cocrHeLL

bubeník

Facebook: denis.kudyn

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 9.3.2020  02:49

Naprostá jeba... Hanekeho rukopis je cítit na míle daleko a absence hudby (krom scén, kde Benny sám poslouchá thrash metaly a punky z přelomu osmdeátek/devadesátek) dodává jeho snímku ten správný punc uvěřitelnosti a reálnosti. Spolkl jsem mu to i s navijákem.

• 6.2.2020  11:38
    Magické Andy (TV seriál) (2019)

Jako dokument to naprosto selhává, ale víceméně bychom to mohli považovat spíš jako cestopis a souhrn informací o tom, jak se průřezem pohoří And žije od jihu k severu. Záběry jsou opravdu orgasmické, avšak příliš moc naivní a idylické vyprávění s absencí hlubších informací tomuto počinu odebírají jistý punc skutečnosti a uvěřitelnosti. Zkrátka, dívá se na to dobře, ale nic víc, než polohopis, Andes Mágicos nepřináší.

• 2.1.2020  15:55

Takovej roztomilej rodinnej surviválek. Objevilo se tam jistě povícero logických chyb, ale působivost těch zvukově přecitlivělých, audiofilních, potvor tím o svou krásu příliš nepřišla. Fajn, že díky holčině s nefunkčním naslouchátkem (a díky komunikačním zkušenostem nabytím společným bytím) se mohli vyjadřovat alespoň ve znakové řeči hned od chvíle, kdy ty popraskaný ksichty napadli svět (kdo ví co to vůbec je - dost mi to připomínali Clickery z gamesy The Last of Us, kteří se taktéž orientovali podle sluchu a vydávali stejné mlaskavé zvuky, aby snímali echo). Ve výsledku fajn pokoukání s šablonovitým rámem, postupnou klesající inteligencí postav, situací i omáčky okolo a s finálním (ne)ukončením.

• 30.12.2019  14:46

Je to nějaký den zpátky, kdy jsem měl možnost zkouknout tento "klenot". Musel jsem si to nechat v hlavě uležet, abych tady neplival špínu zbytečně. Co k tomu dodat. Po začátku, kdy zkoukneme v prázdném bazéně krokodýla, který vypadá velmi komicky a fyzicky absolutně nereálně (čivava v plyšovém oblečku aligátora by měla skutečnější vzezření), jsem tomu chtěl dát šanci. Buď mi již odzvonilo a špatné, vtipně působící, až se stupiditou se konfrontující filmy už ve mě nevyvolávají tolik radosti a sounáležitosti, nebo je to prostě opravdu neskutečná blbost, ve které se nedá nalézt nic, než docela zajímavej námět. Tento thajskej příběh, kde blbost střídá náhodu a náhoda střídá nehodu, jsem obdivoval hloupost každého činu, pablbost veškerého slova a všechny okatě nastražené důležité věci k přežití. Možná kdybych viděl tuhle "věc" v jiném rozpoložení (pod vlivem magických látek), nebo v jiném období, dal bych tomu víc. Blbostí to ale zůstane, jen záleží na úhlu pohledu, jak se k tomu divák postaví. Pokud jsem filmům z produkce Asylum mohl před lety dávat plné hodnocení, nevidím důvod, proč by tomu mělo být u tohoto 90minutového teroru jinak.

• 17.12.2019  12:40
    Blutch (2019)

Borec, Jean-Yves Fredriksen, se rozhodl, že už toho po himalájích nachodil dost a je potřeba se na ně podívat z jiného úhlu. Z vrchu. Přelet přes celé Himaláje paraglidem s určitými komplikacemi. Tenhle cestopis nabízí hlavně pohledy z paraglideu a vysvětluje nám složitost, se kterými se můžeme setkat v zemích jako Tádžikistán, Pákistán i například hranice mezi Nepálem a Indií. Pěkný.

• 17.12.2019  10:27
    Félicité (2019)

Bomba! Byť nejkratší, tak asi nejintenzivnější filmový zážitek festivalu Mountains on Stage. Zde se na svět, na lyžaře, na expedice, na člověka díváme z pohledu masivu Mont Blanc. Díváme se jak je masiv nemilosrdný a zároveň dokáže oplatit opatrnost a přirozený strach/autoritu nádhernými výhledy a zážitky. Za společnosti perfektních francouzských lyžařů a snowboardistů, tak máme za přítomnosti monologu Montblanského masivu možnost sledovat neuvěřitelné krpály, které lyžaři (snowboardisti) lezou jak nahoru, tak sjíždějí za doprovodu menších lavin. Celé se to vlastně opírá o myšlenku "co kdyby hory uměly mluvit?".

