megajalec

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 3.12.2018  20:00
    Batman (1989)

Zrodila sa legenda! No okej, ale čo ďalej? Konečne som sa k prvému dielu jedného z najznámejších komiksov dostal. Ničím špeciálnym ma však nezaujal. Veľmi slabá akcia a dejová linka, réžia sa zameriava skôr na atmosféru vykreslenú pomocou ponurého Gothamu, dobrej hudby a najmä Jokerom.

• 23.11.2018  18:30
    Konzultant (2013)

Keď minútu po filme neviete, o čom to vôbec bolo, niečo je asi zle. Zaujímavé boli snáď len monológy Bardema.

• 23.11.2018  17:10
    Wind River (2017)

Nebolo to zlé, ale zasa ani oslňujúce. A pritom malo byť.

• 1.11.2018  12:01

Poznáte to: do kín prichádza film, ktorý predchádza silná kampaň. Každý o ňom hovorí, veľa ľudí ho chce vidieť. Veľakrát je to však veľa kriku pre nič a vás ovládne len sklamanie. Film Zrodila sa hviezda prichádzal s predzvesťou niečoho podobného, dosť možné, že svoje zohrala aj prítomnosť Lady Gaga. Po skončení musím povedať, že som si to užil. Výborná hlavná dvojica (Gaga ako neherečka výborne, Cooper čoraz ďalej lepší). Príbeh zaujímavý, aj keď pre niekoho možno fádny, ale podaný veľmi dobre. Nikdy by som nepovedal, že hudobný film ma bude tak baviť. Spokojnosť, nadmieru.

• 1.10.2018  20:57

Diabol nosí Pradu ma absolútne netrafil.

• 2.9.2018  08:46
    Ostrov (2005)

Áno, tento typ filmu mám proste veľmi rád. Čo je realita, čo je klam, ako to v skutočnosti je a všetky podobné záležitosti vždy môžem vo filme. Keď sa k tomu pridá pekná ženská, čo rozhodne Scarlett je, máme tu veľmi zaujímavý film (až sa mi nechce veriť, že s réžiou Baya). Doladiť možno ešte nejaké detaily a nie je čo vyčítať.

• 2.9.2018  08:41
    Hon (2012)

Veľmi silný film podaný tradične seversky - chladno, ale pritom sa dostal pod kožu a emocionálne vás napne ako strunu a vyžmýka na maximum. Podané veľmi reálne. Nezradil ani záver, čo som sa teda bál. Téma, o ktorej sa asi príliš nehovorí, ale prináša ju samotná doba. Už len sa s tým vyrovnať resp. riešiť ju.

• 14.8.2018  16:38

Námet presne podľa môjho gusta. Film má drží v napätí, núti podozrievať všetkých a za všetko a hádam, ako to vlastne je. Aj keď je pravda, že sa to dalo ešte o niečo viac zamotať a vygradovať. Ako to už býva, bál som sa záveru, ale nesklamal. I keď by možno mohol končiť film o desať minút skôr a záverečnú trochu nasilu dojemnú pasáž vynechať.

• 8.8.2018  15:35

Jednotku a dvojku som nevidel, takže sme so synom nevedeli pri návšteve, čo od toho očakávať. Nakoniec to nedopadlo zle, celkom slušná zábava a koniec s Makarenou (čo si mimochodom syn ešte týždeň spieval) tiež ušiel.

• 31.7.2018  13:02

Hľadá sa Nemo v mačacej verzii. Slabé, nezaujímavé

• 7.6.2018  19:51

Ako futbalový priaznivec som si samozrejme rád pozrel životopisný film o jednom z najväčších hráčov histórie. Konkrétne o tom, ako sa ním stal, resp. jeho život po prvý svetový šampionát. Celkom ma počas filmu zaujímalo, či to skutočne tak bolo (klasická otázka pri životopisných filmoch, či si proste tvorcovia niečo nedomysleli, aby to vyznelo lepšie). Ale keďže sa sám Pelé objavil vo filme, asi s tým problém nebol. Čo ma však celkom iritovalo, boli zábery priamo z hry. Bolo to v štýle - tak to je blbosť, takto futbal nevyzerá, proste nerealistické. Možno to tak malo byť, ale nedokázal som sa s tým vysporiadať. Inak fajn.

