theSaint

homepage
Instagram: kolacek.marcel

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 18.5.2020  23:08
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Po Vietnam War nejlepší dokumentární cyklus. Záhadou ovšem je, proč zcela mimo dění zůstala Jordanovo ex-manželka, která za něho byla vdaná 17let a celou touto érou prošla - zcela jistě by měla co říct. Na stranu druhou, zabředáváním do rodinných patálií by možná dokument ztratil onen drive.

• 13.5.2020  15:49

To, že LSD využivali/jí umělci a rozšířilo jim to kreativitu a vnímání, to se obecně ví. Ví se i to, že mikrodávky dokáží zlepšit zdravotní stav. To, že je extrémně nízce toxický (mnohem méně než alkohol) a není návykový, to už moc ne. Pokud k tomu přistupujete bez předsudků, tak s tím nebudete mít problém a "dokument" pobaví. Rozhodně v tom nevidím žádnou agitku. Známé tváře pouze tlumočí své zážitky a já na tom nevidím nic špatného. Naopak. Jak říká Sting- "Pokud k tomu budete přistupovat tak, že si chcete odpálit mozek, tak to tak dopadne."

• 3.4.2020  00:47
    Bažina (TV seriál) (2018)

Poláci opět bravurně. Tohle je prostě radost sledovat.

• 1.4.2020  16:54

Nadšené ohlasy nesdílím. Po většinu času mi to přišlo trapné. Humor slaboučký, akce doslova směšná. Nateklý Lawrence k pláči. Kdyby mi bylo 15, tak možná.

• 30.3.2020  00:04
    Nevěrná (2002)

Lyne točí pomálu, výjimečně. Je často obviňován z kýčovitosti, klišé a nedostatku schopnosti nových postupů. Ovšem na mě jeho filmařina vždy platila, a to z mnoha důvodů. Všechny jeho snímky, až na tento, se dají bez přehánění označit za klasiky a některé dokonce za kultovní- a ať si kdo chce co chce říká- dívá se na všechny zatraceně dobře. Umělecké ambice ukojil v poetické Lolitě + vyčerpávajícím Jakubově žebříku a dokázal, že umí víc než jen efektní záležitosti bez větší hloubky. Nevěrná zapadá do jeho oblíbeného žánru, který provází celou jeho kariéru. A nevede si vůbec špatně. Na jeho budoucí, zřejmě poslední, film jsem velmi zvědav.

• 29.3.2020  08:06

"Buď dobrý" relevantnější více než jindy. Kdo by to byl řekl, že se společnost k tomuto systému v příštích třiceti letech bude blížit víc a víc. Tady to máme alespoň podané zatraceně zábavně.

• 28.3.2020  22:58
    Gentlemani (2019)

Upřímně moc nechápu nad čím tu všichni tak chrochtají. Ritchie odvedl svůj řemeslný standart- je to svižný, atraktivní a cool. Klasicky. Ale že bych si z toho sednul na prdel to teda ne. Do týdne se mi vypaří z hlavy. Nic víc nic míň.

• 28.3.2020  05:01
    Delhi Crime (TV seriál) (2019)

Je to jiný svět a mentalita. Zmlsaní západem nám imponuje východ a jeho jinakosti- i když na vlastní kůži si to většina z nás raději nechá ujít. Je o poznání lepší to pouze sledovat než v tom žít. Orient byl zkrátka vždy přitažlivý a vždy bude. Indie za poslední dekádu zapracovala na kvalitě kinematografie doslova giganticky. Jako člověk, co má zkušenosti s onou kulturou to považuji za velmi zdařilé a osvěžující na poli krimi.

• 24.3.2020  01:50
    Watchmen (TV seriál) (2019)

Watchmen je zjevení. Tahle show si mě naprosto získala. Já se tvůrcům klaním.

