theSaint

Marcel Koláček

okres Chomutov

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 19.9.2018  16:36

Jennifer Connelly je stále nádherná žena, ale v jejím rozkvětu, mládí, byla naprosto rozkošná a neodolatelná. Johnson je správně chlapskej a tak to mám rád. Madsen krásně zralá s tahem na branku. V tom dusnu a horku tahle trojice, s Dennisem Hopperem, nemohla dopadnou jinak než na jedničku.

• 15.9.2018  23:48

Cosmatosovi se rozhodně nedá upřít osobitost.

• 14.9.2018  00:46

Už Blackovo Nice Guys mě vůbec nepřesvedčilo a tak jsem měl neblahé tušení, po zhlédnutí traileru, že půjde o sračku, která znehodnotí tento kult více než cokoli jiného před ní. Ovšem Black se překonal. Za tohle by měl být z Hollywoodu vyhoštěn navždy. Hate a nic víc než hate, víc ani ň. V porovnání s tímhle "cosi" se první dva filmy třpytí jako diamanty.

• 4.8.2018  13:43
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Z dnešního pohledu poněkud banální, ale nikdo seriálu nemůže upřít status kultu. Všichni spěchali v neděli domů, aby byli v 18h ready na nová dobrodružství svých idolů a druhý den o nich mohli nadšeně diskutovat. Hltal to každý z generace Y. Potopit ho dnes jen z toho důvodu, že uplynulo už téměř (neuvěřitelných) 30 let je jaksi pozérské. Popcornový seriál, který přišel ve správnou dobu a ve správný čas. Perfektní produkt 90.let, který onu dobu skvěle reflektuje.

• 1.8.2018  00:39

Tom Cruise. Tenhle bastard s každým novým dílem diktuje, jak by měla poctivá žánrovka vypadat. Je to obdivuhodné. Nedochází mu dech. Nedochází. A já ho za to obdivuji. Novodobý Belmondo, který urputně své kousky dělá na své triko, je důkazem, že si série může udržet kvalitu, ba co víc, že může růst. V tomhle směru je to rarita. Elán z jeho snímků přímo číší. Cruise je stále nadšený kluk a já mu to baštim i s navijákem. Klobouček.

• 12.7.2018  01:22
    Frank a Lola (2016)

Franka a Lolu jsem si naservíroval ve 24h a toto nenápadné, atmosferické melodrama si mě zcela získalo. Charismatický démon Shannon a syrově krásná Poots se mi dostali pod kůži. Kvalitně vybalancovaní Nyqvistem (je ho škoda). Obyčejný neobyčejný příběh. A ta hudba. A ten vizuál. A ten konec.

• 29.6.2018  00:00

Tohle je důvod proč kinematografii tak miluju.

• 12.6.2018  01:52
    Lady Bird (2017)

Po včerejším 'Call Me by your name' jsem dostal chuť na další indie porci a Lady Bird byla v hledáčku. Nuž, pořádný sešup dolů. Ano, je to indie a je to ten typ "feel-good" snímku, ale také je to až příliš tuctové, ničím vyjímečné, scénáristicky nedotažené a zcela bez přesahu. Podobných snímků, a lepších, je mnoho. Označení 'indie' prostě není omluva k šedému průměru. Netvrdím, že se na to příjemně nekouká, kouká- ale v konkurenci nezávislých filmů tohle není žádná paráda. Moc hype.

• 10.6.2018  23:58

Letní ospalá Itálie. Horké dny, knihy, klasická hudba, italština, francouzština, sochy, úzké uličky, filosofie, stromy, snídaně v rozkvetlé zahradě, krásný dům nasáklý uměním a jedna nadčasová rodina. Mládí hledající své letní lásky a vzpomínky. Tak bych uměl žít, tak bych chtěl žít, říkám si. Krásný feeling celého filmu přímo svádí k něčemu nevšednímu, něčemu, o čem se může diskutovat. Nemám co vytknout, pocitově se mi to dostalo pod kůži. Na můj vkus až příliš explicitní scény bez kterých bych se obešel, na stranu druhou by to zřejmě nemělo takovou údernost. Finální rozhovor s otcem byl v mých očích zlomový a bravurně zvládnutý. Finální titulky originální, umocnily celý příběh. Krásná práce.

