megajalec

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 4.4.2021  17:51
    Ten třetí (2013)

Až teraz pozerám, že rovnaký režisér natočil aj Crash, čo mnohé vysvetľuje. Ide o podobný typ filmu, spletenec osudov, ktoré na prvý pohľad nemajú veľa spoločného, ale jemne sa prepletajú. Ten tretí je podaný trošku artovejšie. Výhodou je určite výborné obsadenie. Najviac sa mi páčil príbeh Franco - Kunis, aj keď dostal asi najmenej priestoru (škoda). Aj ostatné dva sú zaujímavé (veľmi dobre sa pozerá na Wilde - pre mňa príjemné prekvapenie filmu). Záverečnú mozaiku som nezložil (u mňa nič prekvapivé) a zostal trochu zmätený, ale bavil som sa a vidím to na druhé pozretie.

• 28.3.2021  15:00

Po celý čas som si hovoril: je to sakra dobré, tak to prosím nepokazte. No dobre, ešte toto odpustím...Okej, aj toto sa nejako dá...S prižmúrenými očami...Ale toto už je fakt priveľa do kelu. Typ filmu, pri ktorom vám je nevoľno a chce sa vám kričať a zatínať päste. Námet, podanie výborné, ku koncu to už bolo trochu priveľa (dve ženy bojujú s vycvičenými mafiánmi). Veľmi dobrý záver, už som mal nervy, že takto sa to predsa nemôže skončiť, ale záverečná bodka bola katarznou scenáristickou čerešničkou. Výborná Pike, fakt.

• 28.3.2021  14:20

Romantická rozprávka s nádychom westernu a z čias vojny. To asi nie je pre mňa. Na svoje si asi skôr prídu ženy pri tomto výpravnom filme (fanynky Pitta teda určite). Mne sa páčil výkon Hopkinsa, menej už dĺžka filmu a rozvláčnosť.

• 28.3.2021  13:45

V istých momentoch som sa trochu strácal, ale zápletka bola veľmi dobrá. Oceňujem nápad, scenáristicky dobré. Počas celého filmu musíte byť nielen napätí, čo sa deje, ale vnímať aj všetky drobnosti a odkazy (to môžem). Možno to malo pár drobných chybičiek (pri hrách s časom je to balansovanie na tenkom ľade), ale atmosféra (trochu hororová, trochu mysteriózna) to prekryla. Nesklamal ani záver, čakal som, ako sa s tým popasujú tvorcovia. Záhadnú búrku by som si pozrel ešte raz, čo sa mi často nestáva.

• 24.3.2021  16:35
    Nesmrtelný (2015)

Tento druh filmu mám rád. Páčil sa mi nápad, myšlienka spojenia (starej) mysle a nového tela je určite zaujímavá a stojí za úvahu. Mohol však mať spomienky nového tela, keď má myseľ pôvodnú? Malo to zvraty, znesiteľné klišé. Žiadalo sa to trochu viac zrýchliť tempo, pritlačiť na pílu, pridať niečo navyše a dotiahnuť pointu. Tam to v závere trochu škrípalo (je to ešte stále Mark?).

• 22.3.2021  22:54

Veľmi dobrý úvod zo sveta Amazoniek, ale následne prišlo vytriezvenie. Nápad s prianiami celkom ujde, ale chýba tomu šmrnc a lepší príbeh (menej chaotický), podobne ako tomu bolo v jednotke. Hrozný je hlavný záporák (Pascal, Wiig celkom ujde), tým som mal vlastne začať.

• 19.3.2021  19:51

Príbeh je z kategórie "toto sa určite stať nemohlo a je to odtrhnuté od reality", ale tak pozerať sa na to dá. Samozrejme to stojí a padá na ústrednom duu, ktoré funfuje.

• 15.3.2021  16:20

Skvelé, nadčasové fóry a odkazy, pri ktorých sa zasmejú mladí aj starší. Najmä rozhovory vojakov s centurionom boli skvelé. Pridajte k tomu príbeh ala Asterix zo starých dobrých časov. Sara perche ti amo ako čerešnička zapasovala tiež. Jeden z najlepších Asterixov u mňa.

