anti.rybka

okres Mladá Boleslav
člověk

2 body

• 2.8.2013  17:09
    Odložené případy (TV seriál) (2003)

To, že si po 20 letech pamatujeme vše, co se nám stalo je tak trochu hloupost. Proto tento seriál beru trošku jako Sci fi. Ale moc se mi na tomto seriálu líbí ukázky amerických dějin.To že u nás zakazovali máničky a v USA vlastně taky. O rasismu ani nemluvě. U nás zavírali tzv. pravičáky a v USA ničili komunisty. Násilí proti gayům a mnoho dalšího. Jen takové ukázkové demokratické činy. :) Proto to má pro mě tolik plus navíc je každý díl dost emotivně vytvořený.

• 1.8.2013  00:01
    Loicu, vitej! (studentský film) (2012)

Naopak...Tento snímek totiž naopak ukazuje ten rozdíl a tu podobu zároveň Levice a Pravice, když se levice dostane do extrému je z ní komunismus a průser a když se pravice dostane do extrému je z ní fašismus a taky průser. Takže obě strany měly své pravdy a omyly, ale jen ti starší se chovali hůř.. Dědkův kec tak si odjeď do Číny když chceš komunismus bych argumentovala slovy... Tak jsi si měl jet do úžasné Ameriky, když tady byl socialismus. Já osobně nejsem komunistka, ale házení špíny jen na levici je dost ubohé a v posledních letech v ČR a v jiných rádoby demokratických zemí se děje tolik hnusu, že bychom o minulé době měli mlčet a řešit současnost, což bohužel neumíme... Takže film se mi moc líbil nebyl jednostranný a toho si dnes vážím...

• 13.11.2012  00:49

Verbal je trošku k nepochopení... Šikana je humus a jestli si to nemyslíš, jsi divnej... Sorry ale fakt DIVNEJ!!! Jinak film na Estonské poměry celkem vyvedený. Stejně jako Bang Bang seš mrtvej či Slon a Zabít je snadné... Takové filmy mají vždycky něco do sebe.

• 4.11.2019  12:51

Eddi nám opět naservíroval citově vypjatý film. Tento herec vám opravdu dokáže na plátno přenést potřebné emoce a city. Bohužel u Redmaynena moje nadšení končí. Když se jedná o životopisné drama, tak bohužel očekávám, že se budou tvůrci držet faktů, což v Dánské dívce neudělali. Suma sumárum 3 hvězdičky.

• 19.9.2019  13:16
    Favoritka (2018)

Hodně zvláštní film, na který se dalo dívat, ale znovu už bych ho asi vidět nemusela. Emma Stone opět předvedla dobrý výkon, ale něco filmu prostě chybělo. (Těžko popsat co.)

• 19.9.2019  11:55
    Teroristka (2019)

Lehce rozpačité dojmy. V první řadě moc nechápu, jak tento scénář mohl získat od filmové nadace 200 000 Kč. Nic převratného to není. Film je na poměr komedie ucházející, ale drama bych v tom nehledala. V poslední době se čeští filmaři v případě komedií rozhodli do filmu zařadit alespoň na minutu celebritu, která s filmovým průmyslem nemá nic společného. I zde se proto objeví úplně zbytečně Gabča Koukalka, aby koukala jak herci hrají. Děj se z filmu postupně vytrácí a jak už tu někdo psal ke konci je to jeden velký bordel. Suma sumárum nejlepší z filmu je trailer, který nabízel celkem pohodový film s vtipem a nápadem, ale ve finále je těžké se smířit s realitou, že je to typická český komedie (občas vtip, velké množství zbytečného divadelního přehrávání, celebrita v nedůležité a zbytečné roli a nelogické a nereálné jednání postav a prostředí). Dávám 3 hvězdičky, že jsem film neviděla v kině, že mě Martin Hofmann opět přesvědčil o tom, že umí hrát a že se na to v pohodlí domova dalo kouknout.

• 30.3.2019  23:29
    Složka 64 (2018)

Jako film to nebylo špatné. Ovšem jako adaptace knižní předlohy to byl průšvih. Měla jsem pocit, že jsem četla úplně jinou knihu. Proto se zmůžu max na tři hvězdičky.