• 17.12.2019  10:21
    Changabang (2019)

Jeden z nejlepších a nejpůsobivějších filmů Mountains on Stage. Tady se koukáme na výstup na severní stranu Changabang, obávaného vrcholu indické strany Himaláje, z pohledu dvou expedicí. Britů, kteří si vysloužili prvenství na tomhle vrcholu v roce 97 a o dvacet let pozdějších následovatelů, a to alpinistinckého vojenského spolku GMHM z Francie. Nádherná podívaná budící neskutečný respekt k těmto mohutným masivům takřka připomínajícím Lovecraftovy prastaré. Je to nejen příběh dvou úspěšných expedicí (první jen ze tří čtvrtin), je to hlavně příběh pokory a přirozeného respektu k něčemu prastarému, co se nezdráhá každou lidskou chybku, či přešlap, oplatit zabitím.

• 17.12.2019  09:43

Vtipní Belgičani s taliánskýma pizzožroutama se vydali na ostrov Baffin polozit po tamních neskutečných stěnách. Bacha na to, není to jen tak.. přichází se tady s pěknou myšlenkou, dorazit tam po zamrzlých fjordech kombinovaně na lyžích, kajacích nebo během po vlnícím se nestálém ledě. Partička s milým smyslem pro humor po těchto 40 minut fakt nenudila. Coconut Connection je moje první projekce z jejich filmografie (nemaj toho moc, ale ani málo) a rozhodně se na ně budu muset podívat drobnohledem.

• 17.12.2019  09:30

I přes všechny úžasné záběry a parádní nápad na poněkud delší procházku se mi z těch jejich citových výlevů chtělo blejt. Až příliš se tlačilo na divákovy city a tak celé jejich putování, které samo o sobě vyvolávalo spoustu emocí, působilo komicky až nechutně. Tento trend Severní Ameriky, vykonávat všemi směry poučení a podávat ho po lžičkách, přímo diváka krmit poučkami a nenechat ho udělat si vlastní pohled na věc, je mi vážně silně proti srsti. Přestože jejich putování hodnotím jako velmi dobrý výkon, tak tenhle snímek byl jednoznačně nejslabší součástí festiválku Mountains on Stage.

• 16.12.2019  14:58
    Final Space (TV seriál) (2018)

Velké překvapení. Ani nevím, co jsem očekával, ale tuhle vyváženou porci komedie s dramatem ve sci-fi nádobě určitě ne. Fungující vtip střídá brutální bitva zakončená zradou nebo jiným zvratem, působícím až emočním dojmem. První série začala poněkud neotesaně, ale přes pochopení postav se dopracovala k působivému rozuzlení a druhá série už nenechala diváka vydechnout a odlepit se od poutavého příběhu.

• 6.12.2019  19:04
    Lepší než my (TV seriál) (2018)

Dost dobrý seriál z produkce Netflixu, který mi hned od počátku silně připomínal severský Äkta människor... ale pozor, jenom v dobrým! Očekávané i neočekávané zvraty jsou vyvážené a celý příběh plyne a nezabředává. Byť flashbacky dávaly smysl, zpočátku bylo docela složité se v nich orientovat. Velkým překvapením byl velmi kvalitní scénář. Teda když se to tak vezme, tak Rusko mělo v celé své historii velmi hodně kvalitních spisovatelů... nevím, proč jsem tak šokovanej, není to náhodou nějaká odpověď na Asimovovy knihy?

• 28.11.2019  17:02
    Trhlina (2019)

Kniha byla skvělá... ve filmu však většina oněch nejděsivějších okamžiků působilo úsměvně, až vtipně. Ale i tak musím uznat, že je to příjemný překvapení, očekával jsem totiž totální paskvil.