• 3.6.2018  01:13

V mých očích už jen pouhá onanie a sebestřednost, parodie sebe sama. To co dělalo původní Twin Peaks tak neopakovatelným a atmosferickým je nadobro pryč. Zbyla pouhá pachuť a nic neříkající samoúčelný guláš, až se mi dere na mysl, že tímhle návratem Lynch celý kult znásilnil. Také se domnívám, že drtivá většina místního hodnocení je pouhé pozérství- stejně jako celá tahle série. Ty rádoby filozofické žvásty a hledání významu a kam to Lynch posunul- ruku na srdce- Lynch se utrhl ze řetězu a ztratil u toho vkus i schopnost s divákem komunikovat. Jeho rádoby nové pojetí mu nežeru. Možná to u většiny projde, jelikož je to přece Lynch- tudíž i hovno bude mít význam. Tohle ale z Twin Peaks kult neudělalo- a troufám si tvrdit, že nebýt prvních dvou sérií, tak by tohle skončilo v propadlišti dějin. Děs a hrůza.

• 29.5.2018  00:26

"Nebe je modrý, voda je mokrá a ženský mají tajemství."

• 29.5.2018  00:20

Willis má stejnou hereckou polohu už minimálně 20 let. Stejné výrazy, stejné pohledy, stejná řeč těla. Působí už poněkud prkenně a upřímně- mě osobně nudí. To co jsme mu žrali v mládí už nefunguje, tenhle poslední skaut je už zkrátka klišé.

• 10.5.2018  22:16
    Goldstone (2016)

Ivan Sen mě zelektrizoval. Minimalistický neo-noire-western ala Lynch s magickou hudbou. Krásná věc.

• 4.5.2018  15:23

Netuším koho napadlo vložit hlas vypravěče, ale rušil plynulost a feeling celého dokumentu, dost mě iritoval. Robert Vano je jistě velká postava našeho uměleckého světa a zajímavá osobnost, která toho hodně prožila- zasloužil by o něco lepší zpracování. Druhá polovina to zvedla.

• 27.4.2018  03:21

Zlatý časy. Věčný sympaťák Paul a neodolatelná Linda. Podbarvené geniální hudbou a pohodovým přístupem. Zlatý časy.

• 26.4.2018  01:13
    Nepřátelé (2017)

Existenční táhlá deprese, která je tak dobře zprostředkovaná, až to člověka skutečně deprimuje. Za mě Bale určitě minimálně nominaci. Howgh.

• 25.4.2018  03:58

Mělo to být atmosferické, potemnělé, říznuté sexem, krví a manipulací. Povedla se pouze krev. Nebýt Matthiase, bylo by to téměř k uzoufání. Zároveň mě irituje, když Rusové mluví anglicky s ruským přízvukem. To bych odpustil tak před 10 lety, v dnešní době to působí už téměř komicky- obzvlášť, když jste viděli filmy od Gibsona. Hloupoučký/naivní scénář není snad třeba ani zmiňovat- což by ani tak nemuselo vadit, kdyby se to netvářilo tak smrtelně vážně. Sakra, tohle bylo opravdu špatný. Menší hodnocení nedávám pouze ze soucitu.

• 23.4.2018  02:56

Nezlobím se, naopak. Svižných drsných krimi je jak šafránu, takže za mě palec hore. Butlerovi role sedne jako prdel na hrnec.

• 20.4.2018  03:32

Zvedám obě ruce vysoko nad sebe a posílám pozdrav Louisovi. Za tohle díky, pane!- moje filmový srdce zaplesalo.