• 10.8.2018  12:19
    Já, Simon (2018)

Být Simon hetero byl by to klasický teenagerovský film ze střední školy. Tím, že je gay a tají to, tak mohlo jít o zajímavé pojetí queer tématu. Bohužel to ale skončilo někde mezi a film působí jako výkřik, vše je ok není se čeho bát. Zůstává na povrchu a není v něm vlastně nic problém. Prostě typická americká střední škola, kde být gay je v pohodě, jelikož ta americká mládež je strašně cool a tolerantní. Rodiče jsou naprosto v klidu, protože každý rodič je s tím v americe v pohodě. Nemluvě o tom, jak snadno si k sobě všichni najdou cestu. Tedy až na Simonovu nejlepší kamarádku, na kterou tvůrci nakonec zapomněli a nechali jí samotnou (a když jí to předtím celkem vadilo a to nikdo nechodil s nikým) tak nakonec je úplně v klidu, že zůstala jediná na ocet. No nevím tohle téma se fakt mohlo vzít vážněji. Nebo alespoň pokud mělo být odlehčené, tak se pojmout trošku líp. Takhle to působilo dost nedodělaně.

• 27.11.2017  09:09

Hudba nemá chybu, ale jinak pro mě film dost pokulhává. Scéna, která měla donutit diváky plakat mě spíš rozesmála a jak už psal honajz dá se dopředu odhadnout, kdo se jak ve filmu promění a vlastně co se stane. Takže dávám 3 hvězdy za hudbu a za to, že jsem nečetla knižní předlohu.

• 24.4.2017  21:17
    Labyrint - Série 2 (série) (2017)

První série na mě působila kvalitněji, ať už v zobrazení práce policistů nebo v hereckých výkonech, tedy až na výkon dcery Remeše, která se naštěstí v druhé sérii objevila jen na konci a řekla jednu větu. Ovšem tato série mi zase dějově přišla zajímavější... Hlavně to pohrávání si s myšlenkou, že je mezi námi potomek Přemyslovců. No a na závěr, ještě, že to má jen 7. dílů, jinak bych, díky product placementu značky Jameson, byla brzo alkoholik.

• 22.10.2016  22:59
    Anthropoid (2016)

I přes celkem vydařený kousek se mi, ale víc zamlouval Atentát od Jiřího Sequense. V jeho podání, patrně díky tomu, že byl Čech, vyzněl film víc dojemně a srdnatě. Některé záběry jakoby dokonale kopírovaly onen zmíněný Atentát... náhoda nebo nehoda? Jinak, že je film v Angličtině se dá celkem přetrpět, přece po Murphym a Dornanovi nebudeme chtít, aby mluvili česky, to by byl průser asi jako v případě Kříže a jeho němčiny v Lídě Baarové. Jinak jako film povedené, ale jako film o Atentátu na zastupujícího říšského kancléře slabší... Suma sumárum 3 hvězdy...

• 29.6.2014  17:42
    Znamení koně (TV seriál) (2011)

Vzhledem ke konkurenci českých seriálů po roce 89 musím tomuto seriálu dát aspoň 3 hvězdy. Sice se nejedná o extra kvalitní snímek, ale je pořád 100 krát lepší než seriály jako Ordinace, Ulice, Pouta a cesty kam si...

• 17.6.2014  02:25
    Colette (2013)

Řekla bych český průměr, evropský podprůměr a celosvětově zanedbatelné. Už začátek nám ukazuje, že si s některými záběry tvůrci nelámali moc hlavu. (Jejich rádoby New York). Mádl si po 30 letech vůbec není podobný, hlavní hrdinka docela jo. Co se týká námětu... Je jich už opravdu moc, jsem docela cíťa na filmy s tématem holocaustu, ale tady jsem po celou dobu filmu byla v klidu. Dokonce jsem se ani nerozčilovala na Němce, jako například u filmu Lidice, kde jsem měla po shlédnutí chut nějakému náckovi rozbít čumák. Herecké výkony? Clémenc hrála skvěle, Mádl jako Anti herec ( takže jako vždy). Eric vynikající výkon, asi bych řekla nejlepší... Dabing je naprosto šílený, jak kdyby to nadabovala amatérská společnost. Sečteno a podtrženo... Za tři hvězdy, ale chtěla jsem dát dvě...