• 26.11.2019  09:18

Hustý, absolutní absence hudby, statická kamera a sáhodlouhé scény dodaly Olze na její fanatičnosti. Její krátké monology a její dopisy až mrazily. Výborný film, všechny filmařské techniky tady měly svoje opodstatnění. Snad se mi brzy do ruky dostane kniha, abych mohl ještě film hodnotit i očima čtenáře a člověka více zainteresovaného do její narušené osobnosti.

• 25.11.2019  10:45
    Heavy Trip (2018)

IMPALED REKTUM si získali mé srdce. Absurdní putování tohoto "Symphonic post-Apochalipstic reindeer-Grinding-Cristus-Abusing extreme Pagan war Fennoscandian Metal" seskupení má tak silný srdcový základ, že mi ukápla i slzička štěstí.

• 25.11.2019  10:40
    Chřestýš (2019)

To byl žbleps, aneb jak netflix dokáže navnadit trailerem. Nevím, jestli hlásám, že je to sračka jen kvůli tomu, že jsem očekával krapet něco jinýho než rádoby děsivé nahánění "koho zabít?" mařkou, co jde po duši na výměnu. Asi je to parafráze na ten defekt na začátku (ale to pak mohla být klidně poslední scéna filmu). Blbost.

• 25.11.2019  10:33
    Lajka (2017)

Hustá parafráze na lidstvo. Je tu určitá podobnost s Orwellovou farmou zvířat. Fakt se na to (obzvlášť zezačátku) nedívalo dobře a bylo těžké najít, pro koho je kurňa taková věc určená? Pro děti to není, co se do toho plete muzikál? Prostě dost těžko snesitelný animák, na který se ale jenom tak nezapomene. Tohle člověk bude buď milovat, nebo nenávidět. Pro svou nervozitu si však tento snímek získal moje sympatie.

• 25.11.2019  10:26
    Ghoul (2015)

Předčilo to očekávání teda. Vemte do ruky kameru, přidejte duchařinu, pokud nemáte duchařinu, dejte tam posednutí, vyberte tu nejhnusnější a nejrozpadlejší barabiznu v lese (ta bouda budí respekt jak kráva), onoho zlého ducha nazvěte jménem jednoho z největších vraždících hovad historie (nemáte-li tu zašlou chajdu v USA, ale na Ukrajině, přímo se nabízí Onoprienko nebo Čikatilo) a máte Ghoul.

• 2.11.2019  23:04

Že to měl být film o jednom z největších hovad celosvětové kriminologie? Nepoznal bych to. Potenciál osobnosti Alberta Fishe byl podprůměrným TV zpracováním zakopán do hlubokého hrobu. Žádná atmosféra, žádná perverze ani žádné násilí, či krev, se ve filmu neobjeví a kdo A.H.Fishe doposud neznal, tak se z tohoto patvaru dozví jakej to byl dědek, co mu straší ve věži a cpe se syrovým masem, má oblibu v psaní dopisů a sebetrýzni a prostě to jednou přetáhl trochu dál. Nevěrohodné, rozplizlé, jednotlivé scény na sebe nesmyslně navazují.... a v rámci toho, aby byl film přijatelný širokou veřejností, tady fakt žádný brutality nejsou, přičemž jich má na kontě povícero.

• 17.10.2019  18:13
    Furie (2019)

Vcelku slušná vietnamská rubanice v čele se sličnou Veronicou Ngo, která se role ujala s tou správnou vervou. Není to absolutní top martial arts přehlídka, ale to nemění nic na faktu, že souboje byly efektní a nepřekombinované. Jako správná milující matka se Hai vydala hledat svou unešenou dcerku a oprášila své staré řemeslo, na které tak úplně nezapomněla a z fleku by mohla znovu kariérně růst namísto sběru rýže na venkově. Milá akčňárna fakt, a tím, že pochází z této ne zrovna kinematografické velmoci (přizná se, že nevím o jiném vietnamském filmu, který bych doposud viděl), si získává o to víc mých sympatií.

• 2.10.2019  15:22

Prozatím jsem nenarazil na větší art zvrácené peklo. Všechny povídky mají něco do sebe a nepřestanu obdivovat celé pojetí a Hussainovu vizi. Zprvu jsem měl dojem, že vidím jen hladinu a na dno se ani v nejmenším nepodívám. Měl jsem pravdu, byť mám pocit, že jsem se ponořil dostatečně hluboko. Projekcí jsem zvládl povícero a myslím, že to i tak nebylo naposled. Tahle Hussainova režijní a scénáristická prvotina je jednoznačným vrcholem žánru a to jí nikdo neodpáře.

