theSaint

okres Chomutov

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 14.11.2018  01:48
    12 opic (1995)

Dílo, které mě naprosto minulo. Utrpení- to je výraz, který dokonale vystihuje mou snahu o dokoukání téhle podivné jízdy. Celý styl, jakým je film natočen mi urputně nesedl. Šílený Brad Pitt mě vyloženě iritoval takovým způsobem, že jsem jeho scény musel přehrávat, jelikož jsem se na něj nedokázal dívat. Pravdou zůstává, že už je to pár let, co jsem film viděl a dost možná jsem ho v té době nedokázal docenit, ale zanechal ve mně tak hořký dojem, že se k další projekci jen tak nerozhoupu.

• 12.11.2018  22:26

Poctivé, plnotučné tři hvězdy za řemeslně zvládnutý family friendly životopisný biják, který nijak nevybočuje z řady dalších řemeslně zvládnutých životopisných bijáků. Překvapení se nekoná. Nostalgie je mrcha, téměř dostala i mě, ale protože se nedám tak snadno oblbnout, jako drtivá většina CSFD uživatelů, a nehodnotím kapelu Queen a jejich skladby- nýbrž film jako takový, tak objektivně říkám: Sorry jako. Třetí nejlepší film- to jste asi spadli z višně. Tak nekřesťansky neobjektivně nadhodnocovat. Marnost.

• 30.10.2018  01:09

Je to víceméně skvělé, mohla z toho být malá velká událost pro teen generaci, kterou ocení i dnešní mileniálové. Pozorovat Maiko, jak rozkládá chlapce na atomy, je přímo rozkošný. Má to vše podmanivý cool vibe, správné letní ingredience, ale vše vyznívá do ztracena nedotažením dějové linky- konec je, zdá se mi, až příliš uspěchaný. Film tak zapadne bez většího povšimnutí, což je věru škoda, protože potenciál měl ohromný.

• 29.10.2018  03:10

Kuchař a servírka. Pfeiffer a Pacino. Obyčejné, civilní. Krásně lidské. Claude Debussy se mi zaryl do srdce.

• 27.10.2018  02:56
    Dark (TV seriál) (2017)

Když se prokoušete první polovinou, tak vás série odmění výborným rozuzlením a komplexním obrazem. Po pátém dílu jsem to téměř vzdal, ale od šestého/sedmého se začíná konečně něco formovat a pozorovatel je pomalu "chycen". Kvalita i zajímavost příběhu roste. Poslední díl je naprosto výborný, už jen tím, že se divák dokáže (konečně) dostatečně orientovat. Vše krásně zapadá, vše je krásně temné. Tahle podívaná je určena dospělému publiku, nejen formou, ale i obsahem. Seriál dostál svému názvu a to mě baví. Nebýt první polovina "nemastná neslaná", tak dávám plnou palbu. Němčina tomu sedne jak prdel na hrnec- a to jí nesnáším.

• 24.10.2018  01:52
    Daredevil - Série 3 (série) (2018)

Po 6. epizodách nevydržím a musím si postěžovat. Po dvou letech čekání neuvěřitelné zklamání. Daredevil už není zábavný ani atmosferický. Šest dílů sledujeme nezáživné "hledání" Matta a jeho schopností. V šesti epizodách sledujeme roztahaně to, co by se vešlo do dvou. Nelíbí se mi zlomený Daredevil, nelíbí se mi, že dostane do držky od každého sráče, nelíbí se mi, že ztratil své reflexy, nelíbí se mi, že už nenosí svůj kostým a nelíbí se mi, že se zcela vytratila jiskra z jeho života i z celého seriálu. Zcela nezajímavé vedlejší postavy dostávají, nepochopitelně, až mnoho prostoru a labilní, věčně uřvaná Karen mi je tentokrát neuvěřitelně nesympatická a protivná. Zdejšímu nadšení nerozumím, třetí série je o dvě třídy horší než na co jsme zvyklí. Místo vyšperkované akce a temného tónu jsme dostali jakýsi deprimující dramatický kolotoč okořeněný slušnou akcí (když už na ní dojde), kde náš slepý sympaťák (což už také neplatí) nepředvádí žádné zázraky. Pokud se série během dvou dílů nezvedne, tak dávám našemu kdysi obávanému ďáblu červenou a ani nedokoukám. Tomu říkám pech. // Po zhlédnutí celé série žádná změna. Sešup dolů.

• 8.10.2018  00:11

Aneb jak se živí největší podvod 20.století. Každý, kdo se nebojí přemýšlet vlastní hlavou, zvládá fyziku prvního ročníku a nechybí mu zdravý rozum, tak ví, že Armstrong na měsíci nikdy nebyl. A pokud se mu propaganda natolik vryla do mozku, že si do očí bijící důkazy odmítá připustit, tak si v tom určitě bude libovat. Takže doufám, z principu, že to dostane Bradley. Navíc Gosling opět slabota. Slabotaaaa.