• 8.12.2013  16:42

Jak už tady psali ostatní kniha je úžasná. Byla to moje nejoblíbenější knížka v dětství. Ovšem film se švédům moc nepovedl. Jonathan měl být krásný chlapec a tady? Divnej jouda s divným českým dabingem.

• 12.10.2013  19:36

Prý blbost. Až na to, že Šmíd je ve skutečnosti Karel Kepka, který může za smrt studenta jeho otce a ředitele příbramského gymnázia, podle čeho se později inspirovat Jan Drda povídkou Vyšší princip. Takže trapnost? Neřekla bych...

• 2.8.2013  17:30
    Armageddon (1998)

Joo když běží Armageddon v TV pokaždé se směji. Nevím čemu víc, jestli tématu a nebo té představě, že u tohohle filmu někdo doopravdy brečí a prožívá to americké utrpení. Dost "neotřené" téma, kdy jeden američan zachrání celý svět. Ale proč 3 hvězdy. Tak první je za to, že se vždy pobavím, druhá za hudbu od Aerosmith a ta třetí je prostě pro všechny, co ten film žerou.

• 19.12.2012  21:05

Tak mě film nijak nepřekvapil... Čekala jsem, že lepší jak Pán prstenů to nebude a taky nebylo. Řekla bych, že ve filmu bylo až moc dojemných scén typu: jeden pronese moudrou řeč a všichni se zahledí do svého svědomí a jsou dojatí... Navíc teď budu vypadat jako blbec, ale netušila jsem, že to zase bude rozděleno na části, takže mě ten náhlý konec překvapil. A možná zbytečný narážky n 21. století, když se jedná o film podle předlohy Tolkiena.

• 27.8.2012  23:25
    Mlha (2007)

Film nebyl nejhorší, ale jeho konec se lišil od knižní předlohy znatelně což je škoda. Proto jen 3 hvězdy.

• 4.11.2019  12:48

Očekávala jsem od snímku daleko víc a možná proto jsem byla nakonec tak zklamaná. Nešvar, kterého se čeští tvůrci dopouštějí v poslední době se bohužel objevil i zde. Příliš mnoho dějových linek, které díky přemrštěnosti zápletek zůstaly povrchní a film, který se tak trošku měl zavrtávat do jednotlivých postav nám je odhalil pouze povrchně. Možná kdyby to byla minisérie, kde by se opravdu věnovali všem, tak by to mělo větší úroveň a hloubku. Takhle nemůžu hodnotit jinak než 2 hvězdičkami. + Jaroslav Plesl, který prostě nezklame. - Místy nelogický děj a nereálné jednání okolí (včetně soudu).

• 9.10.2019  09:12

Dost často nerozumím hodnocení na csfd a u tohoto filmu přímo valím oči. 77%? Za co? Film s naprosto jednoduchou dějovou linkou, kde už na začátku víte, jak to celé dopadne. Herecké výkony průměrné, hudba děsná a dialogy? No... snad raději nekomentovat. Dvě hvězdičky za to, že když nic jiného tak vás film motivuje k běhu. (Alespoň do té doby, než se z něho vyspíte.)

• 19.9.2019  13:32

Taková škoda peněz za návštěvu v kině. FIlm bez překvapení a docela i bez nápadu. Okopírujeme saw - uděláme jej míň nechutné a dáme tomu nálepku únikových her, které jsou in a ono to něco vynese. Asi takhle tvůrci filmu uvažovali a výsledek vidíme sami.

• 19.9.2019  13:30
    Soudný den (2008)

Roztomilá blbost. Ale nic jsem neočekávala, takže mě ani hloupost toho filmu příliš nepřekvapila.

• 19.9.2019  13:29
    Vybíjená (2015)

Někdy nepochopím, že některé film někdo zaplatí a že jdou do kin. Za mě ztráta času u televizní obrazovky. Knihu jsem nečetla a rozhodně se po tomto filmu ani nechystám. Viewegh mě nadchne jedině prostřednictvím filmových adaptací a to ještě jen někdy.

