• Fantasy

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009) odpad!

Ako rozumiem, že je to môj subjektívny názor, ale väčší nezmysel som za posledný rok nevidel. Tešil som sa na tento film, lebo jednotka sa páčila no hrozne som sa nudil a ta absurdita bola tak pritiahnuta za uši, že hrôza.

Happy Feet (2006)

Podla môjho názoru najmilší animák aký som kedy videl. Celkom mi nie je jasné prečo má také nízke hodnotenie a ako čítam aj nie veľmi pozitívne komentáre. A určite nesúhlasím s tým, že tento snímok je asynchronný a to, že je trendový resp. aktuálny mu len pridáva na hodnote. Je plný úvah a vecí na zamyslenie. Od kvazi myšlienky odlišnosti jedinca až po ekologický problém a veľa iných. Je zábavný a plný svelých soundtrackov. Má narozdiel od iných tiež fajnových animákov aj hlbší zmysel a to sa mi páči.

Mistr neznámého boje (1993)

Treba podotknúť, že tento film je jediný s tématom capoeiry. Pre mnohých ľudí je akýmsi filmovým symbolom brazílskeho bojového umenia resp. tanca (včetne mňa). Pre nezainteresovaných može posobiť naivne a lacno, ale na druhej strane ako tu píše Lateef je to jednoznačne kultový kúsok a stojí za to si ho pozrieť.