Insomnie (2002)

Další Nolanova pecka, další vynikající film... už podle jména Nolan jsem si říkal, že to bude dílo samo o sobě. Al Pacino v hlavní roli? Další plus. Opět výkon hoden mistra. Tento krimi/thriller podle mého názoru nelze hodnotit špatně. Kdybych chtěl najít chybu... musel bych se v Insomnii rýpat hodně dlouho. 90%

Adamova jablka (2005)

Po skončení filmu jsem měl velmi příjemný pocit. Pěkný film, nepředvídatelný a velmi nápaditý. Povahy postav jsou zahnány do extrémních hodnot, k tomu všemu taková ta Dánská surovost. Ale né, to jsou Adamova jablka. Od začátku se mi to jevilo na 4*, ale poté jsem po delší úvaze musel dát 5* už kvůli té zde několikrát zmíněné lidskosti. Mohu vřele doporučit, nenáročné na shlédnutí a v průběhu filmu se vystřídají snad všechny emoce. 90%

Grimm (2011) (seriál)

Průměrný seriál, který vesměs nemá čím překvapit. "Detektivka" se strašidlama. Bod za mě má Monroe (Silas Weir Mitchell), který má v každém díle nějakou vtipnou připomínku a sám o sobě vypadá vtipně. To dělá seriál zábavnějším. Jinak bych to nazval průměrným (možná až podprůměrným) kriminálním seriálem. Za mě 60%

Máma (2008)

Nebudu psát komentář delší, než je tento snímek. Výstižné, atmosfériské, strašidelné, nějaká ta lekavka a k tomu všemu nemusí být hodina a půl. Stačí 3 minuty. Musíme jít, máma přišla. 90%

Futurama (1999) (seriál)

Zezačátku jsem k tomuto seriálu přistupoval skepticky avšak po pár dílech jsem se smál a prokázalo se, že Futurama je opravdu solidní porce zábavy. Spousta lidí ji odsuzuje, jako kopii simpsonů, přitom se jedná o zcela jiný námět a nápad (to už spíš Family Guy je kopírkou, ale zcela jiného ražení a humoru). 90%

Megažralok versus crocosaurus (2010)

Tato ultimátní kravina mě dostala do kolen. Člověk opravdu neví, zda je to myšleno vážně či se pokoušeli o nějakou parodii na žraločí godzillu a krokodýlího king konga. Popravdě jsem se velice zasmál při téměř periodickém opakování stejných slov a scén. Hypersonické koule a scéna žraloka přeskakujícího loď. Film jsem hodnotil stěží 2* a ty jsou za solidní zábavu s přáteli, se kterými se bavíte nad těžce odpadními filmy.

Zjizvená tvář (1932)

81 let starý atmosférický otec mafiánských filmů. Tehdejší obrázek na mafii a poukázání na nečinnost vlády a policie. Sám bych řek, že je to dokonce vzor všech ostatních novějších filmů typu The Godfather, Untouchables nebo právě svého remaku Scarface z 1983 (mimo jiné se skvělým výkonem Al Pacina jako Tonyho Montany). A vzhledem k tomu, že „mafiárny“ jsou přesně můj „kávek šály“ má pro mě scarface ještě o hvězdičku víc. Dojem, který ve mě zůstal po shlédnutí filmu nezapomenu. Perfektní kousek. The World is yours.