• 25.9.2018  22:38
    Waco (TV seriál) (2018)

Waco má jedinou vadu na kráse- délku. Série mohla být klidně o dvě epizody kratší a bylo by to dokonalé. A nebo jednu přidat, abychom se dozvěděli dohru a zda padaly na straně FBI a ATF hlavy. Kitsch mi už léta herecky imponuje i když ne vždy všechny snímky ve kterých se objevil oceňuji, tak jeho přítomnost nikdy nezklamala a vždy dokázal zaujmout. Shannon opět skvěle a Culkin velmi sympaticky překvapil. Dobře si vzpomínám na tuto událost o které se informovalo i u nás a tudíž Waco byla jasná volba. Byl jsem zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou a co nového se dozvím- a nutno říct, že se tedy nestačím divit. Oceňuji snahu tvůrců zprostředkovat tuto událost a poukázat na nesrovnalosti a položit znepokojující otázky. Koresh byl zcela jistě manipulativní vychcaný podivín a série je k němu až příliš shovívavá, ALE .. Netvrdím, že není dobré si na zvláštní komunity posvítit a že Koresh nepotřeboval přistřihnout křídla, ale tohle US vláda evidentně nezvládla a prokaučovala na celé čáře. A je dobře, že se najde někdo, kdo se na to nebojí poukázat. Koresh se taky zrovna nevytáhnul, kdyby používal alespoň na vteřinu zdravý rozum, tak jsou všichni venku. Na stranu druhou, všichni se mohli sbalit a na Koreshe se z vysoka vysrat, když šlo opravdu do tuhého- a nejen tehdy. Byli dospělí, svéprávní a též vzdělaní. Říct ".. protože Koresh.." je až příliš jednoduché. Takže co? Kdo nese vinu za masakr? Ať počítám jak počítám, tak to budou tanky, slzný plyny, psychomučení a celkově touha ozbrojených složek si zařádit. Ale taky se můžu plést, že jo. Poslední díl mě rozsekal, skoro až oči vlhly.

• 19.9.2018  16:36

Jennifer Connelly je stále nádherná žena, ale v jejím rozkvětu, mládí, byla naprosto rozkošná a neodolatelná. Johnson je správně chlapskej a tak to mám rád. Madsen krásně zralá s tahem na branku. V tom dusnu a horku tahle trojice, s Dennisem Hopperem, nemohla dopadnou jinak než na jedničku.

• 15.9.2018  23:48

Cosmatosovi se rozhodně nedá upřít osobitost.

• 14.9.2018  00:46

Už Blackovo Nice Guys mě vůbec nepřesvedčilo a tak jsem měl neblahé tušení, po zhlédnutí traileru, že půjde o sračku, která znehodnotí tento kult více než cokoli jiného před ní. Ovšem Black se překonal. Za tohle by měl být z Hollywoodu vyhoštěn navždy. Hate a nic víc než hate, víc ani ň. V porovnání s tímhle "cosi" se první dva filmy třpytí jako diamanty.

• 4.8.2018  13:43
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Z dnešního pohledu poněkud banální, ale nikdo seriálu nemůže upřít status kultu. Všichni spěchali v neděli domů, aby byli v 18h ready na nová dobrodružství svých idolů a druhý den o nich mohli nadšeně diskutovat. Hltal to každý z generace Y. Potopit ho dnes jen z toho důvodu, že uplynulo už téměř (neuvěřitelných) 30 let je jaksi pozérské. Popcornový seriál, který přišel ve správnou dobu a ve správný čas. Perfektní produkt 90.let, který onu dobu skvěle reflektuje.

• 1.8.2018  00:39

Tom Cruise. Tenhle bastard s každým novým dílem diktuje, jak by měla poctivá žánrovka vypadat. Je to obdivuhodné. Nedochází mu dech. Nedochází. A já ho za to obdivuji. Novodobý Belmondo, který urputně své kousky dělá na své triko, je důkazem, že si série může udržet kvalitu, ba co víc, že může růst. V tomhle směru je to rarita. Elán z jeho snímků přímo číší. Cruise je stále nadšený kluk a já mu to baštim i s navijákem. Klobouček.

• 12.7.2018  01:22
    Frank a Lola (2016)

Franka a Lolu jsem si naservíroval ve 24h a toto nenápadné, atmosferické melodrama si mě zcela získalo. Charismatický démon Shannon a syrově krásná Poots se mi dostali pod kůži. Kvalitně vybalancovaní Nyqvistem (je ho škoda). Obyčejný neobyčejný příběh. A ta hudba. A ten vizuál. A ten konec.

• 29.6.2018  00:00

Tohle je důvod proč kinematografii tak miluju.

• 12.6.2018  01:52
    Lady Bird (2017)

Po včerejším 'Call Me by your name' jsem dostal chuť na další indie porci a Lady Bird byla v hledáčku. Nuž, pořádný sešup dolů. Ano, je to indie a je to ten typ "feel-good" snímku, ale také je to až příliš tuctové, ničím vyjímečné, scénáristicky nedotažené a zcela bez přesahu. Podobných snímků, a lepších, je mnoho. Označení 'indie' prostě není omluva k šedému průměru. Netvrdím, že se na to příjemně nekouká, kouká- ale v konkurenci nezávislých filmů tohle není žádná paráda. Moc hype.

