megajalec

Poznaj sám seba!

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 30.9.2019  19:43

Jednoznačne najlepšia časť celej série (štvorku som zatiaľ nevidel). Strhujúci príbeh plný zábavy s krásnym záverom. Nie je to tuctové, ako keby aj tvorcovia (podobne ako Andy) dospeli a prinášajú zaujímavú dejovú linku. Ani na chvíľu sa nenudíte (Slniečkovo skvele vykreslené), vtipu tu je tiež viac. A ten záver...Dojímavý!

• 30.9.2019  17:47

Posun vo všetkých oblastiach v porovnaní s obyčajnou jednotkou. Príbeh je zaujímavejší a trochu viac zamotanejší, pridáva sa k tomu viac akcie.

• 12.9.2019  22:11
    Cellular (2004)

Priemer. Aj keď sú okamihy, keď sa z neho Mobil chce dostať, nedarí sa mu to. Niektoré zvraty okej, niektoré nedomyslené, niektoré náhodné. A čo mi vadilo, bolo jednoznačne záverečné finále.

• 29.8.2019  18:34

Poctivá gangsterka s retro nádychom a pre mňa nespoznateľným Deppom (celý film som bol v tom, že to je Nicholson :D ). Zaujímavé aj tým, že postavené na skutočných udalostiach. Lepšie tri.

• 29.8.2019  18:19

Tarantino si splnil sen a natočil snímok o tom, ako sa filmovalo v 60-tich rokoch, s viacerými reálnymi postavami. Nie som Tarantino a ani kultový fanúšik filmov v rokoch 1969, takže mi Vtedy v Hollywoode nič nehovorilo. Bohužiaľ, zmes ničnehovoriacich scén, ktoré ako celok nedávajú veľký zmysel.

• 25.8.2019  20:01
    Kandidát (2013)

Výborné! Kandidát ma šmrnc, tempo, pomáha mu dobrý strih a réžia. Film z prostredia politiky, ako presadiť kandidáta, o ktorom nikto takmer ani nechyruje. Predpokladám, že takto nejako sa to deje (v celom svete, nielen u nás). Obžaloba spoločnosti, na jednej strane bohatých, ktorých moc opila a z ľudí si robia bábky a tiež "obyčajných", ktorí sa nechajú ovládať. Mrazivý záver nasadzuje tomu všetkému pomyselnú korunku.

• 15.8.2019  19:21

Hodnotím z ohľadom na dnešnú dobu. Toy Story jednotka je takým obyčajným animákom. Nie zlým, ale ničím výnimočným, z ktorého by som padol na zadok. Pekný príbeh o ožívaní hračiek, žiarlivosti, priateľstve, ale nič viac.

• 5.8.2019  20:58

Celé zle. Od scenára, cez postavy, atmosféru až po obsadenie. Ledva som to dopozeral do konca. Jediné, čo potešilo, bolo U2. Aj to však prišlo až pri záverečných titulkoch.

• 31.7.2019  17:34
    Učitelka (2016)

Trefné a mrazivé zároveň. Je vidieť, že komunizmus náš národ veľmi poznačil. Učiteľka je toho jasným dôkazom. Aj keď som nežil dlho v tej dobe, takto nejako (asi aj horšie) to tam muselo vyzerať. Páčilo sa mi, ako film vykresľuje rodičov, takmer každému nastolený stav učiteľkou (inak výborná Mauréry) vyhovuje, lebo z toho profituje a keď aj nie, tak proste tak to má byť (asi ako aj dnes, jednoduchšie je privrieť nad vecami oči a nechať ich tak). Záver filmu by som asi ani ja lepšie nevymyslel, výborná a dokonale výstižná bodka.

• 25.7.2019  17:50
    Pračlověk (2018)

Vtipný detský animák z doby kamennej o futbale. Film utečie ako voda a napriek tomu, že nemáte vysoké očakávania, príjemne vás prekvapí. Teda aspoň mňa a synátora ešte viac.

• 25.7.2019  17:47
    Václav (2007)

Na jednej strane chce od nás film, aby sme hlavného hrdinu ľutovali a súcitili s ním (ako jeho mama), kvôli tomu, aký je. Na strane druhej ho vykresľuje ako "idiota", ktorý si robí čo chce a prakticky je nebezpečný pre svoje okolie. Osobne som inklinoval k druhej verzii a musím povedať, že mi Vašek dosť liezol na nervy a nečudujem sa jeho okoliu. Aj keď mám pochopenie aj pre jeho mamu.

• 24.7.2019  14:19

Až na nápaditý začiatok som sa celý film nudil. A ani farebná a pestrá animácia ma príliš nezaujala.

• 13.7.2019  14:56

Asi moje filmové pochopenie nie je na požadovanej úrovni. Nejakým spôsobom som si dva príbehy odohrávajúce sa vo filme nedokázal spojiť. Možno to bude tým, že som zostal pohltený románovou story, ktorá je dychberúca a napätý som bol počas každej chvíľky. Film parádne plynie a jeho úplný záver je výborný. Možno by to chcelo ešte jedno pozretie, brániť sa mu určite nebudem.

• 10.7.2019  20:57

Po dlhšom čase opäť roztomilá rozprávka, ktorá poteší, neopozerá sa. Walt Disney vsadil na vizuálnu pestrosť, na modernosť, nových hrdinov. Navyše, príbeh bol tiež zaujímavý a celkom pútavý. Zootropolis si opäť rád pozriem znova. A Shakira s ústredným hudobným motívom zapadla perfektne.

• 7.7.2019  14:35

Typický Burton, vizuálne je Batman sa vracia výborný, horšie to však je s dejovou linkou. A samozrejme tradične skvelá hudba od Elfmana. Určite lepšie ako nevýrazná jednotka (aj kvôli výbornému DeVitovi).