• 22.3.2020  01:11

Dnes již utiskovaný Allen tvořil vskutku klenoty. Čas jim dodává na lesku. Jeho tvorba dnešních dní už nedosahuje takových kvalit, ale to není ani tak Allenem jakožto dobou, která zkrátka mění vše, včetně lidí se kterými pracujete. Ta doba, kdy mohly vznikat pod jeho perem takové snímky tomu dávala prostor, protože se v ní žilo. Dnes už nic takového vytvořit nelze, protože Allen pouze mistrně reflektoval danou dobu okořeněnou intelektuálním New Yorkem v neodolatelně neurotickém hávu. Plus měl vedle sebe, evidentně, lidi se kterými si lidsky rozuměl, z jeho snímků doslova září uvolněnost a přirozenost. S Keaton museli mít skvělý vztah. Stačí se podívat na jeho nejnovější "Rainy day in New York' a je vám jasné, že dnešní herecký materiál to prostě neutáhne. Jeho hrdinové a hrdinky jsou již archetypem, v roce +-2020 se shání těžko. Já jen doufám, že se nakonec Allenovi podaří vydat jeho paměti, jelikož takových velikánů není mnoho.

• 18.3.2020  23:18

Mám Guye rád a nutno říct, že je to pořád sekáč. Jedna šerifská hvězda za něj a jeho odvahu v téhle komedii účinkovat + za dvojníka Mickey Rourka stylizovaného do Harley D.

• 8.3.2020  10:47

Vše, co dělalo první sérii tak atraktivní druhá zcela postrádá. Na tohle se čekalo 2 roky? Kolosální fail.

• 17.2.2020  21:49
    Drahokam (2019)

Sandler by si za tohle zasloužil minimálně nominaci. Rozhodně by tam pasoval víc než Driver či "Papež". Každoročně se na Oskarech objeví nějaká ta zrada, tohle je jedna z nich.

• 16.2.2020  18:12
    Dogman (2018)

Asi pocházím z jiného vesmíru, jelikož hlavní hrdina, "dobrák od kosti", se kterým tu většina uživatelů sympatizuje, mi byl odporný stejnou měrou jako onen nezřízený násilník. Dobré srdce? Ale kdeže. Lítost? Ani v nejmenším. Někoho tak blbého, aby člověk pohledal. Když sledujete jednání hlavní postavy, tak vás napadne označení 'retard', doslova vás irituje. Takový hlupák, neschopný predikovat následky svého jednání, už vzbuzuje doslova pohrdání. Slaboduchý Marcello spíše než dobrým srdcem oplýval strachem a vychcaností. Ten vůl dostal co zasloužil.

• 1.1.2020  21:59

Něco, co mě po dlouhé dlouhé době rozsekalo po všech stránkách. Filmová nádhera.

• 29.12.2019  21:33
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

To nejlepší za posledních 30 let ze Star Wars universa.

• 22.12.2019  20:37
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Někdo tomu vyčítá lacinost vizuálu- mně do toho celkem sedne. Je to takový oldschool přístup, kde ta lacinost tomu pěkně dotváří "ksicht". Na stranu druhou- co se bojových scén týká- tak by se od Zaklínače mohli všichni učit. Přesný, krvavý, syrový, celkově obdivuhodný. Slovanský fantasy svět je zkrátka lákavý. Za mě plnotučné tři s potenciálem růst k lepšímu.

• 15.12.2019  22:33

Bayovo filmařina na mě ukrutně neplatí. Je to klasicky celé pozérské, naleštěné, megalomanské a jednoduché. Nedovedu si představit cílovku něčeho takového- respektive dokážu, ale nechce se mi. Zvuk, střih, kamera, "scénář", hudba, dialogy.. Bail zamrznul v pubertě. Nedokáže se filmařsky posunout ani o milimetr. Stále ta stejná písnička už od Bad Boys a to mě děsí- a především nudí. A skutečně ne- prvních 20 min je naopak nejúděsnějších.

• 9.12.2019  23:43

Vikander Hollywood nesvědčí. Měla by se vrátit do Evropy, která jí vytvarovala a kde by se mohl její talent opět projevit, pracovat s ním, rozvíjet. Z kdysi nadějné herečky zbylo pouhé pozlátko. Byly osobnosti, kterým došlo, že starý kontinent je to co potřebují, aby mohly růst a zůstaly mu věrné- dobře udělaly, protože v Hollywoodu by "zahynuly". Kdyby zůstala věrná svému Švédsku, byla by teď hvězdou mnohem zářivější, ba co víc, byla by evropskou (=světovou) špičkou. Tak třeba jednou, Viky.

