..Anya

studentka MU v Brně

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.1.2013  23:51
    Bídníci (2012)

Po dlouhé době mám opravdu potřebu Vám něco říct pěkně od plic a za čerstva. Nejdřív rada - Máte rádi muzikály? Ano? Tak Vám radím držet se od tohohle díla co nejdál to půjde. Nemáte rádi muzikály? Tak doporučuju vůbec se teď chvíli nepřibližovat k multiplexům a jiným kinosálům. Začátek filmu měl u mě přesně tolik šancí, jako Sweeney Todd od Burtona (i když Burton má u mě vždycky pár bodů navíc...). Prší...tahání lodi - dobrý, společný chór - dobrý, (...prší...) zvednutí vlajky - dobrý, Hugh a Russell otevřeli zobáky - špatný. Au (pořád prší...). Ale dobře dáme jim šanci. Ještě tak na Anne Hathaway se dalo chvílema koukat a i poslouchat (scénu I dreamt a dream považuji za úctyhodný filmový výkon), ale pak od barikád už to šlo totálně do kopru. Takhle zprasený muzikálový písně jsem teda nezažila, protože dělat umění s písní na rtech na smrtelným loži je vo kejhák. Kéž by šlo o kejhák jen dotyčné siroty a nezabilo to celej film... Pořád prší. Otřesností naprosto neodpustitelnou je způsob, jakým z Vás film celou dobu ždímá emoce. Kéž by z toho vynechal písně. Jenže ono je to nejspíš ještě emotivnější, když umíráte či Vaše srdce drásá žal a vy si u toho z posledních sil skuhráte smuteční ódy. A fakt by mě zajímalo jestli tak červený voči maj ty herci přirozeně, nebo to maj namalovaný od maskérů, nebo jestli je prostě stačí do těch očí dloubnout prstem.

• 1.2.2012  17:20

Jako pardón, ale já se teda královsky bavila. Jestli Vás to uráží tak to máte teda blbý. Jen by mě zajímalo, co je špatně na kombinaci žlutý se zelenou...?

• 1.2.2012  15:30

Super :D. Tohle byl prostě kouzelný zážitek. Průnik hořké reality s pohádkovou jednoduchostí a kýčovitostí. Upřímně mě nenapadá lepší postava na charakterové předělání nežli sám Patric Dempsey. No uznejte sami, viděli jste ho někdy v roli, ve které by se upřímně smál? Na začátku jsem teda nechápala, co ve filmu tohoto typu dělá a kolik mu za to zaplatili... Ale vlastně až do scény "true love's kiss" jsem měla pocit, že to myslí smrtelně vážně... Všechna poklona.

• 22.1.2012  23:15

Hrůza, děs. Takhle pomalý zombíky jsem neviděla od filmů ze 70.let. A takhle špatně udělaný snad zatim vůbec. Od tohohle bijáku roce pryč!

• 22.1.2012  23:12
    Černá smrt (2010)

Děj tohoto filmu bych shrnula do dvou vět: "Tak jsme došli. Ahoj babi."

• 29.12.2011  22:45

Nejenom, že je tento "horor" nudnější než jakákoli přednáška na VŠ. To co nedokážu u podobných mystery filmů překousnout je totální nelogičnost a vypuštění "AHA" momentu. Takže se člověk snaží pochopit o co ve filmu jde a odhalit celé pozadí příběhu, aby mu bylo nakonec naservírováno velké "WTF rozuzlení" bezjakékoli logiky či myšlenky.

• 17.12.2011  01:33

Pecka. Po dlouhé době kvalitní filmek, který si zaslouží pozornost. A tímto předpovídám Emmě Stone velkou budoucnost. Ta ženská má prostě něco do sebe.

• 15.12.2011  22:08

Opravdu by mne zajímalo, jak se některým zúčastněným dámám v sále podařilo přesvědčit svoje pány, že prostě to Twajlajt musí nutně vidět. Leda, že pánové byli opravdu velmi zoufalí a nutně si potřebovali vrznout, jinak si jejich nedostatek sebezáchovy nedokážu vysvětlit. Ve chvílích, kdy vedle mne vzdychaly a slzely moje spolusedící spoluslečny, jsem se přidušovala záchvaty smíchu, když jsem si představovala o čem asi tak zrovna daní pánové v sálu přemýšlejí (např. pochopte ženskou přirozenost, že prostě nemůže na sex hupsnout s neoholenýma nohama). Duchaplné rozhovory Bely, Edwarda a Jacoba mě dostávaly do kolen. Nicméně ani já si to prostě nemohla nechat ujít a odcházela jsem s pocitem zadostiučinění, že jsem zase projednou přispěla na masový rozvoj akčních trháků, které s kvalitním snímkem nemají společného ani zbla. Uctivá poklona hollywoodským producentům.

