "milostných trojuholníkov" videli už neskonale veľa, mne tento "milostný štvorec/štvoruholník/kosoštvorec/lichobežník" príšiel veľmi zaujímavý a velmi dobre padol (slzičiek bolo nemálo od cca polovice filmu) určite stojí za pozretie, thajčina mi vobec nevadila.

The Guest House (2012)

kamera skôr pripomínala reality show, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, určite odporúčam, zaujímavý dej (aspoň pre mňa), dobrý herecký výkon, cítiť emócie, takže za mňa jednoznačne áno.