• 27.3.2018  02:48

Tohle bylo skutečně špatné. Uff, až mě překvapuje, jak moc. Zlatý J.J.Abrams.

• 25.3.2018  00:50

Naprosto skvostná Michelle Pfeiffer.

• 24.3.2018  03:15

Dokonale funkční. Dokonale zábavné. Vlastně téměř geniální. Typ filmu, co se už dnes netočí- zlatý časy.

• 23.3.2018  17:13

My guilty plesure. Chlapskej film, kterýmu hodně odpustíte, protože je narvanej testosteronem a božskou hudbou De Masiho. No a jasně- když se Chuck s károu vyhrabe z písku- to rve koule.

• 22.3.2018  01:39
    Apocalypto (2006)

Po letech se vracím a jednoznačně zvedám- a smekám. Gibson je mistr.

• 21.3.2018  01:37
    Mise (1986)

Jeden z nejkrásnějších příběhů a nejlepší kinematografie, co jsem kdy viděl. Filmové nebe.

• 18.3.2018  05:07

Fares opět nezklamal, je to skutečně charismatický chlap, sledovat ho je jedna radost. Film má obrovský potenciál, ale škodí mu absence dominantního prvku, něčeho, co by dokázalo onu plynulou noir atmosféru nakopnout a zdramatizovat. Plynulost a jakási konzistence dění je ke škodě. Je to velmi solidní, je to skutečně koukatelné, ale film ve vás nezanechá žádný silný moment- a že by se jich dalo najít dost. Dramaturgie zaspala a tam, kde mohla vykřesat a povýšit scény na vyšší level, tam je zanechala "bez povšimnutí" a celý příběh jen tak propluje. Což je velmi zvláštní, protože má skutečně z čeho brát. Příčí se mi dát 3*, příčí.

• 15.3.2018  02:27

Really? Really? Jak Black Panther skvěle fungoval jako doplňující element, tak jako samostatná jednotka zcela selhává. Neuvěřitelný HYPE, jak ze strany medií, tak ze strany celebrit. Černošská komunita se možná tetelí blahem, ale faktem zůstává, že tento rozruch celému projektu pouze škodí, jelikož se tu nehodnotí ani tak film, jako spíš jakýsi "milník" v kinematografii a samozřejme politika. Neobjektivita a korektnost je hrozná věc. Ve společnosti dnešních superhero snímků je tento na úrovni někde u původního Captain America. Sorry, ale tohle se nepovedlo a jen pro to, že je to "černý film" nebudu tvrdit opak.

• 11.3.2018  05:31
    The Outsider (2018)

Slabší tři. Těšil jsem se- Japonsko, Yakuza, tradice, odlišná kultura a cizinec uprostřed toho všeho- to mě stále oslovuje a láká. To by to ovšem nesmělo být bezkrevné, Leto by nesměl mít ve své bledé tváři neustálý poker-face a celé by to nesmělo působit vyumělkovaně. Jdu zapnout 'Black rain', abych si spravil chuť.

• 7.3.2018  22:53

Toho Oscara měl dostat Daniel Day Lewis. Gary byl sice ve své roli dobrý, ale primárně těží ze své masky. Obávám se, že stejný výkon by předvedl každý druhý kvalitní herec. V porovnání se seriálem 'the Crown' nemůžu říct, že by mě Gary odrovnal, dokonce se musím přiznat, že Churchilla jsem si více užil v podání Johna Lithgowa a to nemusel být ani kompletně přetvořen. Tak trochu politické rozhodnutí, domnívám se.

• 28.2.2018  01:14

Radost sledovat. Daniel vynikající, opět. Měl extrémně obtížnou situaci- proti Garymu Oldmanovi to byl víceméně prohraný boj- a tak se zařadil mezi herce, kteří Oscara vyhrát měli, ale nedostali ho.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12