• 5.11.2011  15:38

Jednoúčelný slaďárny nežeru. Natož ty, které se z vás uměle snaží vymačkat milion emocí. Tenhle film, ale k takovým nepatří. Anne Hathaway by za tuhle roly mohla dostat oskara. Jo, možná si teď ťukáte na čelo, co to plácám. Nevadí, pro mě je tenhle film jeden z mála, který se snaží o lítostivý smutný drama naprosto nenuceným způsobem.

• 4.11.2011  10:15
    Hledám Amy (1997)

Jediná vtipná věc byl knírek Bena Afflecka. A pak ten iritující ječák hlavní herečky. Ee, moje představy o komedii vypadaj diagonálně jinak.

• 31.10.2011  02:37

Popravdě zrovna na muzikály nekladu vysoké požadavky. Muzikál můžu ať jakýkoli. Ale Šumaře jsem dokoukávala asi na pětkrát. A vyjma písniček Matchmaker, If I were a richman a naprosto úžasného tance mistra Tovje mi v hlavě nic jiného neutkvělo.

• 6.10.2011  22:22

No tak jako další Vlasy z toho asi fakt nebudou. Písničky bomba, námět trošku staršího data, chvílema i docela hustá psychedelika ale děj roztahanej do nepříčetnejch dálav v západech sluncí...

• 6.10.2011  19:15

Ačkoli jsem od toho nic extra nečekala tak mě snímek velmi potěšil. Přesto, že celý film je hlavní postavy prostě jen někam jdou a vcelku nic extra neříkaj ani nedělaj tak to prostě ani jednu minutu nebyla nuda. Ok. Jedna minuta nudy tam byla a to když na poušti umírala ta slečna a ležmo se rozmejšlela co teda. To jsem z ní teda málem umřela taky. Jediné co bych filmu vytkla je, že ze začátku mohl věnovat více pozornosti hlavním postavám. Kus jejich putování mi dalo zabrat než sem začala rozeznávat kdo je kdo..

• 14.8.2011  16:54
    Upíří deníky (TV seriál) (2009)

Takže, vampire dairies jsem se rozhodla sledovat především z enthusiasmu z TRUE BLOOD. A taky že jo, alespoň v prvním díle mi to přišlo jako na vlas převzatej příběh. Jeden by řekl, že už se z upířích příběhů prostě víc vycucat nedá. Nicméně seriálu True blood se to podařilo a s každým dílem 4. série se mi to čím dál více potvrzuje. Je sice pravda, že ve fantasy žánru se nedají příliš dodržovat pravidla, ale to co se zdálo býti obyčejným upířím příběhem se rozplétá na všechny strany - vlkodlaci, víly, čarodějnice, blah, blah, blah,... no prostě i tak, ač sem tak člověk vidí opravdu veškerou míru velmi překracujícíc díl, pořád se jim jaksi daří udržovat smysluplnej a zajímavej děj. Vampire dairies jsou, alespoň s první sérií, pouze natažené "tvajlajt". Krásní herci, románovej a příliš prvoplánovej emopříběh, žádná omáčka okolo, prostě slaďárna jak vyšitá. Gossip girl hadr. Trochu lituju, že u nás nemáme taky takový školy, kde 5% školní docházky zahrnuje výuku a zbytek různé večírky a kárvoše. Howgh.

• 13.8.2011  16:20
    Twin Peaks (1992)

Přiznávám, pokorně, že jsem film zkoušela shlédnout asi na šestkrát a pak ho nemilosrdně vymazala ze svého počítače, aby mě to náhodou nenapadlo pro nedostatek jiné zábavy ještě snad po osmé, deváté a tak dál. Takže nutno říci, že šanci dostal. Z respektu před samotného seriálu jsem se veší silou snažila dát mu šanci. Ale. Pamatujete na Akty - X? Navzdory přízni mého přítele (jehož nejoblíbenějšími díly byly ty s těmi konspiračními teoriemi o ufech a divné hmotě z vesmíru, vládě a pánem s věčně doutnající cigaretou v dršce) já měla radši ty prosté tajupné příběhy o pouze lehkém nadpřirozenu, které se pohybuje pouze a jen v naší atmosféře. Nu a Laura ve snech pana Coopera a divní mužíčci a giganti a pán ve slušivém džínovém oblečku jsou pro mě takovou obdobou ufo konspirací. Prostě blbost, natahovaná zápletka, ketrá nemá hlavu ani vocas a přes usilovnou snahu pánů pisatelů se k ní nedobere prostě nikdy. Takže pardón ale palec dolu.

