Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Horor

Poslední recenze (145)

plakát

V zajetí démonů 2 (2016) 

Po dlouhé době musím pochválit mistrně odvedenou práci. Je až k neuvěření, že se Wan může držet svým zaběhlých tradičních postupů, a vždycky mu to projde tak, aby z toho nevzešla klišoidní sračka. A poznat jeho rukopis je opravdu snadné. Horory jsou totiž snůžka největších klišé od samozavírajících se dveří (pokud tohle někde vidim, automaticky jde hvězdička dolů), zdlouhavém strašení ala vyberem si to nejmenší dítě nebo slabou ženu, po odhalení posedlosti ďábla či co. Wan na to jde ale úplně jinak. Straší nás zde obyčejné lidské věci, dospělí se nechovají tak že je to celé nějaký nesmysl a musí to mít logické vysvětlení, od začátku je nám naservírováno představení čistého zla a divák tuší, že takhle to nemůže vydržet až do konce a musí být nějaké velké rozuzlení či finále. Strašáky obyčejně hodnotím podle počtu lekaček (a že jich tu kurva je!) ale povedený příběh tomu dává ještě více na exkluzivnosti. WANE....PROBOHA VYSER SE NA DEBILNÍ FaF A TOČ JENOM HORORY!!!!

plakát

X-Men: Apokalypsa (2016) 

Velmi se snažím porozumět tomu, proč se z X-menovského vesmíru postupně stává teenage survival blbost jako Labyrint, Hunger Games Resistance apod. Je to obsazením mladých herců a snaha omladit celou generaci mutantů, aby se mohli pohodlně totiž další a další filmy? Po změnění budoucnosti (díky čemuž se vlastně děje prvních filmů vůbec neodehrály) tu máme završení trilogie nastartované První třídou. Co ale Singer s přehledem nezvládá, je samotné téma Apokalypsy a zničení celého světa. Všechno jede podle zaběhnutého scénaře ala probudíme velké zlo, Sansa má díky tomu špatné sny a předpovídá konec světa, nikdo jí nevěří a nakonec to všem natře. Tady je ještě všechno v pořádku. S nástupem ale hlavního Badasse film postupně padá do hlubin mírné debility, neboť Oscar rozhodně svou roli dobyvatele světa nezvládl, a s každou další scénou, proslovem, dialogem ze sebe dělá většího a většího debila, a všem je jasné, že na svou debilitu nakonec doplatí. Velká škoda a zklamání z promrhaného potenciálu od filmu, který nám měl v plné síle představit jednoho z nejsilnějších charakterů Marvel Universa.....tak snad Avengers ukážou Thanose lépe, než tohoto modrého vola, co se snaží vyvolat konec světa tím, že do normálního mluveného projevu občas zařve "jakože" démonickým hlasem.

plakát

Sebevražedný oddíl (2016) 

Mám-li srovnat DC s konkurenčním Marvelem, nejspíš tím ztratím celý den, ale pár duležitých odlišností bych vyzdvihnout mohl. Zatímco Marvel celou svojí tématikou oslovuje především mladší nerdy, DC nám do rukou dává temnější atmosféru jakoby cílenou pro dospělejší publikum, které si na větší tmu a náročnější podívanou potrpí. Pokud to mám říci jinak, Marvel movies jsou pohádkovější happyendová díla, kdežto DC působí dojmem no one is safe. Teď už ale k samotným protagonistům (nebo antagonistům????). Všechno zde stojí na užasné Margot, která zastínila i kvalitní Harley z Arkham pc ságy, a to už je vážně co říct, kovboj Will je spíš pro smích, o Crocovi nemluvě a Boomerang se Slipknotem jsou nezbytečnější postavy na urovni Hemswortha v Hunger Games. Zápletka bohužel debilní, potenciál záporačky nevyužit do plna, Affleck pořád vypadá v kostýmu jako kretén, ale jinak se jedná o celkem zdařilou akční jízdu, na kterou se si myslím vyplatilo čekat. Menší ochutnávka na Justice League ale smrdí kopčením od Avengers a sem zvědavý, jak se Khal Drogo s vidlema a rybičkama bude mlátit s největšími bijci, co nám DC Universe nabízí. A abych nezapoměl, Leto opět roli nezvládnul (no dobře křivdím mu nemám ho rád) ale jeho Žolík je naprosto k pláči. Ublížil mi.....very, very BAAAAD!!!

Poslední hodnocení (1 424)

Avengers: Infinity War (2018)

27.04.2018

Velká šestka (2014)

18.02.2018

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

28.12.2017

Thor: Ragnarok (2017)

29.10.2017

Wind River (2017)

22.10.2017

Identita (2003)

05.10.2017

Sběratel kostí (1999)

05.10.2017

3:15 zemřeš (2005)

04.07.2017

Stranger Things (2016) (TV seriál)

04.07.2017

Reklama

Reklama

Reklama