• 9.3.2021  17:40
    Palmer (2021)

Vzťahová dráma o polepšenom chlapíkovi, ktorý vyjde z väzenia a chlapcovi, ktorý je iný ako ostatní. Postupne si k sebe nájdu cestu a drsňák sa stáva tútorom a vzorom pre malého trans. Jemne, citlivo a prirodzene podané. Aj keď som čakal, že sa bude Timberlake chlapca snažiť zmeniť, nestalo sa, akceptoval ho takého, aký je a podporoval ho. Popravde, chlapec mi zo začiatku liezol na nervy, ale podobne ako Palmer som si k nemu našiel cestu.

• 5.3.2021  18:07

V krízových situáciách sa odhaľuje skutočný charakter. Prvá polovica o ničom, až príchodom na chatu sa to zmení. Partia ľudí sa snaží naučiť, ako prežiť, keby dačo. Stane sa nehoda a začne sa boj o to kto z koho. Z hostiteľa sa vykľuje psychopat a ostatní chcú len prežiť. Navyše, sú na samote u lesa, čo im sťažuje situáciu. Paradoxne, aj keď majú výcvik, ako prežiť v prípade epidémie alebo inej svetovej krízy, musia sa brániť nie prírode, ale samotnému človeku. Pekná symbolika.

• 2.3.2021  19:54

Hrozne plytké, ešte menej uveriteľné. Tortová vojna to dokonale vystihla. Pri väčšine filmu som len nechápavo pretáčal očami.

• 26.2.2021  23:09

Toto mi teda fakt nič nepovedalo.

• 24.2.2021  18:24

Má to určite svoje muchy a viaceré nelogické záležitosti, ale atmosféra a napätie to nahradzujú. Páčil sa mi twist, aj rozuzlenie, v závere mrazilo. Škandinávske filmy sú inde, či už je to vďaka neopozerateľnosti alebo niečo mu inému, ale fungujú. Navyše ponúkajú bonus v podobe krásnej prírody.

• 22.2.2021  17:01

Film si poctivo buduje atmosféru a núti diváka premýšľať o postavách, ich konaniu, pohnútkach, čo je skutočnosť, čo nie, atď Tak ako sa na dobrú mysterióznu krimi patrí. Všetko to ale vyšumí do prázdna, pretože film nemá bod, do ktorého to speje, dôvod, prečo sa to všetko deje, proste niečo, čo to všetko spojí a dá tomu zmysel, pointu. Teda ja som to tam nevidel.

• 19.2.2021  21:53

Nelogický dej plný klišé s nelogickými scénami, ktoré na seba nelogicky nadväzujú a nelogicky sa chovajúce hlavné postavy

• 10.2.2021  10:56

Tak si to zhrňme: mládenec, žiadny donjuan, študujúci astronómiu, sa zahľadí do peknučkej babenky, dcéry francúzskeho veľvyslanca (samozrejme je nezadaná, ako inak) a súperí s borcom, oveľa pohľadnejším a skúsenejším v oblasti lásky. Ako to dopadne? Neuveríte, ale presne tak, ako čakáte na začiatku. Kopec trápnych a otravných scén (naháňanie šatky, kvetiny, auto, torta...), ktoré podobne ako spomínaná zápletka uteká dosť od reality. Podarila sa scéna s planétami a deťmi na ulici a páčili sa mi celkom aj scény s Donutilom a jeho pravidlami. Korunu celému dal záver, keď hlavná hrdinka (netuším prečo) príde k Marekovi do bytu a povie, že k nemu niečo cíti, ale musí jej zopakovať, čo jej povedal (že ju miluje), to ju presvedčí. To ako vážne?

• 9.2.2021  17:13

Sled scén, ktoré nie sú poriadne pospájané. Vadilo mi hrozne veľa nezmyselností (cestovanie po republike behom chvíľ, prvé rande s cudzou ženou na svadbe, atď. Bolo ich veru dosť). Nevidel som hlbšiu pointu, nechápal som, čo na ňom ženy vidia, a o vzťahu Kerekes k hlavnej postave ani nehovorím. Monológy, ktoré mali dodať filozofický ráz, boli v tomto prípade rušivé a príliš mi nekolidovali s dejom a pôsobili rušivo a zbytočne.