• 13.8.2011  16:06

Řekla bych nejslabší díl ságy. Díl, kde vyvrcholilo veškeré sexuální pnutí mezi mladými čaroději, což vyúsťuje v megamoc trapných momentů nad kterými se maximálně tak pousmát. Díl, kde by člověk čekal, že bude na 185% využito veškerých nasbíraných zkušeností co se počítačových triků vs. kouzelnické souboje týče. Nutno říci, že asi jen prvních deset minut jsem musela přemýšlet nad svojí hloupostí (a litovat vyhozených peněz za takovou pitchovinu jakou je hloupý reklamní trik jak z lidí vytáhnout ještě víc peněz - rada pro příště, pokud v multikině vidíte cenu, která je pod 60 korun, jde o pouhý oční klam - přijďte blíže a zjistíte, že za mixáčka zaplatíte 39 Korun, ALE ne za krabičku, NÝBRŽ za 100 g. Aneb pohádkový příběh o tom, jak jsem svojí mladší sestře zaplatila tu nejdražší kinovou pochoutku vůbec), posléze mě film vtáhl do děje a vzpomněla jsem si na tu trapnou příhodu asi jen tak 4 x. Konec příběhu 'o kvantum let později" mě dohnal k trhání si žil nad naprostou trapností těchto momentů. Do knihy to pěkně zapadá, ale dětští hrdinové na plátně v maminkovských a tatínkovských rolích jsou neřku-li k pláči. Och.

• 29.7.2011  21:35

Že lze z knihy udělat ještě větší sračku jsem tedy netušila. Druhý nejprodávanější bestsellerový emo příběh hned za Twilight. S tím rozdílem, že v tomto se zasebevraždí valná většina hlavních postav (pokud přičtete i vedlejší postavy z knihy dostaneme se na číslo cca 7 utrápených emáků). Opět děkuji za možnost posouvání při přehrávání.

• 29.7.2011  14:34
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Jsem opravdu ale velmi rozhořčena tím jak tento seriál dopadl. Zatraceně! Divák je napnutej jak struna a oni mu jak malýmu dítěti vytrhnou jeho oblíbenou hračku zrovna v nejlepším.

• 10.7.2011  21:48

Natalie Portman by měla zase začít jíst. Ta její anorexie, kterou si vypěstovala v Black swan mi začíná lézt krkem..

• 21.6.2011  18:51

Ačkoli patří ke snímkům, kde jsou hlavní postavy obzvláště natvrdlé a potřebovali by pěsťovku aby se jim rozsvítilo, tak to nebere filmu na napínavosti a tajupnosti. Hlavní hrdinka sice moc krásy ani rozumu nepobrala, zato má z řiti kliku, takže se z jakékoli šlamastyky vždycky dostane. A samozřejmě o zapojení vyšších orgánů se nezačne uvažovat dokud není záhada úplně rozřešena a slečně někdo pořádně nerozdrbe její dobově korektní účes. Závěrečná tečka jen dokazuje, jaká jsme ve skutečnosti pokrytecká společnost. Stejně tak jako čtivost bulvárních listů, sledování krimi zpráv na primě a rozličných druhů kriminálek (rozuměj Kriminálky Las Vegas, Miamy, New York apod.). Aneb všeobecně známá pravda, že KREV, PENÍZE a SEX se prodávají ze všeho nejlépe.

• 18.6.2011  20:53

Máte rádi záhady u kterých není na první pohled zjevné, kdo je vrah? Rádi předvídáte napínavé momenty a snažíte se TOMU přijít na kloub? Jestli ano, tak tenhle filmek musíte vidět. Naprosto gradiózním způsobem si s Vámi hraje a i když je již v půlce zjevné, kdože za to vlastně může, pořád je to výborná hra na schovávanou.

• 13.6.2011  11:19

Nudně podané, ale s vynikajícím závěrem. Trošku se ztrácím ve dvojsmyslu poslední Colinovy věty a nejednoznačností překladu názvu filmu. U get it?

• 13.6.2011  11:07
    Kopačky (2008)

2 možnosti: a) "buď je to tím, že pracuju jako recepční v hotelu" b) "nebo tím, že studuju marketing cestovního ruchu", že mě tenhle filmeček skutečně zaujal. Ačkoli! - na Marshalla se nedá moc dobře koukat (How is that, that 10s falls for 5?), úspěšně vám to vynahradí Boží Aldous (ten jeho vymazlenej British accent bych mohla poslouchat celej den). A řekněte mi jednu věc - viděli jste někdy recepční s takovýmhle výstřihem? Já teda ne. Ukažte mi, prosím, kterej hotel se jím chce reprezentovat.