• 28.9.2019  13:03
    Tuca & Bertie - Sugar Bowl (E01) (epizoda) (2019)

Víc dílů fakt nedám. Animace a prostředí světa zvířecích lidí nezachrání ten debilní scénář a příběh.

• 23.9.2019  14:41
    Vězeň (TV seriál) (2018)

Celkový dojem z této mexické vezeňské rubanice o 3 lokacích je poněkud smíšenej, přesto spíš kladnej. Co se příběhu týče, nic převratnýho se tady nedělo a Lázaro, alias Dante byl klasickej nudnej americkej soldier, kterej "není na ničí straně". Postavám byly připisovány charaktery a povahové rysy se vyskytují po obvodu kruhu Hippocratovy typologie temperamentu a nikde jinde. Což pak bylo dost zajímavé pokoukání. Ohledně vězeňských kurviček si nejsem úplně jistej, zda šlo o nějakou brutální recesi, fantazii, nebo reflexi reálnýho Mexickýho vězení (ne, opravdu jsem v mexickým lochu nebyl ani na návštěvu) - princezničky, fakt. Až na absenci atmosféry a konstantní linii napětí je to vcelku slušný vězeňský mord, plný zajímavých převratů, úplatků, úpadků, přepadení ve sprchách a vězeňských i mimovězeňských vražd.

• 18.9.2019  16:35
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Myslel jsem, že to zvládnu, už mi vážně zbývaly 3 díly do konce. Nesympatická hlavní postava Niki (Katee Sackhoff alias Delfína Lundgrenovic), přehrávající herci a podprůměrnej děj a soundtrack připomínající reklamy spotify, když nemáte chuť si zaplatit premium, bych možná jakž takž překousl, ale v míře podstatně menší. Vždyť to celý působí jako výsměch - samo sobě se to vysmívá již po pár minutách. Tvůrci si prostě řekli: "Dnes je seriálová doba, to bude super, když tuhle srágoru vytáhnem na 7 a půl hodiny a rozkouskujem to na 10 dílů. A víte co ještě, do každého dílu dáme maximálně 2 stěžejní momenty 1) vyřešení, či odhalení jak skončil předchozí díl, 2) poslední 3 minuty dílu s vysvětlením v tom následujícím!". S tímto přístupem vzniklo vzduchoprázdno byť (tuším ve 4. díle) jsem zažil nástin napětí a miniaturní formu filmařského umu. Jak ve svém komentáři zmiňuje Novoten: "Všechna čest střihačům traileru, který láká na kombinaci srdcervoucího rodinného dramatu a poctivé napínavé sci-fi." - souhlasím. Trailer nalákal, může být považován za krátkometrážní snímek s vyšším hodnocením, než reálný produkt. odpad! nedávám často, ale Another Life si to zaslouží.

• 17.9.2019  09:40
    Marianne (TV seriál) (2019)

Po neklidném začátku neklidný konec. Od moderního hororu s vymítáním či posednutím už stabilně moc neočekávám a v prvních 52 minutách jsem se neklidně vrtěl na fleku s očima upřenýma k obrazovce. První díl byl totiž, řekl bych, dost solidně natočená znepokojivost a od toho se až do konce neupustilo. Až na pár výjimek bylo docíleno výsledného efektu skvělou filmařskou prací a nikoliv lacinými triky, na které jsem velice alergický. Frantíci Samuel Bodin a Philip Lozano se na netflixu teda ukázali v dobrém světle. A jejich tvorbu budu sledovat i nadále.

• 1.9.2019  17:59
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Tak jsem to teda zhltnul jak malinu.. byla teda obří, bo jsem si na ni dal záležet celých 17 hodin. No krásné. Mindhunter může posloužit jako Fincherova učebnice vývoje behaviorálních věd a jejich využití v kombinaci s vyšetřováním, alias "policejní prací". Vidíme zde fiktivní osudy na reálném podkladě, v reálném prostředí přelomu 70's a 80's, s reálnými příběhy, jmény a reálnou terminologií, se kterou se v té době postupně přicházelo (například původní "sequence killer"). I přes velkou touhu podat divákovi i nějaké to drama, dobře reflektuje sériové vrahy zbavené všech mýtů (mýtů, které se začaly stále donekonečna omílat od dob prvních sérií Dextera) a na podnose jsou nám představeny různé typy reálných sériových vrahů minulosti (i masoví vrazi se objevili) s odlišným IQ, modus operandi nebo vztahem k rodině... ovšem s jistými průsečnými body. Tenhle seriál fakt můžu vřele doporučit jak po filmové stránce, tak pro zájemce o psychologii vícenásobných vrahů i po stránce obsahové.