• 21.5.2018  13:21
    Metro Manila (2013)

Prvá hodina filmu je de facto o ničom. Vykreslenie chudobnej rodiny, ktorá nemá čo do úst a rozhodne sa ísť do mesta. Možno až trochu moc sa to naťahuje. Po príchode si začnú hľadať prácu, ktorú Oscar napokon aj nájde. Dej sa o trochu zrýchli, čo však príde v závere, je niečo skvelé. Vďaka tomu dáva zmysel aj celý úvod, ktorý má za cieľ pripraviť diváka na tento fantastický záver. Ešte niekoľko minút po filme som zostal obarený.

• 3.5.2018  18:14

Film, ktorý sa ťahá kľudným, pomalým tempom. Pre niekoho možno pozitívum, lepšie vykreslené postavy a vzťahy, pre niekoho zas nuda a ťahanie času. Pravdou je, že úvod a prvá cca hodina sa fakt dosť silno vlečie, potom to naberie trochu obrátky, aj keď stále len druhý rýchlostný stupeň. Poctivý thriller

• 26.4.2018  20:34

Obyčajná tuctová rozprávka so zopár vtipnými momentami.

• 18.4.2018  10:37
    Cizinec (2010)

Asi ako väčšina užívateľov - mierne sklamanie. Mal som dojem, že film má ambíciu byť niečím oveľa väčším, lepším, monumentálnejším (už len podľa obsadenia hlavnej dvojice), dopadlo to však o dosť horšie. Toporný príbeh, pritom začiatok sľuboval zaujímavé a napínavé niečo. Navyše, odohráva sa to v Benátkach, čo by mali byť ďalšie plusové body, lenže...Na Angelinu sa síce dobre pozerá, ale mám pocit, že s Johnnym im to neladí.

• 9.4.2018  21:37
    Metro (2013)

Film z ruskej produkcie bol príjemnou a vítanou zmenou. Metro nesklamalo, malo napätie, atmosféru. Trochu ma možno iritovalo to vybavenie a prístroje pracovníkov metra, ktoré vyzeralo ako z roku 1954.

• 3.4.2018  11:15

"Toto nie", bola asi moja najčastejšia veta pri pozeraní tohto filmu. Nebudem sa ani rozpisovať, čo všetko mi prekážalo. Jediným šťastím filmu je jeho geniálna predloha. Pekný vizuál je bohužiaľ veľmi málo v tomto prípade a film nezachraňuje.

• 27.3.2018  12:22

Pri Vražde v Orient exprese si treba uvedomiť, že sa nedá nehovoriť o knižnej predlohe. Tá patrí asi medzi najlepšie detektívky od Agathy Christie. Samozrejme, film ťažko hodnotiť v tomto prípade bez porovnávania s ňou. Ochudobnení ste o záverečnú pointu, čo je trochu škoda. Nie je to však chybou filmu samozrejme. Povedzme si to tak, že Vražda v Orient exprese nesklamala, čo je slušným hodnotením pre ňu. Teším sa na pozretie nového remaku.

• 21.3.2018  11:15

Po úvode, v ktorom mi trvalo asi 15-20 minút, kým som sa zorientoval, sa to začalo. Ako som spomínal pri filme Žena v klietke, výborná hra s atmosférou, v druhej polovici som ti takmer poobhrýzal nie nechty, ale prsty. Výborná gradácia (scéna vo vlaku že wau), záporák tiež parádny. Severania to s týmto žánrom proste vedia.

• 21.3.2018  08:43

Videné so synom v kine. Slabota, pre dospeláka nič moc. Ani sranda, ani príbeh.

• 14.3.2018  11:13

Film, ktorý vás chytí za srdce. Doslova. Kašľať na to, že ide možno o vypočítavosť a hru na city. Funguje to a to je dôležité. Veríte úsmevnej časti, veríte časti, kde Omar (paráda, nejde mu nefandiť. Asi najpozitívnejší herec súčasnosti), vychováva drobca (aj keď by sa tu dalo nájsť a vytknúť plno vecí, ale pri tom, ako plynie film, sa vám to nechce riešiť), veríte aj vážnej časti, kde prebieha súd a posledná vás zaklincuje. P. S. predsa len jedna vec, to si tá panička fakt nepamätala, že s koľkými černochmi pred 9 mesiacmi spala?

