theSaint

homepage
Instagram: kolacek.marcel

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 24.4.2021  20:52
    Stručné dějiny vyhlazování (TV seriál) (2021)

Zajímalo by mě, vzhledem k názvu, kam se podělo oněch 70 milionů zmařených životů rukou muslimů. Cca 50 milionů afričanů prodaných do otroctví, dalších 20 milionů mrtvých během převozu a obchodování. Obchod s otroky neměl nikdy většího exportéra a zcela jasně vévodí délkou i počtem. Například takoví evropané s necelými 500tisty tisíci působí proti salafistům jako totální ořezávatka. Verbal to popsal zcela přesně. Tyhle neobjektivní jednostranné informace jsou pouhou masírkou pro mladé generace, která je stále intenzivněji tlačena k nulovému kritickému myšlení, neschopnosti vyjádřit nesouhlas, či poukazát na nesrovnalosti. Donutit je k sebemrskačství a vzbudit opovržení k vlastní rase, jako by snad někdo mohl za to, co prováděl jeho praděd a prapraděd. Když už chci informovat, tak kurva nestranně a objektivně. A pokud to nedokážu, tak se do toho neseru.

• 18.4.2021  23:58

Cokoli co upozorní na důležitost oceánů vnímám jako plus. Dokumenty Zátoka či Blackfish byly kvalitativně o několik tříd výš (a osobně mě hodně ovlivnily), ovšem mají tu nevýhodu, že vznikaly v době, kdy neměly žádnou platformu ala Netflix a tudíž zapadly bez většího povšimnutí. Seaspiracy obsahuje důležitá témata, ale za 1:30 nutně nemůžete stihnout všechno pokrýt. Páté přes deváté a nic se nedotáhne. Takový rychlokvašený rádoby gamechanger. Ovšem má Netflix a ten tuhle "rychlovku" dokáže zprostředkovat milionům lidí, kteří jsou příliš líní na to, aby si info vyhledávali z vlastní iniciativy. Zarazilo mě, že se nejedná o sérii, ale kluk toho měl asi plný brejle a byl rád, že z těch sraček vyplul ve zdraví. Nemůžeme se mu divit, že se nechtěl příliš zdržovat. Tudíž od každého kousek a to postačí, aby si člověk uvědomil to zmrdstvo. Takže: rozhodně přínosné. Palec hore.

• 15.4.2021  23:54
    Noc v ráji (2020)

Má to klasické prvky jihokorejské žánrovky, které máme tak rádi, ale ani zdaleka to nešlape na paty těm lepším. Poněkud mdlé, a zcela vyjímečně, u Jihokorejců, jsem zacítil čirý kalkul v brutalitě. Jako by měla vyvážit nedostatek invence v příběhu. Park je lepší scénarista než režisér. Neurazí, nenadchne.

• 8.4.2021  12:11
    Výměna manželek (TV pořad) (2005)

Hodnocení u dna, ovšem všichni na to čumí. Neviděl jsem v životě jediný díl avšak pobaveně čtu komentáře, které zatracují onen pořad i přes to, že jsou jeho diváky. Tomu říkám ironie.

• 4.4.2021  23:34

Tak to byl twist, jaký bych nečekal. Z letní, lehce komediální, provokativní podívané do temného dramatu o pomstě s tragickým koncem. Adjani jako vždy nádherná, herecky bezchybná. Přidávám hvězdu za dokonale plynulý přechod mezi žánry.

• 4.4.2021  03:17

Krásná Star a její dokonalá ňadra. Scéna, kdy "nakrmí" malého Teteho, by si zasloužila (možná tam je?) místo ve světové kinematografii.

