Hongkildongui huye (2009)

Pre mňa ako fanúšika korejských filmov obrovské sklamanie. Bezduchý príbeh o x-tom pokolení rodinky dobráckych zlodejov, ktorí kradnú len bohatým a zlým. Po poslednej lúpeži si však na nich hlavný záporák došliapne. Slabý scénar (čo zabolí zvlášť u kórejcov), totálne trápny a do filmu sa nehodiaci humor,bojové scény na lanách, dokola sa opakujúca hudba. Jediné čo sa dá vyzdvihnúť je dobrá kamera, ale tá je v juhokorejských filmoch už štandardom.

Napoleon Dynamit (2004)

Nezávislá komédia, kde postavy neprejavujú žiadne emócie. Možno preto Napoleon pôsobí veľmi zvláštne. Hlášky sú prednášané tak neuveriteľne sucho, až mám pocit že by som sa chechtal nech by boli dialógy akékoľvek, čo našťastie nie sú. Divné, ako stroj času čo dáva elektrošoky na genitálie.

Bez slitování (2006)

"Jediná spravodlivá vec v živote je, že zomrie každý." Nemý nájomný vrah so skvelými hláškami odohrávajúcimi sa v jeho mysli sa snaží našetriť na operáciu,aby mohol hovoriť. Chce byť toreador, ale v Kórei sa býčie zápasy neorganizujú a tak si svoje umenie s nožmi cvičí na ľudských terčoch. Zábavný film okorenený pamätnými výrokmi hlavného hrdinu s nutnou dávkou drámy,ako to kórejci zvyknú robiť. Mňam.

Dealer (1996)

Tak...tento...film...mi...vyrazil...dych. Jedno z mojich prvých stretnutí s dánskou kinematografiou dopadlo vysoko nad očakávania. Reálne a predsa šokujúce, amatérske a predsa profesionálne. Režiséri traste sa, prichádza Pán Refn.

Stopy krve I: Masakr (1993)

No bolo mi toto treba? Okrem toho že som strávil hodinu a štvrť sledovaním toho najodpornejšieho čo som kedy videl, ešte mám aj problém s ohodnotením. Cieľom dokumentu bolo spôsobiť šok brutálnou realitou a to sa podarilo dokonale, na 5 *. Ale počas sledovania kažká moja bunka kričala "hnus!!!" a teda hodnotil by som to ako odpad. Preto volím strednú cestu, aj keď neviem či robím dobre.

Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství (1981)

Mám veľmi rád Bukowského knihy a musím povedať že v tom filme asi nebola ani jedna scéna pri ktorej by som si nepovedal že tomu niečo chýba, možno okrem úplného začiatku. Tiež mi vadil výzor Bena Gazzaru, pretože na to koľko podľa filmu chlastal a ako žil vyzeral až príliš zachovale. Ten čo videl nejakú Bukowského fotku musí súhlasiť. Celý film pôsobil akosi snovo a nekomplexne a nedokázal vo mne vyvolať ani z petiny také emócie ako hociktoré Bukowského dielo.

Treevenge (2008)

Ešte že mávame umelý stromček.

V Číně jedí psy (1999)

Dejovo a správaním sa postáv je toto asi najabsurdnejší film aký som videl, ale tieto zápory vyvažuje čierny humor v tom najtemnejšom odtieni.A to ja môžem.

21 gramů (2003)

Emocionálne neskutočne vyčerpávajúci film. Keď som vychádzal z kina cítil som sa totálne na dne. Všetci traja hlavní protagonasti podávajú skvelé výkony, no proste pecka. Keď prvú hodinu nebudete tušiť o čo sa jedná, nebojte, tak to má byť. Na druhý krát mi dávali všetky scény zmysel.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Tretí diel na mňa zapôsobil hlavne po vizuálnej stránke. Z prvý dvoch filmov vyvstala otázka kto sa vlastne komu mstí? Tentokrát je film viac poprepletaný, ale aj jednoznačnejší. A je to pomsta ako má byť.