• 13.6.2011  09:55

Během sledování tohoto filmu jsem slyšela umírat vlastní mozkové buňky. Stejný film = http://www.csfd.cz/film/233791-kralovna-rocniku/

• 5.6.2011  20:20

Kdo ví proč mi to připomnělo Lost in translation. Pravděpodobně kvůli tomu odcizení na onom místě v onom čase. S tím rozdílem, že zde nehrála okouzlující Scarlett Johansson, ale flegmaticky charismatická Emma Stone (jejíž obliba u mě roste) a především s rozdílem toho, že tento film se mě skutečně emočně dotkl, což se o dříve zmíněném snímku říci nedá.

• 5.6.2011  13:56
    Hairspray (2007)

Asi mám thing for musicals. Retro mi nic moc neříká, ale k rockenrollu mám vztah velmi vřelý, takže už s první písničkou se mi roztančili nožičky do všech stran. Tohle dokázalo jen málo filmů, že by mě naladily hned první písní (The Boat That Rocked, 500 days of summer). Ač děj může být trošku chudý na zápletky, obávám se, že písně to vyrovnávají bohatě. Pokud vám konkrétně tenhle muzikál nesedl, nemyslím si, že by za to mohl sám film, ale prostě to, že to není váš hudební styl. Herci byli fantastičtí, hlavně Nikky Blonsky, Michelle a Travolta. A já mám alespoň novou inspiraci pro příští retromejdlo:D

• 4.6.2011  19:52
    Dům ďábla (2009)

Nemám nic, ale opravdu nic proti filmům z 80.let, když jsou dobře udělaný. Jsem ochotná uvěřit tomu, že ta tísnivá atmosféra tam během celého filmu někde byla. Co se mě týče, tak se před mým stoickým uzívaným klidem schovávala v nějakém temném koutě odkud nevystrčila ani ocásek. Ale co je moc to je moc - buď to nebo mám na horory přehnaný požadavky (což asi mám). Kdyby se dala nudnost tohoto filmu rozkrájet, tak vám zbyde přesně 10 ti minutová stopáž, kdy se něco stane. A ne jen tak ledaco, ale NĚCO, co nemá ani hlavu ani patu, ať už je to postavený na jakýkoli pověře nebo HOAXU z té doby. Pardon, ale natočit hodinu filmu o tom, jak slečna hlídačka chodí nahoru a dolu po schodech, bych zvládla taky a s o dost stylovějším dobovým účesem hlavní představitelky. Nikdy víc. Fíha..

• 31.5.2011  23:05
    Shutter (2004)

Další do sbírky "Horory, u kterých jsem usla". Nějak mi ušlko, co s tím hráblým duchem měla společného ta první sražená mrtvola na začátku filmu. Asi jsem chvíli nedávala pozor nebo co. Předvídatelné lekačky, mrtvoly v postelích živých a vlasatá móda - nic pro mě. Jediný bodík si může připsat nápad s polaroidem. V tom případě sama moc nevím za co jsem mu dala ten druhý bod :o?

• 29.5.2011  10:48

O jednu hvězdičku dolu oproti prvnímu dílu, ale to jen proto, že hold je to druhej díl, tak co čeká. Návaznost na jedničku se mi líbila, lepší než úplně novej příběh vytrženej z kontextu. Doly? Zajímavá myšlenka, co je ukončilo a kde jsou ti dělníci? Námět na trojku je super, jen aby to čekání netrvalo moc dlouho.

• 29.5.2011  10:43
    Pád do tmy (2005)

Boží! Panečku já se tak strašně radovala u tohodle filmu! Víte proč? Protože jsem se asi tak po miliardě let zase jednou bála u hororu. Od dávných dob pana Balaguera ve mě někdo dokázal vzbudit vážný odpor k hlavním příšerám. Tma zde hrála výraznou roli! Kdekoli na vás mohlo vyskočit cokoli, takže jste se pod dekou mohli schovávat klidně půl dne (pokud zrovna nešlo o děsivou scénu) nebo čtvrt sekundy (což jste poznali podle hudby). Nějaké věci zde zůstali tísnivě nedořešené - např. kdo teda dal ten borhák nad tu propast? A kam vlastně vedly nakonec ty šipky? A co to mělo bejt za ujetej konec? Ačkoli na začátku jsem měla děsnou chuť, jakožto vášnivá horolezkyně, do těch jeskynní vlézt a probádat je, po dobré půl hodině jsem si to rozmyslela a dám si příště řádného majzla než do nějaký ponořim rypák.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6