Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Horor
  • Drama
  • Animovaný

Recenze (184)

plakát

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004) 

Když čekáte totální bahno a ono se na to vcelku dá dívat, má to smysl a působí to v rámci B movies aj navýsost profesionálně. Ehm, to mě velice zklamalo. Ale na druhou stranu to bylo reálně zábavný a nemůžu říct, že jsem se bavil jen neschopností tvůrců a špatnými efekty.

plakát

New Police Story (2004) 

Za mě dobrý. Seriózní Jackieho krimi akce plná nejen kvalitní akce, ale i nějakého toho dojemnějšího, hlubšího podkladu.

plakát

Jezero vs. Anakonda (2015) 

To byl paskvil, až se mi chce brečet. Ale... Bavil jsem se výborně. Všechny efekty jsou tak špatné, že by nebyly vhodné ani do videoklipu Ríši Krajča a to včetně samotných krokoušů, hadic a krokokond. Hrozný, ani takhle propracovaný scénář to nemůže zachránit. Všechno... opravdu všechno je tu tak špatně, že to do sebe tak zapadlo a zabavilo celou hodinu a půl. To je jasnej plnej počet.

plakát

Acid House (1998) 

Před nedávnem se mi dostala do ruky kniha, která mi pěkně dlouhou dobu unikala, přestože se můžu považovat za Weslhova fanouška se všim všudy. Z nějakých 20 povídek jsou tu vybrány 3 - Masařka, Měkkejš a The Acid House (Barevnej svět). Když jsem se postupně prodíral knihou, už jsem dumal nad tím, které povídky pro ten film můžou být vybraný? Masařka a Acid House byla jasná volba a filmové zpracování se mi zamlouvalo a to i přes to, že ta ujetost neskrývaně prýští do očí jak uher na čele patnáctiletýho přeborníka v supermariu. Namísto Měkkejše jsem měl z knihy jiné favority, ale teda svým výrazem snad předčil svou předlohu - dost hustý. Všehovšudy je to dobrej, kontroverzní film, kterej se s divákem moc nesere a s některými detaily nese i slušně artové pokoukání s etickými a (hlavně) lingvistickými lekcemi skotského podloubí.

plakát

Sladký domove! (2020) (TV seriál) 

Při pročítání předlohy se mi zamlouvá Sweet Home ještě víc. Ty potvory, vypadající jak z upoutávky na gamesu z přelomu tisíciletí, přispívají komiksové vizáži a atmosféře a už po velmi krátké chvíli (až mi to došlo) mě to "nepovedené CGI" přestalo srát. Nesympatické, vystresované a extrémní postavy jsou v konečném důsledku sympatické a mají tak velkou roli ve výsledné nepředvídatelnosti. Navíc ještě oceňuji určitou vyváženost, kdy se přes příliš dlouhou, až nesnesitelně dlouhou a možná i mírně zbytečnou, konverzaci střídá akce jak bič a to v tu správnou chvíli... předlohu rozhodně dočtu s očekáváním pokračování.

plakát

Hry na cestě (1981) 

Výborný! Po temeno nabitej atmosférickej thriller, nabušenej houstnoucí atmosférou, paranoiou i humorem.

plakát

Po životě (2019) (TV seriál) 

Tak tohle mi fakt nesedlo... hromada sentimentálních, dojemných keců v hábitě Gervaisově černohumorným poker faceu. První serií jsem se prokousal i přes to, že už jsem to chtěl vypnout pod tou tíhou nudy, otravy a bezvýznamnýho tlachání o životě už u třetího dílu. Nakonec se to vyvinulo vcelku pěkně a jako celek to docela funguje... Pak začal první díl druhé serie a všichni vydepkaření protagonisti mleli furt dokola prakticky to stejný, jen se problémy posunuly jinam. Venezuelská telenovela v britském kabátě. Sorry, ale už to nedám a mám dojem, že s dalším sledováním bych musel hodnocení ještě snížit (už první díl druhé serie měl na něj vliv).

plakát

Odstřelovač (2007) 

Vcelku slušný, až na tu absolutní naivitu a předvídatelnost. Jako odpočinkovej film ale fungoval a pamatovat si jej nejspíš budu, což je takové malé, bezvýznamné, plus.

plakát

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020) 

Ta polština je fakt legrační... Takových lesních mutantních naháněček už se dneska moc netočí a tak docela fajn něco takového vidět. Kupodivu mě ani hlavní postavy nevytáčely svou demencí - ona ta demence k tomu neodmyslitelně patří a pasuje. Naprosto šablonovitá blbost se slušným gore.

plakát

Čelisti (1975) 

Pod záštitou vysoce až mistrně kvalitní práce všech jednotlivých sekcí bylo vytvořeno neuvěřitelně uvěřitelné dílo, které zahýbalo strachem z plavání u vysokého procenta populace. Ze žraločího tématu je vytřískáno maximum, ale bohužel i s přihlédnutím na rok vzniku a odvahu prozkoumat kamerou mořské hlubiny, se na plátně běžně žijící vodní potvory budou vždy tvářit koprně, pomale a nezajímavě.

Reklama

Reklama