• 4.4.2021  03:12

Rozhodně žádný tupý pokus o skandál s explicitními sexuálními scénami, ale plnohodnotná psychologicky-erotická studie sexuality a jejích dopadů na jedince a vztahy, respektive, v tomto případě, jednoho vztahu. Nevšední, jak bývá u Luny zvykem. Dusná hutná atmosféra, která funguje na jedničku, podbarvená výborně zvolenou hudbou. Všechny erotické scény mají říz a drží diváka s jistotou v napětí. Paralela k Almodovarovi je na snadě,. Vztah dvou hlavních postav mi letmo připomněl Polanského Hořký měsíc. Plný počet nedávám pouze z důvodu "nedotaženého konce". Jakýsi rychlý cut mi přišel unáhlený a kdyby to Luna protáhl o 20min, abychom viděli, jak se s tím Lulu a Pablo popasovali, udělal by lépe. Bardem vynikající. Zřejmě jeden z nejlepších erotických filmů, co jsem kdy viděl. Neprávem zapadlý.

• 2.4.2021  19:52

Jedna hvězda za prostředí. Chtějí klid, ale ještě ani nevybalili a lezou k Oprah, kde perou špinavé prádlo pro milióny diváků. Ruku na srdce, mohlo to dopadnout jinak? Meghan se cítila v pasti, hrozné. Američance se nelíbily povinnosti a etiketa plynoucí ze sňatku s britským královským členem. Nedokázala predikovat? Jistěže dokázala, pouze nechtěla. Jakoby královská rodina neudělala dost ústupků, teď dostala nůž do zad od královnina nejoblíbenějšího vnuka. Ta póza, ta faleš, to pokrytectví, všech zúčastněných, je zkrátka naprosto neuvěřitelné. Z Markleové manipulace doslova číší. Neštítí se očerňovat korunu (plytkým způsobem osobního charakteru), ale titul si s klidným vědomím ponechává. Jak příznačné. Harry je dokonalým důkazem toho, co s chlapem dokáže udělat ženská. Nečekal bych, že je to takový vůl. Jestli je takhle šťastnější, prosím. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Čirý kalkul.

• 1.4.2021  00:03
    Vetřelec ³ (1992)

Naprosto jiná, a to na trojce miluju.

• 18.3.2021  19:33

Je to geniální.

• 16.3.2021  01:03

Rozhodně se tomu nedá upřít WOW efekt.

• 27.2.2021  03:45
    Den sovy (1968)

Den Sovy pro mě zůstává nejlepším kusem z repertoáru Damianiho. Sociální dopad kriminality na společnost je tu vykreslený mistrovsky. Atmosféra, mafie, politika, silné charaktery. Nádhera.

• 23.2.2021  21:54
    Lov (2020)

Strašně jsem se nasmál a to bych patřil k loveným.

• 22.2.2021  18:23
    Fatale (2020)

Hilary jako objekt v erotickém thrilleru? C'mon

• 20.2.2021  23:14

Já už nemohu tyhle 'nikdy nekončící boje za rovnoprávnost' s čistým svědomím sledovat. Propaganda liberální demokracie (čti totality) nezná mezí. Neustálé zvýrazňování dávno přežitých aspektů, které američtí "demokraté" chtějí tak zoufale oživit (což se jim mimo státy s totalitní historií daří) a cpou nám je horem dolem, mi lezou nejen krkem, ale i ušima. Právě oni vrátili rasismus do hry v plné polní a rozdmýchávají ho neustálým poukazováním na to, jak jsme odlišní. Ještě pár takových dokumentů a těch 356tis dolarů pro každého černého občana USA, které navrhuje nový demokraticky skvělý prezident Biden, bude málo.

• 20.2.2021  20:08

Poněkud přitažené za vlasy, že by si dvě nanynky takto pohrávaly s ruskou mafií. Ta zároveň působí jako nejneschopnější organizace pod sluncem. Svižná jízda to ovšem je. Posledních 30min tupě překombinované. Konec alespoň malé zadostiučinění. Gonzáles opravdu nádherná.

• 12.2.2021  02:13

Zcela průkopnické a novátorské. Úvodní sekvence mi postaví brko pokaždý a to jsem jí viděl už asi 100x. Tohle je, dámy a pánové, filmařský kumšt z jiné galaxie. Nejlepší western všech dob a jeden z nejlepších filmů historie.