• 10.6.2018  23:58

Letní ospalá Itálie. Horké dny, knihy, klasická hudba, italština, francouzština, sochy, úzké uličky, filosofie, stromy, snídaně v rozkvetlé zahradě, krásný dům nasáklý uměním a jedna nadčasová rodina. Mládí hledající své letní lásky a vzpomínky. Tak bych uměl žít, tak bych chtěl žít, říkám si. Krásný feeling celého filmu přímo svádí k něčemu nevšednímu, něčemu, o čem se může diskutovat. Nemám co vytknout, pocitově se mi to dostalo pod kůži. Na můj vkus až příliš explicitní scény bez kterých bych se obešel, na stranu druhou by to zřejmě nemělo takovou údernost. Finální rozhovor s otcem byl v mých očích zlomový a bravurně zvládnutý. Finální titulky originální, umocnily celý příběh. Krásná práce.

• 3.6.2018  01:13

V mých očích už jen pouhá onanie a sebestřednost, parodie sebe sama. To co dělalo původní Twin Peaks tak neopakovatelným a atmosferickým je nadobro pryč. Zbyla pouhá pachuť a nic neříkající samoúčelný guláš, až se mi dere na mysl, že tímhle návratem Lynch celý kult znásilnil. Také se domnívám, že drtivá většina místního hodnocení je pouhé pozérství- stejně jako celá tahle série. Ty rádoby filozofické žvásty a hledání významu a kam to Lynch posunul- ruku na srdce- Lynch se utrhl ze řetězu a ztratil u toho vkus i schopnost s divákem komunikovat. Jeho rádoby nové pojetí mu nežeru. Možná to u většiny projde, jelikož je to přece Lynch- tudíž i hovno bude mít význam. Tohle ale z Twin Peaks kult neudělalo- a troufám si tvrdit, že nebýt prvních dvou sérií, tak by tohle skončilo v propadlišti dějin. Děs a hrůza.

• 29.5.2018  00:26

"Nebe je modrý, voda je mokrá a ženský mají tajemství."

• 29.5.2018  00:20

Willis má stejnou hereckou polohu už minimálně 20 let. Stejné výrazy, stejné pohledy, stejná řeč těla. Působí už poněkud prkenně a upřímně- mě osobně nudí. To co jsme mu žrali v mládí už nefunguje, tenhle poslední skaut je už zkrátka klišé.

• 10.5.2018  22:16
    Goldstone (2016)

Ivan Sen mě zelektrizoval. Minimalistický neo-noire-western ala Lynch s magickou hudbou. Krásná věc.

• 4.5.2018  15:23

Netuším koho napadlo vložit hlas vypravěče, ale rušil plynulost a feeling celého dokumentu, dost mě iritoval. Robert Vano je jistě velká postava našeho uměleckého světa a zajímavá osobnost, která toho hodně prožila- zasloužil by o něco lepší zpracování. Druhá polovina to zvedla.

• 27.4.2018  03:21

Zlatý časy. Věčný sympaťák Paul a neodolatelná Linda. Podbarvené geniální hudbou a pohodovým přístupem. Zlatý časy.

• 26.4.2018  01:13
    Nepřátelé (2017)

Existenční táhlá deprese, která je tak dobře zprostředkovaná, až to člověka skutečně deprimuje. Za mě Bale určitě minimálně nominaci. Howgh.

• 25.4.2018  03:58

Mělo to být atmosferické, potemnělé, říznuté sexem, krví a manipulací. Povedla se pouze krev. Nebýt Matthiase, bylo by to téměř k uzoufání. Zároveň mě irituje, když Rusové mluví anglicky s ruským přízvukem. To bych odpustil tak před 10 lety, v dnešní době to působí už téměř komicky- obzvlášť, když jste viděli filmy od Gibsona. Hloupoučký/naivní scénář není snad třeba ani zmiňovat- což by ani tak nemuselo vadit, kdyby se to netvářilo tak smrtelně vážně. Sakra, tohle bylo opravdu špatný. Menší hodnocení nedávám pouze ze soucitu.

• 23.4.2018  02:56

Nezlobím se, naopak. Svižných drsných krimi je jak šafránu, takže za mě palec hore. Butlerovi role sedne jako prdel na hrnec.

• 20.4.2018  03:32

Zvedám obě ruce vysoko nad sebe a posílám pozdrav Louisovi. Za tohle díky, pane!- moje filmový srdce zaplesalo.

• 27.3.2018  02:48

Tohle bylo skutečně špatné. Uff, až mě překvapuje, jak moc. Zlatý J.J.Abrams.

• 25.3.2018  00:50

Naprosto skvostná Michelle Pfeiffer.

• 24.3.2018  03:15

Dokonale funkční. Dokonale zábavné. Vlastně téměř geniální. Typ filmu, co se už dnes netočí- zlatý časy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12