• 28.4.2019  21:44
    Babylon A.D. (2008)

Film vyberá žena a tak to potom aj dopadne. Film, ktorý chce byť cool, in a niečo viac, ale ani príbeh, ani stvárnenie tomu nezodpovedá. Zachránila by to pointa, na ktorú sa čaká do 2/3 filmu, ale tá len podčiarkuje vyššie spomenuté.

• 13.4.2019  21:35

Ešte väčšia blbosť ako jednotka. Nedopozeral som a vôbec nemám chuť sa k tomu vrátiť a dopozerať. A ani ma to popravde nezaujíma.

• 8.4.2019  14:02
    Regresión (2015)

Nedá sa povedať, že to to bolo zlé alebo slabé, ale neubránim sa dojmu, že filmu niečo chýbalo. Keď som bol v najväčšom napätí a čakal, kedy sa príbehy spoja a skladačka bude kompletná a tvorcovia ma ohúria niečím, vďaka čomu padnem na zadok, nejako to celé vyprchalo a vyšumelo do prázdna.

• 13.3.2019  21:03

Možno keby nebolo otravných muzikálových vložiek, bolo by to o niečo viac znesitelnejšie. Takto to bola jedna nuda, myslím príbehovo a dejovo. Ničím zaujímavé a druhýkrát by som to asi nedal. Potešilo pár drobných fórikov, určených pre dospelé publikum.

• 3.3.2019  21:09

Film samozrejme v poriadku, námet jeden z tých, kde nemáte toho veľa čo pokaziť a tzv. stávka na istotu. Pochopiteľne, aj vo mne vyvolal tie správne emócie, ale mám aj niekoľko výhrad. Napríklad bitie žiaka na verejnosti, zatiaľ čo celý učiteľský zbor sa nečinne prizerá alebo scéna, keď nechali Erika vonku v daždi. Zopár momentov bola na môj vkus prehnaných a nereálnych.

• 3.3.2019  20:48

Príklad toho, keď jednoznačne vyhráva vizuálna stránka (o ktorú pravdepodobne ide aj tvorcom). Príbeh nič moc, dôležité je ukázať namakané autá, ktoré idú rýchlo a na ktorých predvádzajú herci zaujímavé kúsky. K pekným a nablýskaným vozidlám patria aj pekné baby. Keďže nie som nadšenec do áut, u mňa priemer.

• 17.2.2019  17:21
    Snowden (2016)

Snowden je film založený na nadčasovej téme, navyše, podľa reálnych udalostí (žijem v bubline, že som o tom ešte nepočul?). Myslím, že sledovanie bude ešte aktuálnejšie o niekoľko rokov, kedy doceníme aj prínos Snowdena a tohto filmu. Čo sa týka snímky, podaná dosť nudne v niektorých pasážach, miestami som sa strácal, miestami ma to nebavilo. Áno, uznávam, pri takejto téme musia byť použité aj cudzie a odborné veci. Potešil záver, pri ktorom som mal na duši taký hrejivý pocit.

• 3.2.2019  19:32

Rozprávka určená skôr pre staršie publikum. Zaujímavo podané. Úvod filmu rozpačitý, po prvom výlete do druhého sveta to začína byť zaujímavejšie. Napriek originalite, ktorá sa Koralíne nedá uprieť, to na druhé pozretie veru nie je.

• 3.2.2019  19:28
    Vládce knih (1994)

Taká nedeľná jednohubka s dobrou stopážou. Príbeh o chlapcovi, ktorý sa v knižnici dostane do animovaneho sveta a zažíva jedno dobrodružstvo za druhým. Nijako extra nenadchlo.

• 3.2.2019  13:50

Ohromne napínavé po 90% stopáže. Film ma priklincoval, pohltil a vtiahol. Počas celej doby trvania filmu som bol napätý, čo sa bude diať.

• 17.1.2019  22:13

Príjemná jednoduchá rodinná oddychovka, jedna z tých lepších vo svojom žánre. Dokonca sa pri nej aj občas zasmejete :)

• 3.12.2018  20:00
    Batman (1989)

Zrodila sa legenda! No okej, ale čo ďalej? Konečne som sa k prvému dielu jedného z najznámejších komiksov dostal. Ničím špeciálnym ma však nezaujal. Veľmi slabá akcia a dejová linka, réžia sa zameriava skôr na atmosféru vykreslenú pomocou ponurého Gothamu, dobrej hudby a najmä Jokerom.

• 23.11.2018  18:30
    Konzultant (2013)

Keď minútu po filme neviete, o čom to vôbec bolo, niečo je asi zle. Zaujímavé boli snáď len monológy Bardema.

• 23.11.2018  17:10
    Wind River (2017)

Nebolo to zlé, ale zasa ani oslňujúce. A pritom malo byť.

• 1.11.2018  12:01

Poznáte to: do kín prichádza film, ktorý predchádza silná kampaň. Každý o ňom hovorí, veľa ľudí ho chce vidieť. Veľakrát je to však veľa kriku pre nič a vás ovládne len sklamanie. Film Zrodila sa hviezda prichádzal s predzvesťou niečoho podobného, dosť možné, že svoje zohrala aj prítomnosť Lady Gaga. Po skončení musím povedať, že som si to užil. Výborná hlavná dvojica (Gaga ako neherečka výborne, Cooper čoraz ďalej lepší). Príbeh zaujímavý, aj keď pre niekoho možno fádny, ale podaný veľmi dobre. Nikdy by som nepovedal, že hudobný film ma bude tak baviť. Spokojnosť, nadmieru.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30