• Rodinný

Pařba v Pattayi (2016)

Pařba v Pattayi je klasická oddychovka, která neurazí a zároveň ničím nepřekvapí. Jedná se o klasické béčko, které ne přímo kopíruje oblíbené pařby ve Vegas, Bangkoku atd. Super na tom je, že to celkem rychle utíká a děj se zbytečně nenatahuje, takže riziko usnutí v kině až tak nehrozí. Párkrát jsem se i překvapivě a upřímně zasmál. Bezkonkurenční casting liliputů získává velký palec nahoru.

Pasažéři (2016)

Americké romantické filmy mi většinou nedělají dobře od žaludku a občas mi způsobí blicí virózu. Na film "Passengers" jsem byl doslova přemluven přáteli a dostavilo se asi nejpříjemnější překvapení roku. Skvělé pojetí romantického příběhu z prostředí futuristické vesmírné lodě na mě udělalo skvělý dojem! Krásné, vizuálně úchvatné scénky, herecky skvěle uvěřitelně zahrané, hudebně hřejivé a emocionální zážitek! Hloupé a vědecky nemožné vesmírné jevy mi až ta moc nevadily, ale bylo jich tam plno! Fandil jsem dvěma pasažérům do samého konce a jejich lásku jsem jim věřil a obdivoval! Jedna z nejlepších novodobých romanťáren v mém filmovém žebříčku! 90%

Jurský svět (2015)

Omg, ten zpomalený sprint na pod patkách mě docela bavil. Jurský svět se nemůže vyrovnat předchozím dílům, ale vizuálními efekty to snad celé omlouvá. Příběh je hodně předvídatelný, hlavní hrdinové nejsou nejhorší, avšak emoce jsem hodně postrádal, umělotina skrz na skrz. Nápad zábavního parku plného dinosaury s úchvatnými atrakcemi na jedničku, úvod a první hodinu filmu skvělá, další část filmu nic moc, celkově příběh žádná laskonka, nápad hudba a vizuální efekty neskutečný zážitek. A pozor můžete si ochočit raptory (to byl asi největší bullshit) Průměrák!

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Po velkém zklamání z druhého dílu Hobita jsem byl trojkou příjemně překvapen. Hobit a Bitva pěti armád je rozhodně nejlepším dílem trilogie a proč? Ano, je bláhové porovnávat Hobita s Pánem prstenů, to je opravdu nesmysl, avšak právě díky trpasli-skřeto-elfí bitvě, která se táhne po celou dobu stopáže jsem prožíval nostalgii a cítil atmosféru LOTR. Velmi potěšen jsem byl úvodním zabitím draka a opravdu skvělou bojovnou akcí čaroděje Sarumana a spol. v pevnosti Dol Guldur, kde přebýval Nekromant. Film je samozřejmě dost přitažený za uši, např. vývoj postav byl vlastně po celou trilogii nicotný (s vyjímkou Bilba a Thorina) a závěrečné emoce, u padlých hrdinů se nedostavily (například tragický konec love story Tauriel), což je ohromná škoda. I přes všechny zbytečné a nesmyslné scény byl film plný neuvěřitelně působivých akčních momentů, které mě zvedaly ze sedačky. Grafické zpracování fantasy filmu, bylo velmi dobré a soundtrack na jedničku. Co říci na závěr. Filmu sice chybí dobrý scénář, ale pro mě bylo důležité, že jsem se nenudil, jako u předchozích dvou dílů a užíval si monumentální bitvu Středozemě. Super akční, grafické zpracování, které potěšilo. 80%

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Pane bože, díky za toto pokračování ! Jsem sice ještě v té mrazivé euforii, ale myslím si, že až pomine tak budu mít stejný názor a to ten, že jsem si opravdu nemohl přát lepší dvojku. Nabité emocemi, perfektní akční scény, žádné nudné dlouhé pasáže, při kterých bych zíval a zkrátka se pořád něco děje ! Jennifer mne opět nezklamala, brilantní výkon ! Nuže, za tu častou husí kůži, která potvrdila mé nadšení musím ocenit velmi vysokým hodnocením .. 85 %

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Začnu asi takto .. podle komentářů a hodnocení jsem očekával báječnou podívanou, většinou ale když člověk očekává tak bývá zklamán a opačně když nečeká nic vyjimečného tak bývá příjemně překvapen... U Witch hunters jsem nebyl překvapen jelikož jsem po shlédnutí traileru očekával silnou dávku akčních scén bojového umění, doprovázenou kouzelnými pruty a těžkými kulomety. Film mne nenechal ani na chvíli odebrat se myšlenkami pryč, co mě ale velmi překvapilo byly humorné pasáže, chvílemi jsem myslel, že se jedná o komedii/parodii..Nicméně krve bylo dost, efekty stály za to, čarodějnice byly odporné, Mařenka neskutečně sexy a celkem nám to dává dost povedený film snad ve všech směrech. Jediné co bych vytkl, byl rychlý spád děje u rozuzlení, všechno se seběhlo tak rychle, že jsem si ani nevšiml, že už vlastně zachránili dětičky a vesele pokračovali dál. Shrnutím skvělý příběh, skvělý krvavý akčňák, skvělá fantasy komedie, úžasná Gemma Arterton, vhodná hudba a kvalitní efekty. Jsem spokojený divák a dávám 70 %

Mocný vládce Oz (2013)

Moje pocity z filmu jsou ve směs smíšené, nicméně při odchodu z kina ve mě panovala spokojenost. Miluju fantasy filmy a i tentokrát jsem se ocitl na kouzelném místě, plném čar a kouzel, přiznávám, že film byl místy velmi kýčovitý a mnoho pasáží by se dalo vynechat, nicméně já jsem si to užil, zasmál jsem se a kochal se. Takže když to shrnu .. mínus za ne moc propracovaný scénář, občas příliš přehnané a zbytečné pasáže a plus za slušné efekty, herecké výkony byly spíše dobré, velké plus za originální tvorbu ( s postavami a prostředím jsem byl spokojený), jinak 3D bylo také celkem slušné. Takže je to opravdu mezi 3 a 4 hvězdami .. 56 %

Očista (2013)

Jedna hvězda je za ten originální a úžasný námět. Bohužel z mého pohledu se jedná o paskvil. Je to škoda, mohlo to být náramné.

SuperStar 2013 (2013) (pořad) odpad!

Tak tohle je jen jeden velký vtip ! Nehledě na to, že se Nova snaží vytřískat prachy na něčem, co je už trochu po letech ohrané, ale zařazení Ewy Farné mezi porotce je už trochu moc, arogantnější a trapnější zpěvačku jsem neviděl a vůbec to není na úrovni, aby mladá nevycválená holka na dělo hodnotila zpěv ostatních ! No, mongolina tohoto roku, snad už po tomto propadáku konečně uznají, že to chce trochu kreativity a už nikdy nepořádat tuto sračku !

The Last Exorcism Part II (2013)

Prvních dvacet minut jsem byl v napětí a byl docela překvapen v zajímavý rozjezd, mé očekávání bylo zprvu silné, líbilo se mi prostředí a záhadné pronásledování hlavní hrdinky démonem. Po dvaceti minutách, jsem již věděl jakým směrem se bude děj ubírat. Bohužel to z průměru kleslo na silný podprůměr. Klasický motiv lekavých scén, no a celkově byl film jedna velká nuda. Konec byl jasný už od začátku, nicméně se mi líbila démonova poslední projížďka autem. A konec světa. bu bu bu ! 38%