• 8.2.2021  22:06
    Na nože (2019)

Veľmi dobrá kriminálka pripomínajúca Agathu Christie. Má to tú správnu atmosféru, napätie, švih, zaujímavé postavy, dobre rozohratú hru, ktorá postupne graduje. Chcelo by to o niečo vylepšiť záver.

• 8.2.2021  15:35

Krimi s vydareným paranoidným námetom, ale to podanie...Zo začiatku to vyzerá fajn, napínavé, ale veľa sa kecá, čo by nebol až taký problém, ale také odborné veci, že som sa strácal. Následkom toho mi bolo postupom času jedno, ako sa to skončí.

• 2.2.2021  08:06
    Sváteční rande (2020)

Trápnosť nad trápnosť. Jednotlivé scény, ktoré mali byť vtipné, som doslova pretrpel. A že ich bolo dosť.

• 1.2.2021  16:03
    Set It Up (2018)

Ďalšia z radu romantických komédií, ktorých je stovky. Set it up u mňa ničím nevyčnieva, či už príbehom alebo niečím iným. Nuda.

• 31.1.2021  16:21

Film, ktorý poteší najviac asi priaznivcov dokumentárnych filmov. Zábery prírody, zvierat, scenérií, detaily sú naozaj úchvatné a až sa mi veriť nechcelo, že neboli robené počítačom. Boj orla s kamzíkom určite top. Príbeh je ale jednoduchší, poslabší.

• 19.1.2021  18:24
    Rose Island (2020)

Veľmi príjemný film o idealistických bláznoch, ktorí chceli zmeniť svet a založili si vlastný štát s vlastnými pravidlami. Nešlo im nefandiť. Navyše, podľa skutočnej udalosti.

• 18.1.2021  13:18

Predvídateľné, gýčové a absolútne neoriginálne. Najlepšie to dokumentuje a vystihuje záver v súdnej sieni.

• 16.1.2021  22:02

Jednoduchý, nezaujímavý príbeh parazitujúci na mene slávneho výnalezcu s pár dobrými vtipmi.

• 14.1.2021  16:33

Z času na čas si treba pozrieť aj podobný film. Aj keď pre niekoho to bude klišé a gýč, mne sa tá pozitivná sila myšlienky páčila. Aj keď sa treba prekusať tradične na začiatku nepríjemnosťami, ktoré stretávajú hlavnú hrdinku (aj jej rodinu). Záver už bol trochu príliš podľa mňa. Myšlienku Secretu mám rád, myslím, že má niečo do seba.

• 14.1.2021  14:16
    Záletníci (2020)

Väčšina príbehov bola nudná, bez zábavy a pointy. Výnimkou je posledný, ale žeby nejako extra ohúril aspoň ten, sa tiež nedá povedať. A úplný záver škoda komentovať.

• 3.1.2021  23:08

Pomalé tempo mi v tomto prípade nevadilo. Ani to, že je to dosť depresívny film. Steve Carell bol výborný, dobre mu sekundovali aj Tatum s Ruffalom. Režisérovi sa podarilo dobre vykresliť vzťahy a najmä charakter Du Ponta (mám prachy, môžem všetko). No a ten záver...Po tom, čo sa film doslova plúži, je ako ranou rovno do čela.

• 3.1.2021  13:39
    Loft (2014)

Veľmi dobrý mysteriózny krimi thriller, pútavé dialógy, herci, viacero zvratov a hlavne atmosféra robia film zaujímavým. Možno som trochu ľutoval, že som nevidel originál ako prvý (ten je stále len originál).

• 29.12.2020  12:11
    Klaus (2019)

Takto podanú variáciu na Santa Klausa teda ešte asi nikto nepodal. Jednoznačne originálne, či už animáciou alebo príbehom. Aj keď prvá polovica nenasvedčuje tomu, že pôjde o vianočné dobrodružstvo. Z môjho pohľadu mohli tvorcovia viac zahrať na city, pritlačiť na emócie, v Klausovi sa to doslova žiadalo.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35