• 28.11.2019  22:57
    Irčan (2019)

Mám je všechny rád. Fakt jo. Všechna čest, smekám. Ale... pokud jsem to někomu sežral i s navijákem- byl to Pesci. Víc ani ťuk. Omlazování mě neskutečně rušilo. Obzvlášť u De Nira. Partě táhne na 80 a z toho druhý Casino neuděláš. Pokud bych dal vyšší hodnocení, tak by to bylo čistě z úcty. Což bude většinový případ. Ve finále strašně prázdný dílo. Podruhé už nikdy.

• 28.11.2019  22:32
    Le Mans '66 (2019)

Krásný. Ale že by tak vyjímečné? Ne. To zase ne. Hodnocení je šíleně přestřelené.

• 31.10.2019  01:01
    Anna (2019)

Besson překvapil. Mile.

• 18.10.2019  00:26
    Easy (TV seriál) (2016)

Tak tohle je život. Vsadím levou kouli, že se každý alespoň v jednom díle našel. A k dalším se možná dopracujeme, jelikož dost reálně hrozí. Nenápadná série, která baví svým civilním přístupem. Pokud tu někdo tvrdí, že tyhle krátké příběhy nemají pointu, tak to přejdi, jsou to ignoranti s nulovou empatií a o životě ví zřejmě velký ho*no. P.S. Čtvrtá epizoda mě dostala, všichni totiž víme, jak reálné to může být. Ouch!

• 4.10.2019  01:53
    Skylines (TV seriál) (2019)

Svěží vítr na poli minisérií, kde prim hrají beaty, rap a ulice Frankfurtu. Za mě rozhodně jo. Netflix to trefil. Líbí se mi, že brouzdá do vod do kterých jen tak někdo nevleze a cílí i na menší okruh diváků, kteří tuhle žánrovku ocení.

• 3.10.2019  03:17
    Parazit (2019)

Nebudu lhát, že jsem od Jihokorejců neviděl lepší kusy.

• 30.9.2019  01:48
    Mapplethorpe (2018)

Robert byl evidentně pěkný úchyl, ale to že fotit uměl, to mu nikdo neodpáře. Například jeho Still Life (zátiší) patří mezi absolutní špičku. Celkem sympatická a standartní sonda do života bohémské duše, která doplatila na nezřízený životní styl.

• 30.9.2019  01:11

Pointa filmu je zcela upside down, jelikož tvůrci v podstatě propagují to, proti čemu v jádru brojí. Názorově zcela zcestné a jakési mylné přesvědčení o "vyšším dobru" se nedostavilo. Řemeslně vůbec ne špatné, atmosféra první poloviny ucházející- těšil jsem se na starou dobrou noir krimi a dostal jsem rádoby morální apel na "right thinking" (jaká to ironie). Zahozený a nevyužitý potenciál prvních 40min dost zamrzí- role Boydovy v pršiplášti ala Blade Runner sedla. Ale jinak nepochybuji, že praví "demokraté" u závěrečné pointy chrochtali blahem.

• 17.8.2019  00:17

Netypický Tarantino a přesto je tam cítit na sto honů. Pro jednoho o ničem a pro druhého krásný výlet do LA šedesátých let, který nemusí mít nutně žádný velký příběh, stačí tam pouze být. A v přítomnosti Capria a Pitta je to zatraceně pěkná procházka. Krásný pohlazení s nekompromisním zakončením. Já si pochutnal. Škoda, že jsem si u toho nemohl zapálit.

• 12.8.2019  21:04
    The Boys (TV seriál) (2019)

Tohle jsem potřeboval jako prase drbání. Konečně něco s koulema, bez otravných pozérských charakterů. Navíc Urban, můj oblíbenec, podobně nedoceněný jako Schrieber, dostává konečně prostor, který si zaslouží. Jestli tohle nebude hit, tak je se světem něco špatně. Díky Amazone.

• 21.7.2019  03:42

Keanu tomu dal grády.