• 10.2.2021  00:10
    Tenet (2020)

Takový guláš že spáchal Nolan? No tvl. To byla jak slepovaná váza, která se nepovedla. Že by konečně vyšlo najevo, co zbyde, když nemá po ruce všechny své osvědčené berličky? Pozornost kapitulovala už v první třetině. Všechno špatně. Dokonce tak, že jsme tento egomaniakální pokus odmítli dokoukat. Tak nějak nás urážel. Uráželo nás, že si Nolan myslí, že mu sežereme úplně všechno. Dialogy, střih a chování postav odpovídají prvnímu pokusu studentského filmu. Tak špatný to je. A Washington tu beznaděj svým "talentem" dopiloval. Začínám si myslet, že je to nefalšovaná "tlačenka", protože talent po svém legendárním otci určitě nepodědil. Nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl tak nevýrazného bezbarvého herce. Podtrženo sečteno- průser.

• 7.2.2021  12:17
    Čertí brko (2018)

Masky čertů jak z BDSM salonu, hudební vložky naprosto zbytečné až trapné, pohádková Plodková opět k nesnesení. Jediné pozitivum klasicky spolehliví Vetchý s Budařem.

• 6.2.2021  01:20

Krásně nasnímané "nic". Já se velmi těšil.. dialogy padají na úrodnou půdu, mají co říct a mají potenciál. Ale.. až příliš monotónní, bez dramatické gradace, vyvrcholení, bez jakkékoli invence v příběhu, zvratu, bez čehokoli, co by to posunulo na vyšší level. Stačily by závěrečné 3min k tomu, aby to vše dostalo jakýsi přesah. Ale, světe div se, ono nic. Tak trochu promarněný potenciál. Washington je herec s nulovým charismatem, jeho role by slušela mnohým více.

• 2.2.2021  00:08
    Chirurgický řez (TV seriál) (2020)

Nejvíce mě zaujal poslední díl indického věhlasného kardiochirurga (Dr. Devi Shetty), který povýšil své řemeslo na skutečné životní poslání, když se rozhodl operovat pacienty bez finančních nároků. 20 let bez jediného odmítnutí kvůli penězům. Jestli tohle nezaslouží hluboký respekt a blahořečení, tak už nevím, co by mělo.

• 1.2.2021  06:15
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Společně se 'Sňatky' nejlepší seriál tuzemské tvorby. Nádhera.

• 1.2.2021  01:53
    Sňatky z rozumu (TV seriál) (1968)

Čistá krása. Nadčasovost, herecké legendy, úžasný um a témata, která mají stále co říct. Sledování tohoto klenotu je pohlazení po duši. A ač by se mnohým mladým mohlo zdát, že seriál nemá v dnešní době co říct, pravý opak je pravdou. Já bych povinně tento seriál zařadil do osnov českých škol. Ona národní hrdost, slušnost, morálka, vlastenectví, etické dilema.. pojmy, které dnes už pouze zlehla plápolají.. připomenout jim je tak krásnou formou, to nemůže být šlápnutí vedle.

• 27.1.2021  01:17

Měl jsem co dělat, abych dokoukal, závěr už moji pozornost ne úplně dokázal udržet. Takové neškodné podívání, kterému škodí, že kdybych si během sledování šel uvařit čaj či zapálil cigáro, asi by mě to ani trochu nesralo a plynule naskočil zpět. Bez touhy zjišťovat o co jsem přišel. Někde jsem tu zahlédl jakože nejlepší film a Oskar? To zas mají liberální demokraté vlhký sny.

