Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Dvojníci

Dvojníci (1984)

Zaručeně nejvtipnější a nejmilovanější počin s dvojkou S&H. K dobrému pokoukání je ovšem zapotřebí správná dabingová verze s Ladislavem Mrkvičkou a Rudolfem Jelínkem. V takovém případě jedna hláška stíhá druhou a absurdnost celého snímku je dovedena k dokonalé parodii. U rvaček, kde spíš než pěsti létají vzduchem facky s neuvěřitelným zvukovým efektem, se ještě dnes královsky a velmi hlasitě bavím! U ničeho jiného takto krásně vypnout nedokážu. Ode mne plný počet :)

Emma.

Emma. (2020)

Filmová Emma je skvělá, vtipná, sarkastická, barevná, plná jemných detailů. Co se charakteru týče, Anya vystihla hlavní hrdinku svým herectvím (manýry) perfektně. Mr. Knightley je zde mnohem uvěřitelnější, lidštější a sakra větší sympaťák, než na stránkách knihy. Stejně tak Bill Nighy uchopil svou postavu oproti knize hravě a vtipně, a ani zbytek ansámblu nezůstává vůbec pozadu. Kombinování různých motivů a scén dohromady, či přidávání jiných, které v původním díle J. Austenové nenajdete, mi osobně vůbec nevadily. Ba naopak. Způsob, jakým režisérka a scénáristka dokázaly zachytit atmosféru nebo frustraci jednotlivých postav, mne doslova nadchl. Nikdy nemůžete do filmu narvat všechno z knihy, ale můžete natočit skvělý film knihou inspirovaný. A pro vzdychálky: ano, Mr. Knightley je v knize o 16 let starší než Emma. A i když to tak možná nevypadá, herci sami mají mezi sebou téměř totožný věkový rozdíl. Johnnymu Flynnovi skutečně pomalu táhne na čtyřicet. Někteří lidé na svůj věk zkrátka nevypadají, smiřte se s tím! Btw, knihu jsem zhltla naráz až po návštěvě kina - taková motivace to byla.

Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Jaktože mě tenhle klenot dokázal míjet téměř dvacet let, asi nikdy nepochopím. Stejně jako nepochopím, co za idiota napadlo dát všechny klíčové momenty filmu do traileru?! Dokonale tak odstřelil šance Shanea Blacka na vytvoření dalšího kultovního hitu, jakým byla a dodnes stále je Smrtonosná zbraň. Riggse jsem žrala už od dětských let, ale gay Perry, to je ještě úplně nová liga. Asi nejsympatičtější postava černohumorného krimi žánru, která v podání Kilmera navíc pohřbívá zažitá trapná klišé o homosexuálech. A s Downeym si sedli neskutečně. Dá se na to dívat pořád dokola a stejně to člověku vždy znovu a znovu polechtá bránici. Příjemné překvapení a za mě plný počet. Doporučuji, ale trailer vynechte.