• 19.8.2019  08:25

Překvapivě vtipem prorostlá zápletka s Tomem Cruisem, kterýmu tahle role sedla naprosto výtečně. Takovou lidskou, nahláškovanou a přirozenou porci zábavy jsem vůbec nečekal a bavil jsem se fakt výsostně.

• 16.8.2019  15:30
    Zásah (2016)

Shlédl jsem až teď, kdy jsem si všiml, že se Headshot vyskytuje i na Netflixu (ach ta lenost!) a krátce po hrozné seriálové patlanině Wu Assassins, kde Iko Uwais taktéž hraje hlavní roli.... co k tomu dodat - Headshot je přesně taková rubanice, která Iko Uwaisovi sluší, aneb nekompromisní krvavá řežba za pomoci bojového umění Pentjak Silat, které jsem ochoten odpustit i nějaké ty logické chyby. Zkrátka a jasně, neměl by se pouštět do fantasmagorických pytlovin jako výše zmíněný seriál a zůstat si u své bojové exhibice a ze svého těla namísto terče dělat zbraň hromadného ničení, která škube maso, trhá šlachy, láme kosti a výrazně dopomáhá k asymetrii obličeje.

• 13.8.2019  09:13
    Zabijáci Wu (TV seriál) (2019)

Na Iko Uwaise příliš mnoho nadpřirozena se strašně debilním scénářem a ještě debilnějším soundtrackem. Ale Martial arts přehlídka pěkná, hlavně v druhé polovině příběhu, ale ty "nadpřirozené" efekty jak z fantasy devadesátek byly pekelně otravné. Nemůžu se zbavit toho dojmu, že Iko patří do světa Serbuan Maut a jiných adrenalinových pecek, kde se nesnaží o debilní příběh. Tohle prostě bylo jak Xena s kvalitnějším bojovým systémem.

• 8.8.2019  16:38

Levinova kniha bylo peklo, zpracování filmu už taková výhra nebyla. Mnohé bylo opomenuto a barvitost, která provázela psaný text a postupné Joannino zjišťování reality, pravdy a její balancování na úzkém mostku, kde má po pravé straně jezero zdravého rozumu a po levé straně zeje studna šílenství, nevylezlo tak, jak by mělo. Pravdou je, že téma se dá zpracovat velmi těžko a Forbes se toho rozhodně nezhostil nedůstojně a natočil i tak dobrou atmosféru budující dvouhodinovku. Přesto je zarážející, že ve dvou hodinách nezapojil důležité detaily a jak zdlouhavě to teda bylo podáno. Hromada (opravdu mnoho) nosných kamenů a částí mozaiky ze stostránkového příběhu bylo vypuštěno, a tvůrci jen výsledné informace (mezi táhlými a nudnými scénami) vyzvraceli divákovi do tváře, přestože se mohlo jednat o stěžejní a nezapomenutelné momenty filmu.

• 7.8.2019  16:40
    Noroi (2005)

No nevím, nevím... dnes mi asi chybí onen dobový pohled na Found Footage, který rozhodně v roce 2005 nepatřil mezi běžné hororové subžánry a tak na mě Noroi neměl takový účinek, jaký by měl v době vzniku. I přes to všechno, čím si tento žánr prošel, nakolik byl znásilněn a jak se k němu s odstupem času stavím, vyvolávají tyto "nalezené záběry" zahaleny mystikou prastarého démona zvaného "kagutaba" dost nepěkné pocity. Nejspíš se den shlédnutí filmu nemísil s pochopením pro rok vyplivnutí tohoto skvostu do okružních cest kinematografie a tak jsem se po většinu filmu dost nudil. Nezatracuju a rád se pokusím ještě o jednu projekci, kterou si vychutnám za příhodnějších podmínek a (třeba i dokonce) s hubou dokořán.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6