• 25.1.2021  13:20

Protiváha Hollywoodu. Ideologická nezatíženost levice. Něco takového na Netflixu/Amazonu/Apple TV neuvidíte. Já nečekal nic a dostal jsem solidní "nenáročnou" podívanou, která cílí na mladší publikum a zároveň, sem tam, vsune svůj postoj. Proč ne. Oproti gigantům ala Netflix je to zcela snesitelné. Je vlastně osvěžující vidět, že tu vzniklo něco, co jde proti ideologickému proudu 99% zábavního průmyslu. Závěr sráží celkový dojem, chtělo by to zručnější zaobalení. Nezapomínejme, že za tím nestojí žádné velké studio, ale je to první pokus od zpravodajství The Daily Wire. Isabel je výborná, rozhodně to tahá vzhůru. Zároveň mě překvapilo pár známých tváří za což respekt, protože jít proti levicové zábavní lobby chce koule. Mohla by to být tak trochu naděje pro vynikající herce typu Spacey, který nám byl ukraden v zájmu "vyššího dobra".

• 25.1.2021  01:37
    Euforie (TV seriál) (2019)

Je to kvalitní a řemeslně skvělé? Rozhodně. Dokonce na plných 5. ALE... Je to tak neuvěřitelně depresivní, nekončící beznaděj, kde je sex a erotika prezentována výlučně jako filthy dirty hnusná záležitost, chlapi jako úchylný hovada a slečinky buď jako sebedestruktivní- jednoduchý- či kurvičky, takovým způsobem, že po každé epizodě jsem si musel dát minimálně týden oddych. Doslova to do vás vmasíruje averzi vůči sexu. Což je dost fucked-up. V tomhle směru naprosto tažené do extrému a bránící si tuhle podívanou užít. Jakoby neexistovala žádná střední cesta. Celý seriál vás provází určité zhnusení. Zendaya je skvělá. Velmi se s ní těším na 'Malcolm a Marie' - její první dospělá role, kde konečně hraje ženu, nikoli americkou mládež. Však je jí už 25 a je to neskutečně přitažlivá ženská, velmi nevšední, nevyzařuje z ní pouze "tupá krása". Ta holka má přesah. Nevyužít takový potenciál v podobě seriózních vztahovek by bylo do nebe volající. Je na čase se přehoupnout z teen image na dospělou lady.

• 22.1.2021  22:34
    Boss Level (2020)

Jako proč ne.. ovšem Grillo je tak šíleně nesympatický vždy a za každých okolností, že vám to nedovoluje si tuhle oddechovku řádně užít. Je sice jak vytesaný z mramoru, atraktivní chlap, alfa, ale ta jeho aura to prostě háže úplně mimo. Táhne se to s ním celou kariéru.

• 4.1.2021  03:17

Pomalu plynoucí, staromilsky pojatý, atmosférický kousek. Poctivá filmařina se stále fešným a charismatickým Costnerem, kterému sekunduje neméně atraktivní Lane. Ta dvojka je jak z časopisu "Jak stárnout s grácií". Krásně stupňující se napětí dokáže diváka zpracovat i díky tématu do kterého se dokážeme vcítit všichni. Rodinka ujetých vidláků nemá chybu. Dalo by se z toho vymáčknout víc, ale nezlobim se, nenudil jsem se ani vteřinu. Obrazově krásný, především, když dojde na krajinu. Nenápadná věc, ale po čertech kvalitní.

• 25.12.2020  23:09

Plodková by se hodila do hororu, její přehrávání nám lezlo na nervy (a kazilo celkový dojem) - co je moc to je moc. Ale jinak v boji moderních pohádek tohle nedopadlo tak špatně. Odpouštím i letmé vykrádání. A konečně princezna na kterou se dá koukat. Dana Droppová je krásná.

• 20.12.2020  01:01

První série, jako celek, pro mě byla zábavnější, ale to nic nemění na faktu, že stále top. Jo, a Gino, koukej trochu máknout, jelikož nám rosteš a rosteš.. vím, že už máš to nejlepší za sebou, ale sakra, holka- aby ses v season 3 vůbec vešla Mandovi do lodi. Na vražednýho žoldáka to neni.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16