Kde se země chvěje (2019)

Film si poctivo buduje atmosféru a núti diváka premýšľať o postavách, ich konaniu, pohnútkach, čo je skutočnosť, čo nie, atď Tak ako sa na dobrú mysterióznu krimi patrí. Všetko to ale vyšumí do prázdna, pretože film nemá bod, do ktorého to speje, dôvod, prečo sa to všetko deje, proste niečo, čo to všetko spojí a dá tomu zmysel, pointu. Teda ja som to tam nevidel.

Láska na kvadrát (2021)

Nelogický dej plný klišé s nelogickými scénami, ktoré na seba nelogicky nadväzujú a nelogicky sa chovajúce hlavné postavy

10 pravidel jak sbalit holku (2014)

Tak si to zhrňme: mládenec, žiadny donjuan, študujúci astronómiu, sa zahľadí do peknučkej babenky, dcéry francúzskeho veľvyslanca (samozrejme je nezadaná, ako inak) a súperí s borcom, oveľa pohľadnejším a skúsenejším v oblasti lásky. Ako to dopadne? Neuveríte, ale presne tak, ako čakáte na začiatku. Kopec trápnych a otravných scén (naháňanie šatky, kvetiny, auto, torta...), ktoré podobne ako spomínaná zápletka uteká dosť od reality. Podarila sa scéna s planétami a deťmi na ulici a páčili sa mi celkom aj scény s Donutilom a jeho pravidlami. Korunu celému dal záver, keď hlavná hrdinka (netuším prečo) príde k Marekovi do bytu a povie, že k nemu niečo cíti, ale musí jej zopakovať, čo jej povedal (že ju miluje), to ju presvedčí. To ako vážne?

Zejtra napořád (2014)

Sled scén, ktoré nie sú poriadne pospájané. Vadilo mi hrozne veľa nezmyselností (cestovanie po republike behom chvíľ, prvé rande s cudzou ženou na svadbe, atď. Bolo ich veru dosť). Nevidel som hlbšiu pointu, nechápal som, čo na ňom ženy vidia, a o vzťahu Kerekes k hlavnej postave ani nehovorím. Monológy, ktoré mali dodať filozofický ráz, boli v tomto prípade rušivé a príliš mi nekolidovali s dejom a pôsobili rušivo a zbytočne.

Na nože (2019)

Veľmi dobrá kriminálka pripomínajúca Agathu Christie. Má to tú správnu atmosféru, napätie, švih, zaujímavé postavy, dobre rozohratú hru, ktorá postupne graduje. Chcelo by to o niečo vylepšiť záver.

International (2009)

Krimi s vydareným paranoidným námetom, ale to podanie...Zo začiatku to vyzerá fajn, napínavé, ale veľa sa kecá, čo by nebol až taký problém, ale také odborné veci, že som sa strácal. Následkom toho mi bolo postupom času jedno, ako sa to skončí.

Sváteční rande (2020) odpad!

Trápnosť nad trápnosť. Jednotlivé scény, ktoré mali byť vtipné, som doslova pretrpel. A že ich bolo dosť.

To zařídíme (2018)

Ďalšia z radu romantických komédií, ktorých je stovky. Set it up u mňa ničím nevyčnieva, či už príbehom alebo niečím iným. Nuda.

Králové hor (2015)

Film, ktorý poteší najviac asi priaznivcov dokumentárnych filmov. Zábery prírody, zvierat, scenérií, detaily sú naozaj úchvatné a až sa mi veriť nechcelo, že neboli robené počítačom. Boj orla s kamzíkom určite top. Príbeh je ale jednoduchší, poslabší.

Rose Island (2020)

Veľmi príjemný film o idealistických bláznoch, ktorí chceli zmeniť svet a založili si vlastný štát s vlastnými pravidlami. Nešlo im nefandiť. Navyše, podľa skutočnej udalosti.