• 19.9.2019  13:21
    Rocketman (2019)

Nesrovnávám s Bohemian Rhapsody - to ani nejde. Možná můj zážitek ovlivnil fakt, že nepatřím mezi fanynky Eltona, ale prostě se mi to nelíbilo. Egerton dle mého názoru Eltona vůbec nevystihl a vůbec se mu tedy nepodobal. Film na můj vkus měl příliš muzikálových výplní, které mi lezly na nervy. Dvě hvězdičky z úcty ke zpěvákovi.

• 15.1.2019  13:37
    Jan Palach (2018)

- Film dokumentující historickou událost podaný bez přidané hodnoty - Snímek, který je vyzdvihován jako silný adept na cenu Českého Lva mě hodně zklamal. Nenabízí nic, co by si člověk někde nepřečetl a v některých pasážích může až diváka nutit těšit se na závěr. Ať už je Jan Palach chápán jako hrdina, oběť režimu či nevyrovnaný chlapec ve filmu pro vlastní názor není příliš prostoru a samotný film nám ani jasně neukazuje kým tento student byl. Hudba závěrečných titulků se pak opravdu nepovedla. Působí dojmem, že se tvůrci snažili vytvořit kompromis mezi Modlitbou pro Martu a Slunečným hrobem - kdy se tatáž pasáž opakuje do konce a z melodie se stává komická chvilka. Suma sumárum dvě hvězdičky. Víc dát nedokážu, jelikož právě díky vyzdvihování filmu je to pro mě nepříjemným šokem, že snímek není ničím mimořádným.

• 11.9.2018  12:50
    Sestra (2018)

Považuji to asi za nejslabší kousek z produkce Jamese Wana, ale mezi horory je to určitě na výši. Celý problém filmu spočívá v nelogickém chování postav a nelogickým faktu celého filmu. To se v předchozích filmech tolik nestávalo. Dalším problémem byl až častý záběr na samotnou bubu sestru, kdy se i srab kamarádka přestala Valaka bát. Suma sumárum tři hvězdičky.

• 19.7.2018  09:14

Tak nevím. Zůstalo ve mně víc negativních pocitů než pozitivních. První velkou vadou na kráse jsou určitě české titulky, které jsou dost mimo mísu i pro takového anglického břídila jako jsem já. Druhou pro mě velkou špatností je babička hlavní hrdinky, která vstala z mrtvých a proměnila se v Cher, kterou jsem ve filmu Mamma mia opravdu nemusela vidět (nemluvě o jejím provedení Fernanda). Film, který vrcholí jedním happy setkáním za druhým, mi nevytvořil na tváři úsměv, ale spíš strach z toho, že se nakonec podaří oživit již rok mrvou Donnu (pro kterou i po roce všichni pláčou). Suma sumárum první film se dal s klidem zhlédnout a mít celkem dobrý pocit. U tohoto pokračování se to fakt nedalo. Jak už jsem někde psala, máme tu období kinematografie ve kterém se točí dvojky slavných jedniček a remaky... A bohužel téměř žádná pořádná novotina.

• 16.1.2018  08:47

Dost velké zklamání. V kině jsem začala usínat a to se mi nestává. Příběh byl přeplácaný a závěr filmu (tedy ta část s matkou) byla jak parodie Scary movie nebo film o zjevení. Jediné plus byla asi narážka na první díl na konci tohoto nepovedeného pokračování.

• 13.9.2017  09:27
    Pátá vlna (2016)

Dobrý začátek, horší prostředek a sakra špatný konec. Mohlo jít o depresivní, psychologicky laděný postapokalyptický film. Bohužel po 20 minutách se z toho stal teenagerovský film dost podobný Stmívání a pod. Pro mě rozhodně zklamání.

• 8.7.2017  23:27

Tvůrci se snažili nabídnout zajímavý příběh, ale vyšel z toho film s obyčejným dějem a dost špatným scénářem. Občas padne nějaký vtip, jako v každé romantické komedii, ale jinak nic na co bych se koukla znova. Škoda.