• 27.2.2018  09:39

Kuriér po x-tý raz. Tentoraz však bez Stathama, čo je samozrejme prvá vec, ktorú si človek všimne, udrie mu do očí a bude ju hodnotiť. Je to jedno z tých pokračovaní, ktoré si chcú kúsok koláča ukrojiť z úspešnej prvej časti resp. častí. Väčšinou to bohužiaľ dopadne ako Kuriér 4 - slabým odvarom. Potešila scenéria južného Francúzska a Nice.

• 23.2.2018  17:13
    Love song (2013)

Začiatok je fajn, ale postupne, keď ide príbeh do pozitívnejších častí, uberá na kvalite, tempe a zaujímavých okamihov tu je veľmi málo. Priemer

• 22.2.2018  11:20

Tak toto celkom nevyšlo. Herecké obsadenie a názov sľubovali oveľa viac, ako som dostal. Sklamanie. Ako-tak obstál príbeh s Kate Hudson a samozrejme pohľadná Aniston. To však nestačí.

• 8.1.2018  11:21

Konečne nastal čas, keď som sa aj ja odhodlal k tejto pravdepodobne najslávnejšej ságe. Kameň mudrcov je introm do série príhod malého veľkého čarodejníka Harryho Pottera. Veľké množstvo nápadov, ktorými film srší, oceňujem. Význam dostanú väčšinou v ďalších dieloch. Krásne boli samozrejme aj exteriéry. V jednotke mali tvorcovia nevďačnú úlohu, museli predstaviť celé osadenstvo, školu, proste všetko v Rokforte. Kvôli tomu možno vyzerá jednotka rozťahane, vláčne a bez hlavnej nite (tá príde v druhej polovici). Áno, je to viac-menej detské, aj triky, kúzla a čary sú (zatiaľ) prevažne skôr pre deti, ale myslím, že je to hodný začiatok celej série, ktorý mňa rozhodne nesklamal. Nutno povedať, že som nečítal ani jednu knihu.

• 4.1.2018  08:58

Čítal som knižnú predlohu, čo v tomto prípade trochu zráža body filmovej adaptácii. Viacero vecí je zmenených, niekedy to pôsobilo rušivo a niekde sa to nehodilo (výstup Mici v závere nedával žiadny zmysel, prišiel tesne pred odhalením a v knihe bola práve Mici tá, ktorá pomáhala odhaliť vraha). Niektoré veci boli prakticky len naznačené a nedotiahnuté. Na druhej strane, samotný príbeh je fajn, divák je v napätí po celý čas, vrahom môže byť hocikto. Pekne vykreslený anglický vidiek.

• 2.1.2018  21:19
    Ferdinand (2017)

Dobré. Ferdinand má zaujímavý príbeh, vtipné postavy, fungujúci scenár, nenudí. Tak to má byť. V kine sa bavili nielen deti, ale aj dospelí.

• 27.12.2017  21:31

O dosť horšie ako jednotka. Chýba vtip, dej a hlavná dejová linka s Polívkom a dvojicou žien slabá a žiadna sláva. Asi najvtipnejšie bolo chytanie wifiny z autobusu.

• 24.12.2017  16:42
    Doba ledová (2002)

Sranda, ako si celý film dokáže ukradnúť pre seba veverička, ktorá tam je dokopy možno 5 minút. Ale inak na jednotku Doby ľadovej sa dobre pozerá, aj keď to pozeráte piatykrát po sebe, nie je to otravné. V podstate už klasika.

• 24.12.2017  14:50

Áno, bolo to tradične proamerické, s neuveriteľnou dávkou pátosu a tak. To sa dalo čakať. Ale fakt dobre podané, nenudilo, fajn sa na to pozeralo. Výborná príprava na to, čo sa má stať, následný humbuk, vyšetrovanie a sledovanie páchateľov. Fajn boli aj dokumentárne zábery zo skutočnej udalosti.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29